Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

Član
Lola odbila Formulu 1

Britanska momčad Lola povukla se s "rezervne" liste potencijalnih momčadi za ulazak u Svjetsko prvenstvo Formule 1. Britanska trkaća kompanija aplicirala je kod FIA-e za nastup naredne sezone u Formuli 1, no na kraju su izvisili s inicijalne liste momčadi koje bi slijedeće godine mogle dobiti šansu nastupati u Formuli 1, ukoliko je uopće bude.

Iako se nisu našli na ulaznoj listi, zbog 8 aktualnih pobunjeničkih momčadi postojala je šansa da Lola na kraju ipak uđe u Formulu 1, ali od svega ipak neće biti ništa. Iz Lole su priopćili da je FIA od njih tražila da ostanu spremni uskočiti u F1 društvo ukoliko se okolnosti promjene, no na kraju su ipak odlučili povući svoju prijavu.

Povlačenje Lole špekulantski krugovi objašnjavaju činjenicom da je dogovor FIA-e i FOTA-e napokon na vidiku, dok su drugi mišljenja da će pobunjeničke momčadi osnovati vlastito natjecanje u kojem će biti mjesta i za Lolu.
 
Član
FOTA POKREĆE NOVO PRVENSTVO!

Udruženje F1 timova, FOTA, sinoć je službeno potvrdila kako pregovori s FIA-om nisu urodili plodom, te da pokreće novo automobilističko prvenstvo.

Na jučerašnjem, 4-satnom sastanku u sjedištu Renaultove momčadi u Enstoneu, Ferrari, McLaren, Renault, BMW Sauber, Toyota, Brawn GP, Red Bull Racing i Scuderia Toro Rosso, bezuspješno su pokušali pronaći kompromis s Međunarodnom automobilističkom organizacijom.

"Timovi ne mogu nastaviti tražiti kompromise na fundamentalnim vrijednostima sporta, te su odbili izmijeniti izvorne, uvjetne prijavnice za sezonu 2010.," pisalo je u FOTA-inoj izjavi. "Timovi, stoga, nemaju nikakvu alternativu osim da započnu pripreme za novo prvenstvo koje odražava vrijednosti svojih natjecatelja i partnera. Ovo natjecanje će biti upravljano transparentno, imat će jedan set pravila, ohrabrivat će potencijalne sudionike na prijavu, slušat će želje navijača, te će ponuditi niže cijene za gledatelje diljem svijeta, partnere i dioničare.

Veliki vozači, zvijezde, marke, sponzori, promotori i kompanije koje su povijesno bile povezane s najvišom razinom motosporta, bit će dijelom nove (automobilističke) serije."

FOTA-in plan pokretanja vlastitog prvenstva otvara vrata novim momčadima, koje su trenutno na listi čekanja za iduću sezonu. Što će se dogoditi s Ferrarijem, Red Bull Racingom i Scuderijom Toro Rosso - timovima koje je FIA uvrstila na popis za iduću sezonu, usprkos njihovim uvjetnim prijavnicama - ostaje za vidjeti.
 
Početnik
e ovo im je pametno...pravi put da se idijot Mosly skine s cela ,pa neka izmislja gluposti tamo nekom lijevom ...ovo bi rijesenje bilo najbolji....ja licno nemam namjeru pratit F1 ako svi ovi timovi istupe iz F1,a mislim da to vecina misli....
 
Član
gdje si ti covjece

sta cu gledati ,kako Indya Force vlada F1 hahah nema sanse

sad ce u 11 na DSF na Astri 1 trening uzivo i u 3 ce biti :cool:
 
Član
e nek su se zavrsila i mosly-eva sranja. tj, sad ce srati nekom drugom, ali cisto sumnjam da ce iko pratit tu "F1"... mislim da ce to novo takmicenje biti pun pogodak. jednom je neko (ne znam tacno ko, pa necu ni da lupam) reko, najbolje bi bilo da se ukinu "skoro" sva pravila. tek onda bi se vidjelo kolko je ko dobar i kvalitetan. naravno treba pazit da nebi bilo da u konkurenciji za 1 mjesto bude 2-3 tima, a ovo ostalo da vozi onako reda radi. ali u svakom slucaju, zadnjih godina je bilo i previse glupih pravila, kao npr da timovi moraju koristiti sve komplete guma koji dobavljac dopremi na utrku, totalna glupost. isto kao i ono o gorivu, sto se vaga bolid i zna koliko ko ima. prije, dok je sve to bilo tajnovito, bilo je dosta zanimljivije...

itd, itd, uglavnom da ne duzim. mislim da ce biti puno zanimljivije gledati sampionat koji ce voditi neko ko zna dosta o ovom sportu, nego jedan stari "*udonja" koji ima neke svoje fix ideje. covjeka naka luda opalila... :icon_biggrin:
 
