Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

Član
evo Drug moj i ja sam u raspadu ovih dana :D vozikalo se po terenu ,
pa dok sam procitao ove sve vijesti oteže se još ;)

nego sta cemo mi gledati od 2010 god. hocemoli na Rally preci
 
Početnik
ma ne znam drug....prije mozda 15tak dana sam gledao Motogp tamo je haos koliko preticanja i napada pravo zanimljivo...

a nekako mi zao prestat gledat F1,sve se nadam da ce naci neki kompromis...:icon_rolleyes:
 
Član
vjeruj da od 1995 god nisam ni jednu jos trku mašio , a pogotovo u zadnje vrijeme samo cekas taj dogovor prokleti hoce li biti ili ne , a što mi je interesantno Eccelstone se nejavlja u zadnje vrijeme , on ce prvi osjetiti po džepu ako koji odustane
 
Početnik
zato se i nadam da ce ecceliston povuci zadnji i poslednji potez i naci neko rijesenje za ove gluposti..
 
Evo moj osvrt na dosadasnji dio sezone...

Moje misljenje nakon 7 odvezenih utrka...vezano za razvoj dogadjaja u sampionatu!!!

U potpunosti se slazem,odlika velikih i jeste,kad dobije super auto da to iskoristi na najbolji moguci nacin,moze neko mrziti Jensona,jer je eto dobio taj bolid nicim zasluzan,al ja ne mislim tako,imao je on super sezonu sa bar honda timom,i kasnije unatoc nevoljama i katastrofalnim rezultatima nije kukao,nije psovao tim itd,dapace ostao je vjeran i docekao svoju priliku.

Pa sta treba sad,da izadje iz bolida i kaze,ne zasluzujem ja ovo...Ko je kriv Rubensu kad ne zna,kad je sporiji(ne poricem da je imao tehnicke probleme)al opet ni jednom nije pokazao da se moze nositi sa Jensonom i kad je mozda pokazao to je bilo kratkog vijeka,mnogo puta u istoriji F1 sampioni su bili oni za koje se misli da to ne zasluzuju,al jednostavno se tada poklopilo mnogo drugih stvari,i sad je identicna situacija,proslogodisnja borba do zadnjeg zavoja stajala je FERRARI I MCLAREN vremena da se posvete ovogodisnjem autu i sta je tu je,za razliku od njih honda je skoro cijelu proslu godinu razvijala auto i rezultat je tu,super brz i pouzdan auto uz konstantnog i za ovaj bolid odlicnog Jensona kojeg predvodi sa pit walla najveci strateg vjerovatno u historiji F1.

OK,unistili su nam sezonu,kao FERRARI i SCHUMACHER 2004. al sta da se radi,nekad treba prihvatit realno stanje i cestitati najboljem,a to su sada BRAWN GP I JENSON BUTTON...
 
Početnik
tvoj mi post drug nikako nije jasan:icon_question:

niko nije kritikovao Jensona i da je nekom krivo zbog tog...sve cestitke od mene...kritike padaju na FIA-u,sto unistavaju ovaj sport...:icon_rolleyes:

Jensona niko nije spomeno u negativnom kontekstu..;)
 
Ma samo sam ga kopirao sa jednog f1 foruma,gdje masa kritikuje Jensona,kako nije zasluzio titulu itd..
post je moj,samo sam ga kopirao ovdje...;)
 
Član
šta mi raspravljamo u zadnje vrijeme je u vezi pravilnika i te proklete politike
i zaboravio sam kada smo zadnji put pisali o nekomm vozacu

a sto se tice Battona drag mi je , jak vozac to se i prije znalo , prosle godine ga u engleskoj niko nije spomenuo , ali najvise mi je drago da ovakvim potezom vraca sve , jos nije pola sezone a covjek obara uskoro rekord ( najvise pobjeda u sezoni )

a ko mu taktike pravi o tome se netreba ni razgovarati , mozak cojk
 
Početnik
ma nema sta massa kritikovat,neka ga stigne i onda ima pravo za bilo koju kritiku..:icon_rolleyes:
 
Član
Vijest koju vec dugo cekamo

u Petak 12.06.09 god. ce FIA predstaviti timove za sezonu 2010

veceras je odrzan brzi sastanak ponovo izmedju FIA i FOTA u kome se najvise raspravlja o Ferarriju , po izjavama medija Max Mosley je morao prvi popustiti tako da ce vjerovatno granica budzeta za 2010 god. iznositi 100 mio. a ne 45 mio. sto je Ferarri prijetio odlaskom iz F1 a i ostalih pet jačih ekipa je se slozilo sa Ferarrijem .

u slucaju ako bi sutra doslo do loših vijesti onda cemo u 2010 god. gledati da Foce Indija dominira F1 i da će biti brza od ostalih pocetnika za 3 do 5 sec. dok ce opet biti sporija za jedno 10 sec. od auta iz GP2 serije :lol::lol:
 
Član
Renault na odlasku iz F1?

Po svemu sudeći Renault je na rubu odluke o povlačenju iz Formule 1 na kraju tekuće sezone i to ponajviše zbog "nepravedno niskog udjela u raspodjeli zarade koju F1 ostvaruje". Renaultovci još navode i nedorečenost pravila za naredne sezone te otvoreno neslaganje na relaciji FIA - ekipe o strategiji razvoja Formule 1 u bližoj budućnosti.

