Tužba od Eroneta . . Ako može pomoč ili savjet !

Tužba od Eroneta . . Ako može pomoč ili savjet !

Član
0g1 je napisao(la):
e ne znam vala ni sam šta da radim ja sam to koristio možda mjesec
mjesec i po i onda se više nije moglo koristiti
i od tad nikad taj broj nije korišten to sve bilo 2010 a sad evo za koji
dan 2013 i poslali to da se plati il da se odgovori sudu u roku od 30 dana . . .

sad nezz dal da sve to samo ignorišem pa da cekam opet nešto da pošalju
il da se obratim sudu u vezi svega ovog . . .:icon_rolleyes:
jedan mi kolega rece da ima neka zastara ako je starije od 1 godinu

ja ti kazem meni je zadnja opomena dosla prije par mjeseci i to da se plati u roku mjesec ili odmah sud nesto odlucuje,i evo proslo par mjeseci nigdje nista!!!ja ti opet kazem ovo nije pravi eronet ovo su lopovluci i to drzava zna,a tvoj slucaj dok opet dodje na red to ti je pola godine-godina!;) samo se ba opusti i j*bi im mater lopovsku! ;)
 
Član
Doci ce vam sve,nakon otprilike 2 godine ignoriranja opomene pred tuzbu,kao i meni pa onda poziv na sud :icon_biggrin: .Na zastaru od 1 god se mozete pozivati ali u slucaju da oni vec nisu prvi pokrenuli sudski postupak.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
MeBeSad je napisao(la):
Isto se meni desilo i ja samo ignorisao i nista :) i malo sam se raspitivao i kazu ljudi da sam se pojavio na sudu to bi automacki bilo "kriv sam" :) tako da nemoj da nasjedes na te gluposti nego samo ignorisi nemogu ti nista....

Nema da nece biti nista,nepojavljivanjem na sudu predmet ide u njihovu korist,ako nemas racun na banci nemogu ti nista,ako primas placu preko tekuceg,naci ce ti racun,i doce odobrena ovrha od suda i to kad se ne nadas,nakon dvije ,cak i vise godina.

Ima da nece biti nista, a ti ako se pojavis na sud e tek onda bude svasta u prevodu ti popusis :)

A to da ce meni banka skidati, jesi lud nece banka da "blati" sebe zbog pisljivog Eroneta...da gubi klijente i slicno...
 
Član
druze konsultuj se s advokatom da li su ti ulicni prodavci ovlasceni za potpisivanje ugovora jer ugovor mora biti potpisan i od tebe i od njih. da li se prodajno mjesto moze tretirati "ulica" ili mora fizicki da bude na nekoj adresi a ne neki stand sa dve zastavice. najgore je kad upadnes u lopovsku masineriju jer sa mgleda kako penzionere navatavaju i kazu im svakakva obecanja samo sto im ne obecaju banje i kojekakve stvari
 
Član
PLati i ja sam, samo malo manje po sudovima da se vozas samo te vise moze izaci.
Skolu sam naucio, nikada ne uzimaj sto ti se uvaljuje i hvali.
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Ima da nece biti nista, a ti ako se pojavis na sud e tek onda bude svasta u prevodu ti popusis :)

A to da ce meni banka skidati, jesi lud nece banka da "blati" sebe zbog pisljivog Eroneta...da gubi klijente i slicno...

Bgmi se moja banka blati sve u 16 zbog pisljivog Eroneta od kad je sud poslao nalog banci za ovrhu i cak iako sam bio u pravu,izvrsili su je i sad kad cekam na povrat sredstava koja lebde negdje rezervirana na banci a banka ih ne vraca na moj racun dok ponovno ne dobije nalog od suda na koji cekam tjednima,zanimljivo .Mora da je ovo neka urota protiv mene a ostalima nece nista,sve se provlaci vec 4 godine od 2008me kada sam potpisao ebeni ugovor..
 
Član
e vala necu ni ja platit . . . bude šta bude :lol:
uglavnom znacete iz 1 ruke kako ide , moral se platit i tako :lol:
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
MeBeSad je napisao(la):
Ima da nece biti nista, a ti ako se pojavis na sud e tek onda bude svasta u prevodu ti popusis :)

A to da ce meni banka skidati, jesi lud nece banka da "blati" sebe zbog pisljivog Eroneta...da gubi klijente i slicno...

