Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U noći između 7 i 8 ukraden Renault Laguna 2 2001 teget plava boja, ima spojler pozadi na Alipašinom polju u ulici Nerkeza Smailagića 12 (Novi Grad) preko puta na parkingu pored Brkić petrol pumpe.. Zvali su me i dao sam 1600 km za koje su me prevarili. Vozio sam čak u Novu bilu,slijedio upute i na kraju su me povukli za nos. Užasan osjećaj. Još uvijek sam na Leksilijumu. Istu noć mi dijete slomilo nogu (10 godina) kojeg nisam mogao odvesti kako treba doktoru, a žena od sekiracije teži srčani bolesnik završila u bolnici. Čuvajte svoja auta Renault je opet aktuelan za krađu.

Narode ako ko koga zna, raširite glas registarska oznaka je 520-A-661 a mobilni je 061-171-987 Aldin Handžić. Ako neko šta sazna nek napiše na forumu, ili nek mi se javi. Evo i broj šasije VF1BG0R0624880716 Broj motora C022736. Osoba koja pronađe automobil biće vrijedno nagrađena.

Kratak opis :

1. Aluminijske felge (nisu Renault-ove) Alesio 6 krakova klasične kao petokrake
2. Presvlake su standardne i platno od prednjeg sjedišta je poderano na naslonu za leđa sa strane - vidljivo iz aviona
3. Pozadi ima orginalni Lagunin spojler teget plave boje obične (ista kao boja auta)
4. Priključak za prikolicu od pozadi je malo savijen i zadnja plastika ispod karambolke je nešta napuhana od toga (nije mi se dalo da ga ispravim)
5. Ispod lijevog štop svjetla je ulupljena plastika oko 5 cm (davno kad sam rikvercom spuco u željezni branik pa ostao otisak kugle)
6.Na zadnjem braniku parking senzori ispupčeni crni 4 komada
7. Ima prednje orginalne maglenke kao i dva senzora sa parking s prednje strane

Objaviću još slika.
 

Prilozi

  • SP_A0122test1.JPG
    SP_A0122test1.JPG
    83,2 KB · Pregleda: 109
druze pretpostavljam da su ti ovo vec rekli ali auto je sigurno tu negdje blizu oko tebe,,pretrazi malo parkinge,auta pod ceradama i obavezno garaze,,ako imas daljinsko klikaj jbg-a nista te ne kosta mozda cujes da negdje "bip"

sretno u potrazi,,znam kako ti je,skroz gadan osjecaj
 
Legend
nije auto tu, sigurno..
auto je u biloj sigurno, a zna se i ko krade.. (samo moli Boga da vec nije u dijelovima..)

Samo, mozes li nam opisati, na koji nacin su ti rekli dostavu novca i to, jer sigurno da ce biti jos ovakvih slucajeva, pa da znaju ljudi na sta da paze..

druze, predlazem ti da odes do nove bile i malo prosnjuhas, novi travnik, travnik, turbe, pogledaj garazu fisa, parkinge neke..

ja sam cesto tamo, sarajevo-travnik, tako da ako ista saznam, svakako da cu ti javit

pozdravi sretno u pronalasku..
 
ako ti ga nisu odmah vratili kad si platio slobodno zaboravi na njega, nebih da te razocaravam ali sumnjam da ces ga naci, i ako te opet budu zvali da doneses pare nemoj jer ce opet biti isto, najbolje ti je da nadjes nekog ko ih zna pa da vidi sa njima, moze se preko "veze" vratiti ako nije otisao dalje..
 

MTR

Član
Druze sretno u potrazi , a za sve ostale koji voze Renault - SKINITE BROJ SASIJE SA SAJBE , po njemu se preko snjira i veza dobije kljuc/kartica original i odvezu vam auto .
Osim Beganovica ( za kojeg sumnjam da ce mu sta ponudit ) kod mene u krugu firme je u ovoj oblasti jedini servis za Renault/PSA , pa ako ko donese kakav dio na prodaju obavezno cu ga malo propitat , pogotovo sto je 1,9 jer 2,2 nece niko a za ove treba dijelova
 
Član
Kada se me nazvali znali su sve neke pojedinosti iz moga života. rekli su mi da se auto nalazi u srednjoj Bosni prema Vitezu u nekoj garaži, i s obzirom na situaciju rekli su mi koliko bih ponudio para za otkup. Rekao sam imam samo 1000 km. Nako par minuta lopov me je opet nazvao i rekao 800 eura ili 1600 km, na šta sam pristao i da mi treba vremena da sakupim novac. Dogovor je bio za 2-3 sata da me opet nazove. Nakon sledećeg poviva rekao sam mu da hoću da pođem sa dvojicom jarana i da ne dam pare dok se ne uvjerim da je auto kod njega. On se ljutito uvrijedio i prijetio da neću vidjeti auto, da ima 12 ukradenih Renaulta, da će ga rasturiti u dijelove itd. Na moje pitanje jeli auto oštećeno, odgovorio je da nije i da ponesem karticu od auta (na kraju je ko bajagi pristao) i rekao mi je da samo 1 osoba moše poći sa mnom u roku od 10 minuta i da obezbjedim prevoz. Sumnjivo mi je bilo da auto nije oštećeno, jer na mjestu nestanka našao sam komadiće zelenkastog kolor stakla od moje Lagune, ali eto pristao sam sa ocem da odemo. Pitao me je kojim putem ćemo ići prema Vitezu, rekao sam mu autoputem Sarajevo-Zenica. Dao mi je broj telefona sa 063 pozivnim da ga mogu zvati i da mu se javljam dokle sam stigao. Javio sam mu se u Visokom, i kad sam skretao u dolinu Lašve. Rekao mi je kad budem kod Fis-a da mu se opet javim. Kad sam došao do Fis-a rekao mi je da vozim do pumpe Đozlo ili Đongo tako nekako pa zatim do nekog restorana i na kraju iza neke okuke ima s lijeve strane tabla i da tu pare ostavim. Na telefon mi je govorio da se ne osvrćem i da pare tačno ostavim ispod reklame i da me neki dedo za 5 km prati tačno šta radim. Kad sam ostavio kovertu za par minuta me je prozvao i rekao da neka žena hoče da uzme pare i da se odmah vratim. Brzo sam na sred ceste smotao s golfom i vrati se na mjesto koverta je još bila tu. Uzeo sam je i onda mi je rekao da nastavim prema Vitezu i da ču nakon druge okuke s desne strane naići na napuštenu kafanu i da uz cestu ima betonski stup. Tu mi je rekao da spustim kovertu i da se ne osvrćem. Rekao mi je da sjedem u auto i da su moju Lagunu izvukli iz garaže i da me čeka negdje kod semafora kod Fis-a. Kasnije mi je rekao da nastavim put prema autoputu Sarajevo-Zenica i da s desne strane ima parkirani kamion i da mi se tu nalazi auto koje ću preuzeti. Rekao mi je da kada preuzmem auto da ga nazovem i da kažem da je sve uredu. Međutim kako sam izlazio na autoput i prema Sarajevu nigdje ni kamiona ni auta. Pokušao sam ga dobiti, međutim nedostupan i to je već bilo gotovo.

