trazim neku extra crvenu boju

trazim neku extra crvenu boju

Moj favorit

c0c0d370.jpg


44b0b0b7.jpg
 
MTR je napisao(la):
joj ja ideja bog te , cuj bezbojni u bazu oj hljebe :lol::lol::lol:

ne ne i ne , baza ima svoj herter koji se dodaje do 60% max i to je to , svako ostalo dodavanje cini hemijski nestabilan spoj , tj pocinje sa guljenjem boje pa nadalje itd itd

jedno pitanje : drug koliko si ti spreman dati para za boju ? , koliko si spreman dati majstoru da je slozi na auto ?

ta boja koju ti trazis ( pretpostavljam ) se nanosi u tri sloja osnovne ( crna ili siva sa dodatkom perlmuta ili silber u grob ili fine strukturi ) i tri sloja zeljene boje sa dodatkom aditiva i onda dvoslojno bezbojni .

otprilike bi te to kostalo , mislim samo na bazu oko 1200-1500 , ne spominjem pripremu i bezbojni koji ces naravno kupiti sto kvalitetniji - citaj skuplji , a moras ga nanijeti takvog jer si vec potrosio bruku love , u prenesom znacenju ti je to kao da si kupio novo auto a nisi ga kasko osigurao :D

ja znam 3 lakirera u BiH koji to mogu uradit , a vi ?
imam ja ovdje extra lakirera a sto se tice boje netreba mi nesto pretjerano nesto srednje klase do 500km naj dalje da me boje izadje posto je auto u fileru citav racunam da mi moze biti 3,5l sa stokovima iznutra!!


maleni0606 je napisao(la):

ma boja stoji na svakom autu dobro nema sta!

odlucio sam se na LY3D mislim da nece fulati imo sam tu boju vec na proslom autu na sciroccu i extra mu stajala!!!tako da cu i na corrada ovu boju!!
Hvala vam svim na idejama i slikama!!
 

MTR

Član
imas Mobihel skoro svugdje , 3,5-4 litre bi te kostale do 200-250 km + msb ( razredjivac ) 2-2,5 litre mozda do 50 km .

Standox je najskuplji pa eto otprilike u bazi sa par pigmenata i aditiva bi te to kostalo oko 350-400 km bez msb-a ( on nije skup , oko 25 km )

Baza ide 2:1 i dodaje se razredjivaca od 55-60 % i ni sekunde vise , ako ti je vise razrijedi vidjece se risevi od slajfanja na fileru

Koji si bezbojni mislio stavljat ?
 
MTR je napisao(la):
imas Mobihel skoro svugdje , 3,5-4 litre bi te kostale do 200-250 km + msb ( razredjivac ) 2-2,5 litre mozda do 50 km .

Standox je najskuplji pa eto otprilike u bazi sa par pigmenata i aditiva bi te to kostalo oko 350-400 km bez msb-a ( on nije skup , oko 25 km )

Baza ide 2:1 i dodaje se razredjivaca od 55-60 % i ni sekunde vise , ako ti je vise razrijedi vidjece se risevi od slajfanja na fileru

Koji si bezbojni mislio stavljat ?

ma nebi mobihel mislio sam spies hecker ali mislim da je standox kvalitetniji!!!samo moram vidjet dali ga ovdje kod mene ima!! a bezbojni neznam najbolje bi bilo isto standox ako se hoce rezultat pravi samo neznam posto je bez bojni lak i koliko bi ga trebalo kada bi ga iso u dvije ruke!!
 
ne znam nisu ni cijene svugdje iste,, ja placam 6,5km 100ml baze
to je 65 70 km 1l,, e sad zavisi od bezbojnog laka, razredjivac isto nije skup.
ja sam za svoje auto uzimao bezbojni koji je kostao po kili blizu 70km,,
ako uzmes body bezbojni koji kosta 48km mozes malo smanjiti troskove ;)
 
drug ako mobihel budeš koristio a ista ta LY3D je na mom autu,morat ćeš više puta nanositi jer je slabo pokrivna,ali kad se nanese 5 puta kao kod mene onda je efekat fenomenalan
 

MTR

Član
Mobihel se trudi da stigne standox-a u kvaliteti i recepturama ali nece nikad uspjeti , boja im blijedi i gubi postojanost vrlo brzo.
Spies Hecker je bratska firma sa Standoxom i u 90 % komponenti su isti

Bezbojni lak se nanosi po tehnologiji t.j. 1,5 ruku , 2 ili 2,5 ruku , osim ako se radi nesto za sebe pa roknes 3 pune ruke u razmacima od po 10-15 minuta ( tzv. Flash Off )

Imas od Standoxa lak VOC Easy koji kosta u setu oko 100 KM i nanosi se u 1 prelazu i gotovo , VOC 2K je malo skuplji ali je za nase uslove plafon

Ako hoces Bentley efekat onda ide VOC premium ili VOC platinum ( keramicki ) gdje auto sjaji ko pasje mudo narednih 15 godina :icon_biggrin:

Body zaobidji u svemu , to smece je nevjerovatno nekvalitetno , kao i mnogo stvari koje se nude kod nas po prodavnicama


Ako nemas u blizini Standoxa idi na Spies Hecker neces se zeznut samo mi ta cijena nesto nerealna jer je SH jeftiniji od Standoxa u prosjeku oko 10-15 %.
Ako ti se i to ne svidi imas RM-a ( Glasurit ) u AC Skoljica

mirsadgolf je napisao(la):
drug ako mobihel budeš koristio a ista ta LY3D je na mom autu,morat ćeš više puta nanositi jer je slabo pokrivna,ali kad se nanese 5 puta kao kod mene onda je efekat fenomenalan

slabo pokriva jer je svi razmucuju 80 % a ide 50-60 % razredjivaca , Mobihel pokriva u 2 ruke kao i svaka druga
 
Član
LY3D tornato je standardna boja koja se koristila u serijskoj proizvodnji Corrada,, covjek hoce neku crvenu da nije standardna,, nazalost kod nas je tesko naci takve boje odnosno nema ih kupiti kao što su:

Candy boje

Kameleon effects

Chrom efect

i koje vec boje,, ja sam naručivao efect boje za airbrush iz SAD - a jer ovde kod nas je to jos uvjek špansko selo
 
ako je ovim pisac trazio neku specijalnu boju "Dali zna ko sifru od neke ljepe boje crvene metalik ili obicne i dali zna ko dali bi mogo ubacit metalik sive u obicnu crvenu da dobije malo sjaja?? "
kao ove sto si ti naveo "Candy boje

Kameleon effects

Chrom efect"

onda mi nemamo pojma :D

veo neki konkretan prijedlog kucaj ng auglu pa trazi slike:
LP3G - Flash Red:
LC3X - Matchstick/Murano Red Pearl (US)
LC3K - Canyon Red
LY3D - Tornado Red (MK 1- 5):
Indian Red Pearl Clearcoat LC3T/Y8
Colorado Red Metallic Clearcoat LB3Y/Q7
Memory Red Pearl Clearcoat LC3M/X7
zna se ko je glavni za crvene boj e____ ferari ROSSO CORSA 322 D.S.
 
Top