Uvoz automobila u BiH: Potpuno ukidanje ograničenja izazvalo bi nered na tržištu

Uvoz automobila u BiH: Potpuno ukidanje ograničenja izazvalo bi nered na tržištu

Član
MTR je napisao(la):
@ Damir : jarane ja tebe ne kontam nikako , ne interesuje me sta mislis o nasim komentarima nego daj svoj na temu !

Ne znam sa cim se bavis ali , ja ne iznosim nikakve teorije zavjere , vec prenosim neko svoje iskustvo kojeg imam mashala ,a za tvoju informaciju ja radim na prostoru EU i na prostoru Balkana i to striktno u autoindustiji vec dugo godina kao i sa Rusima , Kazahstancima , Arapima , Nigerijcima , Libijcima , Grcima , Spancima ...... o bio bi podugacak spisak .

A to kakve ribe plivaju u EU - to ti znas iz prve ruke kroz posao ili ti je neko pricao , jarane ja gledam svaki mjesec ove nase ribice kako se uvlace u supak za sitnu lovu .

I de objasni mi ovu tvoju recenicu strucnjak : U Njemacku, Austriju, Sloveniju, Holandiju, Belgiju i sl. ne mozes uvesti sta hoces, auto mora biti 100% ispravno i odgovarati veoma rigoroznim pravilima pri uvozu.

Evo ja prije par dana kupio kamion u Spaniji i dovezao ga u Njemacku , o kojem uvozu ti pricas - NEMA UVOZA BRATE , dobijes fakturu od prodavca u Spaniji ( ili bilo kojoj drugoj drzavi u okviru EU ) i registrujes dje oces ili prodajes dalje u granici EU ili van granica EU sto je bolje jer dobijes porez nazad .

De se saberi

Za uvoz auta u svaku zemlju u EU imas razlicite uslove i pravila, bilo odltimere, bilo youngtimere bilo kamione. Sto se tice kamiona, o tome ne bih jer stvarno nisam upucen.

Sto se tice kupovine, EU je zona koja nema unutrasnju carinu, PDV ako platis u jednoj zemli clanici ne placas ga u drugoj, dok medjutim ako uvozis auto u Austriju moras platiti 20% dodatnog poreza koji se u Austriji zove NoVa.

Ja se izvinjavam unaprijed ako sam zvucao napadacki na vase komentare, nije mi bila namjera bilo koga da vrijedjam, ali puno ima toga sto bas nije tako svugdje, i sto EU ne znaci da je svugdje isti uvoz ili izvoz, te nisam zelio da vase iskustvo ili posao omalovazim, nego se vise odnosilo na to da nismo ni mi dzungla.

Sto se tice mog rada, radim i radio sam u vecim firmama koje rade internacionalno, sa manjim osvrtima na Balkan, i znam o cemu pricam, s tim da sam radio i uvoz iz zemlje eu u zemlju eu.

Sto se tice one recenice koju si podebljao, samo cu ti reci da svaka zemlja ima svoja pravila sto sam ti pojasnio u slucaju Austrije.

Hajd uzdravlje!

olensoner je napisao(la):
Ni ja te fakat Damire ne kontam... A pusti se Bogati tih prica, u Indiji i Africi djeca kopaju i to, mislim to jeste istina. Ali znas ti kako sandzaklije djeci kazu, nemoj se mjeriti i biti zadovoljan po onom sto ima sve jedinice, los djak itd. vec se ugledaj na najboljeg i budi bolji od njega. Ti jarane ako si zadovoljan sa 500KM mjesecno, javi mi se da te odmah zaposlim u Visoko, pa da vidim sto bi izdrzao. Ali ne zaboravi da zivis u Bosni, koja osim sto je fizicki Europa samo jos sa Europom ima zajednicke cijene, pa dobrog dijela proizvoda i skuplje, a ne u Indiji gdje sa 500KM mozes biti Beg Hadzija.

