Upute i savjeti za ozvucenje - Clio III

Upute i savjeti za ozvucenje - Clio III

Evo ljudi kako sam vec opisao i u predstavljanju uzeo sam nedavno Clia III. Posto sam poprilicno limitiran sa benzincem po pitanju chipovanja odlucio sam da mi prvo vece ulaganje bude u muziku. Iz nekog razloga imam forumska ogranicenja i ne mogu da skinem onaj pdf file za pocetnike tako da bi mi trebala vasa pomoc ovdje.. Cilj mi je prvenstveno cist zvuk uz naravno neki bass boost s tim sto ne bi niti mogu finansijski da idem na varijantu da punim gepek zvucnicima i da ljudima izbijam prozore kad prodjem ulicom. Znaci nikakve takmicarske varijante, nesto hajmo reci malo diskretnije ali opet da se mogu pohvaliti muzikom.
Laik sam inace oko auta poprilicno, tako da mi je ovo posebno nepoznato polje tako da bi volio kad bi neko onako malo detaljnije napisao sta mi je sve potrebno i koliki mi je budzet potreban. Trenutno imam nekih 5 glava spremnih da ih pocijepam pa da znam da li mogu nesto konkretno uraditi s tim parama ili da jos cekam. U autu je trenutno sve fabricko, od cd-a do zvucnika. Koje bi mi proizvodjace preporucili pocevsi od cd-a pa do sistemskih, woofera, pojacala, kablova itd. Koju snagu da ganjam, kojeg majstora u Sarajevu da mi to sve ukomponuje itd itd.
P.S. Sto se mene tice ako neko od raje s foruma prodaje, ili ste naletili na nesto zanimljivo na piku-u linkajte ovdje

Unaprijed hvala.
 
E ovako burazeru ako mozes 500 km uloziti u muziku, predlazem sljedece : sony xplod woofer 1200w cca 70-120 km, trosistemce sony xplod od 270 w do 320 cca 60-100 km , pojacalo 500 w (marka koju ti proberes),cd mp3 sony i kablove sto bolje mozes uzeti :D taj setup (poduplan) trenutno imam u svom autu tj. kod mene su 2 woofera , 4 trosistemca i 2 pojacala , cist bass, cist zvuk......

Oxanodrolone je napisao(la):
Evo ljudi kako sam vec opisao i u predstavljanju uzeo sam nedavno Clia III. Posto sam poprilicno limitiran sa benzincem po pitanju chipovanja odlucio sam da mi prvo vece ulaganje bude u muziku. Iz nekog razloga imam forumska ogranicenja i ne mogu da skinem onaj pdf file za pocetnike tako da bi mi trebala vasa pomoc ovdje.. Cilj mi je prvenstveno cist zvuk uz naravno neki bass boost s tim sto ne bi niti mogu finansijski da idem na varijantu da punim gepek zvucnicima i da ljudima izbijam prozore kad prodjem ulicom. Znaci nikakve takmicarske varijante, nesto hajmo reci malo diskretnije ali opet da se mogu pohvaliti muzikom.
Laik sam inace oko auta poprilicno, tako da mi je ovo posebno nepoznato polje tako da bi volio kad bi neko onako malo detaljnije napisao sta mi je sve potrebno i koliki mi je budzet potreban. Trenutno imam nekih 5 glava spremnih da ih pocijepam pa da znam da li mogu nesto konkretno uraditi s tim parama ili da jos cekam. U autu je trenutno sve fabricko, od cd-a do zvucnika. Koje bi mi proizvodjace preporucili pocevsi od cd-a pa do sistemskih, woofera, pojacala, kablova itd. Koju snagu da ganjam, kojeg majstora u Sarajevu da mi to sve ukomponuje itd itd.
P.S. Sto se mene tice ako neko od raje s foruma prodaje, ili ste naletili na nesto zanimljivo na piku-u linkajte ovdje

Unaprijed hvala.

evo ti nekoliko linkova : http://www.pik.ba/artikal/4153839/sony-xplod-1200-wati-woofer/
http://www.pik.ba/artikal/2810373/auto-zvucnici-sony-xplod/
http://www.pik.ba/artikal/2654555/pojacalo-twister-500w-kondenzator-1f/
http://www.pik.ba/artikal/4307157/sony-cd-mp3/
 
Član
e jesi mu i predlozio o tolko marki ti naso sony :icon_rolleyes:

Ganjaj barem neki srednj rang kewood pioneer sony je po meni ispod njih, mada svira i sony al kad vec moze bolje kupiti sto da ne :)

Player sa alpine ne mozes nikad pogrijesiti bilo koji model da uzmes, posle alpine ja preferiram JVC
prednje zvucnike ne znam koja velicina ide u clio ganjaj komponent sistem odvojen kick i tweeter sa skretnicom , za pozadi neke 6x9 elipse na policu imat ces cist zvuk i nesto bassa ;) za pocetak spojis sve to na player posle dodas neko pojacalo i to je to ak ti ustreba jos basa onda dodas i woofer u sistem: Sto se tice izbora zvucnika ako ces novo uzimat imas Alpine Type G seriju ;)

http://www.pik.ba/artikal/3489700/zvucnici-alpine-spg-17cs-2-way-70-280w/

Imas i slabiju jeftiniju seriju, al ova G je onak poprilicno OK za ulozeno dobiveno ....
 
