trazim neku extra crvenu boju

trazim neku extra crvenu boju

rs6

Član
corrado87 je napisao(la):
rs6 je napisao(la):
neces nista postic mijesanjem akrilne i metalic boje..... jednostavnije ti je uzet neku bazu crvenu koja je slicna LY3D i lak sa ubacenim kristalima .....

a dali moze metalik boja se pomjesati sa bezbojnim lakom???to nioje losa solucija al bi je ipak nabacio na LY3D ako se slaze bezbojni sa akrilnom bojom mada mislim da bi trebo!

za akrilnu ( 2K ) boju ti ne ide lak, ide samo ucvrscivac......
 
BHT Ovisnik
tornado red navedenu LY3D

35273_4830.jpg


D7TCs.jpg


po meni savršena za njega:icon_smile:
 
uzmi vec ako ti se svidja tornado red ly3d svjetliju nijansu ima ih 4,5,
kupi bazu sa bezbojnim bez dodavanja perle i sl sran.a ;)
 
Član
ma pukni mu ovu farbu vidis da mu super stoji dzaba dajes pare za te dodatke mozda ti se kasnije ne svidi...:icon_smile:
 

MTR

Član
joj ja ideja bog te , cuj bezbojni u bazu oj hljebe :lol::lol::lol:

ne ne i ne , baza ima svoj herter koji se dodaje do 60% max i to je to , svako ostalo dodavanje cini hemijski nestabilan spoj , tj pocinje sa guljenjem boje pa nadalje itd itd

jedno pitanje : drug koliko si ti spreman dati para za boju ? , koliko si spreman dati majstoru da je slozi na auto ?

ta boja koju ti trazis ( pretpostavljam ) se nanosi u tri sloja osnovne ( crna ili siva sa dodatkom perlmuta ili silber u grob ili fine strukturi ) i tri sloja zeljene boje sa dodatkom aditiva i onda dvoslojno bezbojni .

otprilike bi te to kostalo , mislim samo na bazu oko 1200-1500 , ne spominjem pripremu i bezbojni koji ces naravno kupiti sto kvalitetniji - citaj skuplji , a moras ga nanijeti takvog jer si vec potrosio bruku love , u prenesom znacenju ti je to kao da si kupio novo auto a nisi ga kasko osigurao :D

ja znam 3 lakirera u BiH koji to mogu uradit , a vi ?
 

rs6

Član
MTR je napisao(la):
joj ja ideja bog te , cuj bezbojni u bazu oj hljebe :lol::lol::lol:

ne ne i ne , baza ima svoj herter koji se dodaje do 60% max i to je to , svako ostalo dodavanje cini hemijski nestabilan spoj , tj pocinje sa guljenjem boje pa nadalje itd itd

jedno pitanje : drug koliko si ti spreman dati para za boju ? , koliko si spreman dati majstoru da je slozi na auto ?

ta boja koju ti trazis ( pretpostavljam ) se nanosi u tri sloja osnovne ( crna ili siva sa dodatkom perlmuta ili silber u grob ili fine strukturi ) i tri sloja zeljene boje sa dodatkom aditiva i onda dvoslojno bezbojni .

otprilike bi te to kostalo , mislim samo na bazu oko 1200-1500 , ne spominjem pripremu i bezbojni koji ces naravno kupiti sto kvalitetniji - citaj skuplji , a moras ga nanijeti takvog jer si vec potrosio bruku love , u prenesom znacenju ti je to kao da si kupio novo auto a nisi ga kasko osigurao :D

ja znam 3 lakirera u BiH koji to mogu uradit , a vi ?


zeljno sam iscekiv'o da se javis !!! :D objasnis svaki detalj sto mi se jako svidja ( rijetko se vidja na forumima )
a znam i ja jos 2 lakirera u BiH koji ovo mogu uradit :cool:
 

MTR

Član
evo par boja

Porsche L8A7 rubin rot ( 911 turbo ) i BMW A75 Melbournerot-met. ( M3 )
 
Početnik
MTR je napisao(la):
evo par boja

Porsche L8A7 rubin rot ( 911 turbo ) i BMW A75 Melbournerot-met. ( M3 )

Ja hocu da farbam motor BMW R 1100 RT. Gdje se i posto moze kupiti jedna od ove dvije farbe, ja mislim da mi je dovoljno kilo ?! :icon_question:

reno je napisao(la):
rosso competizione meni najljepsa crvena boja

oumve1.jpg

Mocna ! Kako nabaviti ovu farbu !
 
meni je glupo sto postavljate slike boje koja je prosla milion filtera,valjda se zna kako se gleda nijansa boje,ako se vec ne moze uzivo :icon_rolleyes:
 

MTR

Član
@Zkuzman : Heliokol ili P&M u Mostaru imaju Standox mjesalice pa vidi sa njima po sifri

@ostali : svaka boja je dobra ako se nanese kvalitetno i profesionalno , dva prelaza su dovoljna a ako hocete da se boja istice posebno crvena ide crna baza prije toga sa nekim od pigmenata.

a sad najbitnije : BEZBOJNI LAK , ali ne neka fusina kao sto je Body,Kapci ili tako neko smece od laka vec samo STANDOX ( mislim ima i drugih ali Standox je Standox :D ) i to u veriji VOC Platinum ili VOC Premium u dva sloja i tek cete tada vidjeti sta je boja
 
Top