Xenoni, vaše lično iskustvo?

Xenoni, vaše lično iskustvo?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Astra je napisao(la):
pa nema tu sta znat i ne znat... xenon je plav,kada se pali prvo kresne pa se intenzitet pojacava ... ako ti nije tako onda nemas... ako imas socivo obavezno tu ide xenon

E sad dobro je više proseravanja jebemu... :icon_mad: Ko kaže da ako imaš sočivo, da tu obavezno ide i xenon?? Ja imam sočiva i u njima stavio halogene XENON LOOK po 100w, 90% ih je mislilo da su pravi xenoni.

Druga stvar ja planiram sebi da ubacim 6000k kit u na kratka i na duga, jer fantastično izgledaju na Puntu mk2, a da ne pričam o osvjetljenu. :icon_exclaim:
 
Član
Drug pazi ti...ako ti je far radjen za 55w halogenku, en stavljaj onu od 100w, mozes ti sjenilo potamniti ili konektori kao kod mene da se stope kad se stari zaje... pa mi ucinio uslugu i stavio "jace" sijalice :(
 
Član
Ma ja to probao samo par dana i vratio ponovo njegove fabričke, jer ove su bile užas po kiši.

A naravno nije za "zdravo" za auto! Ali htio sam samo da kežem da se mnogi zavaravaju oko xenona i halogenih plavkastih sijalica sa sočivom.
 
Član
Ma to su one xenon look halogenke, 6 maraka na pumpi...frend imao te na audi 80, umalo po noci nismo zginuli kad kisa pala, vidi se tracak svijetla na mokrom asfaltu jedno metar ipo o dbranika hehe :D
 
Ja trenutno imam plava na Corsi, sigurno se bolje vidi od obicnih H4 a ni po kisi nemam problema... (govorim o nocnoj voznji).... doduse ove su bile 12KM, a ne 6 :) ....
 
Član
mah vi imate obicne halogene sijalice, samo sto je navucen plavi film na balon, pa daje plavicastu svjetlost, imo sam ja takve i kad je mokra cesta, apsolutno se nista ne vidi, cak sam par puta i izlazio da vidim da mi nisu crkle sijalice,

ako stavljas vec 90/100W i ugradjujes releje, bolje stavi kvalitetnu halogenu sijalicu, npr.OSRAM , ove sa navucenim filmom, jer svako ko je imalo pri svjesti, ce skontat da to plavo staklo sprecava prolazak velikog broja svjetlosnih zraka iz same sijalice, te tako sa jacom sijalicom dobijamo efekat osvijetljenja kao od halogene slabije sijalice.


tolko od mene:lol:
 
Član
u mene su halogene,al sam se vozio pod "xenonkama" kako ih svi ustvari zovu,halogene sijalice prefarbane plavom bojom,odnosno xenon look,na autoputu jaran vozi pod dugim svjetlima a niss se ne vidi,kisa padala,ja konto da je citavo vrijeme na kratkim...jest da fino izgleda,u njega svijetloplav pasat,kad ga vidis extra mu stoje,al ak ja trebam sletit s ceste zbog izgleda,cemu to onda:icon_question:eek:ne nece nikad na moje auto
 
Član
Za H4 (lo-xenon;hi-halogen) garancija vazi za balaste i xenon sijalice, dok za halogenu sijalicu koja je na dugom svjetlu nema garancije.:icon_arrow:, pa je onda u svakom slucaju bolje uzet bi-xenon.:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top