Predsjednik Renaulta, Carlos Ghosn, u nedavnom je govoru u francuskom parlamentu još jednom izrazio svoje neslaganje s načinom raspodjele zarade koju F1 ostvaruje, a od koje momčadima pripadaju tek mrvice. "Mi smo ti koji priređujemo šou, razvijamo nove tehnologije, motore, angažiramo i plaćamo vozače, pa ako je tome tako onda moramo i sudjelovati u raspodjeli zarade koju omogućavamo. Danas mi plaćamo da bismo nastupali u Formuli 1, to nije normalno. Posrednici su zaradili dovoljno novca na naš račun, želimo ponovo preuzeti kontrolu nad Formulom 1", kazao je između ostalog Ghosn.

Istovremeno, britanski i francuski mediji prenose informacije o navodnom dopisu koji je Renault uputio na adrese dobavljača svoje F1 momčadi, u kojem stoji kako postoji velika mogućnost da se Renault naredne godine neće nadmetati u SP.
 
Član
FIA je izjavila timove za sezonu 2010

Lista


direkno upisani(3 nova Tima ce voziti Cossworth motore)
Ferarri
Toro Rosso
Red Bull
Temas Kampos GP
Manor GP
us f1 Teams

pod upitnikom tacnije pod zvijezdicom

MC lAREN
BMW Sauber
Renault
Toyota
Williams
FIA daje rok do 19 juna da se jos male sitnice rijese


FIA nije prihvatila zahtjeve od Teams kao David Richards Prodrive Rennstall, Lola, Alex Wurz und Superfund, Epsilon Euskadi, N.Technology Lotus, Brabham und March.

a zaboravi napisati za Brown GP spada pod uptnik isto

Senna i dalje u potrazi za F1 angažmanom

Nakon što mu je u zadnji čas izmakao "stolac" u momčadi Brawn GP-a, mladi Brazilac Bruno Senna uvjeren je da će slijedeće sezone (ako je uopće bude) debitirati u Formuli 1. 25-godišnji nećak pokojnog trostrukog Svjetskog prvaka i po mnogima najboljeg vozača u povijesti Ayrtona Senne trenutno je u Le Mansu na završnim pripremama za nastup na legendarnoj 24-satnoj utrci u kojoj će po prvi put nastupiti. Iako je ove sezone u zadnji tren ostao bez angažmana u Formuli 1, Sennine ambicije vezane su isključivo za najcjenjenije automobilističko natjecanje današnjice, doduše krajnje upitne budućnosti.

"Razgovarao sam s nekim ljudima i za mene postoje dobre šanse za slijedeću sezonu Formule 1. Tržište će biti otvorenije, nekim vozačima ističu ugovori, a neke momčadi su zainteresirane za ulazak u Formulu 1. U svakom slučaju trebalo bi biti više opcija nego ove godine." Bruno je trenutno u razgovorima s par momčadi, no i sam priznaje da ovo nisu idealni trenuci za planiranje budućnosti s obzirom na "političku" situaciju u Formuli 1. "Ne mislim da je itko siguran da u ovim trenucima pregovara s pravim ljudima. Nitko ne zna koja će momčad ostati, koja će otići, odnosno dali će uopće više biti Formule 1 u dosadašnjem obliku."

Senna će ovog vikenda nastupiti na 24 sata Le Mansa za momčad Oreca uz Stephanea Ortellija i bivšeg F1 vozača Tiaga Monteira.
 
Početnik
bice mi zao BMW ako otpadne,vise od bilo kojeg drugog tima..:icon_rolleyes:

drago mi je za Ferrari mada sam se tiho nadao da ce se naci neko rijesenje,jer stvarno bi bilo glupo najstariji tim ,pa slobodno cu rec, izbacit iz F1..
 
Član
bravof je napisao(la):
bice mi zao BMW ako otpadne,vise od bilo kojeg drugog tima..:icon_rolleyes:

drago mi je za Ferrari mada sam se tiho nadao da ce se naci neko rijesenje,jer stvarno bi bilo glupo najstariji tim ,pa slobodno cu rec, izbacit iz F1..

vjerovao ili ne evo Ferarri opet nesto prijeti

koki+ je napisao(la):
bravof je napisao(la):
bice mi zao BMW ako otpadne,vise od bilo kojeg drugog tima..:icon_rolleyes:

drago mi je za Ferrari mada sam se tiho nadao da ce se naci neko rijesenje,jer stvarno bi bilo glupo najstariji tim ,pa slobodno cu rec, izbacit iz F1..

vjerovao ili ne evo Ferarri opet nesto prijeti

ovi ostali sto su pod upitnikom oni sigurno idu to su male sitnice
a Ferarri izjavljuje da nece pod ovim uvjetima voziti kao navodno imaju sa FIA specijalni ugovor i zato je FIA i upisala u listu a ovi sad kazu da Mosley nista nije odgovorio na njihove zahtjeve
 
Početnik
e ovo je sve da Bog sacuva...:icon_rolleyes:

ne zna se ni ko pije ni ko placa..:icon_rolleyes:
 
Top