trazim neku extra crvenu boju

trazim neku extra crvenu boju

MTR

Član
SOLEmir je napisao(la):
LY3D tornato je standardna boja koja se koristila u serijskoj proizvodnji Corrada,, covjek hoce neku crvenu da nije standardna,, nazalost kod nas je tesko naci takve boje odnosno nema ih kupiti kao što su:

Candy boje

Kameleon effects

Chrom efect

i koje vec boje,, ja sam naručivao efect boje za airbrush iz SAD - a jer ovde kod nas je to jos uvjek špansko selo

ima samo nisi trazi gdje treba , a Bucky ti je dobar spisak napravio ;)
 
Početnik
Samo nastavite, super tema, samo malo idete zbrda-zdola, idite redom, mislim na postupak farbanja i potreban materijal. Ja hocu da farbam malo veci motor(BMW), pa isto hocu neku mocnu, tamnu crvenu. ;)
 
Član
Drug vjeruj mi u Sarajevu kupujem boje i lakiram auta vec 8 godina,, efekt boje jos nisam nasao da kupim kod nas,,

naravno da svi koji prodaju boje kod nas imaju perle i slične dodatke koji se dodaju u bazu ili lak,,

Ali ako govorimo o vec smiksanoj candy boji to nema,

ovo su candy efekti boja ,, ako ima kod nas radnja koja prodaje ove boje ko mi kaze gdje je ima kilu pečenja od mene;)



Uploaded with ImageShack.us

Ovo što je bucky naveo su pearl efekti, naravno,, da su dostupni kod nas ali to nije CANDY
 
Član
Ja kuci imam ovih 12 candy boja u pakovanjima po 0,20 ml koje su kostale sa dostavom oko 250 dolara,, kupio sam ih radi Airbrush tehnike kojom sam počeo da se bavim
imam i sifre tih boja na njima i niti jedna radnja u sarajevu nije mogla napraviti po toj recepturi jer te boje se moraju isključivo naruciti od proizvođaca ili firmi koje se bave distribucijom istih boja a mi nemamo ni sličnu firmu koja to radi
 

MTR

Član
@solemir : moram ti samo postaviti jedno pitanje , da li bi znao odraditi candy na autu i znas li koja je priprema ?

a daj mi sifre tih boja da vidim odma sta se da uraditi

p.s. Standox je izbacio liniju Exlusive line XL ( imas par slika na stranici ispred ) a evo i par primjera :

http://www.standox.com/standox/com/en/exclusivelineXL/exclusivelineXL/album/index.html
 
Član
Drug pitanje ti je pravo:icon_question:,, vec sam naveo da se profesionalno bavim lakiranjem i limarijom vec duze vremena,, naravno da znam i pripremiti auto i podlogu i lakirati bilo koju boju a ne samo candy s kojom sam vec radio,,

Glavni problem kod nas u BiH je sto ljudi ocekuju za male pare da dobiju kojekakve efekte i boje,, sto je naravno ne moguće

To sto je Standox izbacio je jako lijep program boja,, naravno svaki dan tehnologija lakiranja napreduje i svaki dan izlazi nesto novo
 

MTR

Član
SOLEmir je napisao(la):
Drug pitanje ti je pravo:icon_question:,, vec sam naveo da se profesionalno bavim lakiranjem i limarijom vec duze vremena,, naravno da znam i pripremiti auto i podlogu i lakirati bilo koju boju a ne samo candy s kojom sam vec radio,,

Glavni problem kod nas u BiH je sto ljudi ocekuju za male pare da dobiju kojekakve efekte i boje,, sto je naravno ne moguće

To sto je Standox izbacio je jako lijep program boja,, naravno svaki dan tehnologija lakiranja napreduje i svaki dan izlazi nesto novo

nisam mislio sa pitanjem da te vrijedjam druze , samo sam htjeo da vidim znas li , jer malo je specificno sa candy-em . Mada se u Standoxu sad moze i bez toga , imaju Xsiralici koji se dodaju u mix pa to bude malo bolje od candy-a , samo ovi koji imaju mixere nece to da uzimaju i vec imaju problema sa recepturama za novija vozila od npr. 2009 pa na ovamo

Kad je Xsiralic u pitanju samo cu ti dati primjer da je novi Bentley CONTINENTAL GTC uradjen u 100% Standox Xsiralic mixu i to negdje oko 18 kila po autu ;)

ako zelis posalji broj na pm da te posjetim malo , da vidis malo nove tehnike i tehnologije

nego daj te sifre ako imas pa da vidim sta se moze napravit
 
Član
Nikakav problem drug pogresno sam shvatio pitanje,,;)

Mozes me posjetiti kad god hoces,, pa ako dodzes pokazat cu ti i boje i sifre,,

broj cu ti poslati na pm
 

MTR

Član
SOLEmir je napisao(la):
Nikakav problem drug pogresno sam shvatio pitanje,,;)

Mozes me posjetiti kad god hoces,, pa ako dodzes pokazat cu ti i boje i sifre,,

broj cu ti poslati na pm

gdje se inace nalazis u Sarajevu ? s cim najvise radis , mislim s kojim brendom ?
 
Član
Naj vise koristim Sikkens i lesonal,, mada koristim i druge proizvođace,, nalazim se na izlazu iz Sarajeva - Vlakovo,, kad budes dolazio prozovi pa cu ti objasniti
 
Član
Završni sjaj ne ovisi o samoj nijansi boje već o kvaliteti završnog laka. Preporučam dvoslojno lakiranje, dakle mat baza zatim kvalitetniji bezbojni lak. Kod crvene boje treba pripaziti na nijansu podloge jer crvena boja , pogotovo svijetlije nijanse imaju slabiju moć pokrivanja.
 
Top