Ma jarane slazem se s tobom sad sve, i ja se uvijek ugledam u one bolje od mene, sa ovim koji su ostali iza mene se a nemam sta ravnati, nego sam ja to onako napisao da bih pokazao da boli EU k* ko i za koliko radi, njima je vazna samo njihova zarada.

Sto se tice 500 KM, ja sa time nisam bio zadovoljan pa sad zaradjujem puno vise, ali druze sve kroz krvavi rad i ucenje, borbom i zeljom za bolje i nisam sjedio i zalio se kako je sve lose i kako mi niko nece da pomogne te od Kadetta D sad razmisljam koje auto da kupim i iznimljam sta i kako.

Inace, jos jednom da kazem da se slazem s tvojim postom, samo ste me ti i kolega iznad shvatili kao napad, a to mi nije bila namjera.

Pozz
 
Član
kad bi bosna pustila da se auta uvoze u drzavu bezogranceno kiloko godina ima ...
cjene bi skocile u eu min 100% ..navise
tako je bilo i kad je taj belaj proso ...ljudi su se obgatili na autima starim samo da dode do bosne .....
trziste je bilo opuhano sa golfovima nisi mogo vise nac g2...u njemackoj ...
ja sam za oslobodene tog sakona auta uvest starija od 10 godina...auto koje je godiste 95 je sigurno jos dobro za 20 godina voznje ako se odrzava cesto...tehnicki se moze dovest na novo stanje ...
 
Član
Ljudi nije to tako lako, zamisli kakav bi to udarac bio nasoj privredi ako je uopste imamo, zamisli da se dozvoli uvoz pa koliko bi para odnijeli iz zemlje, pa to bi nam tek bila propast, svi bi dovikli dvojku trojku, gti-je gsi-je picke materine, niko hlj*a nebi imao da jede samo bi se vozali.
Sa spoljno trgovinskim deficitom koji danas imamo ovaj potez dozvole uvoza bi bio katastrofalan...
U potpunosti se slazem sa zabranom uvoza ispod euro 3, jos da se zakon usavrsi i da malo carine spuste odnosno ukinu na manje kubikaze a oporezuju vece kubikaze i vece klase mnogo bi bilo bolje stanje i na cestama i sa budzetom.
 
Član
Zamolio bih nekoga da mi odgovori kakvo je trenutno stanje oko uvoza auta, tj. koji je sada zakon trenutno na snazi.
Evo konkretno imam jednu ponudu golf 4 GTI 1999 god, na američkim tablama, moželi se to sad završiti?
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ljudi nije to tako lako, zamisli kakav bi to udarac bio nasoj privredi ako je uopste imamo, zamisli da se dozvoli uvoz pa koliko bi para odnijeli iz zemlje, pa to bi nam tek bila propast, svi bi dovikli dvojku trojku, gti-je gsi-je picke materine, niko hlj*a nebi imao da jede samo bi se vozali.
Sa spoljno trgovinskim deficitom koji danas imamo ovaj potez dozvole uvoza bi bio katastrofalan...
U potpunosti se slazem sa zabranom uvoza ispod euro 3, jos da se zakon usavrsi i da malo carine spuste odnosno ukinu na manje kubikaze a oporezuju vece kubikaze i vece klase mnogo bi bilo bolje stanje i na cestama i sa budzetom.

To te podrzavam 100%.

Nesto slicno je jemacka uradila skoro sa porezom, gdje ce novija auta u buducnosti sa manjom kubikazom biti jeftinija u porezu dok ce npr 3l dizeli sa nekih 450€/godinu, da jos skuplji budu dok ce 2l dizeli da pojeftine.

A to da bih se poboljsala sigunrost auta sa ukidanjem carinskog ogranicenja, cisto sumnjam, kao sto sam gore napisao, ko odrzava svoje auto on to radi nebitno koliko je staro, ko ne on ce i novo auto u kratkom roku da zapusti i dovede u nesigurno stanje.
 
