Wanna be M5

Wanna be M5

Član
ma dobar benga sve se to da uradit najbitinije da je tehnicki ispravan a onda sve ostalo....3.0d extra motor ;)
 
Član
BMW ti je extra, jos kad mu legnu karambolke bit ce kao bombona...

P.S. Tvoje auto,tvoj stayling i prst u uho ;) vazno je da se tebi svidja :)))
 
Administrator
rekao sam da je odlican i nakon jedne slike ali na ovim slikama je jos bolji...

slazem se sa tvojim misljenjem i samo nastavi tako...

cilj je da se bude drugaciji:cool:
 
Član
Inace na bmw-u je tesko potrefiti nijansu pa cak i kada imas orginalnu boju Tomic koliko znam do sada nije uspio naci lakirera koji je kadar uhasuliti auto a da potrefi boju Jedan majstor u Sa je to mogao napraviti Nazalost ne radi vise Sve ostalo su price za malu djecu Nebitno no mene bi vise brinuo razlog farbanja a na kraju krajeva zar bmw moze da ne valja
Jaro imas odlicno auto neka je sa srecom ;)
 
Član
niksa je napisao(la):
Inace na bmw-u je tesko potrefiti nijansu pa cak i kada imas orginalnu boju Tomic koliko znam do sada nije uspio naci lakirera koji je kadar uhasuliti auto a da potrefi boju Jedan majstor u Sa je to mogao napraviti Nazalost ne radi vise Sve ostalo su price za malu djecu Nebitno no mene bi vise brinuo razlog farbanja a na kraju krajeva zar bmw moze da ne valja
Jaro imas odlicno auto neka je sa srecom ;)

ja znam jos jednog koji moze utrefiti boju, skoro radio 530 XD, sada je tu sedmica nesto slicna boja kao na ovom BMW-u, oba od nekog lika iz bijeljine ja mislim, ili cak tuzle, nisam siguran
 
Super Moderator
MyX-Mesha je napisao(la):
allroad je napisao(la):
ovo lafo lorinsel felge za slr-a :D brate ogavne su uzasno lose mu stoje haha
ja isto imam e60 i imao sam lijepe felge 18'' na njemu sa falcom poliranim nove felge bile 275 gume i to je neka ''mjera'' al sam ih vec zamijenio stavio sam normalne felge i gume ko ce se vozat na tome lupa drnda mogu mislit kako je tebi na 20'' :icon_confused:
sve u svemu fin je auto samo prvo uradi ta vrata i sta jos trebas da ga dovedes u red a onda ostalo radi ;)
sretno dalje i iskreno ove felge nisu nicemu prodaj ih i uzmi neke druge svake ce mu ljepse stajati od ovih ;)

Naravno, tebi su tvoje felge najljepse, meni su moje. :D Svako svoga konja hvali. A felge je najmanji problem za promijeniti i vjeruj mi da kod mene nista ne drnda i ne lupa, jer sam mu kompletno podvozje izmjenjao (ramena, selene, diskove, disk plocice i ostale stvari), to mi je bitnije za sigurnost od lose farbe i ostecenja na limu. ;)

e jb ga prijatelju kako vi to sve odma izvrnete ja uopste tako nisam rekao ni da su moje najbolje ni slicno... kod mene su sad 17'' 225 gume.... a ne mislim bukvalno lupa drnda nego nije za nasu cestu... ne znam koliko su ti siroke gume
moj bmw je presao 40 000km tako da nema sta lupati i drndati zbog neispravnosti vec zbog toga sto su prevelike gume bile na njemu sad je dosta udobniji i ljepsi za voziti
sretno ;)
 
Član
MyX-Mesha je napisao(la):
U cemu je onda fazon kad bi svi na onakav nacin ''modificirali'' auta? Lako je raditi po vec isprobanoj semi, ajmo nesto sto se ne vidja stalno. Ja licno na onakav ''kalup'' sam vidio na stotine bimmera, sa svega 3 razlicite boje. I kada bi se svi pojavili na jednom mjestu, to bi izgledalo kao BMWov auto salon Mova. Zar nije bit napraviti lijepo, pomalo neobicno, naravno ne odstupati/dzidzati puno i na neki nacin imati ''unikatno''.