Član
1.SLOBODNI TRENING VELIKA BRITANIJA ( zadnji put u F1 )


1 S. Vettel Red Bull Racing 1:19,400 20
2 M. Webber Red Bull Racing + 0,282 19
3 J. Button Brawn GP + 0,827 20
4 R. Barrichello Brawn GP + 0,842 29
5 F. Alonso Renault + 1,058 26
6 F. Massa Ferrari + 1,071 23
7 J. Trulli Toyota + 1,185 32
8 L. Hamilton McLaren-Mercedes + 1,250 26
9 N. Rosberg Williams + 1,415 32
10 G. Fisichella Force India + 1,438 25
11 A. Sutil Force India + 1,513 22
12 H. Kovalainen McLaren-Mercedes + 1,629 22
13 N. Heidfeld BMW Sauber + 1,703 24
14 K. Räikkönen Ferrari + 1,779 27
15 S. Bourdais Toro Rosso + 1,984 23
16 T. Glock Toyota + 1,986 32
17 K. Nakajima Williams + 2,089 26
18 N. Piquet Renault + 2,125 30
19 S. Buemi Toro Rosso + 2,190 37
20 R. Kubica

FIA odgovorila "odmetnicima"

Nakon što je 8 članica FOTA-e izašlo iz Formule 1, krovna automobilistička organizacija izdala je priopćenje u kojemu za novonastalu situaciju naravno optužuje "odmetnike". FIA je izdala priopćenje u kojemu stoji da nisu iznenađeni ovim potezom s obzirom da obje strane nisu uspjele postići zadovoljavajući dogovor oko budućnosti Formule 1. Međutim, FIA i dalje odbija bilo kakvu odgovornost i svu krivnju svaljuje na momčadi.

"FIA je razočarana ali ne i iznenađena FOTA-inom nesposobnosti da postigne kompromis u najboljem interesu za ovaj sport. Jasno je da su pojedini "elementi" unutar FOTA-e željeli upravo ovakav ishod tijekom dugog perioda pregovaranja i nisu pristupili raspravi u dobroj vjeri. FIA ne može dopustiti financijski rat u Prvenstvu niti da članice FOTA-e diktiraju pravila u Formuli 1."

Krovna automobilistička organizacija potvrdila je da "deadline" za bezuvjetni ulazak u FIA Svjetsko prvenstvo Formule 1 ostaje nepromijenjen, da se prijave zaprimaju do večeras te da će ulazna lista biti objavljena u subotu. Kako stvari stoje odlaskom članica FOTA-e, u "Formuli 1" slijedeće sezone će nastupati momčadi Williams, Force India, Manor, US F1 i Campos.

Britanska Lola je već odbila nastup u natjecanju u režiji Maxa Mosleya, jednako su danas postupili i u N. Technologyju, stoga će očito FIA morati posegnuti za Prodriveom, Brabhamom i Marchom da popuni grid slijedeće sezone.

N.Technology također povlači aplikaciju

U Formuli 1 nastalo je pravo rasulo; odlaskom članica FOTA-e niti momčadi koje su podnijele prijavu za nastup u Svjetskom prvenstvu slijedeće godine ne žele više biti dio ovog cirkusa. Talijanska momčad N.Technology povukla je svoju aplikaciju da uđe u Formulu 1 naredne sezone, baš kao što je to učinila britanska momčad Lola dan ranije.

Prema neslužbenim informacijama Talijani su obavijestili FIA-u da povlače svoju prijavu zbog novonastalih okolnosti te da ne žele sudjelovati u ovom sportu bez velikih momčadi. N.Technology također se priklonio članicama FOTA-e, a čini se da će Max Mosley osim naci-sado-mazo igrica ostati upamćen i kao čovjek koji je uništio Formulu 1.
 
Početnik
koki+ je napisao(la):
gdje si ti covjece

sta cu gledati ,kako Indya Force vlada F1 hahah nema sanse

sad ce u 11 na DSF na Astri 1 trening uzivo i u 3 ce biti :cool:



ma evo me prijatelju radilo se ovih dana punom parom,pa se nije imalo vremena za Forum....


joj sto volim ovo....imam osjecaj da ce Mosly popust ili morat popustit FOTI...kad je glup....mada ja mislim da je i on svijestan da ako ovi kljucni timovi odu da slobodno moze zatvorit F1,jer gledanost po mom misljenju bice nula...

ili covjek zeli da stvara neku novu F1 sa novim timovima i s nekim glupim pravilima......stvarno ga ja nikako ne kontam....da li se samo treba stedit u F1,,,sta je s drugim sportovima...tamo za nekog fudbalera milione izdvajaju za jednog covjeka koji ganja loptu...gdje je tu ekonomska kriza i sta ti ja znam...a nikako se po meni nemoze poredit jedan fudbaler i jedan vozac F1....

ne znam al ja tog lika nikako ne kontam sta on hoce....ali jedno je izgleda ocito...unistit F1...po mom misljenju i na pravom je putu..
 
