ugradnja xenona na audija 100 '92 2.0 tdi

ugradnja xenona na audija 100 '92 2.0 tdi

eh ovako :D
planiram ugraditi xenone na auto ali sam citao na nekim forumima da stariji automobili imaju problema sto se tice ugradnje xenona jer bi previse rasipali svjetlost,pa sam ipak odlucio zatraziti strucno misljenje ako neko zna neka pise slobodno,uglavnom planirao sam staviti xenone od 4300K-6000K a u pitanju je auto audi 100 '92 11046924_863830357013561_2136971622_n.jpg
 
Član
Ako se ne varam, na toga pasu farovi sa lecama iz audija C4 A6 i sa time si rijesio problem. Imas lece, pa nema rasipanja.
 
Član
Pa covjek ti napisao kako da rjesis. Ako nemas te farove onda svakako radi svoje, a i zastite vozaca koji ti idu iz suprotnog pravca projektore ugradi. Nije skupo a jako dobra stvar. Uradio sam u kucnoj radinostiuploadfromtaptalk1426278503243.jpg
 
Član
Imas i drugu opciju. Ja sam na Forda Mondea umjesto obicnih H1 i H7 sijalica stavio Bosch sijalice koje daju jacu svjetlost a kostaju sve zajedno oko 110-120KM. Kupljeno u Bauweltu u Mostaru i osjetno bolju svjetlost daju. Tebe ce izaci jeftinije dosta jer ako se dobro sjecam svoje stotke na nju idu H4 sijalice i one su Boschove oko 30KM komad. Na xenon bi odlucio tek ako to ne uspije
 
Član
I apsolutno nikako nemoj stavljat xenon bez leca. Tu postajes opasnost za ostale sudionike u prometu.
 
Član
Mislim da sa halogenkama nema srece...probao sam svasta nesto i onda odradio posle svi troskova opet xenon. Ko tebe su stakleni farovi pa im i ne smeta grijanje toliko...ali ko ima plasticne i stavi neke jake sijalice...gori sve zivo
...temperatura ogromna.
 
saznao sam da audi nema lece te bi bilo stvarno lose ugraditi jer bi zezo druge vozace..pa cu vidjet sta cu dalje dali da trazim farove sa lecima ili ipak uzeti ove boschove sijalice jer moram nesto rijesiti po pitanju kratkih svjetala jer su ocajno slaba :S
 
Mislim da sa halogenkama nema srece...probao sam svasta nesto i onda odradio posle svi troskova opet xenon. Ko tebe su stakleni farovi pa im i ne smeta grijanje toliko...ali ko ima plasticne i stavi neke jake sijalice...gori sve zivo
...temperatura ogromna.
jeste stakleni su :D ali et sad sam u nedoumici
 
Super Moderator
uzmes farove od A6 C4 sa lecom i u njih stavi xenon, covjek ti napiso u prvom postu, ne znam cemu komplikovanje
 
Član
Kupis sociva i xenon kit. I dan pred sebe...mislim da ima tutorijala dosta kako se rasklapa far i kako se lijepi. I to je to.
 
Član
Ili imas na piku kod covjeka Hella farove sa A6 sa lecama za maglenke i kratka svjetla, dat ce za 80KM i to ti je najjeftinija opcija, ako hoces xenone
 
Top