ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
joj kakvih se teorija sve naslusa ovo je smjesno...joj cuj dok ubaci u brzinu pa pocne preticanje, hahaha...a dizelu ne treba vremena da se zavrti turbina pa da povuce onako kako ocekujes jel? to sto golf ima u toj danasnjoj klasi mozda dobro lezanje ne moze se poredit ba jer bmw je uvijek ganjo sport i bio van klase bar sto se lezanja tice...ja bi pare smio na bmw-a stavit...naravno ako je uredan motor pa da razvija bar 150 od tih 170konja...a ova tabela ja neznam ljudi pa ovo je sve jasno...golf ti godi samo ako si ljenguz i mrsko ti saltat, a inace je bmw brzi fino pise i to puuuuuuuno...
 
Član
edoze je napisao(la):
@astra: mozda je 1,4 16v,nisi ti jos sjedio u pravom benzincu

i djeciji komentari ljudi koji nisu nikad vozili nijedno od navedenih auta,nisu mjerodavni....tog bmwa vozim non-stop,a i 2,0 tdi sam probao,doduse u passatu...grabi po osjecaju,al ne i po brzinomjeru

Pa ja rekoh da mi se cini kad gledam u sat da bmw ide brze, a kad gledam pravo da golf bolje povuce.

Ali kazem ako ste prisustvovali konkretnoj trci ova dvavjerujem, sto ne bi vjerovao, novi tdi-ovi nisu sala ja to znam. Cinjenica trebalo bi mi mnogo vremenaa da se naviknem i uopste odlucim da kupim sebi tdi-a pored toliko finih benzinaca :)

Ali u ovom poredjenju bi onda trebalo i malo novijeg benzinca uzeti mozda.
 
Član
ama ljudi nije bitno je bezin il dizel bitan je obrtni momenat, ima i benzinaca sa 500 nm cupaju asfalt za sobom

ne znam jel ono bio Sterling MOss sto je rekao "razlika izmedju konjskih snaga i obrtnog momenta je u tome sto konjske snage odredjuju kojom brzinom cemo se zabiti u zid a obrtni momenat koliko daleko cemo odnijeti taj zid" :)
 
Član
GaRGa je napisao(la):
ama ljudi nije bitno je bezin il dizel bitan je obrtni momenat, ima i benzinaca sa 500 nm cupaju asfalt za sobom

ne znam jel ono bio Sterling MOss sto je rekao "razlika izmedju konjskih snaga i obrtnog momenta je u tome sto konjske snage odredjuju kojom brzinom cemo se zabiti u zid a obrtni momenat koliko daleko cemo odnijeti taj zid" :)

:lol::lol::lol:
 
tito_i_partija je napisao(la):
joj kakvih se teorija sve naslusa ovo je smjesno...joj cuj dok ubaci u brzinu pa pocne preticanje, hahaha...a dizelu ne treba vremena da se zavrti turbina pa da povuce onako kako ocekujes jel? to sto golf ima u toj danasnjoj klasi mozda dobro lezanje ne moze se poredit ba jer bmw je uvijek ganjo sport i bio van klase bar sto se lezanja tice...ja bi pare smio na bmw-a stavit...naravno ako je uredan motor pa da razvija bar 150 od tih 170konja...a ova tabela ja neznam ljudi pa ovo je sve jasno...golf ti godi samo ako si ljenguz i mrsko ti saltat, a inace je bmw brzi fino pise i to puuuuuuuno...

U ovom TDI golfu okretaji su taman na oko 2000 okretaja, četvrta brzina ,60-70 km/h, upravo na onome šta mu treba da povuče, ako nisi znao probaj pa javi kako ti se čini.

I ti bi smio BMW-a natjerat punom brzinom u krivinu, ma bi k-urac, baš me zanima tko bi se od vas "znalaca" to usudio. Sve su to vaše utrke na 200 metara ravne ulice :D
 
Član
Porschefan je napisao(la):
edoze je napisao(la):
@astra: mozda je 1,4 16v,nisi ti jos sjedio u pravom benzincu

i djeciji komentari ljudi koji nisu nikad vozili nijedno od navedenih auta,nisu mjerodavni....tog bmwa vozim non-stop,a i 2,0 tdi sam probao,doduse u passatu...grabi po osjecaju,al ne i po brzinomjeru

BMW stvara buku a Golfa ne čuješ, zato ti se čini da ide brže. :D

I odakle ti sada Passat, ovdje riječ o usporedbi GOLFa, koji je bolji u vožnji 10 puta od passata, to znam pouzdano, preko volana i jednog i drugog. I ako ništa razlika u masi je 200kg između Golfa i Passata :icon_rolleyes:

govorim o 2,0tdi motoru,nisam probao u golfu,i zato ne tvrdim da ide toliko lose,koliko vi pricate za bimmera
s onim ko nije vozao 2,5 kockicu nemam sta raspravljat
vidimo se na cesti,pa utvrdimo teoriju...
poderat cu svakog tdi,ja do 150KS,kakva god da je cesta,samo da ne razbijem karter zbog rupa
 
Član
DJ_M4rko je napisao(la):
Nego sto se vi ljudovi svadate ovde oko brzine krivina i neznam sta vec kad znate da je pezola najbolji u krivini i od golfa i bmwa..:D Morao sam ovo napisat

Ja se slažem sa tobom.
Ja poderem M3 po krivinama kad hoćeš, a TDI se i ne vidi iza poslije 10s trke.:D
 
