ubrzanje 60-100 km/h

ubrzanje 60-100 km/h

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

DLS

Početnik
ime auta neznaci nista .. samo SELJACIMA !!! cim cujes bmw !! odma podero bi ga bendjo .. tctctct .. zabluda velika .... :lol::lol::lol::lol:
 
Član
DLS je napisao(la):
ime auta neznaci nista .. samo SELJACIMA !!! cim cujes bmw !! odma podero bi ga bendjo .. tctctct .. zabluda velika .... :lol::lol::lol::lol:

ja sam svaku noc u bmwu e30 325 ;)
a golfova smo otresli poprilicno...svakvih:D
valjda ih nervira ovo
http://www.postimage.org/image.php?v=aVKO9Wr
 
Član
Hm pa jeste da je golf kazu dobar u krivini, ali ipak mislim da bi ovaj bmw bio brzi od ovog golfa. I voljan sam i da probamo, samo da vidim ko ce mi pozajmiti ovakvog bmw-a :D

Salu na stranu s obzirom da nece voziti u cetvrtoj nonstop, i da nece voziti ispod 50 - 60 kakve god da su krivine u pitanju mislim da bi bmw na prvoj krivini bio malo ugrozen ali bi svaku sledecu se odvajao napred.

Kazem govorim o tipu trke kao sto je brdsko planinska recimo. Ide jedan izmjere mu vrijeme pa ide drugi izmjere mu vrijeme.

A dali sam sto posto siguran, pa naravno da nisam, nista nije sigurno al bmw je bolji :D:D:D
 
Ne znam, možda se krećemo u različitim prostorima, većina voli gasiranje od semafora do semafora i slično, ali ovdje kod mene srećom toga nema :D, ali ima odličnih cesta sa lijepom konfiguracijom malo pravaca i lijepih krivina, na takvom terenu "kocka" 325 nema šanse protiv golfa TDI 140KS -- bolji ovjes, bolje kočnice, bolja elastičnost. Novi auti su u tome nenadmašni, a pojedinci neka pričaju šta hoće.


S druge strane je to što BMW pruža 100 puta veći užitak u vožnji, to nije upitno
 
Član
i ne kontam,kako bi golf bio bolji,kad je on samo brzi u onim prenosima koji mu odgovaraju??
od 0 do neke brzine je bmw bolji,znaci kad ga cijedis,normalno da nece moci povuci sa 60 u cetvrtoj,kad tada radi na 2000rpm...a obrtni moment mu najveci mozda na 4000....dok je golfu to idealno...al dobro,idu golfovi,to je cudo:lol:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ne znam, možda se krećemo u različitim prostorima, većina voli gasiranje od semafora do semafora i slično, ali ovdje kod mene srećom toga nema :D, ali ima odličnih cesta sa lijepom konfiguracijom malo pravaca i lijepih krivina, na takvom terenu "kocka" 325 nema šanse protiv golfa TDI 140KS -- bolji ovjes, bolje kočnice, bolja elastičnost. Novi auti su u tome nenadmašni, a pojedinci neka pričaju šta hoće.


S druge strane je to što BMW pruža 100 puta veći užitak u vožnji, to nije upitno

Pa jesi li vidio ili mozda ucestvovao u trci konkretno ova dva auta ?
 
Jesam u utrci konkretno ova dva: bmw 323i e30, ona prva serija "kocke", od 150ks, i golfa IV TDI od 115 ks , pogodi tko je brži na otvorenoj cesti, tko bolje prolazi kroz krivine, i izlazi iz njih.
Moram napomenuti, da je BMW-a vozio čovjek prilično iskusan sa tim autima, to nije upitno.

E sad, kažu da je Golf 5 puno bolji u ležanju od Golfa 4, a 323 i 325 su u biti isti auti, zaštoGolf 5 ne bi bio brži na cesti. :icon_question:

Cesta je bila, konkretno, Neum-Opuzen, oni koji prolaze nekada tom dionicom znaju o čemu govorim i kakva je njezina konfiguracija

A sad općenito o međuubrzanjima:

sve ovisi o načinu vožnje, ali ima 1000 slučajeva kad se želi preteći neko auto pa dok se ubaci u nižu brzinu i počne pretjecanje eto već kraj pravca.

uzeli smo kao primjer ovog BMW-a i Golfa TDI: recimo da oba idu 70 km/h u četvrtoj brzini i trebaju preteći kamion, koliko vremena ( a s tim i metara pravca) prođe dok vozač BMW-a stisne kvačilo, prebaci u nižu brzinu i počne pretjecanje, a koliko prođe dok vozač Golfa stisne gas i počne pretjecanje. :icon_question:

U tome je prednost okretnog momenta i elastičnosti novih dizel motora.

A ovo tko je brži prilikom utrke nije bitno, kad malo bolje pogledam :D
 
Član
taj bmw nema teoretske sanse kad se krece iz voznje protiv jednog TDI-a, narocito 2.0... tdi ima 10 puta bolji odaziv na gas, svaki benzin je mrtav konj osim turba
 
Astra je napisao(la):
taj bmw nema teoretske sanse kad se krece iz voznje protiv jednog TDI-a, narocito 2.0... tdi ima 10 puta bolji odaziv na gas, svaki benzin je mrtav konj osim turba

Jesi ti kad probao kakvog jaceg atmosferca???
 
olensoner je napisao(la):
Astra je napisao(la):
taj bmw nema teoretske sanse kad se krece iz voznje protiv jednog TDI-a, narocito 2.0... tdi ima 10 puta bolji odaziv na gas, svaki benzin je mrtav konj osim turba

Jesi ti kad probao kakvog jaceg benzinca???

Ne bi baš trebalo općenitno govoriti da su svi benzinci "mrtvi konji", uzeli smo samo kao primjer Bmw-a i Golfa sa tim motorima
 
Član
@astra: mozda je 1,4 16v,nisi ti jos sjedio u pravom benzincu

i djeciji komentari ljudi koji nisu nikad vozili nijedno od navedenih auta,nisu mjerodavni....tog bmwa vozim non-stop,a i 2,0 tdi sam probao,doduse u passatu...grabi po osjecaju,al ne i po brzinomjeru
 
Član
Nego sto se vi ljudovi svadate ovde oko brzine krivina i neznam sta vec kad znate da je pezola najbolji u krivini i od golfa i bmwa..:D Morao sam ovo napisat
 
edoze je napisao(la):
@astra: mozda je 1,4 16v,nisi ti jos sjedio u pravom benzincu

i djeciji komentari ljudi koji nisu nikad vozili nijedno od navedenih auta,nisu mjerodavni....tog bmwa vozim non-stop,a i 2,0 tdi sam probao,doduse u passatu...grabi po osjecaju,al ne i po brzinomjeru

BMW stvara buku a Golfa ne čuješ, zato ti se čini da ide brže. :D

I odakle ti sada Passat, ovdje riječ o usporedbi GOLFa, koji je bolji u vožnji 10 puta od passata, to znam pouzdano, preko volana i jednog i drugog. I ako ništa razlika u masi je 200kg između Golfa i Passata :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top