Veliki problemmm

Veliki problemmm

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
asmir sa je napisao(la):
TDI ide bolje ali bar da je trojka,a sve ove stare kante nema sanse da bih slusao kako tandaraju unutra :lol::lol:
i kad ga na plinu vozim ista mi potrosnja,a muzika mi i dalje glasnija od motora..:lol::lol:
i ovo je do struje sigurno ,najvjerovatnije bobina,al danas niko ne radi..

cudno ja necujem da tandara nista:lol:
a uz to ni ja necujem od muzike nista:cool:
al ipak 6l je 6l,i ide nezaj....;)
sretno da to popravis:icon_exclaim:
 
Član
legionar je napisao(la):
To ti je ba isto kao i kod mene sto je bilo i ja mislio da mi je benzin pumpa otisla,ide noramla onda pocne trzati i ugasi se, ja ga upalim one ugasi i posle tako moalo ostavim i upalim i radi ko sat! Procackaj po forumu i vidjeces da sam 2 puta pisao o tom problemu :icon_smile:
Upali auto i otvori haubu i vidi koliko ti benzina doalzi u filter, ako sasvim malo odnda ti moze biti benzin pumpa kao sto sam ja mislio! A sto se tice potrosnje vise ce potrositi 1.3 nego 1.6, ja kad sam vozao 1.3 cudio sam se kao i ti!
Meni je bilo do dovodnog crijeva ;)

Hoces li u pare da se kladimo da ne trosi vise 1.3 od 1.6,ima mi otac tog golfa 1.3,da ga jebes ne prede vise po gradu od 7.5 litara,1.6 sigurno preko 8 litara

Sory za OFF;)
 
Član
Ja mislim da je do bobine... ako su isti simptomi i na plinu i na benzinu onda nece biti pumpa goriva, niti dizna u karburatoru, a ovo ostalo si mijenjao sve pa cemo iskljuciti te mogucnosti.

Daj jos reci jesu se problemi javili odmah nakon radje na glavi ili ?? jer moze vrlo lako biti da nije slozeno sve kako treba.
 
danas sam bio kod Radica novog kod mandic pumpe,covjek zna dosta oko plina i bilo mu je cudno,pa je skontao da je majstor koji je ugradio plin opteretio bobinu i tako kao da sam palio dva motora,pa je nesto prespojio i opet je prekido i sad je neku kao iglicu zamjenio koja valjda je stavljena na granu usisnu da plin uzima zrak..tako nesto,nisam ni gledo i sad ide
a vidjecu jos sta i kako,jer opet trosi 12,a slavko stimo smjesnu benzina i zraka i nije mi jasno kako se poremetila opet za dva dana??:icon_question:
 
Ma znam da ne bi nikako iso,razumijem se ja u aute,ali danasnji majstori izgleda da su totalni idioti..
I opet sam danas bio kod slavka,auto trosi 12,a u 1. i 2. brzini krece bez gasa i u leru se cuje da je pojacan rad motora.
Slavko zbunjeno govori da mu nije jasno sta moze biti,dok Leka tvrdi da je Slavko njegov ucenik i da bi mogla biti neka mala greska koju je Slavko napravio..
Opet poznanik mi tvrdi da je bio kod obadvojice i da je na kraju morao kupiti drugi karburator,jer oni nisu znali napraviti njegov reno 5.
Moj majstor Sime j e pokusao smanjiti na sarafu na karburatoru,ali bio je zacudjen jer saraf ne reaguje,znaci on ga je okretao,ali motor i dalje radi na nekih 3000 obrtaja.
Jeli moguce da ovi majstori za karburatore ne znaju nista?
 
Danas bio kod Slavka,opet covjek rasklopio karburator,otkuho ga i sve sredio i mjerili potrosnju preko infuzije,sipao 1 litar benzina u flasu i presli 10 km i potrosio oko 0,7 l .
Kaze da se ventili cuju i da ih treba dostimati.
Presao sam 20 km i auto se pocelo gasiti cim pustim gas i nemogu da ga vozim jer se samo gasi.-
Jeli moguce da mu negdje ulazi zrak i da dolazi do prekida u radu?
 
danas ventile dostimali na 15,25 kod Deme u drinskoj koji je i prije radio tu glavu i tad sam mu isao a on nije ni ceko da se auto ohladi vec ih odmah kao dostimao..
sad sam mu rekao da ceka bar sat i dostimo ih je i auto se ne gasi,samo povremeno se ugasi kad pritisnem kvacilo
 
Član
Hajde pokusaj jedan po jedan dio mijenjati sa starim.. dosta si ti toga zamijenio pa moze biti da nesto ne steka iako je novo i mislis da je OK..

