VW Golf II VR6 - sastavljanje

VW Golf II VR6 - sastavljanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
samo da pozdravim projekt svaka cast na upustanju u ovo :),
zao mi sto necu biti 30.9 u tz da vidim kako ce da zvijer ide ali moram otic do ese da vidim to auto sa istom oznakom na poklopcu motora kao i kod mene,samo vjerovatno nema tih oznaka vise nigdje hehehhe,samo ce mozda u saobracajnoj ako je bude bilo pisati vr6 :)
pozz
 
Legend
Nije bas isti motor :)
bio je 2.8 sad je 2.8,5 :) hihih nije trenutno kod ese, autu se sire rubovi i rade neke estetske promjene, a u grabovnici je kod Seje lakirera.
 
Svidja mi se ovo ubacivanje VR6 motora u dvicu al mi nije jasno kako ti mjeris te konjske snage i to u okruglim ciframa jesi radio mozda u ABT-u ili u Projektzwo tuning house pa znas koliko sta nosi ili sta? nije mi jasno kako to skacu konjske snage tako naglo kod tebe sta mu radis a da nisi neki carobnjak? ili je i to mahalska? Interesu je me ovo jer imam i ja auto a neznam koliko ima ks pa da mi ti to pogledas?
 
BiGBalabuto je napisao(la):
Svidja mi se ovo ubacivanje VR6 motora u dvicu al mi nije jasno kako ti mjeris te konjske snage i to u okruglim ciframa jesi radio mozda u ABT-u ili u Projektzwo tuning house pa znas koliko sta nosi ili sta? nije mi jasno kako to skacu konjske snage tako naglo kod tebe sta mu radis a da nisi neki carobnjak? ili je i to mahalska? Interesu je me ovo jer imam i ja auto a neznam koliko ima ks pa da mi ti to pogledas?

decko, plaho si mi agresivan nesto? pa valjda znas i sam kako se mjere konjske snage! stavis kola kraj kochije a na kochiju upregnes svaki put vise konja dok jednom ne krenu jednako brzo! onda prebrojis konje na kochiji i znat ces koliko ti auto snage nudi! :)
 
HuKa je napisao(la):
@BiGBalabuto kad god htjednes mogu ti pokazat kako to ja..."carobnjacki" odradjujem...


Ja ne pitam bezveze!!! samo ako si ozbiljan imam ja dosta ispitne opreme kojom mozes stosta napraviti ako zelis postat cu ti slike uredjaja ako ti sta moze pomoci od kojekakvih mjeraca pritiska do mjerenja krivulja "amplituda" rada!!!
 
Član
Sto se tice konja od mog auta auto fabricki ima 174 ks ja sam mu uradio izduvni sistem, prosirio usisne kanale i obradio ventile i za dan dva bi ga trebo cipovat...sa svim tim oradjeno trebo bi da ima nekih 210 ks. Zatim cu da mu uradim nitro.....s kojim cu dobiti dodatnih 50-100 ks (sve zavisi koju diznu od nitra budem upotrebljavo i kolko motor moze najvise podnjet, ko je devero s tim zna da ova prica ima osnovu) i to je za pocetak to za sad. A sad sabirajte kolko bi trebo imat.... a gdje jos kad mu uzmem bregaste sportske koje daju 100% 10-15 ks ili kad mu stavim turbo kit( sve zavisi koji nadjem) i t d. nebih vise oko ove teme razglabo...
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Mislim da budemo realni,ovde se ne spominje ''nabrijavanje'' motora od nekih 50-70 KS ,već se barata cifrom koja je UDUPLO veća od standardne snage motora,što je po meni TEORETSKI i PRAKTIČNO NE IZVODLJIVO !!!

Ovo sto si napisao apsolutno grijesis a mnogi su i primjeri toga. Evo posto je ovdje rijec o vr6 motoru sa serijskih 170 konja, pogledaj malo po internetu pa ces vidjeti kako se sa turbo kitovima ide do 400 ks. Pogledaj stranicu eip tuninga...

Dalje imas motore 1.8T sa 150 ks, sa ozbiljnim tuningom svi oni mogu ici preko 300 ks, i eto da ne nabrajam dalje... :)

@huka tebi svaka cast na projektu. A nista to nije jednostavno, pogotovo u bosni... Da je barem vise ovakvih projekata.. pozz
 

Lav

Član
pa 1.8T ima fabricki 225 ks.
Uopste nama smisla raspravljati o konjskim snagama.
bio sam ove godinu u zagrebu na raceu i bas nesto s nekom rajom otamo komentarisao oko tog mjerenja. U Zagrebu postoje 2 ili 3 dyno testa i pored toga se desava da ljudi koji ih posjeduju zloupotrebljavaju to. prikazuju vecu konjsku snagu radi musterija i radi pridobijanja trzista.
Uostalom najmanje je bitno koliko auto ima "konja". koga od ozbiljnih ljudi to jos interesuje. Bitno je jel auto ide ili neide. ko to zna koliko konja ima Grubelic, Hota, Aca F, i mnogi drugi. auta idu nenormalno i njih to zanima. u svakom slucaju snaga u "konjima" je samo papir s kojim mozes obrisat guzicu. Huka napravi auto nek ide i uopste netreba da te zanima koliko konja ima. PozZzz
P.S.
ko bi nuriji izmjerio snagu??
jedino ako ima dyno na otvorenom. zacadio bi garacu cijelu...hihihihih
zao mi sto nisam dosao sinoc na kafu nuki, sejo me zvao, al bolescina me safatala:D:D:D:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top