Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Ukraden Renault Laguna 2 1,9 dci 2001

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
aldinh je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
samo malo ja nisam skontao kako je on imao tvoj broj? znaci da je neko ko te zna ili policija nista drugo zalosno

Zvao je oca, na njemu je auto, a njegov broj znamo samo ja i mama. Kad smo premotali film, broj je dao kad smo registrovali auto. Znači preko tehničkog pregleda ili neko ko ima uvid u centralnu bazu podataka.

ma sve to radi u talu policija carinici lopovi :icon_mad:
 
Član
nesobrzi je napisao(la):
samo malo ja nisam skontao kako je on imao tvoj broj? znaci da je neko ko te zna ili policija nista drugo zalosno

Vidis kako covjek dobro razmislja.

Malo je nelogicno da niko nema broj, osim da ga stalno koristi kao skriveni. Ali to opet znaci da njega niko nikad ne zove na mobilni ???
 
Član
ja sam ti reko i ponavljam opet odes u policiju i za vratove jebes im mater i vidjeces kako se aktiviraju...samo ih pričom ubij kerovi su to povezani su oni sa lopovima budi siguran...
 
Član
menjic je napisao(la):
nesobrzi je napisao(la):
samo malo ja nisam skontao kako je on imao tvoj broj? znaci da je neko ko te zna ili policija nista drugo zalosno

Vidis kako covjek dobro razmislja.

Malo je nelogicno da niko nema broj, osim da ga stalno koristi kao skriveni. Ali to opet znaci da njega niko nikad ne zove na mobilni ???

Ma kod mene otac kojem je 70 je godina, zna se javit na mobilni,zna nazvat i zna dva broja moj i od stare, ostale na mobilnom i nema, niti je kome davao broj (osim kad se registrovalo auto jer je on vlasnik). Ma samo mu služi za nedaj bože. Sigurno nikad nikoga ne zove osim mene i mame.
 
Član
PA ok ali ko njega sve zove, taj ima broj, plus tehnicki pregled ili kome ste vec dali, to je mali krug ljudi svakako, tako da bi policija mogla lako da to ispita. Osim ako nema na informacijama broj.

Mozda to sad zvuci previse detaljisanja, ali lopove uvjek zeznu upravo ti detalji, znam sto slucajeva kod nas koji su rijeseni pomocu tako glupih stvari da je to nevjerovatno. Recimo jedna pljacka novca, je rijesena tako sto nakon svih potraga i gluposti se komsija zalio na glasnu muziku dosao im policajac na vrata u sasvim trecem gradu i oni se prepali, on malo ispitao stvar i aj zdravo.

Ili drugi slucaj, ljudi sve odradili i bacili telefon na kom su ostavili svoje otiske prstiju.

Ili sin se prepao pa nazvao policiju i pitao mozel da on vrati pare a da ne bude nista, "da, da moze samo ti dodji" :D

P.S.
Nisam policajac, nego samo malo informisan :D

Znaci bilo koju malu, nelogicnost da nadjes odma se toga uhvati dok ne istjeras do kraja, jer te to nesto malo moze odvesti do auta.

Nazovi Ilma otpad, Boro Sivsa otpad, i jos neke druge kojih ce se neko sjetiti pa reci da si se slupao i pitaj za krov od lagune, pitaj za mjenjac i pitaj za zadnja vrata odnosno gepek, ili neki dio koji ces prepoznati 100% a da se realno moze ostetiti u nesreci, nemoj pitati za gluposti koje neces ni ti biti siguran da su tvoje, pa ako bude bilo pitaj kad mozes doci da vidis pa otidji dobro pregledaj i reci da ti je skupo pa da ces pogledati ima li jos negdje pa ces javiti za dan dva.

