VW Corrado 89' black

VW Corrado 89' black

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iako narednu cijelu sedmicu nece biti nikakvih radova na autu ,da za pocetak predstavim u kakvom se "poprilicno losem stanju" sada nalazi corrado
na sliikama se vidi jako dobro sta nemarnost prema auticu ucini od njega
prava steta..sada mene ceka mnogo vremena provedenog popravljajuci sve ovo!
sada je u njemu motor fabricki G60 sa 118kw..koje naravno nema..jer izvadjen g punjac i interkuler ( i to su prvenstveno razlozi zbog kojih - cu izvadit ovaj motor) mada radi lijepo i vuce jako dobro , autio mi se svidja ali (vjerujte isuvise je komplikovano i za objasniti i za razumjeti zasto vadim motor ovaj ) ii ubacujem dizel..:icon_eek: ZNAM SADA CU NAICI VJEROVATNO NA OSUDU VECINE CLANOVA SA PITANJIMA TIPA " steta skrnavit corrada praveci dizelsko klepetalo itd itd.) ali realno..naftu dobijam jeftinije preko firme u kojoj radim..i posto corrada zelim za duzi period to rezultira da g60 ide out ,diesel IN :D
i kao sto rekoh..znam da slijede kritike povodom ovog mazohistickog pohoda prema corradu :D ali ..to sam ja naumio..i da se razumije ne planiram samo ubacit "dizelsko klepetalo" vec poradit na tome da sve to ne zvuci kao traktor,turbom i interkulerom to pojacat..itd..itd..
trenutno se dvoumim izmedju 1.9 gtd 55kw (golf III ) ili 1.6 TDI 51 kw (golf 2)
s obzirom da corrado ima mnogo brzi mjenjac u odnosu na klasicni golfov za moj ukus je dovoljan i 1.6 turbodizelski..koje usput posjedujem..i s obz da tezim nekoj jeftinijoj varijanti..jer neplaniram bacat velike pare (preko 1000 km) jer imam i drugih ulaganja itd. i znaci jos se dvoumim..mada 90% cu ubacit ovaj sto imam jer kao sto rekoh..ekonomicnost mi je sada u prvom planu + gorivo jeftinije placam..
i evo..od ovoga pocinjem..spisak planova je beskonacan :D a ja sam uporan i tvrdoglav..:123:
14tsuj4.jpg


evo jos koja
 
fin corrado,jesi razmisljao o ugradnji plina :icon_rolleyes:
taj dizel nije bas tolika steta,ali da je u pitanju jaci motor :icon_sad:
 
Član
Da je steta za to auto, jeste. Ali u jednu stranu te razumijem (zbog goriva i to). Ali ako vec imas mogucnosti neke, onda bar idi na neki 1.9 tdi motor, koji se moze kasnije doraditi malo bolje.

Sve u svemu, nek' ti je sa srecom.
 
Član
svaka cast na koradu fina podloga za dalje.. ali pokusaj bar ugraditi od trice TDI 90ks..ja mislim da te moze izaci do 1000KM, ali idealan bi bio .. sretno :cool:
 
Član
"s obzirom da corrado ima mnogo brzi mjenjac u odnosu na klasicni golfov za moj ukus je dovoljan i 1.6 turbodizelski..koje usput posjedujem"

Koliko sam skontao iz ovog ti mislis ostavljati postojeci mjenjac ?
 
Član
ma kakav crni dizel ne to radittttttttttt plin je TITO i et ti te ustede cak vise ces ustedit neg da ubacis taj dizel motor prodas fino taj dizel motor i te pare das na ugradnju plina i rahat si imas zvjerku pod haubom a vozas se jeftinije nego da ubacis tog kaslju ;);)
 
tvrdoglavi je napisao(la):
fin corrado,jesi razmisljao o ugradnji plina :icon_rolleyes:
taj dizel nije bas tolika steta,ali da je u pitanju jaci motor :icon_sad:

cekaj dok ubacim jos slika..fin je.ali vidjet ces ..ima malo posla na njemu :D
a plin..kao sto rekoh..steta mi plin..ko prvo placat sekvent 1000 + atest..oko 1300 ispada..a u firmi gdje radim dobivam naftu "ispod ruke" od gazde :D
pah..isplatnije ovo...
a vjerovatno msilis na 1.9 tdi 66kw....ali da nemam vec ovaj 1.6 koji na audiju 100 zacas nabere 180..vise nemoze :D i ima jako dobru turbinu od 59 kw audija..
iako je golfov motor..za ovu kubikazu i potrosnju..meni odgovara :D a ja bi mu samo interkuler stavio na corrada..
el8hep.jpg
ddt38.jpg
2jbunb9.jpg
2q8q3uo.jpg
547jhf.jpg
voc1md.jpg
 
