VW Corrado 89' black

VW Corrado 89' black

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
black__anegllll je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
auto je sila steta sto ga neko zapustio a ti jos da ga dokrajcis :icon_biggrin:

haahhaahh dobar ;)
de ljudi..doso sam da se posavjetujem :D
da izensem svoje sulude ideje :D :lol:

ii jel uopste moze onda ovaj mjenjac na 1.6....onda??



moze taj mjenjac na 1.6 ali neces onda ic 180 vec 140-150 a na 100 ce da ruci sanitet
 
Administrator
uuu ima posla na corradu, ali nadam se da ćeš ga dovesti u najbolje stanje.... Prednji branik mu je katastrofa...

Sretno sa radovima i redovno nas izvjestavaj;)
 
GreenDevil je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
a evo..gledam i sam..sta i kako..malo da prodiskutujem unaprijed...
ja bih isto ..tako najprije 1.9 tdi od 90 ps..ali neznam..cale se bavi mehanikom..ja tu i tamo..
i sad..ono gledam da sto vise ustedim..ipak sam jos uvijek i student jbg..ako me razumijete
i znam da je moja opcija sa 1.6 najgora..a8uzimajuci u obzir plin ili 1.9 tdi) :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Anes_mo je napisao(la):
"s obzirom da corrado ima mnogo brzi mjenjac u odnosu na klasicni golfov za moj ukus je dovoljan i 1.6 turbodizelski..koje usput posjedujem"

Koliko sam skontao iz ovog ti mislis ostavljati postojeci mjenjac ?

daaa,,,nemoj rec da ne godi.. :D :D

GreenDevil je napisao(la):
kupi 1.9TDI motor sa instalacijom i ubacuj, pase ti taj mjenjac(jest da nece bit prenos kao u originalnog ali ne veze)
taj se motor da sredit chipom na 120ks i miran si a trosice isto kao i 1.6 a puno bolje ide...
govorim ti iz iskustva jer imam taj motor u dvici

cijena druze..cijena me zanima..kako i gdje..:D




moze se nac taj motor do 1000 max, mozda i jeftinije a stari ti je mehanicar pa nek ti to sredi




aham..nego..sad..kad budem vadio ovaj g 60..(koji sam ja strucnjak..imam momka daje mi 500 marki za njeg..sto je onak..solidna cijena..ali njmeu treba i instalacija..ali lik trazi svu instalciju...od motora..ispod volana..do sata..pa i kilometar sat bi on :D..a u bacuej u golfa..pa nekontam...ako to povadim i njemu dam..sta ce meni ostat :icon_smile::icon_confused:

GreenDevil je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
auto je sila steta sto ga neko zapustio a ti jos da ga dokrajcis :icon_biggrin:

haahhaahh dobar ;)
de ljudi..doso sam da se posavjetujem :D
da izensem svoje sulude ideje :D :lol:

ii jel uopste moze onda ovaj mjenjac na 1.6....onda??



moze taj mjenjac na 1.6 ali neces onda ic 180 vec 140-150 a na 100 ce da ruci sanitet



j anekako kontao..da bas zbog veceg broja okretaja bi trebao manje da bruji i ide vise od 160..meni ovo logicnije..objasni u cemu je fazon ..ja nezz:icon_smile:

pioneer_09 je napisao(la):
uuu ima posla na corradu, ali nadam se da ćeš ga dovesti u najbolje stanje.... Prednji branik mu je katastrofa...

Sretno sa radovima i redovno nas izvjestavaj;)

naravno..ima..i ja se nadam da hocu..to mi je namjera
prednji branik..i prije radjen bezbroj puta izgleda...pa eto..zica,kalmerice,pistolj...plasticni git...i ozezi trljaj :D;)
 
black__anegllll je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
a evo..gledam i sam..sta i kako..malo da prodiskutujem unaprijed...
ja bih isto ..tako najprije 1.9 tdi od 90 ps..ali neznam..cale se bavi mehanikom..ja tu i tamo..
i sad..ono gledam da sto vise ustedim..ipak sam jos uvijek i student jbg..ako me razumijete
i znam da je moja opcija sa 1.6 najgora..a8uzimajuci u obzir plin ili 1.9 tdi) :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Anes_mo je napisao(la):
"s obzirom da corrado ima mnogo brzi mjenjac u odnosu na klasicni golfov za moj ukus je dovoljan i 1.6 turbodizelski..koje usput posjedujem"

Koliko sam skontao iz ovog ti mislis ostavljati postojeci mjenjac ?