Ako nema, pitaj moze li se nabaviti kolika bi cijena bila, ali nemoj da te prevare da narucis :D
 
Član
Menjic ima neke zanimljive metode, ovo sa auto otpadima i slicno trebalo bi pokusati, mada ja licno sumljam da je tvoj auto rastavljen... Zivim u Novom Travniku, i cesto prolazim kroz N. Bilu isto Vitez i vrlo rado bi ti se javio, ako bi vidio auto slicno tvom, i po tom opisu koji si naveo... Al evo, ja koliko sam upoznat, ovdje auta koja su ukradena i receno je da donesu novce, svi koji su donijeli novce su dobili auto natrag, tako da mi to ne ide na Biljane i Vitezane, to mi vise lici na nekog iz Sarajeva ili blize tebi, koji je te htio odvratit od sebe, i naveo te da mislis da je auto u lasvanskoj dolini... Al nikad se ne zna, nego evo iskreno se nadam da ce sve dobro zavrsiti, i da da bog da ga nadjes, vratis i da ne bude stete na njemu....
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Menjic ima neke zanimljive metode, ovo sa auto otpadima i slicno trebalo bi pokusati, mada ja licno sumljam da je tvoj auto rastavljen... Zivim u Novom Travniku, i cesto prolazim kroz N. Bilu isto Vitez i vrlo rado bi ti se javio, ako bi vidio auto slicno tvom, i po tom opisu koji si naveo... Al evo, ja koliko sam upoznat, ovdje auta koja su ukradena i receno je da donesu novce, svi koji su donijeli novce su dobili auto natrag, tako da mi to ne ide na Biljane i Vitezane, to mi vise lici na nekog iz Sarajeva ili blize tebi, koji je te htio odvratit od sebe, i naveo te da mislis da je auto u lasvanskoj dolini... Al nikad se ne zna, nego evo iskreno se nadam da ce sve dobro zavrsiti, i da da bog da ga nadjes, vratis i da ne bude stete na njemu....

Hvala drug,na toplim riječima. Majke mi ako ga nađem odmah češ saznant. I ja imam sada slično mišljenje. Nadu ne gubim, a sekirati se više ne mogu. Naglasak lopova je bio, kako da opišem više Sarajevski žargon, i sve je znao o meni.
Obično kad se najmanje nadaš vijest stigne. Tome se i ja nadam. Puno pozdrava prijatelju, i hvala još jedanput na trudu ako šta bude iz srednje Bosne. Ne znam ko bi sretniji bio.
 
Član
Nadam se da ce sve ovo dobro zavrsiti da ces naci auto, jesi slucajno gledao po Sarajevu po onim garazama na Vojnickom polju, Dobrinji i sl. tamo prosetaj vidi sa cuvarima da ko od njih nie slicno vidio. Lopov je presmjesnu sumu novca trazio za auto to stvarno govori o tome koliko je glup ili je ko sto su rekli neko treci doznao za kradju pa te ucijenio za pare, i ja cesce budem po Sarajevu, ako naleti sta javim, pozz i sretno ;)
 
Član
Nisam još. Niko više nikad nije nazvao. Čujem nešta nezvanično tu i tamo, ali za sada još ništa od auta. Sinoć mi žena reće da su komšiji preko puta mog ulaza ukrali isto Lagunu istu noć. Čovjek im platio 3200 km i nije došao do auta kao ni ja. Nadu još ne gubim, mada male su šanse, al ko zna.... možda šta i bude. Svako jutro kad ustanem nešta mi teško, pa onda popusti, ma šuti. Bitno mi je da mi se žena lagano oporavlja, a i mali je poćeo hodati lagano, samo treba vježbe.
 
Početnik
sta vam je ljudi moji te price o servisima ne piju vode, na internetu mozete kupiti alat za kradju svakog vozila na dunjaluku, cijene su 500-50 000 EUR , treba Vam to i malo mu** i vec ste automafija..


neznam sto je pored 10 000KM za malo bolje auto problem i alarm ugraditi, i bjezite od alarma koji se aktiviraju i deaktiviraju putem OEM kljuca ( bez dodatne zastite ) jer kad auto dekodiraju oni mu se predstave kao da su OEM kljuc...
 
