Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
acer5101 je napisao(la):
aldinh je napisao(la):
Ma imaju prokletu sondu, tj. Renault dijagnostiku + laptop. Gledam juće na market.ba, otkucajte renault djelovi i vidjećete dijagonstiku. To je điđa koja se priključi na laptop, a sa druge strane ima kablove za priključak na auto za starije i novije modele. Otkljuća ga dok keks kažeš. A i izvjesna osoba je prodala dekoder sa kodovima lopovima za masne pare, tako da sad to otvaraju bez problema. Ma sve bi ih povješao bez razmišljanja. Zadnju marku uložim u auto i ma grozna osječaj kad ujutro vidiš da je noge dobio.

Zato svi koji imaju renoa, neka mu pokriju br. sasije ispod sajbe i svaki br. sasije koji se moze lako iscitati!!! Pozeljno je i da se izmjeni dijagnosticki jack, tako da oni ne mogu sa svojim orginalnom jackom da se skopcaju na auto! A vi kasnije napravite adapter sa vaseg jack-a na orginalan! Nije da ga ne mogu odvesti, al ce se barem napatiti ako uspiju dok ga upale!

Kako ces zamjenit djek majke ti ???
 
Član
Nelle_G je napisao(la):
Kako ces zamjenit djek majke ti ???
Mislio je na izmjenu pozicije djeka.. jednostavno ga premjestis na drugo mjesto. To je fora koju ja imam namjeru na uradim :D stari fazon al pali :D
 
Član
Ne, ne, ovo je odlicna ideja, sa zamjenom jacka PLUS ga izmjestis na neko drugo mjesto, beton ideja. Uzmes neki jack, i muski i zenski, nek ti treba sa 3 zice jack ti namjerno uzmes sa 20 zica (lupam naravno) i muski i zenski dio, odrezes svoj diagnosticki jack, spojis taj novi sto si kupio i naravno pomijesas pinove po zelji, a sebi od preostala 2 jacka (novi i stari) napravis prelaz za dijagnostiku kad zatreba :)
 

MTR

Član
-Suki- je napisao(la):
samo bombu ostaviti....

Shock bomba na vrata od garaze i da vidis kako padaju u bandak , samo ne znam gdje se moze sad to nabavit , poslije fino dodjes sa palijom i polomis im ruke u laktovima
 
Član
menso je napisao(la):
menjic je napisao(la):
Pa oni valjda kopiraju tvoju karticu, ili kod s nje, pa tako odvezu renoe, a i tvoja ostaje da radi.

A ako su toliko pametni, onda mogu da iskljuce sve osim svoje kartice, i da ga ofarbaju i ..... ali nisu, cim su zvali sa mobilnog i jos dali svoj broj da on njih zove, to govori koliko su oni pametni.

aldinh je napisao(la):
Ma imaju prokletu sondu, tj. Renault dijagnostiku + laptop. Gledam juće na market.ba, otkucajte renault djelovi i vidjećete dijagonstiku. To je điđa koja se priključi na laptop, a sa druge strane ima kablove za priključak na auto za starije i novije modele. Otkljuća ga dok keks kažeš. A i izvjesna osoba je prodala dekoder sa kodovima lopovima za masne pare, tako da sad to otvaraju bez problema. Ma sve bi ih povješao bez razmišljanja. Zadnju marku uložim u auto i ma grozna osječaj kad ujutro vidiš da je noge dobio.

Samo treba na struju spojiti, pa kad ustanes ujutru a oni se naslagali oko auta. Pocistis govna i vozi dalje, obavezno zaslajdrat po koljenima :D:D:D


tako mom komsiji htjeli ukrasti nissan-almera prije par godina covjek ga tek kupio i ne uspjedne im prvi puta i drugi dan mi spojimo struju i nikad vise da navrate u mahalu jebali mamu svoju a koji humor na ledjima su jednog odnijeli kad ga prisastavilo i opet su pobjegli al glavno je da ja auto ostalo u garazi i budi siguran da se vise nikad nece vratit...




Ha,ha danas si me razveselio prijatelju, i supruzi sam osvježio dan kad sam joj preprićao ovo sa strujom. Malo si mi vratio osmjeh na lice.

MTR je napisao(la):
-Suki- je napisao(la):
samo bombu ostaviti....

