VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

VW Golf mk2 by .nOke - Komentari projekta

Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

.nOKe je napisao(la):
dogovorit cemo se druze svakako, obitci cu jos 10tak lakirera pa vidjeti, pripremu cemo radit mi u gfcu, to je vec definitivno, sada je fazon samo naci nekog, da to primi, eventulano popravi nesto sto treba i da ga prefarba i osusi u komori..

najtezi posao je priprema, kad se ona dobro uradi lakiranje je manji problem.... zato navalite sto prije, jer ima onaj Murphyev zakon: Koliko god dobro nesto isplaniras trajace bar 7 dana duze;)
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

kud ja ne isjeko gume dok su jos bile kod mene, znam da ces i ti bacit svakako,hehe
nego leci ce fino ove felgice, jos poslije tvog tretmana, mogu mislit:cool::cool::cool:
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

LM_Hit je napisao(la):
najtezi posao je priprema, kad se ona dobro uradi lakiranje je manji problem.... zato navalite sto prije, jer ima onaj Murphyev zakon: Koliko god dobro nesto isplaniras trajace bar 7 dana duze;)

to si u pravu, zato sam odlucio da mi varimo, pripremimo, poskidamo sve sa auta,i sve ostalo sto ide tu..

lakiranje kao sto kazes manje vise je isto, ali opet hbga znas kako je, kakav je kompresor, kakva sprica, u kakvim uslovima se susi.. nebih da dodjem po auto, a ono nekih muha, komaraca ili cega vec po njemu.. (znam dosta slucajeva zbog toga se brinem..) a sto je najgore, bas se bojim tog lakiranja u pm :icon_mad:

ArminM je napisao(la):
kud ja ne isjeko gume dok su jos bile kod mene, znam da ces i ti bacit svakako,hehe
nego leci ce fino ove felgice, jos poslije tvog tretmana, mogu mislit:cool::cool::cool:

izgleda da i ove idu prije nego sto cu ih zavrsit, dobio sam dosta ponuda za njih, pa cu vidjeti jos, ako ostanu, mislim da bi dobro dosle za ponekad :icon_smile:
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Pa nece biti muha, komaraca, krelaca, smrdibuba ako budes auto farbao u komori...Auto se izlakira, osusi u komori i vozi van..Ti se pobrini da nadjes komoru koju vlasnik odrzava, da ne bude prasine, stari filteri i sl. To je jako bitno ako hoces dobro ofarban auto..

BTW. Pratim redovno sta radis, zaista si se posvetio autu ;) Samo naprijed :)
 
Legend
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

roki_actros je napisao(la):
Pa nece biti muha, komaraca, krelaca, smrdibuba ako budes auto farbao u komori...Auto se izlakira, osusi u komori i vozi van..Ti se pobrini da nadjes komoru koju vlasnik odrzava, da ne bude prasine, stari filteri i sl. To je jako bitno ako hoces dobro ofarban auto..

BTW. Pratim redovno sta radis, zaista si se posvetio autu ;) Samo naprijed :)

pa i ja tako nesto razmisljam, komora naravno obavezno..

hvala druze, trudim se jbg :icon_smile:

admir jahic je napisao(la):
jos nisi ofarbo auto?:lol::lol::lol::lol:ja svoje i razbio koliko sam pijan bio,,,sretno u nastavku:cool::cool::cool:

ma ko da kucu farbam, a ne auto :D
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

crne RS-ice :cool: vidjen danas kod alte oko 10 dobro izgleda
samo noke trebao bi ga pokusati ispolirati?
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

daj bolan noke ja neznam sta vise ulazes i sminkas tog krsa :D,golf gori a ti bi opet izmislj'o neku toplu vodu,kani se corava posla :D
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

noke!
trazis pored kruha pogace!
mislim da ovo sa farovima od korada je ono fini promasaj,ali ako to tebe veseli go baby go....!
bjezis od serijale a,mislim da to tebi nije u cilju.;)
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Auto ako se dobro pripremi i farba u komori nema mučica niti kakvih tačkica...znam iz iskustva.....a ako je šprica profesionalna i kompresor jak ima da bude ko saliveno auto kad se ofarba...poz Noke...
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

e noke sada si stvarno zapeo i to veoma kvalitetno....svaka cast, jedva cekam slike :icon_smile:
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

Ja sam mislio na to da se alat potreban za lakiranje podrazumijeva, kao npr. dobra sprica, komora i sl, jer smatram da nema majstora da odlicno radi bez alata, uz to idu i dobri filteri u komori, pa dezinsekcija komore i onda jedino moze pasti macka na svjez lak :cool:

A razumijem tvoju brigu znam ja kakvi smo mi u BiH kad se pogađa sve nije problem, a na kraju....
 
Član
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

LM_Hit je napisao(la):
Ja sam mislio na to da se alat potreban za lakiranje podrazumijeva, kao npr. dobra sprica, komora i sl, jer smatram da nema majstora da odlicno radi bez alata, uz to idu i dobri filteri u komori, pa dezinsekcija komore i onda jedino moze pasti macka na svjez lak :cool:

A razumijem tvoju brigu znam ja kakvi smo mi u BiH kad se pogađa sve nije problem, a na kraju....

Evo upravo je čovjek napisao sve kakve treba imati uslove da ofarbaš auto...al kod nas se na svemu štedi da više ostane u džepu..hahahahaha
 
RE: vw golf mk2 gtd+i >project

po meni najbolji lakirer u sarajevu Zulic iako mozda jeste skup uslovi su za 100 bodova, bio sam par puta gore i gledao kako rade mogu reci samo :cool: mislim da je postavio i novu komoru koja mu je bilo dosla, a ima bukvalno mozemo reci zbirku sprica :lol:
 
Top