Veliki problemmm

Veliki problemmm

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ja ti mogu reci da se treba ispitat jer glava se bez potrebe ne skida a potrebe su slijedece trosi ulje vodu mjesa ulje i vodu itd.. barem se kompresija prvo ispita pa dotok goriva dali se punpa kad se ugrije membrana rasiri pa ne baca mogo bi pisat svu noc ukratko se treba ispitat i otkrit kvar ali ako ti fadil ćolic inace majstor moj kod kojeg radim vec 6-tu godinu a on ti je u asi ucitelj majstorima ne otkrije neznam ko ce ako mores doleti u subotu pa budi gore sa nama dok ti se to ne otkrije nije problem samo nemoj fadilu nista sugerirat jer je pravo osjetljiv na te tako sto se prave pametni jer ja jos mogu reci da nikad necu moci pokupit njegovo znanje koje vjeruj mi ima i ima likova koji dodu i sole mu pamet pa onda okine po meni ako me razumijes ;)
 
Glavu sam radio zato sto je otisao dihtung i izlazilo ulje,litar svaka 2 dana,a i ostali dihtunzi i su svi otisli
I voda je izlazila,sve smo sredili,ali sad poslije sredjivanja karburatora auto se gasi par minuta kad je hladan,zato sumnjam da je do karburatora,a i kad krenem u rikverc,pa pustim gas on se ugasi odmah
To su dva jedina problema koja me sad muce:icon_question:
 
Član
JA KOLKO VIDIM DA JE DO KARBURATORA JER JA SAM IH RASTAVIJO I SREDIJO KAMARU ZEZA TE JUTARNJE PALJENJE AKO JE TO ONDA JE TO AUTOMATSKI SAUG NEISPRAVAN OPISI JOS DETALJNIJE
 
Sad mi se desava da slabije vergla ujutro i kad upalim on se ugasi i opet upalim i drzim ga na gasu malo jer se gasi
tako jedno pola minute i ide normalno,a u voznji se gasi samo kad vozim u rikverc i pustim gas odmah se ugasi jednom i vise se ne gasi.
a u 1. i 2. brzini ide bez gasa
 
Član
AKO SE GASI KAD JE VRUC ONDA JE DO LER DIZNE TREBALOBI SKINUT I OCISTIT AL JA VIDIM DA JE TU SVAKO RADIJO PONESTO MORALO BI SE SVE ZA TIM PREGLEDAT AKO HOCES JAVI SE 061 271 021
 
Tu diznu u karburatoru mi je Slavko cistio dva puta u dva dana i kao neka guma u njoj bude,al auto ide normalno kad se to ocisti jedno 20 km i opet isto..
Set kvacila presao nekih 80 hiljada,sajla gasa zamjenjena,al kad krecem sa semafora prvo mi propadne gas pa krene,a u voznji kad dodam gas naglo do kraja,osjetim da je motor bucan par sekundi,znaci cujem da sam dodao gas,al on ga ne prima i nakon par sekundi ga primi.
Ici cu opet na rasklapanje karburatora,jer auto se ujutro gasi a i kad je zagrijan i ostavim ga nekih pola sata opet se gasi,zbog cega sam prvi put i otisao majstoru za karburatore i tad ga je sredio,ali stimajuci potrosnju sve mi je poremetio.
 
Član
to sto se tice gasa more bit do paljenja a karburator se ocisti jednom da ti nije sta u rezervatu pa navuce redovno ja bi skino plovak iso sve zavuko krpu i sve fino posusijo ispuho crijeva i zamjenijo filter i karburator jer je karburator od 30 km a neznam koliko ce ti slavko uzet ja uzmem 25 za skidanje i rastavljanje i stelovanje paljenja i potrosnje
 
E ovako,nisam jos stelovo karburator,jer nestizem,a od zadnjeg stelovanja karburatora DESAVA MI SE da mi u svakoj brzini auto proklizava,tj kasno prima gas,neki kazu da je lamela,cak sam kretao pod rucnom u 4. ali odmah se ugasi.
I kad puno kocim nizbrdo i hocu stat ugasi se..
Jel moguce da je lamela otisla,nije ni sto hiljada presla,normalne voznje
jel moguce da proklizava zbog karburacije???
I uzbrdo krece bez proklizavanja sasvim normalno
 
drug taj Slavko ti je samo zajebo karburator posto on pojma nema samo ga otkuha u onoj kiselini i meni je to isto problem rjesenje ti je da kupis drugi karburator a sto se tice potrosnje otkako mi je slavko uradio karburator meni trosi 16l
 
i ja sam razmisljao o tome,ali gdje kupiti drugi karburator,u kakvom stanju,za koliko kesa??
i otkud onoliki ljudi kod njega svaki dan???
ako je toliki idiot,zar ga nije neko trebo ubit dosad?;)
gdje vise naci dobrog majstora????????????
i otkad mi je on radio zadnji put,auto mi proklizava,to je simptom lamele,al opet kontam da nije sta on zajebo oko gasa,ili sta drugo??:icon_question:
 
Član
slabo je to nastelovano brate moj mi kad stelujemo uzmemo slovnu oznaku motora i onda papire tog motora i sta firma kaze koliko cega se bukvalno doda i oduzme;)
 
Zerr je napisao(la):
slabo je to nastelovano brate moj mi kad stelujemo uzmemo slovnu oznaku motora i onda papire tog motora i sta firma kaze koliko cega se bukvalno doda i oduzme;)

haj ti meni reci jel moguce da mi sad trosi tacno 20????
moze li se okretanjem razvodnika potrosnja prebaciti sa 10 na 20 litara???
nemogu da vozim,nenormalno trosi,a i gubi na gasu i trza i kad otvorim razvodnik i malo ocistim finger on se smiri par minuta i opet gubi na gasu.sta mu je??
tamo gdje razvodnik ulazi u motor na tom sastavu curi ulje,da nije do toga??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top