vracanje kilometara

vracanje kilometara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
elmir je napisao(la):
rijec je o fiat brava(ne bravo) ali isto je kao kod mene unutra sve..98godiste je i 1.9td 100ks digitalni sat..auto ima predjenih 220 000km pa bi on spustio na jedno 170 000..sta vi mislite isplatili se to raditi..koliko para ovdje uzimaju za to..??

meni je to glupo svejedno se u ovlastenom servisu moze provjeriti stvarna kilometraza naravno pod uslovom da je auto odrzavano u ovlastenom serivsu
 
Član
meni je to ziva glupost ja sam govorio jaranu da neradi to on hoce i bog..ja mislim da ce to svak skuziti i kad ga bude prodavao jer je to ipak 98god. ..ja kad sam kupovao svoje auto trazio sam da je sve u bocu i da naravno ima servisnu knjigu i svaki kilometar kad je sta mjenjano kad je servisirano i na koliko kilometara i hvala bogu nakon 2mjeseca potraznje za takvim autom a gledao sam hiljadu auta naidjem na takvo auto i kupim ga i vjerujte nezalim ni feninga mada sam ga i platio vise nego sto se krecu cijena je bila 1000km skuplja al bar znam sta vozam..jesam li upravu?
 
Član
BoB_MarleY je napisao(la):
meni je to glupo svejedno se u ovlastenom servisu moze provjeriti stvarna kilometraza naravno pod uslovom da je auto odrzavano u ovlastenom serivsu

mene bas to intersuje, pri kupovini polovnog auta gdje otici da provjere da li je sat vracan itd i koliko to kosta, ima li neko iskustva sa tim??

ASA auto,.. :icon_question:
 
Član
Nigdje, to niko ne može sa sigurnošću znati. Jedino ako je auto kupljeno ovdje pa skontati sam jel logično da je auto neko prešlo samo 100.000 u sedam godina recimo a nema ovjerenu servisnu knjigu
 
Član
Bojan je napisao(la):
Nigdje, to niko ne može sa sigurnošću znati. Jedino ako je auto kupljeno ovdje pa skontati sam jel logično da je auto neko prešlo samo 100.000 u sedam godina recimo a nema ovjerenu servisnu knjigu

Sta to ima vezze??:icon_eek: konkretno kod mene auto 1997god. a preslo sammmooo 46.000 km ... od tog dvaput islo u Njemacku i ostalo jednom,dvaput godisnje do mora i to je to :icon_smile: a registracija 600 KM :lol::lol:
 
Član
ja nisam rekao 46.000 nego 100.000 možda ti to izgleda drugačije al vjeruj mi nakon progledanih auta i auta nije ;)
 
Član
jes i to,ali poenta je da je ovo 97 vishe starije a tako "malo" preslo :D ajd da covjeku nekvarimo temu ;)
 
Član
Pa druže ako se kilometar sat vraća u 99% slučajeva vraća na kilometražu se od 95.000 do 150.000 km
 
Član
kod mene volvo preso 225 000 pa sta nema to veze, bitno je kako je odrzavano, neko ga moze unistiti i sa 10 000
 
Član
edo_16v je napisao(la):
BoB_MarleY je napisao(la):
meni je to glupo svejedno se u ovlastenom servisu moze provjeriti stvarna kilometraza naravno pod uslovom da je auto odrzavano u ovlastenom serivsu

mene  bas to intersuje, pri kupovini polovnog auta gdje otici da provjere da li je sat vracan itd i koliko to kosta, ima li neko iskustva sa tim??

ASA auto,.. :icon_question:

za fiat znam da iako resetujes sat (digitalni) on cuva stvarnu kilometrazu u svom ECU tako da se u ovlastenom servisu moze provjerit
e sad postoji i nacin resetovanja i te kilometraze (mada je puno komplikovanije i skuplje) ali ako se to vrati onda se ne moze saznat koliko je presao (jedino da zoves servis gdje je servisiran jer oni imaju zapise na kojoj kilometrazi kad je i sta je radjeno)

za vw je situacija znatno blaza
postoji baza podataka za sve vw i ja mislim da ASA ima pristup toj bazi
uglavnom pomocu broja motora i sasije pronadju auto gdje je, kad je i na koliko km je zadnji put servisirano
 
Član
nemoze se brava vracati preko "kabla" moras skinuti sat.
Moze se sve vratiti da se nepozna osim provjere po servisnim intervalima ali to je malo vjerovatno da ce neko ganjati.
Ja sam ti predaleko, pretpostavljam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top