Zar nije ljepse kad se malo odstupi od uhodane sheme poput slijedece:
Auto: Golf II (ne nastojim nikoga uvrijediti, nego samo uzimam za primjer posto je to auto najcesce)
Felge: 14-16 BBS falcare
Zatamnjena stakla
zakucano na pod
duboki branici (od G2)
Boja: Crna, bijela, crvena, plava i narandzasta (ne d'o Bog druge jer to je anti tuning)
Retrovizori: M look
i sl. propratni detalji.
Evo i slika na sto mislim: http://www.autoholic.de/images/resized/T3Q0XHARRY2_JPG.JPG

Ili je mozda ljepse ovo (naravno u drugoj boji):
http://imageshack.us/photo/my-images/169/dsc01447h.jpg/


Sve je stvar ukusa, nekome se svidja prvi primjer, nekome drugi, ali licno kod nas je manje ovih drugih primjera nego prvih. Zar nije ljepse uraditi nesto sto vec nema niko, a da se naravno ne bjezi sa tematike ''modificiranje G2''??


PS: sjecam se kada su mnogi pljuvali plavu G Mk3 iz Dervente, a lik je dosao, pokupio prva mjesta za styling i caos.. (licno ni meni se nije svidjala, ali zasto je onda nakupio onoliko pehara koliko ih je nakupio)

To je upravo ono sto sam govorio, u zadnjih god-dvije kao da je postalo pod obavezno furati fabriku, samo fabriku i nista vise, je*es to, gdje je individualnost ;)
 
Član
olensoner je napisao(la):
Ma bit je napraviti auto po svom ukusu i cejfu za sebe, a ne za druge da drugi pricaju.
;) Tako je.Sto ljudi sto cudi ili o ukusima se ne raspravlja,npr neki ljudi d.kaju na neke aute koji su meni uzas ruzni i to cesto modeli najvisih klasa, i neki pravci tuninga, dok je nesto meni preljepo ostalima je ruzno.Gledaj sto se tebi osobno svidja i ne obaziri se na komentare ,jedino tako ces biti zadovoljan.



trizex je napisao(la):
To je upravo ono sto sam govorio, u zadnjih god-dvije kao da je postalo pod obavezno furati fabriku, samo fabriku i nista vise, je*es to, gdje je individualnost ;)
Ne govori on samo o furanju fabrike nago jednolicnog tuninga,svi na isti kalup.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
olensoner je napisao(la):
Ma bit je napraviti auto po svom ukusu i cejfu za sebe, a ne za druge da drugi pricaju.
;) Tako je.Sto ljudi sto cudi ili o ukusima se ne raspravlja,npr neki ljudi d.kaju na neke aute koji su meni uzas ruzni i to cesto modeli najvisih klasa, i neki pravci tuninga, dok je nesto meni preljepo ostalima je ruzno.Gledaj sto se tebi osobno svidja i ne obaziri se na komentare ,jedino tako ces biti zadovoljan.



trizex je napisao(la):
To je upravo ono sto sam govorio, u zadnjih god-dvije kao da je postalo pod obavezno furati fabriku, samo fabriku i nista vise, je*es to, gdje je individualnost ;)
Ne govori on samo o furanju fabrike nago jednolicnog tuninga,svi na isti kalup.





nadovezao sam se na tu tezu :) a u principu to i jeste to - svi moraju biti na isti fazon, OEM+ :D
 
Član
Sto kaze za npr golfa 2, u pravu je,gotovo da mi je zanimljivije vidjeti potpuno fabriku posebno ako je gti ili nesto jer je rijetkost a svaki je cuniran i isti ko jaje jajetu,svi na isti kalup i svi su isti,razlike su u sitnim nijansama.U pravu je nazalost.
 