Shock bomba na vrata od garaze i da vidis kako padaju u bandak , samo ne znam gdje se moze sad to nabavit , poslije fino dodjes sa palijom i polomis im ruke u laktovima

Svaka čast prijatelju i ti mi osvježi dan ha ha. Od muke se smijem.
 
Član
ajd drago mi je da sam te malo razveselio a ziva istina ti je to care moj samo ti nju spoji sto cigo kaze plus minus i ima da se nasmiju stoka....
 
Član
Evo sad čitam na internetu kako ih obijaju. razbiju leptir staklo, uđu u auto i imaju već pripremljenu karticu sa kodom auta na osnovu broja šasije koja se poruči, ili nabave praznu karticu koja se prekodira na kod auta iz baze Renaulta koja je lopovima dospjela u ruke. Ma sve je to povezano. Ništa ne razvaljuju, upale ga kao vlastito. Ko li im je mogao dati kodove ??? Hm... Neću na forumu o tome puno ali zna se već... odakle je nezvanično procurilo. Krađe Renaulta su poćele od 2009 godine, dio auta se rastavlja, dio završi na Kosovu i Crnoj gori, a skuplja idu na Bliski istok. To govore statistike.
 

MTR

Član
i ja sam se malo raspitivao okolo kod mehanicara , nako usput , Reno nije interesantan za daljnju preprodaju nego par dijelova sa motora , posebno sa 1,9 , turbina je na Ilmi Tesanj oko 800 km , dizne su po 200-250 , mjenjac je od 400 Eur pa na vise itd itd , samo na tri stvari izbijaju oko 2-2.500 mara .

Ko hoce da radi izmjestanje konektora za OBD na Renoima nek mi se javi na PM , samo da napomenem : ne izmjesta se konektor nego se ugradjuje jedna mala djidja koja kad je upaljena ne da ni original kljucu da upali i druga najbitnija stvar , to sa paljenjem preko laptopa - za to im je potrebna konekcija sa centralnim serverom u Francuskoj , jer se drugacije ne moze dobit kod
 
Član
MTR je napisao(la):
i ja sam se malo raspitivao okolo kod mehanicara , nako usput , Reno nije interesantan za daljnju preprodaju nego par dijelova sa motora , posebno sa 1,9 , turbina je na Ilmi Tesanj oko 800 km , dizne su po 200-250 , mjenjac je od 400 Eur pa na vise itd itd , samo na tri stvari izbijaju oko 2-2.500 mara .

Ko hoce da radi izmjestanje konektora za OBD na Renoima nek mi se javi na PM , samo da napomenem : ne izmjesta se konektor nego se ugradjuje jedna mala djidja koja kad je upaljena ne da ni original kljucu da upali i druga najbitnija stvar , to sa paljenjem preko laptopa - za to im je potrebna konekcija sa centralnim serverom u Francuskoj , jer se drugacije ne moze dobit kod

Zaboravih ti reči pored PM, ako ga ikada nadžem prva sam mušterija za to.
 
druze, jesi li pokusao sa policijom, odnosno sa tim inspektorom sa kojim si u kontaktu, da pregledate nadzorne kamere obliznjih banaka, benzinskih pumpi i slicno. mozda vam pomogne. licno znam da su u nekim slucajevima ( naravno kad se policija potrudi) uz pomoc nadzornih kamera na benzinskim usli u trag nekim vozilima.
 
Član
Iskreno da ti kažem, inspektora sam dva puta vidio. Prvi put kad sam prijavio krađu, a drugi put kad su me izradili za lovu. Danas ču ga zvati i pitati ima li kakvih informacija, mada sumnjam da su išta odradili po tom pitanju, inače bi me zvali.

Evo sad nezvanično saznajem da je tu noć uoči Bajrama nestalo 12 Laguna u kantonu Sarajevo od policajca iz RS, mamu im j.... . Neka nova grupa se pojavila specializirani za Renaulte.
 
Član
samo malo ja nisam skontao kako je on imao tvoj broj? znaci da je neko ko te zna ili policija nista drugo zalosno
 
Član
12 laguna pa to se i prije par godina sa meganima desilo :( isto za noc i opet je bilo rasprave o tim karticama
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
samo malo ja nisam skontao kako je on imao tvoj broj? znaci da je neko ko te zna ili policija nista drugo zalosno

Zvao je oca, na njemu je auto, a njegov broj znamo samo ja i mama. Kad smo premotali film, broj je dao kad smo registrovali auto. Znači preko tehničkog pregleda ili neko ko ima uvid u centralnu bazu podataka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top