Tužba od Eroneta . . Ako može pomoč ili savjet !

Tužba od Eroneta . . Ako može pomoč ili savjet !

mokeBass je napisao(la):
opet cu reci imao problem sa telekomom, potpisao uzeo mobitel, mobitel me izasao 850km, plus tarifa 15km kojiu bi trebao dobiti u kreditu, to nisam dobio, plus na tih 15km jos 7km, neznam odakle su se stvorile, ulgavnom racunaj 850k, u 21km * 24 mjeseca, i sve do zadnje marke platio, plus raskid ugovora, sa drzavom nema zajebancije, naplate oni svoje.. nemozes ih zajebati da si tito... zato plati dok nisu i kamate udarili, ili sta vec mogu;)

Potpis...ja sam imao istu situaciju i provlacio se par godina po sudu....na kraju morao platiti 700km da sam odmah sve platio bilo bi 300 ja kontao necu nemogu mi nista i na kraju platio 400km vise....
moja preporuka ti je da platis odmah....bolje sada 500 nego za par godina 1000
a platit ti je svakako;)
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
mokeBass je napisao(la):
opet cu reci imao problem sa telekomom, potpisao uzeo mobitel, mobitel me izasao 850km, plus tarifa 15km kojiu bi trebao dobiti u kreditu, to nisam dobio, plus na tih 15km jos 7km, neznam odakle su se stvorile, ulgavnom racunaj 850k, u 21km * 24 mjeseca, i sve do zadnje marke platio, plus raskid ugovora, sa drzavom nema zajebancije, naplate oni svoje.. nemozes ih zajebati da si tito... zato plati dok nisu i kamate udarili, ili sta vec mogu;)

Potpis...ja sam imao istu situaciju i provlacio se par godina po sudu....na kraju morao platiti 700km da sam odmah sve platio bilo bi 300 ja kontao necu nemogu mi nista i na kraju platio 400km vise....
moja preporuka ti je da platis odmah....bolje sada 500 nego za par godina 1000
a platit ti je svakako;)
;) Da,to se meni dogodilo.umjesto da platim jedan racun od 240 KM zamalo da mi nisu uradili ovrhu u iznosu od oko 1200 KM.
 
Član
a bilo je super dok si 2mjeseca koristio broj full gas, niti racuna kuci niti si isao dopunjavati .... tad te bas i nije zanimalo sta si potpisao.
 
Član
eto sve pametni,ja sam uzeo i od mtel-a i od eroneta i bh telekoma!od telekoma mi do unazad 2 godine dolazilo imao sam 2000 i vise ne.onda sam otisao da vidim imal duga na moje ima i nista nema...od mtel-a isto tako dolazilo iz mjeseca u mjesec i tako dvije godine,posle toga nema vise nista ni na mapi!ev sad mi je isto i za eronet,jer pogledajte koliko ima onih standova i koliko se tih besmislenih brojeva proda svaki dan,i sad da od svakog naplate,ma kako da ne!!!tu il moraju od 100 000 ljudi pare uzet il dici ruke,a kakvo je vrijeme doslo ovo ce drugo da bude!na kraju krajeva nek radi ko sta hoce,ja znam za sebe,prvi mjesec sam potrosio 50KM ostale sam bacio karticu i ja da im platim nesto sto nisam uradio a onaj mobitel nikad nisam ni dobio,tako da svako ima svoje,ja znam svoje! ;)[/i]
 
Član
ako si kupio na nekom kvazi standu na ulici samo to ignorisi, ako si kupio na mtel salteru, bgm ces morati platiti
 
Član
Doduse neznam sta ste vi i kakve ugovore potpisivali na kojekakvim standovima,kod mene se radilo o ugovoru na bezicni mobilni internet, potpisan u njihovoj poslovnici,morao sam imati i potvrdu zaposlenja iz firme prije potpisivanja itd,dakle tu nema zajebancije a za ove neke standove neznam ali ako potpises u poslovnici neku ozbiljniju preplatu neces se izvuci brale ;)
 
