Voznja poslije 23 ukinuta!!!

Voznja poslije 23 ukinuta!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
menjic je napisao(la):
A kad smo kod ukidanja i zabranjivanja, znate li sta o malim tablicama napred.

Ja sam vratio malu napred pa cu da vidim, al cisto jel neko nesto cuo da smije ili ne da zanm da se svadjam ili ne :)

Jedan policajac mi je rekao da smije, a drugi da smije ako imas kod sebe veliku, pravu u autu ?

Pa eto tu veliku nemoj ni vadit iz auta , a malu stavis i et :cool:
 
Legend
ako ovo bude laz, gotov si, ti ces mi kaznu platit
veceras cu da se vozam citavu noc :D



il cu k'o dag reci da se vracam iz dzamije hahahha :D
 
Član
cisto sumnjam da su ukinuli, bili bi SVI obavijesteni da je tako.. al doduse nikad me nisu peglali sto se tice voznje poslije 23h samo fino s njima i ett.. a ii vozacku imam 1god i 10mj. i NIKAD nisam stavio slovo P, vozio sam se po citavoj bosni, svaki drugi dan maltene u sarajevo dolazim i kakve sam srece nikad me niko nije ni pitao za slovo P kad me zaustave;)
 
Član
ljudi pretrazio sam sve spise i izmjene zakona te cak i prijedloge o izmjenama zakona... nigdje nista sto znaci da je totalna dezinformacija... posljednji prijedlog o izmjeni zobsa je bio u 6 mj 2009 i odnosi se na voznju djece na prednjem i zadnjem sjedalu te o djecijim sjedalicama prije toga je izmjena bila 06 i 07 za koju svi znamo...









Na osnovu člana IV.4.a) Ustava Bosne i Hercegovine, Parlamentarna skupština Bosne i Hercegovine na __. sjednici Predstavničkog doma, održanoj ________ 2009. godine, i na __. sjednici Doma naroda, održanoj ________ 2009. godine, usvojila je
ZAKON O IZMJENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O
OSNOVAMA SIGURNOSTI SAOBRAĆAJA NA PUTEVIMA
U BOSNI I HERCEGOVINI
Član 1.
Zakonu o osnovama sigurnosti saobraćaja na putevima u Bosni i Hercegovini
Službeni glasnik BiH“, br. 6/06, 75/06 i 44/07) u članu 34 stav (2) iza riječi: „opojnih sredstava“ stavlja se tačka, a ostatak teksta briše se.
istom članu dodaje se novi stav (3), koji glasi: „(3) U putničkom automobilu
sjedištu suvozača ne smije se prevoziti dijete mlađe od 12 godina”.
Član 2.
člana 34. dodaje se novi član „34 a.“ koji glasi:
„Član 34a.
Izuzetno od člana 34. stav (3), u putničkom automobilu vozač može prevoziti dijete mlađe od dvije godine na prednjem sjedištu vozila ako vozilo nema suvozački zračni jastuk ili je suvozački zračni jastuk isključen i ako se dijete prevozi u sigurnosnoj sjedalici postavljenoj suprotno od smjera kretanja vozila, a koja je pričvršćena za vozilo pomoću sigurnosnog pojasa na tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu. Dijete u sigurnosnoj sjedalici mora biti vezano.
U putničkom automobilu na zadnjem sjedištu vozač smije prevoziti dijete mlađe od pet godina samo kada je dijete ispravno vezano u sigurnosnoj sjedalici koja je za vozilo pričvršćena pomoću sigurnosnog pojasa na tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
U putničkom automobilu na zadnjem sjedištu vozač smije prevoziti dijete starije od pet a mlađe od 12 godina i niže od 150 centimetara samo kada dijete sjedi na posebnom podmetaču koji omogućava upotrebu sigurnosnog pojasa
kada je ispravno vezano sigurnosnim pojasom, ili je ispravno vezano
sigurnosnoj sjedalici koja je za vozilo pričvršćena pomoću sigurnosnog pojasa na tri tačke vezivanja ili posebnim kopčama u vozilu.
(4)
Sigurnosna sjedalica mora biti označena u skladu s važećim standardima Regulacije 44 Ekonomske komisije za Evropu Ujedinjenih naroda ili Direktive 75/541/Evropske komisije.
(5)
Načine i uslove prijevoza djece mlađe od 12 godina posebnim pravilnikom detaljnije propisuje ministar nadležan za poslove saobraćaja.
Član 3.
U članu 172. iza stava (5) dodaje se novi stav (6) koji glasi: “(6) Vozač je dužan
prije nego što počne upravljati vozilom, pobrine za adekvatnu sigurnosnu zaštitu djece mlađe od 14 godina, u skladu s članom 34a.“.
Član 4.
U članu 238. stav (1) iza tačke 1. dodaje se nova tačka “1a.” koja glasi: “1a. Vozač
u putničkom automobilu prevozi dijete protivno odredbama člana 34a.”.
Član 5.
U članu 239. stav (1) tačka 3. briše se. Dosadašnja tačka 4. postaje tačka 3., tačka
postaje tačka 4. itd.
PREDSJEDAVAJUĆI PREDSJEDAVAJUĆI
PREDSTAVNIČKOG DOMA DOMA NARODA
PSBiH PSBiH
Beriz Belkić Ilija Filipović​
 
Član
detaljno je moja pravna sluzba ispitala ovo sto ste naveli i dobio sam odgovore da do nikakve promjene nije doslo i da je osto stari zakon i na stari nacin se primjenjuje stoga nemojte da vas neko zajebe...
 
danas sjedio sa rodjakom policajcem i da se vise ne lozite,nista od voznje poslije 23h :icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
i meni ne ide u prilog,al tako je...
to je neko provalio jer neki policajci i ne pitaju za to,pa je mislio da je ukinut :icon_twisted:
 
Član
ma sirite dezinformacije,pike desetku za desetkom bode,tako da vise vjerujem piketu,sta se ba bunite hajd malo restrikcija sta fali :D
 
Član
cista dezinformacija... i j sam pitao o ovome sad zvao prijatelja prasinara....
i nista od ovoga.... cista provala

a sto se tice vozacke 4g je kod mene i vozo sam i poslije ponoci...i nikad mi ni jedan policajac nije spomenuo da ne smijem poslije 23h da se vozam....

al vjerovatno sve zavisi na koga naletis al et..;)

al zato danas 2 puta do tuzle slipa izleti iz grma:123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top