Slućajno ako neko dole putuje i primjeti kakvog Renaulta Lagunu prema Zenici na autoputu s lijeve ili desne strane nek mi javi, al ja mislim da je to sve šuplja, ali eto jedino mi je ostalo malo nade.
 

MTR

Član
al te frajer navoza djabe ,a to su pocetnici cim trazi tako malo, sto nisi muriju obavjestio pa da ga lociraju preko moba , joj joj ta mafija iz Bile sve to treba nalupat komplet taj kraj je u poslu sa autima i kradjama od djeteta do dida
 
Član
Hvala vam svima koji su voljni pomoći. I ja bih isto naravno i vama svima učinio. Ma to je neopisivo u kakvoj situaciji se nalazim trenutno. Mali slomio nogu deset mu godina isu noć, žena u bolnicu otišla, evo javljaju mi hoće da joj stave pejsmejker radi ove proklete sekiracije, a ima tešku kardiomiopatiju, ja na leksilijumu i apaurinima još uvijek, ma grozan osječaj. Maltene od usta odvajao u vozilicu a imam još godinu kredita da je otplatim. Užas.

Ma iskreno kad je počeo prijetiti da će auto rastaviti na komade, u ovoj panici, nervozi i frci nisam imao vremena ni da obavjestim policiju. Drsko mi je rekao ima 5 minuta da dođeš do auta i tačka, a trebao sam po jednog iskusnog jarana da dođem, ma isto kao u filmovima. A strah me bilo da ga ne rastavi s obzirom da sam bruku para uložio u auto jer sam je sredio za sebe.
 
Član
joj koja nesreca bgte :icon_sad::icon_sad:

ovo gore nego u filmovima... :icon_mad::icon_mad:...motherfuckers.. steta sto nisi prijavio policiji...

all et znam da ti nije bilo lahko. ... nadam se da ces naci auto ;)

da se to meni desi kako bi volio saznat ko to radi... kako bi ga polomio :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
zao mi je zbog tvog gubitka, i sto se to odrazilo na tvoju zenu. nadam se da nije nista ozbiljno, zivot je najvazniji, ostalo ce se nekako namirit, hajd. nego, sta kaze policija, jesil prijavio. jesul imali slicnih slucajeva tvom ?
 
joj drug stvarno mi je zao :icon_sad: u pm sto ne kradu od ovih milionera sto drze benziske i firme i vozaju bas dobra auta a ne do ljudi koji su jedva nesto kupili, pobit sve treba. :icon_mad:
 
Član
meni je totalna glupost tako nositi pare, ako su bili spremni ukrasti auto, zasto te nebi i za te pare izradili. ne bi se zvao lopovom da ti planira posteno vratiti auto (mada je bilo i takvih slucaja)

nek ti je sretno sa potragom, al dabogda da ces ga naci...
 
Član
Prijavio sam policiji isti dan. Kažu da je još jedna Laguna istu noć odrađena. Nezvanično zaznajem ot punca da su nekom na isti naćin odradili auto sa istom prićom samo što taj tip nije dao lovu. Ma ja sam je već halalio, samo sam htio auto da vratim ali nisam vjerovao da je to takva stoka bez morala, uhhh bože dragi.
 
nesto razmisljam , mozeli biti da je neko saznao da ti je auto ukradeno i izscenirao scenu da uzme te pare sebi ? Ja znam dosta situacija gdje vrate auto al naravno traze bar pola para od vrijednosti auta , volio bi da nadjes auto al mislim da su sanse male , samo ih kuni brate dabogda im se ruke osusile
 
Član
I ja sumnjam na to. Mnogi kažu da to uopšte nije pravi lopov i da auto uopšte nije napustilo Sarajevo, nego me je zavlačio da pomislim drugačije da mi uzme pare, a ja na žalost nisam imao iskustva i jbg. To i radim svaku noć moj prijatelju. Kunem ih na sve moguće naćine, ali lopovima sve ide na ruku, a poštene bog kažnjava ma u pm. Čitav život pošteno radim i nikad u životu nisam bio ne daj bože dužan nikome. Al eto pošteni uvijek na kraju naajebu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top