kupi 1.9TDI motor sa instalacijom i ubacuj, pase ti taj mjenjac(jest da nece bit prenos kao u originalnog ali ne veze)
taj se motor da sredit chipom na 120ks i miran si a trosice isto kao i 1.6 a puno bolje ide...
govorim ti iz iskustva jer imam taj motor u dvici
 
a evo..gledam i sam..sta i kako..malo da prodiskutujem unaprijed...
ja bih isto ..tako najprije 1.9 tdi od 90 ps..ali neznam..cale se bavi mehanikom..ja tu i tamo..
i sad..ono gledam da sto vise ustedim..ipak sam jos uvijek i student jbg..ako me razumijete
i znam da je moja opcija sa 1.6 najgora..a8uzimajuci u obzir plin ili 1.9 tdi) :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Anes_mo je napisao(la):
"s obzirom da corrado ima mnogo brzi mjenjac u odnosu na klasicni golfov za moj ukus je dovoljan i 1.6 turbodizelski..koje usput posjedujem"

Koliko sam skontao iz ovog ti mislis ostavljati postojeci mjenjac ?

daaa,,,nemoj rec da ne godi.. :D :D

GreenDevil je napisao(la):
kupi 1.9TDI motor sa instalacijom i ubacuj, pase ti taj mjenjac(jest da nece bit prenos kao u originalnog ali ne veze)
taj se motor da sredit chipom na 120ks i miran si a trosice isto kao i 1.6 a puno bolje ide...
govorim ti iz iskustva jer imam taj motor u dvici

cijena druze..cijena me zanima..kako i gdje..:D
 
black__anegllll je napisao(la):
a evo..gledam i sam..sta i kako..malo da prodiskutujem unaprijed...
ja bih isto ..tako najprije 1.9 tdi od 90 ps..ali neznam..cale se bavi mehanikom..ja tu i tamo..
i sad..ono gledam da sto vise ustedim..ipak sam jos uvijek i student jbg..ako me razumijete
i znam da je moja opcija sa 1.6 najgora..a8uzimajuci u obzir plin ili 1.9 tdi) :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Anes_mo je napisao(la):
"s obzirom da corrado ima mnogo brzi mjenjac u odnosu na klasicni golfov za moj ukus je dovoljan i 1.6 turbodizelski..koje usput posjedujem"

Koliko sam skontao iz ovog ti mislis ostavljati postojeci mjenjac ?

daaa,,,nemoj rec da ne godi.. :D :D

GreenDevil je napisao(la):
kupi 1.9TDI motor sa instalacijom i ubacuj, pase ti taj mjenjac(jest da nece bit prenos kao u originalnog ali ne veze)
taj se motor da sredit chipom na 120ks i miran si a trosice isto kao i 1.6 a puno bolje ide...
govorim ti iz iskustva jer imam taj motor u dvici

cijena druze..cijena me zanima..kako i gdje..:D




moze se nac taj motor do 1000 max, mozda i jeftinije a stari ti je mehanicar pa nek ti to sredi
 
Član
pa drug probaj prodati taj svoj motor, ili cak zamjeniti taj dvicin uz doplatu.. trazi po piku i otpadima ;)
 
Član
black__anegllll je napisao(la):
a evo..gledam i sam..sta i kako..malo da prodiskutujem unaprijed...
ja bih isto ..tako najprije 1.9 tdi od 90 ps..ali neznam..cale se bavi mehanikom..ja tu i tamo..
i sad..ono gledam da sto vise ustedim..ipak sam jos uvijek i student jbg..ako me razumijete
i znam da je moja opcija sa 1.6 najgora..a8uzimajuci u obzir plin ili 1.9 tdi) :icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

Anes_mo je napisao(la):
"s obzirom da corrado ima mnogo brzi mjenjac u odnosu na klasicni golfov za moj ukus je dovoljan i 1.6 turbodizelski..koje usput posjedujem"

Koliko sam skontao iz ovog ti mislis ostavljati postojeci mjenjac ?

daaa,,,nemoj rec da ne godi.. :D :D






negodi bas taj mjenjac bolje bi bilo stavit orginalni ;)
 
edo_benz je napisao(la):
auto je sila steta sto ga neko zapustio a ti jos da ga dokrajcis :icon_biggrin:

haahhaahh dobar ;)
de ljudi..doso sam da se posavjetujem :D
da izensem svoje sulude ideje :D :lol:

ii jel uopste moze onda ovaj mjenjac na 1.6....onda??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top