Član
ljudi ja sam radio u eronetu, bio sam im menadzer skoro godinu dana. Govorite o nekim salterima i tim stvarima. I oni sto budu na ulici su radnici, to sto oni na taj nacin privlace raju i daju im svasta na ulici je njihova stvar, ugovor je ugovor, potpisan ovako ili onako. Druga je stvar sto je Eronet firma kakva jeste, ja vjerujem da oni licno nisu tuzili jos samo sami sebe
 
ArminM je napisao(la):
ljudi ja sam radio u eronetu, bio sam im menadzer skoro godinu dana. Govorite o nekim salterima i tim stvarima. I oni sto budu na ulici su radnici, to sto oni na taj nacin privlace raju i daju im svasta na ulici je njihova stvar, ugovor je ugovor, potpisan ovako ili onako. Druga je stvar sto je Eronet firma kakva jeste, ja vjerujem da oni licno nisu tuzili jos samo sami sebe

svaka ti je za knjige :cool: nebi eronet kad bi bili zadnji operater na svijetu... bagra je to :lol::lol:
 
Član
ja govorim sve kako jeste, radio sam ja u eronetu, vidio sam kako stvari funkcionisu, nisu ni ostali operateri sjajni, stari mi je u telecomu pa sam i tu upucen u puno stvari, ali je eronet definitivno dno dna

ostane ti neki mizeran dug, da li namjerno ili slucajno nebitno je. Sta oni u tom slucaju urade

arhiviraju te, i besaju ti kamete, kada taj iznos postane dovoljan da te tuze onda te tuze. Nema opomena niti koji djavo, sve su to sitni trikovi
 
ArminM je napisao(la):
ja govorim sve kako jeste, radio sam ja u eronetu, vidio sam kako stvari funkcionisu, nisu ni ostali operateri sjajni, stari mi je u telecomu pa sam i tu upucen u puno stvari, ali je eronet definitivno dno dna

ostane ti neki mizeran dug, da li namjerno ili slucajno nebitno je. Sta oni u tom slucaju urade

arhiviraju te, i besaju ti kamete, kada taj iznos postane dovoljan da te tuze onda te tuze. Nema opomena niti koji djavo, sve su to sitni trikovi

Slazem se ja sa tobom, ali telecom ako nista radi po "zakonu"... msm ako imas dug ne od prije 10 god. nego od 2-3 mjeseca obavijeste te pa ako ne reagujes slijedi sudska tuzba... sve regulara mada imaju i oni nekih svojih caka ali ako nista koliko toliko su fer... kao sto kazes kod eroneta ostane ti nekog duga 20 KM to za 2 god bude 200 KM niotkud... sto dalje od eroneta ;)
 
Član
Jbt gdje god okrenem frka sa Erom.

Ja isto imam problem sa njima. Ali sam iz BL skupio jos 15-20 ljudi sa istim ili slicnim problemom sa njima, tako da budu li **ali sta, medijsku kampanju cu da pokrenem.
Koliko sam cuo od nekih koji su radili u Eronetu i agenciji Defero, duzni su i Bogu i narodu sto se kaze, za porez za sto sta jos...
Neki od ovih 15-20 su ljudi sa tvojim problemom. Klinac im je pod nos gurao 20 papira nekih, i ubijedio ih da nije klasicni ugovor, nego fazon ako koristis placas, ako ne ne placas, kao nema pretplate. (Jbg. greska ljudi je sto nisu citali te papire, al` to i jeste trik, jer niko nece da cita pola sata na cesti.)

