Upute i savjeti za ozvucenje - Clio III

Upute i savjeti za ozvucenje - Clio III

IGY

Član
nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari...

neka ti ovo bude uvijek na pameti, ako ti svi savjetuju uzmi alpine za HU, ti na kraju uzimas kenwood, uzmi ovo ti uzmes nesto trece, jer je jeftinije, druze ne mozes sa 500 km napucati auto, ides postepeno, jedno po jedno, kupi svaki mjesec po jednu stvarcicu kvalitetnu, pa cuvaj sa strane, i tako do proljeca lagano skupis sve, i za jedan vikend to sve ubacis u auto i bit ces prezadovoljan, ide zima, manje ces "drkati" muziku i auto....

nemoj me nesto pogresno shvatiti ali mislim da tracis slobodno vrijeme ljudi koji ti ovde daju savjete a ti na kraju ipak radis po svom, doslo je doba kad je sva oprema presmijesna po pitanju para, ja sam do nedavno sistem prodavao za 1000 KM koji je u doba kad sam ja kupovao kostao cca 5 milja, sto znaci da za malo novca mozes klopiti dobar sistem ali treba i proci neko vrijeme da izlete dobre stvari
 
Da se razumijemo buraz u ovoj temi se savjetovalo svasta od sony-a pa do jvc, kenwood i na kraju i alpine. Alpine je kako sto se zna poprilicno poskup i ja bi ga rado uzeo od tebe ali su pare ogranicavajuci faktor zato sam odma na pocetku napisao i s kolikim budzetom raspolazem da ne bi bilo nekih astronomskih preporuka. Znao sam i prije 3 god dok nisam ni vozio auto da je alpine kao alpine brand name i da sigurno vrijedi ali ako razlika i nije toliko drasticna a ja mogu da ustedim lupam 50 KM po komponenti ja cu ici radije na tu varijantu. Isto tako druze ako Bog da za 10 mjeseci idem u Irsku na duzi period tako da Clio svakako ide na prodaju i ovih evo trenutnih 350-400KM sto mogu da ulozim je klasicno kurcenje jer sam sebi sve poslozio u zivotu i nista mi ne gori pa mogu da si priustim da doslovno bacim pare jer mi je prahnulo da imam koji mjesec jacu muzikicu u svom autu.. ne nadam se ni da cu pola od toga izvuci kad ovo isto budem prodavao. Tako da od te price gradi dio po dio nema nista a ni od price da uzimam neko elitno ozvucenje. Cak sta vise sad pocinjem nakon svega i da se lomim da li uopste ista da radim po pitanju ovoga jer me vise mozak boli od razlicitih misljenja i savjeta.. Svaki cigo svog konja hvali. ;)
 
Član
Nije toliko bitno da li je Alpine, JVC, Kenwood ili Pioneer Player. Naravno ne uzeti one najjeftinije. Neces pogrijesiti ni sa jednom markom. uzmi player za pocetak, sakupi para, uzmi pojacalo, pa opet malo pa woofer itd... puno ces bolje proci.

Tako sam ja u mojoj mecki: Sakupio 160KM, uzeo JVC kd g721 player (tada vrh). Opet malo sakupio, pa od Jarana "kompenzovao" Hifonics pojacalo i Planet Audio 16 compo zvucnike (US Brend, ovdje ne poznat, ali extra). Jos malo,i naletim na Ebay-u Woofer na licitaciji za male pare. To se desavalo kroz nekih 7-8 mjeseci... Ali sam na kraju imao mjuzu samo takvu. Ne za takmicenja, ali za poslusati ;) i jos nisam puno ni osjetio na novcaniku....

btw: naravno ko prodaje Alpine, da ga hvali :cool: sala mala
 
BHT Ovisnik
ja sam isprobao sve i alpine jeste vrh sto se tice kvalitete zvuka,imao sam i sony,jvc,kenwood,pioneer,na kraju rekoh da oprobam taj alpine kad su mi pola muzike pokrali:D kupim alpine i nisam ga ni mislio mjenjati,kolega htjede da ga kupi tako da sam ga rezervirao,ali opet idem na alpine,samo bolju seriju,jedino dvd i sl. gluposti od sminke bih uzeo neku jeftiniju marku:icon_biggrin:
 
Član
DLS woofer je u identicnom stanju onom u kakvom sam ga kupio, nisam nikad ni sarafe odvrnuo
transport u sarajevo se moze rijesit, besplatno, tako da to nije problem
trenutno woofer svira na kucnom pojacalu Dual CV 6055 i to je najjace i jedino sto je kod mene vidio uopste, nije nikad kopcan u auto...
Kupujem foto-opremu pa mi treba lova,a za 120KM ces tesko naci nesto bolje
Ja sam ga platio 120KM isto, u Sarajevu od kolege s foruma
Ako si zainteresovan, javi se na PP
drug ide 4-5-6 puta sedmicno za sarajevo na posao, tako da, sacekas ga u sarajevu negdje, gdje se vec dogovorimo i rijesimo to
 