daaa,,,nemoj rec da ne godi.. :D :D

GreenDevil je napisao(la):
kupi 1.9TDI motor sa instalacijom i ubacuj, pase ti taj mjenjac(jest da nece bit prenos kao u originalnog ali ne veze)
taj se motor da sredit chipom na 120ks i miran si a trosice isto kao i 1.6 a puno bolje ide...
govorim ti iz iskustva jer imam taj motor u dvici

cijena druze..cijena me zanima..kako i gdje..:D




moze se nac taj motor do 1000 max, mozda i jeftinije a stari ti je mehanicar pa nek ti to sredi




aham..nego..sad..kad budem vadio ovaj g 60..(koji sam ja strucnjak..imam momka daje mi 500 marki za njeg..sto je onak..solidna cijena..ali njmeu treba i instalacija..ali lik trazi svu instalciju...od motora..ispod volana..do sata..pa i kilometar sat bi on :D..a u bacuej u golfa..pa nekontam...ako to povadim i njemu dam..sta ce meni ostat :icon_smile::icon_confused:

GreenDevil je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
edo_benz je napisao(la):
auto je sila steta sto ga neko zapustio a ti jos da ga dokrajcis :icon_biggrin:

haahhaahh dobar ;)
de ljudi..doso sam da se posavjetujem :D
da izensem svoje sulude ideje :D :lol:

ii jel uopste moze onda ovaj mjenjac na 1.6....onda??



moze taj mjenjac na 1.6 ali neces onda ic 180 vec 140-150 a na 100 ce da ruci sanitet



j anekako kontao..da bas zbog veceg broja okretaja bi trebao manje da bruji i ide vise od 160..meni ovo logicnije..objasni u cemu je fazon ..ja nezz:icon_smile:






uzmi pare i namiri malo na 1.9TDI i kupi instalaciju i sat od Passata B4(delfin) TDI jer je isti kao u Corrada a ne znam sta taj hoce da ubacuje tvoj sat u dvicu kad ne moze stat, mora sjec onu plastiku
 
znam bha...ali trebao bi mi konkretean savjet...znaci ..koji tdi..iz pasata delfina ili trojke...razlikuju li se instalacije njihove..
znam da sat odgovara..cak se i od corrada srednji dio sa brzinom (260) moze prenijet...
i znaci..od cega elektronika mu najbolje odgovara??
 
black__anegllll je napisao(la):
znam bha...ali trebao bi mi konkretean savjet...znaci ..koji tdi..iz pasata delfina ili trojke...razlikuju li se instalacije njihove..
znam da sat odgovara..cak se i od corrada srednji dio sa brzinom (260) moze prenijet...
i znaci..od cega elektronika mu najbolje odgovara??

nije bitno jel iz Venta, Golfa, Passata,Pola, Toleda, Cordobe,Ibize samo ubacuj:D
 
GreenDevil je napisao(la):
black__anegllll je napisao(la):
znam bha...ali trebao bi mi konkretean savjet...znaci ..koji tdi..iz pasata delfina ili trojke...razlikuju li se instalacije njihove..
znam da sat odgovara..cak se i od corrada srednji dio sa brzinom (260) moze prenijet...
i znaci..od cega elektronika mu najbolje odgovara??

nije bitno jel iz Venta, Golfa, Passata,Pola, Toleda, Cordobe,Ibize samo ubacuj:D

aham aham..
i dobro..ovo sam razumio :D
za instalaciju pitam..vec sam gledao sat jedino passat delfin ima isti..koliko sam zapazio..tj jedino on ima obrtaje..pasat 3 ih nema dizel..
i znaci njegova elektronika..ahm..koliko se krecu cijene ove elektronike..
 
al kako god..s obz da sam eto sad bas nacuo da 1.6 neide uz g 60 mjenjac..mozda promejnim misljenje..
ugl..cim sta odlucim ..pocet cu sa radovima

GreenDevil je napisao(la):
pa ako bude kupovo motor normalno je da ces uzet i elektroniku a sat mora bit od TDI-a ne od TD

oke..hvala drug na informacijama ;)
svaki savjet dobro dosao..da coEEK ne experimentise uzalud :):123:
 

TTS

Član
Drug ne skrnavi taj auto ubacujuči dizel u njega:icon_sad:. Prodaj ga radije i kupi kakav Golf ili Passat dizel. :icon_cry:
 