Član
drug jesi li pronasao auto..iskreno nadam se da jesi,jer iz svega prilozenog vidim da si posten covjek sa srednjim standardnom zivota i da si to auto uzeo od svog znoja i hljeba,tako da bi stvarno volio da ga vratis nazad..da te malo razonodim,mom komsiji,inace strahota od covjeka,pokusali maznuti a6 novi,lik ih uhvatio i "malo" im promijenio fizicki opis,tako da su na ortopediji par dana bili a nisu smjeli reci sta im je,nista policija i ta sranja,samo batinanje ljudi i opasni lomovi,ruke lomit ko cackalice...prijatelju,od srca ti zelim da dobijes svoje auto u sto boljem stanju nazad a povrh svega zelim ti sve najnajbolje...pozdrav
 
Član
semmir je napisao(la):
drug jesi li pronasao auto..iskreno nadam se da jesi,jer iz svega prilozenog vidim da si posten covjek sa srednjim standardnom zivota i da si to auto uzeo od svog znoja i hljeba,tako da bi stvarno volio da ga vratis nazad..da te malo razonodim,mom komsiji,inace strahota od covjeka,pokusali maznuti a6 novi,lik ih uhvatio i "malo" im promijenio fizicki opis,tako da su na ortopediji par dana bili a nisu smjeli reci sta im je,nista policija i ta sranja,samo batinanje ljudi i opasni lomovi,ruke lomit ko cackalice...prijatelju,od srca ti zelim da dobijes svoje auto u sto boljem stanju nazad a povrh svega zelim ti sve najnajbolje...pozdrav

Hvala prijatelju na toplim riječima. Na žalost, nisam ga još našao. Ma šuti, još uvijek osjećam posljedice šoka. Nije lako. To je više na podsvjesnoj bazi. Još uvijek se budim u znoju. Al šta ću. Život ide naprijed, fakultet me pritisnuo, pa htio ne htio moram naprijed. Porodica je hvala bogu dobro, pa se barem ne sekiram više za to. Auta će biti, materijalno se uvijek nadoknadi, ali ovaj šok ću, imam dojam, pamtiti cijelog života.

Pozdrav i hvala ti na podršci

P.S

Tip me je zvao ima 10 dana. Njemu su ukrali Golfa 5 na stupu. Uglavnom, lopovi su koristili isti repertoar priče, isti scenario, jer sam ja na ovome forumu sve u detalje objasnio, pa me čovjek nazvao da skupa damo izjavu, što smo i uradili. Nije me više zvao. Predpostavljam da ga ni on još uvijek nije našao. S druge strane, juće čitam u novinama akciju MUP-a RS u Banja Luci protiv automafije (Milan Ćosić), pa mi neša uli nadu. Ako bude suđeno, biće.
 
Član
Evo da se malo ponovo uključim, da ti možda pomognem ako je isti krug lopova u pitanju...

pa ovako da krenem... krenuo sam oko 9 i 10 sati večeras... i uključujem se na magistralu u Jablanici prema Sarajevu, prije one strane "Lendava" i puštam lagunu koja je sigurno išla nekih 80-100 na sat i idem za njom uz onu stranu, pokušavam je stići bezze... kad na vrhu gore ispred tunela rotacija se upali, kočim... ali neuspjelo (87 me radar uhvatio) i laguna ispred mene prolazi pored policije ne staje, ja fino stanem... (60 ograničenje) i odmah dajem dokumente... bla bla, pita me par pitanja (ja bio kulturan) i pusti me fino... ja opet nastavljam dalje, kad u tunelu Crnaje imam šta vidjeti, ta laguna se zabila u zid i okrenula na sred ceste... trči raja na sve strane traže aparat za gašenje, zapalila se (tu već 7-8 auta stalo iz 2 pravca)...

Izađem, izgase lagunu, na motoru neki mali plamen bio... i pitam ko je vozio one ljude i momke tu što su u panici kad mi kažu oni "lik iz lagune izašao i otrčao kroz tunel prema Sarajevu..." ja se provučem nekako pored, nastavim kad lik već gore pretrčao kilometar odprilike (do Ostrošica došao, ona poznata pekara... ) prođem dalje kad policija sa 2 auta tu staje, okrenem se i nazad... pričaju s tim likom i privode ga... stanem tu malo pitaju me jesam li ga vidio ovo ono... nisam. I za njima idem dole ponovo do tunela kad dole ljudi neki što stoje govore policiji da je to taj momak što je vozio lagunu... 86to godište lik... ukradena negdje u Hercegovini laguna i povezao je lik prema Sarajevu, adresa mu u dokumentima neko mijesto 20tak km od Sarajeva...

Valjda će se sutra više znati... čije auto i td... uglavnom uhvaćen je vozač, možda možda to bude pomoglo oko otrkivanja istih stvari, mada sumnjam ali eto...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top