U pravu si da golfovi svi idu na isti fazon, ali npr. noketov golf je prica za sebe...Presurfao sam milion vw sajtova i nigdje nisam ni slican nasao. A ti imas auto koje izadje iz fabrike mnogo ljepse on nekih cunera. Ti treba da furas svoj stil ali i da imas sposobnost da vidis sta je pretjerano sta nije. Meni se svidja onaj bmw u prethodnoj slici, to bi ti mozda mogao biti neki rendering ili gruba skica kako bi tvoj trebao da izgleda.
 
Član
Kako znati sto je pretjerano,nesto sto je nekome pretjerano,npr pretjerano spusteno auto je meni ruzno a nekome nije :icon_smile: Golf od forumasa noke je prilicno klasican ali recimo ja bi mu odmah stavio plitke branike.Meni je tuning stvar osobnog ukusa i tu nikakvi strucnjaci nedolaze u obzir bar ne meni ko sto voli nek izvoli ;)
 
Član
e60 ko e60 moderan i nakon desetak godina na trzistu , samo farbaj to sto prije to izgleda ko da je neko guzicom keljio po autu, a felge su meni bar jedne od najruznijih sta sam ikad vidio na jednom e60 a to su neke lorinser turbine replike ako se nevaram i samim tim nazivom ''replike'' govore o svojoj kvaliteti, a nekvalitetna felga na autu od 2 tone... nije bas najbolje rjesenje.
A to sta zelis keljiti neki body kit od neke VIN-ĐU ćuning firme.. nemoj bola to bit ce ti krivo nekad kasnije kad shvatis da je M paket plafon za to auto i po kvaliteti i po izgledu. Nije bimer za te ćuning fazone na koje svrsavaju klinci iz FAF generacije
 
Član
@ niksa i arminM: sto se tice ''potrefiti boju'' to je najmanji problem, jer mene kad odvezem auto na farbanje to ne zanima, hocu da bude kako treba i ne uzimam ga nazad dok ne bude identicno. A razlog prethodnog farbanja, barem po navodima prethodnog vlasnika je ''zagrebano auto sa strane'', isto kao sto ima i na drugoj strani, sto nije rijesio (mozes vidjeti na fotkama)

@ allroad: kazem ti, nemam nikakvih problema sa ''drndanjem''. Gume 255/30 nazad Michellin, 225/30 naprijed Continental. Doduse, nisam ga vozio po extremno losim putevima zasada, pa je moguce da ce tada drndati. :icon_rolleyes:

Uglavnom, skontali smo da se o ukusima ne raspravlja, vidjet cemo na sto ce sve liciti kada dodje body kit i kada se to odradi sve komplet, ja mislim da bi trebalo biti ok, pa, vidjet cemo :)

bmwscaner je napisao(la):
e60 ko e60 moderan i nakon desetak godina na trzistu , samo farbaj to sto prije to izgleda ko da je neko guzicom keljio po autu, a felge su meni bar jedne od najruznijih sta sam ikad vidio na jednom e60 a to su neke lorinser turbine replike ako se nevaram i samim tim nazivom ''replike'' govore o svojoj kvaliteti, a nekvalitetna felga na autu od 2 tone... nije bas najbolje rjesenje.
A to sta zelis keljiti neki body kit od neke VIN-ĐU ćuning firme.. nemoj bola to bit ce ti krivo nekad kasnije kad shvatis da je M paket plafon za to auto i po kvaliteti i po izgledu. Nije bimer za te ćuning fazone na koje svrsavaju klinci iz FAF generacije

http://www.acealloywheel.com/gallery.php - ovo ti je proizvodjac felgi, a i vjerovatno su svi ovi koji su na slikama glupi kao i ja pa stavljaju felge na Bentleye, Bmwe, Mercedese, Porsche i ostala puno teza auto nego je E60. Ocito je da ne znaju sta je kvalitet, steta pa nemaju takve kao sto si ti da ih savjetuje, bas brinem za njih, poginut ce jadnici, jer voze tako lose felge.

Ocito je takodjer da su i AcSchnitzer, Hamann i ostali poput njih glupi pa prave to sto prave. Steta po njih sto su tako poznati, bas me zanima kako su to postigli. Puj j**bem im sve ćunersko. :lol:
 
Top