Bgmi se moja banka blati sve u 16 zbog pisljivog Eroneta od kad je sud poslao nalog banci za ovrhu i cak iako sam bio u pravu,izvrsili su je i sad kad cekam na povrat sredstava koja lebde negdje rezervirana na banci a banka ih ne vraca na moj racun dok ponovno ne dobije nalog od suda na koji cekam tjednima,zanimljivo .Mora da je ovo neka urota protiv mene a ostalima nece nista,sve se provlaci vec 4 godine od 2008me kada sam potpisao ebeni ugovor..

Haha prvi put cujem bogami da se to desava...ja sam se informisao i saznao da je to sto su oni radili cista prevara i da ako ignorises pozive it o nemogu ti nista...ja sam to i uradio i eo mozda 1-2 godine mi nista vise i ne salju :) ma nista drug ganjaj povrat novca ne odustaj...
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
MeBeSad je napisao(la):
Ima da nece biti nista, a ti ako se pojavis na sud e tek onda bude svasta u prevodu ti popusis :)

A to da ce meni banka skidati, jesi lud nece banka da "blati" sebe zbog pisljivog Eroneta...da gubi klijente i slicno...

Bgmi se moja banka blati sve u 16 zbog pisljivog Eroneta od kad je sud poslao nalog banci za ovrhu i cak iako sam bio u pravu,izvrsili su je i sad kad cekam na povrat sredstava koja lebde negdje rezervirana na banci a banka ih ne vraca na moj racun dok ponovno ne dobije nalog od suda na koji cekam tjednima,zanimljivo .Mora da je ovo neka urota protiv mene a ostalima nece nista,sve se provlaci vec 4 godine od 2008me kada sam potpisao ebeni ugovor..

Haha prvi put cujem bogami da se to desava...ja sam se informisao i saznao da je to sto su oni radili cista prevara i da ako ignorises pozive it o nemogu ti nista...ja sam to i uradio i eo mozda 1-2 godine mi nista vise i ne salju :) ma nista drug ganjaj povrat novca ne odustaj...
Pa naravno da je prevara ,ali ako znas pisati tj potpisati se znas i citati,zasto si potpisao prevaru :icon_biggrin:.Stvar je u tome da sam ja ignorirao prvi pretjerani racun,necu platiti,zatim iskljucenje,zatim njihovo upozorenje i obracun preplate ukupne ,zatim poziv na sud nakon 2 godine,ono traze i kamate,e tu pajdo nema ignoriranja,ne dodjes li na sud ide ti ovrha na platu,samo polako ,ne zuri im se,prodje jos godina,ne ide to brzo kao sto vi mislite ;) naravno ako nemas placu na tekucem ili nesto za ovrhu onda ti nemogu nista.Ako.Jos 2 god poslije rocista nakon mog placanja umanjene odluke suda za trecinu koju su oni potrazivali sud im ponovno odobrava ovrhu jer ja kao to nisam platio,ja prilazem uplatnicu u prigovoru oni ipak odobravaju ovrhu a banku niko nista ne pita druze,ako sud naredi ovrhu nad tvojim racunom banka to mora izvrsiti.Ovo vam je ziva istina samo sto sam ja cak imao srecu da njihova odvjetnica zaboravi ugovor sa uvjetima koje sam prekrsio i uredno sam platio dogovorenu trecinu ,sacuvao uplatnicu i opet problemi iako sam u zadnjem slucaju ja u pravu.Moze biti to sto kazete samo tesko da vas jedno jutro lijepo i toplo postar nece iznenaditi sa plavom kuverticom :icon_biggrin: .E onda vam jedino preostaje regulatorna agencija za tk RAK da eronetu posaljete mail da cete njima poslati mail,e tada sam ih malo sjebo i poceli su mi se poceli obracati sa vi :lol:
 
Član
Ako dodje do suda reci da nosis naocale. Reci covjek me zaustavio i ponudio mi telefon dzaba , ja ga pitao sta mi je raditi ,a on mi odgovara nista samo se trebas potpisati na ugovor . Ti mu odgovaras da si zaboravio naocale i da ne vidis sta pise na ugovoru , na sta ti se on nudi da ti procita ugovor i ti prihvacas . Samo slucajno on zaboravlja da ti procita da si duzan placati 2 -je godine pretplatu i ti se potpisujes.
Dakle ide tvoja protiv njegove.