Član
Kakav Sony... Uopsteno bjezi od Brendova koje mozes naci u Bingu, FISu, Interexu i Konzumu: Sony, First Austria, Magnat itd...

Za iste pare dobijes dosta vise kvalitete: Pioneer, JVC, Kenwood, Clarion itd...

I jos jedan savjet: Bolje je kvalitetno polovno, nego smece a novo....


pozz
 
Član
ReD_DeviL je napisao(la):
mara- je napisao(la):
Ja naopakih ljudi, čuj Soni smeće. :icon_eek:

ja jesu i naopaki , evo javno izazivam ove sve "tunere" sa muzikom koja nije sony na jedan duel da vidimo sta je bolje!!!!!!

Za neke od "nas" je i First Austrija Vrhunac :D

al cim sam vidio preporuke: Trosistemci; XPlod (Njemci ih zovu XBlöd=XGlupo) znao sam ćemu vodi svaki moj daljnji post.... al sta ces Bosanci smo

ali :icon_exclaim:

Za 500KM mozes dosta toga odraditi. Ja bih za pocetak neki polovan (KVALITETAN) Player uzeo do 150 KM (Alpine, Clarion, Kenwood, Pioneer, JVC...) i dobre komponentne zvučnike (mislim da idu 13cm u Clio 3). i to je nekih 100KM

Nebih da objasnjavam sto Komponentne, a ne dvo ili trosistemske koaxialne.

Za 150 KM mozes isto tako naci dobro 4 kanalno pojacalce (pogledaj na piku, i vidi sta kaze Amp-performance.de za isto), i za 100KM neki woofer u Kutiji (10" ili 25cm je dovoljan za Clia). Naravno uzmi i kablove.

Adi187 je dobro sve napisao, samo se ne slazem sa zvucnicima na zadnjoj ploci:

1. Opasno
2. i na koncertima se ne okreces Ledjima pjevacu

Neces pogrijesiti. i zapamti: u Supermarketu se kupuje Fassung za Kuće, a ne CarHiFI !!! ;)

pozz
 
Član
Šta bolan tebe prebacuje? Soni je vrhunski brend, i ne možeš ga nikako svrstati sa First Austrija.
 
Član
naspram marki koje je zeran naveo sony jeste smece svako ko je posluso bilo koju od ovih zna sta prica ko nije sony je najbolji i nek ostane na njemu
 
Sto se tice proizvodjaca shvatio sam sta da ganjam.. Jedino se sad dvoumim da li da idem na varijantu sa daskom ili da mijenjam ove fabricke...
 
Član
Zvucnici na zadnju plocu => Evo rezultata:


732c304d0d-54430.jpg


heckablage-unfall-9111876433019042758.jpg


Bolje ti je uloziti u Frontsistem nego u ove samoubilacke Kamikaze nazad. I ako te ni ove slike ne mogu odvaditi od te avanture, molim te ne stavljaj Koaxijalne dvo-tro-cetvero sistemce nazad! Ako vec onda neki Free-to-Air Woofer ili kickbass.

Moras stvoriti "Virtualni Stage", tj muzika/visoki tonovi s prijeda u visini uha

pozz
 
G

GoPlay

sta su ovi radili bog te mazo....
koliko sam ja shvatio lik trazi dubinu iz gepeka da mu dolazi... ovo koliko vidim (opet bez uvrede) su cuneri sa g2 mashinama i mnogo kilAvata u gep'ku...
Moj prijedlog je promjena fabrike sa odgovarajucim zamjenama (2 tweetera u kontrolnu tablu , 2 zvucnika u prednja vrata i 2 u zadnja... i sub od 100-200W u guzicu...
 
Najveci je problem budzet u kompletnoj prici.. da ja imam milju lako bi ja sve izmjenjao.. Ovako ako idem na varijantu da uzmem kvalitetan player to je nekih 150KM minimalno, ostaje mi 350 KM na raspolaganju.. Stotka za neki woofer, ostaje mi 250 za pojacalo i 4 zvucnika sto je nemoguca misija ako hocu nesto kvalitetno :D
 
Top