ugradnja xenona na audija 100 '92 2.0 tdi

ugradnja xenona na audija 100 '92 2.0 tdi

10726739_848717495146657_1524195578_n.jpg

10581127_848717301813343_824972365_n.jpg

Uzivo je jos bolje naravno :)
 
Član
Kod hirurga je na obe slike dugo svjetlo i posle 20 dana voznje niko blicnuo nije

uploadfromtaptalk1426285588366.jpg

Evo kratko. Sad povuci rjec!
 
Posto vidim svi govorite da uzme farove od audija a6 c4, oni ne pasu naravno to ste i rekli,(mogu se ugraditi ali mora mjenjati i haubu jer su zakoseni farovi)
postoje i farovi od audija 100 c4, sa socivom za kratka i za maglenke, evo slika
eyhX8p72j
 
Član
obični farovi rasipaju svjetlost jer su xenon sijalice duže od običnih,ja sam imo na golfu bi-xenon 5000k malo sam oborio farove vidio sam extra dobro a i nije toliko smetalo ostalim vozačima
 
Član
U h4 far nikako ne moze ici xenon ni bixenon zbog samog polozaja sijalice xenona, dok kod obicne sijalice ima tacno mjesto gdje stoji nit za kratko a gdje dugo, kod xenon sijalice je to mjesto gdje se nalazi nit za dugo i zato izgleda kao da je upaljeno dugo. Bixenon je malo bolje zbog lima ali opet je i haman isto jer opet polozaj niti nije gdje bi trebao biti da bi svijetlio samo gornji dio fara za kratko svjetlo.
Kod H7 i H1 i H3 se nalazi na istom mjestu gdje i nit od obicne sijalice i zato svijetli isto kao i obicna sijalica. U sarani far H7 i H1 moze ici xenon jer tada je ok, dok u providnom faru je jako, ali opet zavisi kao kod kojeg auta, kod golfa 5 bez projektora je prejako i izgleda kao dugo ako se ne obori far, kod skode fabia mk1 takodje katastrofa kad se stavi preejako je na obicnoj sijalici i izgleda kao da je dugo a kamoli xenon. Ne znam je li neko primjetio na fabia mk1 kako su kratka i sa obicnim sijalicama nekako smeta kad ide u susret, meni svaki put zasmeta i mislim da su duga dok ne pridje auto i ne vidim da je fabia...
Uz pravilno podesavanje i postavljanje ucesnicima u saobracaju nece smetati H7 i H1, a ne kao vecina krkana sto stavi u providni far bez projektora i jos podigne namijerno da bolje vidi i tako vozi,a sto mu svaki drugi blica a njemu jos drago i smije se... Dok H4 sta god uradio to je katastrofa...
 
Član
Skupi 300 KM kupi dobre xenone i projektore, da ti ne pisemo dalje posto ova tema moze da ide do 20 stranica offtopica...
 
Član
Posto vidim svi govorite da uzme farove od audija a6 c4, oni ne pasu naravno to ste i rekli,(mogu se ugraditi ali mora mjenjati i haubu jer su zakoseni farovi)
postoje i farovi od audija 100 c4, sa socivom za kratka i za maglenke, evo slika
eyhX8p72j
Jeftinje mu je kupit farove i haubu od c4a6, lakirat haubu u boju auta koja mu treba i kupit xenone, nego je kupit ove farove pod uvjetom da ih nadje... Ovo su ti farovi od originalnog c4s4 2.2turbo audija, i rjetki su nenormalno. Sretno mu bilo sa trazenjem originalne verzije ovih hella farova
 
Član
U h4 far nikako ne moze ici xenon ni bixenon zbog samog polozaja sijalice xenona, dok kod obicne sijalice ima tacno mjesto gdje stoji nit za kratko a gdje dugo, kod xenon sijalice je to mjesto gdje se nalazi nit za dugo i zato izgleda kao da je upaljeno dugo. Bixenon je malo bolje zbog lima ali opet je i haman isto jer opet polozaj niti nije gdje bi trebao biti da bi svijetlio samo gornji dio fara za kratko svjetlo.
Kod H7 i H1 i H3 se nalazi na istom mjestu gdje i nit od obicne sijalice i zato svijetli isto kao i obicna sijalica. U sarani far H7 i H1 moze ici xenon jer tada je ok, dok u providnom faru je jako, ali opet zavisi kao kod kojeg auta, kod golfa 5 bez projektora je prejako i izgleda kao dugo ako se ne obori far, kod skode fabia mk1 takodje katastrofa kad se stavi preejako je na obicnoj sijalici i izgleda kao da je dugo a kamoli xenon. Ne znam je li neko primjetio na fabia mk1 kako su kratka i sa obicnim sijalicama nekako smeta kad ide u susret, meni svaki put zasmeta i mislim da su duga dok ne pridje auto i ne vidim da je fabia...
Uz pravilno podesavanje i postavljanje ucesnicima u saobracaju nece smetati H7 i H1, a ne kao vecina krkana sto stavi u providni far bez projektora i jos podigne namijerno da bolje vidi i tako vozi,a sto mu svaki drugi blica a njemu jos drago i smije se... Dok H4 sta god uradio to je katastrofa...

Ja sam primjetio da mi u 99% slucajeva na golfu 4 smetaju farovi. Sad dal klocevi podignu maksimalno da bi bolje vidjeli ili su fabricki futavo postavljena svjetla, ne znam...
 
Jeftinje mu je kupit farove i haubu od c4a6, lakirat haubu u boju auta koja mu treba i kupit xenone, nego je kupit ove farove pod uvjetom da ih nadje... Ovo su ti farovi od originalnog c4s4 2.2turbo audija, i rjetki su nenormalno. Sretno mu bilo sa trazenjem originalne verzije ovih hella farova
Karavan audi c4 100 2.5 tdi fabricki dolazi sa ovakvim farovima, komsija ima ovakve farove na svom karavanu i oni dalze serijski za malo bolju opremu,, i na s4 audiju takodje,, al posto kod nas toga ima jako malo, bolje od a6 uzeti
 
Član
Mene zanima kakav je audi 100 2.0 TDI??? Lik je ubacio u auto TDI motor iz 2002+ godine a nas zajebaje kako će leće odradit :D:D
Inače H4R je rješenje
Obični xenon
https://www.dropbox.com/s/qnxz4suynypdqxi/160420141543.jpg
H4R
https://www.dropbox.com/s/hao9fra11dafbcf/160420141546.jpg
https://www.dropbox.com/s/y1yx6sh0ptn77r8/160420141549.jpg
Snop svjetlosti je usmjeren i pod kratkim je kao da je na lećama. I mogu se dosta svjetla spustit a pod dugim kao da je dan
Još sam ja sad stavio foliju na stakla eliminiro svako zrako koja bježi sa ceste i smeta drugim vozačima. Inače šta očekujete od farova sa 20 i kusur godina, nove farove i obične sijalice i to će svjetlit. Ja sam ugradio xenon jer mi auto ljepše izgleda i sa bijelim svjetlima i sa zatamljenim farovima, ali sam obezbjedio da nikom ne smetaju
 
Top