Uz ovo sve to u 98 % slucajeva oni nisu ovlasteni da se potpisuju na te ugovore , a samim tim taj ugovor nije ni validan.Ti bi trebao imati primjer tog ugovora na kojem se potpisao tvoj drug . Trebas provjeriti da li je on bio ovlasten da to radi i ako postoji pecat on ga je tebao udariti ispred tebe , a svaki pecat ima svog nosioca ili vise njih koji su ovlasteni da ga koriste . Sumnjam da je on bio uopste ovlasten da sklapa ugovor sa tobom ispred firme.
 
Član
serialgf je napisao(la):
Ako dodje do suda reci da nosis naocale. Reci covjek me zaustavio i ponudio mi telefon dzaba , ja ga pitao sta mi je raditi ,a on mi odgovara nista samo se trebas potpisati na ugovor . Ti mu odgovaras da si zaboravio naocale i da ne vidis sta pise na ugovoru , na sta ti se on nudi da ti procita ugovor i ti prihvacas . Samo slucajno on zaboravlja da ti procita da si duzan placati 2 -je godine pretplatu i ti se potpisujes.
Dakle ide tvoja protiv njegove.

Uz ovo sve to u 98 % slucajeva oni nisu ovlasteni da se potpisuju na te ugovore , a samim tim taj ugovor nije ni validan.Ti bi trebao imati primjer tog ugovora na kojem se potpisao tvoj drug . Trebas provjeriti da li je on bio ovlasten da to radi i ako postoji pecat on ga je tebao udariti ispred tebe , a svaki pecat ima svog nosioca ili vise njih koji su ovlasteni da ga koriste . Sumnjam da je on bio uopste ovlasten da sklapa ugovor sa tobom ispred firme.
E to je jedina caka i njegova nada,ja sam ipak potpisao sto posto legalni ugovor u eronetovoj poslovnici u Mostaru a tu nema nece ti nista,sto posto vam kazem.
 
Član
nacitah se gluposti svakakvih, ili uzmi plati ili se posavjetuj s advokatom pokazi mu ugovor, nek on zakljuci dal' da se pravis ćorav, ili slicne gluposti koje su ti savjetovali forumski advokati.;)
 
Član
s1ck je napisao(la):
nacitah se gluposti svakakvih, ili uzmi plati ili se posavjetuj s advokatom pokazi mu ugovor, nek on zakljuci dal' da se pravis ćorav, ili slicne gluposti koje su ti savjetovali forumski advokati.;)

maca ono za naocale je trebalo da bude sala ,a to sto ti smatras da neko ovdje gluposti pise je tvoj problem . Nisi mu nista pametnije napisao nego nas 98% ovdje sto i tebe ubraja medju forumske advokate. :p
 
Član
serialgf je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
nacitah se gluposti svakakvih, ili uzmi plati ili se posavjetuj s advokatom pokazi mu ugovor, nek on zakljuci dal' da se pravis ćorav, ili slicne gluposti koje su ti savjetovali forumski advokati.;)

maca ono za naocale je trebalo da bude sala ,a to sto ti smatras da neko ovdje gluposti pise je tvoj problem . Nisi mu nista pametnije napisao nego nas 98% ovdje sto i tebe ubraja medju forumske advokate. :p

Napisao mu to iz razloga jer sam se nasao u istoj situaciji prije godinu,na kraju sam platio puni iznos i zavrsio s tim. Od sada pazim sta potpisujem i ne drzim se mahalskih "uzmi ne moras nikad platiti", iako imam prijatelja koji je jako dobar advokat i koji mi je u vise situacija pomogao ovaj put sam znao sta sam i svjesno uradio...
Zato mu kazem, pusti se foruma i mahalskih prica, tipa da ce zastariti ili da mu ne mogu nista i slicno, plati to, angazuj advokata, cekaj da vidis sta ce se desiti ili cekaj 21. decembar mozda bude smak svijeta:lol::lol::lol:
 
Član
opet cu reci imao problem sa telekomom, potpisao uzeo mobitel, mobitel me izasao 850km, plus tarifa 15km kojiu bi trebao dobiti u kreditu, to nisam dobio, plus na tih 15km jos 7km, neznam odakle su se stvorile, ulgavnom racunaj 850k, u 21km * 24 mjeseca, i sve do zadnje marke platio, plus raskid ugovora, sa drzavom nema zajebancije, naplate oni svoje.. nemozes ih zajebati da si tito... zato plati dok nisu i kamate udarili, ili sta vec mogu;)
 
Top