2FAST je napisao(la):
Zamolio bih nekoga da mi odgovori kakvo je trenutno stanje oko uvoza auta, tj. koji je sada zakon trenutno na snazi.
Evo konkretno imam jednu ponudu golf 4 GTI 1999 god, na američkim tablama, moželi se to sad završiti?

Naj konkretnije-Ne može :icon_smile:
 
CoL3-99 je napisao(la):
da dopuste npr. od 99 da se auta uvoze bilo bi cak sto vise manje smeca po cesti,ljudi ne bi kupovali dvice i sl. za 5000km vec bi malo dodali pa kupili kakvog passata,fiat-a il sl. za male novce

passata 4 varijant mozes naci za 2500 hiljde eura bas sam vidio kad sam bio na auto pijaci u berlinu mama mi tamo.
 
Član
Ma nije samo vise fora ni para, jednostavno nam ne trebaju ta cadjava auta kojih se svi odricu po svijetu, sa spustanjem dazbina na manje kubikaze ta bi auta zamijenila ove nase cadjavce i tako bi rijesili problem jeftinih prevoznih sredstava koja bi uz to bila i novija i sigurnija na cesti, zastitili nasu preljepu prirodu a prije svega nas same.
Ljudi moramo zapamtiti da je nama jedini izlaz suma, zdrava hrana i voda i sve moramo raditi da bismo to zastitili a ne ko sumanuti da dozvoljavamo svijetskom otpadu da odlaze kojekakve radioaktivne aute i ostale otpade u nasu zemlju.

Podrzavam zakon 50% koji je do sad a 50% ne podrzavam i mislim da bi se mogao bolje osmisliti.
Eto to je moje misljenje.
Znam da bih jednog HGT-a 98 god mogao kupiti za 2 hilajde i to bi bilo lijepo ali sta kad izadjem iz njega.....:icon_rolleyes:
 
djogi86 je napisao(la):
Ma nije samo vise fora ni para, jednostavno nam ne trebaju ta cadjava auta kojih se svi odricu po svijetu, sa spustanjem dazbina na manje kubikaze ta bi auta zamijenila ove nase cadjavce i tako bi rijesili problem jeftinih prevoznih sredstava koja bi uz to bila i novija i sigurnija na cesti, zastitili nasu preljepu prirodu a prije svega nas same.
Ljudi moramo zapamtiti da je nama jedini izlaz suma, zdrava hrana i voda i sve moramo raditi da bismo to zastitili a ne ko sumanuti da dozvoljavamo svijetskom otpadu da odlaze kojekakve radioaktivne aute i ostale otpade u nasu zemlju.

Podrzavam zakon 50% koji je do sad a 50% ne podrzavam i mislim da bi se mogao bolje osmisliti.
Eto to je moje misljenje.
Znam da bih jednog HGT-a 98 god mogao kupiti za 2 hilajde i to bi bilo lijepo ali sta kad izadjem iz njega.....:icon_rolleyes:

Ako te dobro svacam ti hoces da kazes da bi oni to "smece" nama poslali! I ovo radioaktivna sranja i to, ne zna dal' ti zivis u BiH? Pa u nas je najmanje 70% auta po putevima ta smecad koja cade i nisu ni blizu tehnicke ispravnosti! Dovezi neko starije auto iz inostranstva pa da vidimo hocel' biti toliko los koliko ti tvrdis, nema u njih na tehnickom "evo cener de da idem, da ne cekam" vec se sve detaljno pregleda, i mislim da je glupost reci kako bi njihova auta zagadila nas okolis, kad to sasvim dobro radi nas "putujuci otpad"!
 
Član
Almire nemoj biti siguran toliko u sigurnos tih vozila u recimo Njemackoj. Ovdje se tehnicki radi svake 2 god. A znamo svi sta se moze desiti za 2 god, pogotovo kod nekog sto vozi 50000km ili vise u god. Ja sam vozio mercedesa preko godinu dana i cudio se sto slabo koci, na kraju se uspostavilo da zadnje kocnice nisu radile. Eto toliko o tehnickom.

