Višestrukom prekršiocu oduzet i treći automobil!

Višestrukom prekršiocu oduzet i treći automobil!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
b0a85f0133e156fccd5fe94b0380267418077.jpg


Ovaj 20-godišnjak, koji nikada nije položio vozački ispit, zatečen u Binježevu za volanom "opel kalibre"...
19.08.2009. 09:15
Saobraćajna policija MUP-a Kantona Sarajevo jučer u 2.55 sati treći put je oduzela vozilo Denisu Kondi, 20-godišnjem Sarajliji, koji je rekorder u činjenju saobraćajnih prekršaja.

Prekoračenje brzine

Ovaj mladić, koji nikada nije položio vozački ispit, a vozi od svoje 16. godine, ponovo je zatečen za volanom u Binježevu kod Sarajeva. Ovoga puta vozio je komšijin automobil "opel kalibra" (212-J-327).

Ovo je Kondi čak 209. saobraćajni prekršaj, a najčešće je zaustavljan zbog prekoračenja brzine, prolaska kroz crveno svjetlo na semaforu.

- I u ovom slučaju obaviješten je sudija Općinskog suda u Sarajevu, Odjel za prekršaje, koji je naložio privremeno oduzimanje automobila - saopćeno je iz MUP-a.

"Opel kalibra" treće je vozilo koje je deponirano u krugu Jedinice za saobraćaj MUP-a Kantona Sarajevo, a koje je oduzeto jer se za upravljačem nalazio Denis Kondo.

Neplaćene kazne

U prvom slučaju, krajem maja ove godine, policajci su 20-godišnjaku oduzeli "golf3", vlasništvo njegove majke Sanje Kondo. Mjesec kasnije, na Ilidži je zaustavljen u "opel astri" švicarskih registarskih oznaka TI-113414, vlasništvo Nedeljka Žarića, a vozilo mu je posudio njegov prijatelj Adnan Peljto.

Treći put ovaj višestruki povratnik u činjenju saobraćajnih prekršaja uzeo je vozilo od komšije Ismira Hodžića.

Interesantan je policijski podatak da je Denis Kondo na ime neplaćenih novčanih kazni državi dužan više od 25.000 KM, a zbog počinjenih prekršaja ima dvogodišnju zabranu polaganja vozačkog ispita.

Čeka se odluka suda

Svih osam vozila koje je policija do sada oduzela u Sarajevu, kao i četiri motocikla, bit će smješteni u garaži Saobraćajne policije do konačne odluke nadležnog Suda za prekršaje.

Nakon što oduzme automobil, policija ima rok od godinu da nadležnom sudu preda prekršajnu prijavu, odnosno zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka, nakon čega sud odlučuje hoće li vozilo biti trajno oduzeto.
 
Početnik
e ovo nasa milicija zna rijesit...i kazne pisat to im ide pravo...a ubice i zlocinci se slobodno setaju...:icon_rolleyes:

a svaka cast i za ovo,,:icon_rolleyes:
 
a neka su vala treba im sve pouzimati kad glume debile a ne kontam ovo uzeli mu auto a nije njegovo nego od komsije znaci ako imas kazni neplacenih i zateknu te za volanom tudjeg auta uzmu to auto nema veze sto nije njegovo ako sam dobro skonto ili grijesim :icon_question::icon_question:
 
BHT Ovisnik
i ja sam jucer bez vozacke dozvole vozio u nocnim satima calibru:D:D

al ovaj je vec manit:lol::lol::lol:
 
Početnik
dobro si skonto...;)


drzavi niko nece ostat duzan...ona ce svoje naplatit..:icon_rolleyes:
 

LSD

Član
idol majke mi!:lol:
pa jbg mora biti ili nafiksan ili lud da stane!Ako vec vozi od 16 onda treba da ima iskustva da pobjegne od murije!ccc
:lol::lol:
 
Član
Nije mi jasno za ova auta. Pa vratite ljudima njihova vozila. Nisu ukradena i bez papira.
Nece se calibra sama upalit i vozit po sarajevu - pa koji ce i ona u apsu.:lol:
 
Član
hehe, al je malo glupo sto otudje tudje vozilo. trebalo bi njegovu imovinu da uzimaju, ne tudju;)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Cudi me da lik ne bjezi policiji, nego svaki put uredno stane i oni mu uzmu auto.

Hahaha pa kad uredno stane neće ga privest, barem to zna... :D hebe se njega izgleda za tuđa auta... ali Bogami neznam kako ovaj zakon funkcioniše, kad mu pokucaju na vrata i dadnu rok za isplatu ovih kazni... tek će ga onda glava zabolit :)
 
Legend
neku noc je ispred interexa bio sa nekim golfom intercoolerom, dosli izdivljali se, i odose, ne razumijem stvar, prvo taj golf, pa onda sjecam se jednom da sam ga vidio u opel astri gsi (koju su oduzeli) i sad calibra, pa dokle vise.. mislim da je ovo jako ne odgovorno sa njegove strane, al hajd..

zao mi je momka fkt, svi volimo gasat, i vozat, al treba imat granicu u svemu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top