Veliki problemmm

Veliki problemmm

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima i Bajram Serif Mubarek Olsun
Pratim redovno rad foruma i mislim da bi mi mozda neko mogao pomoci
Da krenem redom:golf 2,1.3,84.godina,benzin,plin,s tim da je u zadnje vrijeme na benzinu,jer se plin po ovim cijenama ne isplati..
Dakle problem je slijedeci:vozim auto normalno i odjednom gas pocinje propadati i auto trokira,pocinje se gasiti i trzati i tako nekih sto metara i onda dodam gas do kraja i sve se smiri i ide normalno..
A drugi problem je sto isto ide normalno al se pocne gasiti cim pustim gas i opet se smiri nakon nekih 10 minuta.
Na autu radjena glava,ventili i ostalo,u razvodniku platine nove,svjecice nove,kablovi novi,alnaser radjen,alternator radjen,karburator slavko dva puta radio i ne znam sta mu je stvarno..i trosi 10,11 a 1.3 motorcic..
Ja sumnjam da je nesto oko struje,mozda bobina,jedan majstor mi rece da je mozda dovod benzina,ali i na plinu ista stvar,samo gas propadne i ugasi se....
Pomagajte!
 
kakav vakum kod mene je skroz skinut i vakum ona mala pumpica i sve pa prima gas i ide bez problema isto 1.3
 
Član
ja isto mislim da je do karba i vakuma cim ti se jednom rasteluje karb nemas od njega nista svako moras pogledat i paljenje al cim si ti dosad dva puta radio karb nema od tog nista najbolje ti je trazit drugi i koliko si para dosad ulozio u taj motor bolje bi ti bilo da si ubacio drugi motor isplativije bi ti bilo i bolje pozz
 
E ne znam ljudi covjek je skoro sve uradio,ali npr.vozi 5 sati normalno
i najednom mu se ugasi i tako se ponasa 5 minuta i opet dobar!!!
Sto se tice zamjene motora rekose mu majstori da moze jos dosta sa
njim preci,tako da zamijena nije rijesenje,jer nije do motora...
 
Ma odoh sad kod slavka da vidim sta mu je vise..
on je dva puta radio karburator i kaze da moze biti samo da je zacepljenje u karburatoru:icon_question:
sve mi se vise cini da ni on ne zna sta mu je :icon_idea:
pitacu ga za vakum pa da vidi opet sta mu je
 
Član
To ti je ba isto kao i kod mene sto je bilo i ja mislio da mi je benzin pumpa otisla,ide noramla onda pocne trzati i ugasi se, ja ga upalim one ugasi i posle tako moalo ostavim i upalim i radi ko sat! Procackaj po forumu i vidjeces da sam 2 puta pisao o tom problemu :icon_smile:
Upali auto i otvori haubu i vidi koliko ti benzina doalzi u filter, ako sasvim malo odnda ti moze biti benzin pumpa kao sto sam ja mislio! A sto se tice potrosnje vise ce potrositi 1.3 nego 1.6, ja kad sam vozao 1.3 cudio sam se kao i ti!
Meni je bilo do dovodnog crijeva ;)
 
TDI ide bolje ali bar da je trojka,a sve ove stare kante nema sanse da bih slusao kako tandaraju unutra :lol::lol:
i kad ga na plinu vozim ista mi potrosnja,a muzika mi i dalje glasnija od motora..:lol::lol:
i ovo je do struje sigurno ,najvjerovatnije bobina,al danas niko ne radi..
 
Član
Moje misljenje , to je golf '84 god motor od keca, ne znam da li uopste ima hidro podizace vec su kod njega plocice ,e ako su iste pretegnut ili nisu ustimani zazori moze doci do problema narocito uzbrdo i po ravnom ako vozis brze od 80-100 km/h, ovo ti sve govorim zato sto si napisao da si glavu radio.
U svakom slucaju sretno;)
 
ima tu dosta stvari da se prgleda a čim si diro glavu i dva puta karburator tu neću ništa govorit jer znam današnje majstore a pogoovo za karburatore u svakom slučaju javi šta je bilo ako ga napraviš
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top