Tužba od Eroneta . . Ako može pomoč ili savjet !

Tužba od Eroneta . . Ako može pomoč ili savjet !

Član
Pozzz svima . . . Imam jedan problem s eronetom pa ako je neko imao slican problem ili da me posavjetuje u vezi toga bio bi zahvalan :D

E ovako davne 2010 dok su bili aktuelni oni štandovi s eronet brojevima tj tek se tad i pojavili i tu radio ovaj jedan poznanik i tako ti on meni predstavi one brojeve ima da se bira neke pogodnosti sto se tice cijena i sve to uglavnom samo mi rekao da se potpišem i nešto se malo plati i dobiješ taj neki broj po izboru . . . i tako se ja šarnem tu platim to i koristio mjesec i po dva taj broj i onda nisam više mogao valjda zato što nije bilo plačeno šta li :/

I tako sam ja taj broj zagubio neđe i danas mi stiže u sandučiću ko njihova tužba da moram da platim oko 460 km valjda za te 2 godine ili tako nešto ( nije plava koverta ni ništa nego neko ubacio u sandučić). . ja taj broj nisam ni koristio nit sam znao kako šta nit me neko upoznao ni ništa . . .

imam 30 dana da se obratim suudu u vezi ovog . . pa šta mogu uradit gdje cu dat tolike pare nizašta koje su mi opcije . . . ako neko zna pomagajte :icon_evil: Znam da ima pravnika oni su dobro došli :D
 
Član
Sve ti pise na ugovoru
Cak i da umres tvoja porodica mora platiti
I umene su kolege najeba..!!!
 
Član
ma ne mogu ti nista...tako su prevarili mnoge..raja se zaleti pa potpise ugovor..pa dignes mobitel za marku pa ovo pa ono...ma ne sikiraj se..
 
Član
bmwgti je napisao(la):
Sve ti pise na ugovoru
Cak i da umres tvoja porodica mora platiti
I umene su kolege najeba..!!!

:icon_mad:
mogul navest u tom obračanju sudu da nisam
bio upučen u svoja prava ni ništa ma bilo šta
da nisam znao šta potpisujem
il da platim manje išta

znal još neko :icon_sad:

__minel__ je napisao(la):
ma ne mogu ti nista...tako su prevarili mnoge..raja se zaleti pa potpise ugovor..pa dignes mobitel za marku pa ovo pa ono...ma ne sikiraj se..

jel to znači da može da se ne plati :icon_smile:
jer meni nije nikakav poziv sa suda došao samo njihovi neki papiri
nit su mi uručeni u ruke ni ništa
 
Član
To sto si tada potpisao je vjerovatno bio nekakav ugovor za nekakav tarifni model. Ugovor je istekao a ti nisi izmirivao svoje obaveze nacinjene ugovorom na mjesecnom nivou i oni sada traze da sve nadoknadis za protekle dvije godine. Trebao si citati sta potpisujes, tesko da ces uspjeti da se izvuces placanja, ali opet otidji do eroneta i provjeri sta i kako. :icon_question:
 
Član
A20DTH je napisao(la):
To sto si tada potpisao je vjerovatno bio nekakav ugovor za nekakav tarifni model. Ugovor je istekao a ti nisi izmirivao svoje obaveze nacinjene ugovorom na mjesecnom nivou i oni sada traze da sve nadoknadis za protekle dvije godine. Trebao si citati sta potpisujes, tesko da ces uspjeti da se izvuces placanja, ali opet otidji do eroneta i provjeri sta i kako. :icon_question:

ma ja to je to obracunali mi to mjesečno po 17.5 km i za 2 godine taj iznos . .
nit sam ja to znao nit mi je ko to rekao ni ništa nezz ni ja šta da radim
stvarno mi se ne daju tolike pare nizašta . . . da sam koristio pa ni po jada :icon_rolleyes:
 
Član
Takvi su oni uvaljuju bez prethodnog upoznavanja korisnika o njihovim obavezama. Navuku te pricom kako ti oni daju sve a ti nista ne placas a na kraju posalju racun. Vrlo je vazno bilo procitati ugovor... ali sta da se radi...
Nedaj se;);)
 
u ugovoru ti sve pise, a u njemu su se jako dobro ogradili, kao sto gore napisa bmwgti, sve i da umres tvoja familija mora platiti,,,, nazalost su tako jednom bliskom poznaniku isto uvalili, potpisao i kada sam mu rekao sta je potpisao otisao isti dan da ponisti, kao platis citav iznos i to je to, drugacije ne moze, a ugovor je sastavljen tako da ga ni jedan sud ne moze oboriti, sve ti jasno kao na dlanu pise, ja kada sam citao nisam ni mogao vjerovati kakve su sve situacije predvidjeli,,,

kako god neka ti je sa srecom, ali mislim da ces ipak 99% morati platiti, sve drugo najbolje se obrati kakvom advokatu, ali sumnjam da ce ti ista drugacije reci ;)
 