Moja situacija:
Trebao mi neki broj na postpaid jer mi je dosadilo stalno da se zezam po kioscima i da mi nestaje na racunu, i vidi cuda, bas tih dana neka super-giga-mega akcija u Eronetu.
Dzaba tel.(1KM) , ugovor na 12mj., pretplata 10-12KM, puna kapa nekih bonusa mjesecno... i kontam aj` super, taman.
I sve OK prvi mjesec, na kraju mjeseca dosao racun, uredno placen isti dan. Poslije 5 dana prestao da radi broj. Posaljem mail na korisnicku podrsku ni A ni B da odgovore, kontam propala im akcija (jer je stvarno predobro zvucalo da bi bilo istinito).
I 6 mjeseci nikom` nista, nit` broj radi nit`dolaze racuni.
7. mjesec zove me neka Mirela, i kaze da Eronet prekida ugovor sa mnom, i moram da im platim ~350KM.
Pitam ja kako to da je 12*12KM = 350KM?! Kaze to je sa nekim zateznim kamatama, zaracunima, proracunima...
I sta sad? pitam ja. Kaze da odem u njihovo predstavnistvo i popricam tamo sa nekim.
Odem ja tako i kaze meni momak sto radi da ne moram to da platim. Druga mogucnost mi je da platim tih 6 (sad vec 7mjeseci) sa kamatama i da potpisem novi ugovor na 12mj. ali sa duplo vecom pretplatom ?!?!
Jel` to iznuda il` sta je ???

E sad, s obzirom da sam manji suvlasnik marketinsko-komunikacione firme od 13M korisnika pa znam i ja nesto oko racuna i korisnika, malo cu sad ja njih da camPr. Skupljam ljude sa takvim problemima sa Eronetom i onda cu kao grupa gradjana da izadjem u javnost sa tim podacima.
Kontam da bi M:Tel i BHT podrzali akciju, obzirom da su povezani sa svim mogucim sredstvima informisanja i marketinga, a konkurencija je konkurencija.

PS: Za manje od mj. dana samo u Banja Luci sam nasao 20tak ljudi... koliko li ih ima ukupno u BiH kojima se na taj nacin uzima lova?!
 
Član
Samo im rijetite RAKom rak-om i gotovo :lol: danas sam dobio povrat love od ovrhe na racun zahvaljujuci tome.
 
Član
ima ih puno vjeruj mi, eronet je uzimao druge firme iz susjednih nam drzava da radi za njih. Primjer jedne takve firme je Geneza iz Hrvatske. Koga god zanima neka progugla malo i vidjet cete koje su oni probleme napravili u hrvatskoj, a to su poslije cinili i kod nas ovdje. Znaci raji su se davali kojekakvi ugovori, sve u cilju povecanja broja korisnika. Ja sam radio tada u Eronetu i znam masu korisnika koji su pristali na ugovore od po 180km mjesecne pretplate na 2 godine, mjesec dana poslije toga su dolazili sa zahtjevima da raskinu ugovor i slicno. Varali su narod na svaki moguci nacin, izbacivali liste poziva onako kako su to oni htjeli, ja sam licno radio sa poslovnim korisnicima i nisam toliko bio u dodiru sa tim kvazi ugovorima, ali proculo se u mom gradu da sam zaposlen u eronetu i ljudi su me non stop zvali, zali se onaj, zali se onaj i slicno. Zamislite da covjek ne koristi mjesec dana broj, samo da vidi sta ce da se desi, znaci broj je ugasen 1000%, i na kraju mjeseca dolazi neka cifra od racuna. Po zahtjevu se dobije ispis poziva, kad gle cuda, pun djavo nekih poziva, te inostranstvo, te ovo te ono. To su slucajevi za policije i ne znam ti vise za koga.
Napravite kampanju po svim gradovima u BiH i sigurno ce se naci vise hiljada ostecenih korisnika, u to sam sasvim siguran
 
Član
nece nama ni bit bolje dok ne dodje neka kompanija sa zapada i napravi sranje medju operaterima, kad pocnu gubit korisnike, onda ce peezdarija nastat
 
Top