A ovdje ih ima dosta sto na crno rade tehnicke kosta 30-50€ vise nego regularno ali prodjes sto posto, ili onih ljudi sto voze auto dok ide ili dok jednom ne dobije tehnicki i nista ne ulazu u auto, pa cak ni ulje ne mjenjaju. Tada ga proda u izvoz.

I jos nesto, nasi ljudi sto dole dovoze auta i prodaju, oni gledaju samo da plate sto manje a kakvo je stanje, njih puno ne interesuje, km se vracaju jako u svakog auta sto ide dole, a u njemackoj je u svakog 2. sat vracen. Auta se ulickaju, ispoliraju, uradi dubinsko i on se onda sjaji ko nov.
Cesto vidjam nase kamione i labudice ovdje JAKO uvjek su razbijena auta na njima. Prije sam se cudio za koju cjenu nasi dileri ocarinjena auto dole prodaju, ja ih ovdje nemogu da nadjem za te pare sa tim kilometrima, a da nepricam da go dole prodam.



Ja sam dovezo par auta dole, uvjek sam ih prodo dosta skuplje nego sto su kod dilera kostali, ali su auta 100% bili sa originalnom servisnom knjizicom, i potvrdom njemackog tehnickog o ispravnosti vozila, i potvrdom da auta nisu razbijana. A kupci nisu bili ljudi sto su gledali da prodju sto jeftinije, nego da dobiju dobro i sigurno auto.


Nije njemacka kao sto je bila pre 20ak ili vise godina. To se primjeti gdje god da pogledas. Po cistoci gradova, javne ustanove nisu puno naprednije nego trenutno nase, podmicivanja i poznanstvo rade na sve strane, a i od te njemacke discipline kojoj su se svi divili i po kojoj je bila poznata, je skroz malo otslo. A o platama da ne pricamo. A nista nije vjecno :) Nek osjete i oni malo kako je nama bilo.
 
Član
Amir gr ja te be nisam nista skontao, ovi nasi cadjavci ce izumrijeti polako a i sa zakonom koji bi podrzavao manje kalase ali novija godista niko te skule vise nebi vozio, izumrli bi sami.
A to da su kod njih auta u malo boljem stanju je istina, a sta mislis o zakonu u njemackoj koji zabranjuje uvoz takvih auta u NJemacku.
Zivim u BiH i zbog toga se i nerviram kad vidim ovako nezrele komentare bas kao da je sve u tome da se voza "Dobro auto".... sta je dobro, dvojka ili trojka ili punto kec kojeg i sam vozim trenutno.
Pa to je smece i za to se na zapadu dobija vise para kad ga odvezes na otpad nego li da ga prodas nekome dalje.

kekso i sve dok tako ne pocnemo sami razmisljati da je bolje da vozimo na rimjer korsu 2006 potpuno ispravnu nego li nekog audija 97 za kog ne moze ni kupiti zamjenske dijelove.
Ali audi je audi, kad ga komso vidi ima da mi zavidi pola godine.....
 
Član
djogi86 je napisao(la):
kekso i sve dok tako ne pocnemo sami razmisljati da je bolje da vozimo na rimjer korsu 2006 potpuno ispravnu nego li nekog audija 97 za kog ne moze ni kupiti zamjenske dijelove.
Ali audi je audi, kad ga komso vidi ima da mi zavidi pola godine.....

hehehe
bas me podsjeti kad mi je stari svog mercedesa 97 god. prodavo, kupi ga covo i kaze. Samo da izdrzi do prve kise, da mogu komsiju sa merdzom da isprscem kad prodjem pored njega pa nek odmah crkne.

ima nas svakakvih..............

heheheeh
 
Član
Kad bi dozvolili uvoz novijih automobila sta bi nasi auto mehanicari radili morali bi se usavrsit a o novoj tehnologiji vecina njih veoma malo zna pa nam samo uzimaju pare za djabe.Al zato sve znaju o golfu2:lol:
 
Top