Član
ovo je poraz samo za Mosley-a : druga serija formule (FOTA ) će da bude brza od F1 kao sto znamo kraljevska klassa motorsporta :lol:

a Eclestone gubi veliku sumu keša , a on ce sad naravno pokusati da tuži ove ostale sto napustaju
 
Početnik
kad se tone fatas se za slamku...tako i ekleston..moze samo tuzit...to mu je sve sto je ostalo...

mora covjek cupat pare kad ga je Slavica opuhala..:lol:
 
Član
2.SLOBODNI TRENING VELIKA BRITANIJA

1 Vettel, Sebastian1:19.456
2 Webber, Mark+ 0.141
3 Sutil, Adrian+ 0.685
4 Nakajima, Kazuki+ 0.753
5 Alonso, Fernando+ 0.781
6 Barrichello, Rubens+ 0.788
7 Hamilton, Lewis+ 0.961
8 Trulli, Jarno+ 1.002
9 Rosberg, Nico+ 1.012
10 Piquet jr, Nelson+ 1.152
11 Kubica, Robert+ 1.166
12 Kovalainen, Heikki+ 1.277
13 Glock, Timo+ 1.306
14 Button, Jenson+ 1.311
15 Heidfeld, Nick+ 1.476
16 Bourdais, Sebastien+ 1.489
17 Massa, Felipe+ 1.549
18 Räikkönen, Kimi+ 1.676
19 Fisichella, Giancarlo+ 1.957
20 Buemi, Sebastien
+ 2.212
 
Početnik
Silverstone - Treći slobodni treninzi

P. VOZAČ NACIONALNOST MOMČAD VRIJEME


1. N. Rosberg Nijemac Williams-Toyota 1:18:899
2. K. Nakajima Japanac Williams-Toyota + 0:00:203
3. J. Trulli Talijan Toyota + 0:00:226
4. S. Vettel Nijemac Red Bull-Renault + 0:00:472
5. F. Massa Brazilac Ferrari + 0:00:697
6. K. Raikkonen Finac Ferrari + 0:00:956
7. T. Glock Nijemac Toyota + 0:00:969
8. F. Alonso Španjolac Renault + 0:01:018
9. M. Webber Australac Red Bull-Renault + 0:01:047
10. R. Barrichello Brazilac Brawn-Mercedes + 0:01:129
11. L. Hamilton Englez McLaren-Mercedes + 0:01:149
12. J. Button Englez Brawn-Mercedes + 0:01:258
13. N. Piquet Brazilac Renault + 0:01:333
14. S. Bourdais Francuz STR-Ferrari + 0:01:560
15. A. Sutil Nijemac Force India-Mercedes + 0:01:649
16. G. Fisichella Talijan Force India-Mercedes + 0:01:673
17. H. Kovalainen Finac McLaren-Mercedes + 0:01:739
18. N. Heidfeld Nijemac BMW Sauber + 0:01:797
19. S. Buemi Švicarac STR-Ferrari + 0:02:125
20. R. Kubica Poljak BMW Sauber + 0:02:140
 
Početnik
V.N. Velike Britanije

P. VOZAČ NACIONALNOST MOMČAD VRIJEME
1. S. Vettel Nijemac Red Bull-Renault 1:22:49:328
2. M. Webber Australac Red Bull-Renault + 0:15:188
3. R. Barrichello Brazilac Brawn-Mercedes + 0:41:195
4. F. Massa Brazilac Ferrari + 0:45:043
5. N. Rosberg Nijemac Williams-Toyota + 0:45:915
6. J. Button Englez Brawn-Mercedes + 0:46:285
7. J. Trulli Talijan Toyota + 1:08:307
8. K. Raikkonen Finac Ferrari + 1:09:622
9. T. Glock Nijemac Toyota + 1:09:823
10. G. Fisichella Talijan Force India-Mercedes + 1:11:522
11. N. Heidfeld Nijemac BMW Sauber + 1:14:023
12. N. Piquet Brazilac Renault + 1 krug
13. R. Kubica Poljak BMW Sauber + 1 krug
14. F. Alonso Španjolac Renault + 1 krug
15. N. Heidfeld Nijemac BMW Sauber + 1 krug
16. L. Hamilton Englez McLaren-Mercedes + 1 krug
17. A. Sutil Nijemac Force India-Mercedes + 1 krug
18. S. Buemi Švicarac STR-Ferrari + 1 krug
19. S. Bourdais Francuz STR-Ferrari Odustao
20. H. Kovalainen Finac McLaren-Mercedes Odustao

Massa je fin posao odradio....;)
 
Top