Član
btw,jel obrtni moment pokazuje rolling start na autoputu sa nekih 80kmh (drug i ja isli),golf 4 sa 130KS je poceo preticat,kad smo se izravnali,iz pete u trecu,i bye-bye baby.... 3 puta zaredom,covjek je izludio... na kraju ga pustili da ne izgine...taj 2,0 ne moze bit toliko jaci da bi prosao,ako nista lagano...a fkt,trebaju ti 2 minute da ubacis u nizu brzinu:lol:
 
edoze je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
edoze je napisao(la):
@astra: mozda je 1,4 16v,nisi ti jos sjedio u pravom benzincu

i djeciji komentari ljudi koji nisu nikad vozili nijedno od navedenih auta,nisu mjerodavni....tog bmwa vozim non-stop,a i 2,0 tdi sam probao,doduse u passatu...grabi po osjecaju,al ne i po brzinomjeru

BMW stvara buku a Golfa ne čuješ, zato ti se čini da ide brže. :D

I odakle ti sada Passat, ovdje riječ o usporedbi GOLFa, koji je bolji u vožnji 10 puta od passata, to znam pouzdano, preko volana i jednog i drugog. I ako ništa razlika u masi je 200kg između Golfa i Passata :icon_rolleyes:

govorim o 2,0tdi motoru,nisam probao u golfu,i zato ne tvrdim da ide toliko lose,koliko vi pricate za bimmera
s onim ko nije vozao 2,5 kockicu nemam sta raspravljat
vidimo se na cesti,pa utvrdimo teoriju...
poderat cu svakog tdi,ja do 150KS,kakva god da je cesta,samo da ne razbijem karter zbog rupa

Svaka čast ako tako tvrdiš da bi poderao svakog TDI-ja, nemamo više očemu raspravljati ;) :123:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
joj kakvih se teorija sve naslusa ovo je smjesno...joj cuj dok ubaci u brzinu pa pocne preticanje, hahaha...a dizelu ne treba vremena da se zavrti turbina pa da povuce onako kako ocekujes jel? to sto golf ima u toj danasnjoj klasi mozda dobro lezanje ne moze se poredit ba jer bmw je uvijek ganjo sport i bio van klase bar sto se lezanja tice...ja bi pare smio na bmw-a stavit...naravno ako je uredan motor pa da razvija bar 150 od tih 170konja...a ova tabela ja neznam ljudi pa ovo je sve jasno...golf ti godi samo ako si ljenguz i mrsko ti saltat, a inace je bmw brzi fino pise i to puuuuuuuno...

U ovom TDI golfu okretaji su taman na oko 2000 okretaja, četvrta brzina ,60-70 km/h, upravo na onome šta mu treba da povuče, ako nisi znao probaj pa javi kako ti se čini.

I ti bi smio BMW-a natjerat punom brzinom u krivinu, ma bi k-urac, baš me zanima tko bi se od vas "znalaca" to usudio. Sve su to vaše utrke na 200 metara ravne ulice :D

Ja bi smio sa bmw-om uz predhodni trening, imam malo trkackog iskustva sa zadnjom vucom i bolje se osjecam s njom nego sa prednjom :D

Ali imam jedan problem mali :D nemam bmw-a
 
Član
svakog do 150KS...u ovo ne ulaze cipovani,samo fabricki do 150KS(plafon audijev 2,5 i vw-ov 2,0 sa 140),na crtu,uzbrdo,na autoput,gdje hoce...
vw-ov tdi sa 170 bi poderao ovog bmwa,nisam se susretao,al sam siguran u to,znam kako idu tdi-jevi
al poredit auta s tolikom razlikom u snazi,pretpostavljam i tezini,je smijesno....ja znam kako taj bmw ide,a zna svaki i ko je vozio bmwa,bilo kojeg sestaka u kockici
lagano auto,a zivahni motori...


iu naravno,sve se odnosi na suhu podlogu...na mokrom bmw nema sanse ni protiv juge
 
Član
menjic je napisao(la):
Emire sta vozis, da te izazovem odma sad :D

nisam ja jos dostigao vas nivo, btw ja sam od ovih sto moraju vracat u nizu kad preticu iako ne vozim benzinca (citaj vozim obicnog cadju, jbg studentski zivot) hahahahha :D

al da ne spamamo vise :icon_exclaim:
 
Porschefan je napisao(la):
tito_i_partija je napisao(la):
joj kakvih se teorija sve naslusa ovo je smjesno...joj cuj dok ubaci u brzinu pa pocne preticanje, hahaha...a dizelu ne treba vremena da se zavrti turbina pa da povuce onako kako ocekujes jel? to sto golf ima u toj danasnjoj klasi mozda dobro lezanje ne moze se poredit ba jer bmw je uvijek ganjo sport i bio van klase bar sto se lezanja tice...ja bi pare smio na bmw-a stavit...naravno ako je uredan motor pa da razvija bar 150 od tih 170konja...a ova tabela ja neznam ljudi pa ovo je sve jasno...golf ti godi samo ako si ljenguz i mrsko ti saltat, a inace je bmw brzi fino pise i to puuuuuuuno...

U ovom TDI golfu okretaji su taman na oko 2000 okretaja, četvrta brzina ,60-70 km/h, upravo na onome šta mu treba da povuče, ako nisi znao probaj pa javi kako ti se čini.

I ti bi smio BMW-a natjerat punom brzinom u krivinu, ma bi k-urac, baš me zanima tko bi se od vas "znalaca" to usudio. Sve su to vaše utrke na 200 metara ravne ulice :D

a golf lezi ko na sinama jel tako....joj joj prica...prvo sto se tice lezanja golf je kao prvi u klasi zato sto uvijek svabe porede...nek proba sa alfom 147....a voazam ja citroenov HDI...isti djavo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top