Član
druze, ti si potpisao da uzimas njihovu pretplatu na 2 godine, i tebi racun dolazi bez obzira da li ga ti koristio ili ne. sumnjam da mozes izbjeci to placanje. oni su ti vjerovatno napisali upozorenje pred tuzbu, tek ako ne platis, proslijedice sudu. a na sudu ce ti reci, potpisao si, bio si duzan procitati ono sta potpisujes. nadam se da grijesim, ali sumnjam da ista mozes uciniti. na kraju ce biti dobro ako ne budes morao neke kamate i sudske troskove placat...
 
Došla ti je tužba, i imaš zakonski rok od 30 dana da dostaviš odgovor na tužbu. U tome možeš napisati sva svoja negodovanja ali ti si potpisao Ugovor i obavezao si se na to, ne pojaviš li se na sudu, pretpostavljam da su stavili u tužbi da sud presudi po njihovom osnovu, s druge strane ako odgovoriš na tužbu započinješ parnicu i tu dobivaš samo na vremenu, i dokazati suprotno ne možeš, možda ali samo možda uspiješ dokazati da nisi znao šta te čeka potpisivanjem toga, pa ti se smanji nešto iznos ali u to čisto sumnjam.

također ne odgovaranjem na tužbu povlači sudske troškove koje se dosuđuje onom ko nije uspio u parnici što si ti u ovom slučaju, tako da u konačnici imaš pored tužbenog zahtjeva koji iznosi 4xx KM bi mogao imati i sudske troškove!

Za ove "znalce" što kažu da ne mogu ništa ti, savjetujem da se malo educiraju na temu sudskog izvršenja na pokretnim i nepokretnim stvarima, ili termin zapljenivanja! :icon_mad:
 
Član
;) Ovako,ja ti se vec 4 godine razvlacim po sudu sa Eronetom,duga prica ,cak su naveli da nisam platio nesto po tuzbi ,ja dostavio uplatnicu i sudu i njima u prigovoru pa sud usprkos tome odobrio ovrhu ali onda sam im zapaprio,ali kod tebe je drugi slucaj,ti nemas nikakve sanse :icon_biggrin: .Da si u pravu rekao bih ti da im posaljes mail da ces se obratiti RAK-u,to je savjet za sve forumase,boje ih se ko samog vraga ni ja nisam vjerovao ali to je ako imas argumente.U tvom slucaju mozes se hvatati za dvije slamke:prva,na sudu se pozivas da nisi upoznat sa opcim uvjetima ugovora koje si prekrsio pa ako je njihova odvjetnica slucajno zaboravila taj primjerak ugovora(kao u mom slucaju :icon_biggrin:) imas sansu,Druga slamka: Za sva telekomunikaciska potrazivanja ide zastara nakon 1 godine dana ,po clanku 467stav 3 zakona o obligacionim odnosima.Niko ne gleda sta potpisuje,posebno ono malim slovima u ugovoru a to oni i cekaju,idu ti kamate,troskovi suda,ebeno .
 
Član
drug ti si potpisao, sto znaci da si procitao ugovor njihov, tako smatra drzava.. jbg isti problem sa telkomom sam imao, dok sam otplatio ugovor i mobitel preko 1500km me kostalo
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Za ove "znalce" što kažu da ne mogu ništa ti, savjetujem da se malo educiraju na temu sudskog izvršenja na pokretnim i nepokretnim stvarima, ili termin zapljenivanja! :icon_mad:

Ne znaju oni jos koji su jadi kad dodjes na bankomat a pola place nemozes dignuti,sta je,ides kod dame na salter,kaze ovrha mister,rezervirana sredstva,odobrio Opcinski Sud :cool:
 
ja ne znam kako neko moze to potpisat,kad pogledas ko prodaje te brojeve,odmah vidis da nesto nije ok i to jos na ulici,iza zgrade po nekakvim coskovima... :icon_question:
 
Top