Nedavno mi je poznanik mijenjao neki stvari po autu i sjebao ga, 2 tjedna je bilo u garazi gledao sta mu je i da bi na kraju dosli do zakljucka da distributor koji je NOV nije valjao.. stavio stari i sve 5, na kraju drugi kupio i auto radi bez problema.
 
m50b25 je napisao(la):
Hajde pokusaj jedan po jedan dio mijenjati sa starim.. dosta si ti toga zamijenio pa moze biti da nesto ne steka iako je novo i mislis da je OK..

Nedavno mi je poznanik mijenjao neki stvari po autu i sjebao ga, 2 tjedna je bilo u garazi gledao sta mu je i da bi na kraju dosli do zakljucka da distributor koji je NOV nije valjao.. stavio stari i sve 5, na kraju drugi kupio i auto radi bez problema.

sta ti je to?
 
Član
Razvodna kapa

http://i278.photobucket.com/albums/kk116/bikerestorer/new%20engine/PICT0716.jpg

ne znam sad kako to u golfa ide ali eto sjetio sam se primjera pa rekoh moze biti da nesto od novih dijelova ne stima..
 
moguce..
ovaj majstor mi je zamjenio gumice unutar razvodne,pa mozda nije dobro sklopio sve..
povremeno se auto ugasi,ali kad sam dostimo ventile,skoro se ne gasi i mirniji je motor,ali jos uvjek neravnomjerno radi i osjecam da je pojacan rad motora,znaci li to da ako sam stelovo ventile,trebao nastimati paljenje??
jer cini mi se kao da nije nastimano,a i gasi mi se u rikvercu.
Slavko kaze da bi moglo biti do nekog dijela za kocnice koji je otiso i da se auto zbog toga gasi kad puno kocim
 
Član
to sto si radijo je pola bez potrebe vazno je ustanovit kvar pa tek onda popravljat lako je nagadati i bubat po tvom depu jedino da dovuces auto i da ga ostavis da se napravi na k.glavi bivsa asa trazi mene elvir
 
Chuza je napisao(la):
legionar je napisao(la):
To ti je ba isto kao i kod mene sto je bilo i ja mislio da mi je benzin pumpa otisla,ide noramla onda pocne trzati i ugasi se, ja ga upalim one ugasi i posle tako moalo ostavim i upalim i radi ko sat! Procackaj po forumu i vidjeces da sam 2 puta pisao o tom problemu :icon_smile:
Upali auto i otvori haubu i vidi koliko ti benzina doalzi u filter, ako sasvim malo odnda ti moze biti benzin pumpa kao sto sam ja mislio! A sto se tice potrosnje vise ce potrositi 1.3 nego 1.6, ja kad sam vozao 1.3 cudio sam se kao i ti!
Meni je bilo do dovodnog crijeva ;)

Hoces li u pare da se kladimo da ne trosi vise 1.3 od 1.6,ima mi otac tog golfa 1.3,da ga jebes ne prede vise po gradu od 7.5 litara,1.6 sigurno preko 8 litara

Sory za OFF;)

pusti se gluposti,ispod 9 nece potrosit po gradu nikad,a ti izmjeri pa nam javi

Zerr je napisao(la):
to sto si radijo je pola bez potrebe vazno je ustanovit kvar pa tek onda popravljat lako je nagadati i bubat po tvom depu jedino da dovuces auto i da ga ostavis da se napravi na k.glavi bivsa asa trazi mene elvir

dosad ga nisam nikom ostavio,jer nikom i ne vjerujem,a sta ti mislis da mu je??
uostalom za godinu i po je preso 135 000 tako da sam to sve i morao zamjenit.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top