TTS je napisao(la):
Drug ne skrnavi taj auto ubacujuči dizel u njega:icon_sad:. Prodaj ga radije i kupi kakav Golf ili Passat dizel. :icon_cry:

hahahha paaa..bilo bi to sve..oke :D
ali po racunici ne ide..
npr vise volim ulozit 1000 i imat corada dizela nego ga prodat za u ovom stanju nemogu dobit ni 2500 sada neregistrovan) tako da..za 3500 nemogu uzet nikakvog golfa 3 dobrog..realno..imalo dobar golf 3 tdi je 5000+ KM....i uz to..jedno je corrado..drugo golf 3...i mene vec corado staji oko 3000 u ovom ne bas sjajnom stanju ono jbg..i NAJVAZNIJE..NAMJERA MI NIJE DA GA PRODAJEM..VEC GA RADIM ZA SEBE..i kao sto sam naveo..mora biti dizel ..
mada ja razumijem sve kritike upucene na racun ubacivanja dizela u njega..pretpostavio sam da ce ih biti..ali sta mogu..znam da nece biti jedini corado koji je dizel haya..i neznam..nevidim da je toliko lose ako je u njemu trojkin TDI..koji je slican motoru u golfu 4 ili pasatu 4..po snazi barem..:icon_rolleyes:
 
Član
Samo ti drug po svom, ovdje su sve trkaci na tastaturi a vecina voza sporija auta nego ti planiras napraviti. Dosta posla te ceka, ali vidim da imas volje i da zelis to odraditi. Nista ne fali corradu sa TDI motorom unutra, jos ako se sve to fino spakuj, milina. Redovno nas obavjestavaj o radovima i poprati slikama. Sretno u radu ;)
 
Član
ma ubacuj sta hoces u njega samo ga ne zapustaj da ovakvi bude,moze i od venta 90ks pa cipuj na 120 kasnije,mada nije ovaj auto za toga all kad je gorivo u pitanju ubacuj..sretno u radovima i posveti se i izgledu i unutrasnjost poradi..;)
 
sub3r je napisao(la):
Samo ti drug po svom, ovdje su sve trkaci na tastaturi a vecina voza sporija auta nego ti planiras napraviti. Dosta posla te ceka, ali vidim da imas volje i da zelis to odraditi. Nista ne fali corradu sa TDI motorom unutra, jos ako se sve to fino spakuj, milina. Redovno nas obavjestavaj o radovima i poprati slikama. Sretno u radu ;)

eee hvala drug...bas ti hvala na divnim rijecima,mada ja znam da niko vjerovatno nemisli nista lose komentarima..tu smo da iznesemo misljenja,iskustva,planove i pomognemo jedni drugima..i jedni pokusavaju da kao "ocuvamo originalnost nekih vozila" ali realno gledajuci kome je danas do toga..bitan je taj vizuelni izgled auta..te da nije bas totalna Šerpa na putu :icon_smile: i kao sto kazes..sta fali jednom TDi pod haubom corrada..
i nebrini..cim pocnu radovi..dijelim :D


soffa je napisao(la):
ma ubacuj sta hoces u njega samo ga ne zapustaj da ovakvi bude,moze i od venta 90ks pa cipuj na 120 kasnije,mada nije ovaj auto za toga all kad je gorivo u pitanju ubacuj..sretno u radovima i posveti se i izgledu i unutrasnjost poradi..;)

hehe da..mah imao sam prosle godine jednog golfa 2...bio isto dizel ali 1.6 td..
i bio je kao nov novcat..generalno obnovljen..
i isto planiram i sa corradom..za nejg imam dodatne motivacije..ko ne bi imao ? :D
 
black__anegllll je napisao(la):
sub3r je napisao(la):
Samo ti drug po svom, ovdje su sve trkaci na tastaturi a vecina voza sporija auta nego ti planiras napraviti. Dosta posla te ceka, ali vidim da imas volje i da zelis to odraditi. Nista ne fali corradu sa TDI motorom unutra, jos ako se sve to fino spakuj, milina. Redovno nas obavjestavaj o radovima i poprati slikama. Sretno u radu ;)

eee hvala drug...bas ti hvala na divnim rijecima,mada ja znam da niko vjerovatno nemisli nista lose komentarima..tu smo da iznesemo misljenja,iskustva,planove i pomognemo jedni drugima..i jedni pokusavaju da kao "ocuvamo originalnost nekih vozila" ali realno gledajuci kome je danas do toga..bitan je taj vizuelni izgled auta..te da nije bas totalna Šerpa na putu :icon_smile: i kao sto kazes..sta fali jednom TDi pod haubom corrada..
i nebrini..cim pocnu radovi..dijelim :D


soffa je napisao(la):
ma ubacuj sta hoces u njega samo ga ne zapustaj da ovakvi bude,moze i od venta 90ks pa cipuj na 120 kasnije,mada nije ovaj auto za toga all kad je gorivo u pitanju ubacuj..sretno u radovima i posveti se i izgledu i unutrasnjost poradi..;)

hehe da..mah imao sam prosle godine jednog golfa 2...bio isto dizel ali 1.6 td..
i bio je kao nov novcat..generalno obnovljen..
i isto planiram i sa corradom..za nejg imam dodatne motivacije..ko ne bi imao ? :D



Više ćeš uštediti sa plinom a 160 ks i 90 se ne može porediti
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top