Sto se tice woofera onda je to to. Kao sto sam naveo imam Pioneer GM5000T pojacalo za 80KM ali vi rekoste da ima i bolje za te pare pa ako moze neko da prosearcha po piku ako postoji nesto bolje za te pare bio bi zahvalan. Sto se tice HU sad fakat ne znam sta da radim... A i pocinjem da se lomim uopste oko radova sa muzikom kako se ovo sve oduzilo...
 
Član

IGY

Član
kutiju napravis od ormara ba ja lika cuj kako kutiju da napravi svasta
pustis neki turbo folk i da vidis kako raja bjeze jebe da slomi :lol:
 
Član
mislim da je i previse pisano. al hajd jos jedanput:

1. Radio treba ti svakako = Kupi ga, Alpine, Pioneer, Kenwood ... sa stvarima koje ti trebaju: USB, Blootooth... do 150 KM imas da biras
2. Ako ne bude dovoljno basa, uzmes Pojacalo + Woofer. Eto mogu ovi sto ti nude Pioneer + DLS
3. Ako onda dominira bas, a srednji i visoki tonovi budu losi, uzmi komponentne 13" u vrata, i imas onda sve. Oni Alpine su super

ovo mi je zadnji post ovdje, sad pljujte, i komentarisite koliko vam je volja :icon_confused:

pozz
 
adi187 je napisao(la):
ReD_DeviL je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ja naopakih ljudi, čuj Soni smeće. :icon_eek:

ja jesu i naopaki , evo javno izazivam ove sve "tunere" sa muzikom koja nije sony na jedan duel da vidimo sta je bolje!!!!!!

s tobom uvijek, al kolko znam ne vidjeh te sa tim sony ni na jednom db-u :icon_rolleyes:

Svakakvih strucnjaka i ovdje :icon_rolleyes:

Gospon zeran pa sta mislis iz kohjeg razloga sam mu ja rekao da kupi komponent kvalitetne zvucnike za naprijed :icon_question: bas iz tog sto ti navodis fenomen koncertne dvorane da zvuk dolazi sprijeda :icon_smile:
Dalje zvucnici na polici da tek tako lete ne bi se uopste ni proizvodili bilo bi zabranjeno za upotebo a svaki brand ih ima u ponudi, kod ovih na slikama je i napravljeno nidje veze :icon_rolleyes: mora letiti! I za zadnju policu elipse sam mu naveo iz razloga sto ce njima dobiti potpuniju zvucnu sliku i nesto bassa , ako ce woofer ugradjivati onda elipse otpadaju to dvoje po pravilu ne ide skupa, jer ih na polici izbija pritisak woofera ....

Ajmo dalje, kakav ba woofer u orginalnoj kutij za 100 KM :icon_question:
za te pare mos samo toxic kupit, dobra kutija skoro kosta toliko :icon_rolleyes: tako da woofer racunaj barem 120-150 KM imas ovih pioneerovih po piku 306,307 uz neko solidno pojacalo fino i to svira

I nema pojacala za woofer za 70 KM i na to zaboravi, to sto mu predlazes spectron i slicno u bridzu u najboljem slucaju ima 150w rms a to je nis za pogonit woofer :icon_rolleyes: takva pojacala mogu posluziti za prednji sistem!

Kablove ganjaj polovne radije barem 10mm , u tom setu od 30 KM naponsko kablo je od 8 mm2

Pa "tuneru" iz Srebrenika kada bi htio da se malo takmicimo u pustanju muzike?????? sljedece sub sam opet tamo pa da vidimo :D
 
Član
Ako ima ko termlab za ponijeti nije problem, pravit cemo kakvo okupljanje i mjeriti :icon_smile:

I de slikaj nam malo tu muziku da vidimo kako si ti to slozio, cime pogonis ta dva woofera i 4 ta trosistemca, kako si struju rijesio, toliko stotina wati mora da ti svjetla blinkaju :icon_rolleyes:
 
adi187 je napisao(la):
Ako ima ko termlab za ponijeti nije problem, pravit cemo kakvo okupljanje i mjeriti :icon_smile:

I de slikaj nam malo tu muziku da vidimo kako si ti to slozio, cime pogonis ta dva woofera i 4 ta trosistemca, kako si struju rijesio, toliko stotina wati mora da ti svjetla blinkaju :icon_rolleyes:

Vidjet ces sve! :D
 
Top