Upute i savjeti za ozvucenje - Clio III

Upute i savjeti za ozvucenje - Clio III

Znaci to bi bilo otprilike ovako.. Alpine zvucnici 100KM, Player Kenwood ili JVC 130KM, Woofer 120KM, kablovi 30ak KM.. otprilike 380KM, ostaje da jos proberem neko konkretno pojacalo (odnosno da mi vi proberete hahah, s najboljim omjerom ulozenog i dobivenog)..
 

IGY

Član
Ja sta se svega nacitah ovde svasta!!!

Vidi ja bi isao ovim redom, ne moras odmah sve imati
Uzmi neki bolji HU alpine pa makar i stariju seriju ali nek je alpine i neces pogrijesiti
Zatim, uzmi kvalitetan prednji sistem, stavi ga na pojacalo (4ch) na dva kanala, na druga dva kanala tog pojacala nakaci woofer u bridge, neki manji nista prejako da bi to moglo trpiti sve, preporucio bih DLS KW12 odlicno svira, ima ga edo_ze na prodaju, bio prije kod mene u kutiji (ako nije mijenjao) original pravljenoj za njega...

Sto se tice pojacala ja cu ti dati DLS Ca41 za 130 KM sto ce ti svi potvrditi da je cijena presmijesna o kakvom je pojacalu rijec, a na poklon ti dam i DLS kuciste osiguraca (agu) novo nikad otpakovano ;)
 
Stavicu sve na papir sto bi rekli u ovo dan dva, pa se mozda dogovorimo za to pojacalo i woofer jer bi svakako uzeo radije od vas sa foruma nego od nekog anonymusa sa pik-a.. Nego htio sam s vama da vidim ovo..
Imam u kuci od LG kucnog kina 2 woofera jer sam uzimao istu liniju u 2 navrata i ostao mi je set zvucnika tj. woofer viska.. E sad interesuje me bi li mogao njega iskoristiti s tim da mi neko uradi kvalitetnu kutiju za njega, da ne laprdam previse evo slika.
35kodo9.jpg
bj69p1.jpg
300wl6d.jpg


Jeste da je LG žlj firma ali ako se moze iskoristiti ovo sa nekim pojacalom i jos pri tome ustediti stoja ( tj. iskoristiti je za bolje pojacalo ili sistemce ) meni je odlicno...
 
Ovako ljudi donio sam odluku.. Ako sam dobro shvatio po vama sa promjenom cd playera trebao bi dobiti bolji zvuk i na samim fabrickim zvucnicima. Tako da sam odlucio da za pocetak promjenim cd player, uzmem pojacalo i ubacim woofer u gepek a da sistemci ostanu. Kroz nekih mjesec dana kad nakapa kakvog kesa promjenicu i sistemske ako budem nezadovoljan njihovim zvukom, ako bude dobro nek stoje..
Sto se tice cd playera planirao sam da uzmem ovaj: http://www.pik.ba/artikal/4273631/cd-player-kenwood-usb-ipod/

Po pitanju woofera raspolozen sam da uzmem ovaj DLS s foruma, malo mi je transport problem jer kako sam vidio woofer nije u Sarajevu ali skontacemo nesto.. Ako nista naci cu nesto na piku. U IGY-evo pojacalo ne sumnjam da je kvalitetno i da je cijena povoljna s obzirom na kvalitet ali mi je opet kad skontam 130 KM podosta da izletim.
Ima li kakvih preporuka sa pika za nekih 8 banki?

Interesuje me ko bi mi mogao to sve uvezati i koliko bi me to izaslo onako okvirno? Ne bi da sam cackam. I jos nisam pitao gdje da uzmem kablove i kakvi kablovi mi trebaju?
 
Član
Uzmi za pocetak taj player, i vidi kako se ponasa sa oridjidji zvucnicima. Evo meni danas stigao Kenwood iz Njemacke (ebay) i uz originalne opelove zvucnike ne treba nista (normalnom korisniku, koji voli kvalitetan a ne DB-Drag zvuk)!

DLS jeste super i sve to, ali bojim se da je to previse za pocetak.

pozz
 
Član
Kakav je je to dB drag zvuk :icon_question:

DLS a pocetak previse :D po cemu po watima nije sigurno ak je po cijeni pa kume za 260 KM dobijes woofer i pojacalo koji su novi kostali 700 KM :icon_smile:
 
Član
za pocetak ono -ovo dajte nece covjek kupovati 10 puta stvarke, ako hoces sta solidno i da se namiris sacekaj i skupi jos love za pojacalo ,
kako citam ovde prve ponude za sta normalnije/solidno su ove za DLS tako da se bolje strpi malo i onako ide zima - ne zuri , moja preporuka
i za HU jos jednom razmisli
 
adi187 je napisao(la):
Kakav je je to dB drag zvuk :icon_question:

ja isto htjeo pitat :D

a ovaj dls amp sto igy prodaje je predobar za ove pare. a sto se HUa tice, mani kenwoda nego namiri jos 30km i kupi od igy-a onaj alpine 9850.. :icon_rolleyes:
 
Interesuje me konkretno misljenje za ovo pojacalo pioneer.. Mogu ga uzeti za 80 kermica a vidim da je na piku 140+
Valja ili ne...
 
pa nije pitanje sta je db drag nego kakav je to db drag zvuk?

a ovo pioneer pojacalo, pa nije lose, moze ti posluziti samo za woofer, al zna da naleti i bolje za te pare. ;)
 
Doslo je do nekih izmjena.. Narucio sam k&n filter s ebaya za 100KM tako da sam tu odma u minusu, racunam i kablove 30KM + 20KM sto ce mi covjek uzeti da mi sve uveze posto ja sam ne znam, to je znaci odma 150 KM manje, odnosno imam nekih 350 na raspolaganju onako okvirno..
Ako ima neki bolji player na piku ili na forumu za nekih 100-120KM max. vi okacite link, isto vazi za pojaclao.. Ako ima nesto da je bolje od ovog koje mogu dobiti za 80KM a da je u tom rangu kacite.. Samo za woofer mi i treba jer sam odustao definitivno od mijenjanja sistemaca. Danas sam se nasao s GoPlay-om sa foruma i kod njega su fabricki sistemci sa alpine playerom i ogromna je razlika izmedju njegovog i mog zvuka na stock cd playeru tako da sistemci ostaju fabricki.
 
Top