Toyota Celica GT-i 2.0 16v

Toyota Celica GT-i 2.0 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Lamela nije i leteci nisu, jer nije takav zvuk. Lamela je dobra od edzija je pa i on moze znati kakva je, a lezajevi i sve ostalo u motoru je takodje novo ukljucujuci i radilicu i lezajeve. Sve premjereno i promjenjeno i sigurno valja.

Lezajevi na alternatoru su bili losi, nikako da ih zamjenim i zvuk mi je najvise na to licio, ali nije to.

Znaci prvo se motor ugasio i onda se culo kao da ugasis stubnu brusilicu pa ono kad usporava, ali daleko vise obrtaja nego je motor imao tako da milim da nije motor.

Mjenjac skripi i struze pa moguce da je nesto u njemu, taman sam narucio drugi i ceka me samo treba da ga uzmem.


@2FAST
A i onda kad se lamela ona stara - nova razletila nisam mogao upaliti i ugasilo se auto samo ??????

Ovaj sto je dosao po mene mu se cini da se cuje oko zamajca, pa il je opet lamela ili mjenjac ili alnaser ili onaj zupcanik na zamajcu :D:D:D

Cemo vidimo u utorak.
 
Član
Zaglavila pumpa za ulje, sreca pa je i onaj hidro ili kako vec spaner otkazao u istom trenutku pa se auto odmah ugasilo :)

Toliko je zaglavila da se rotor pumpe nije mogao izvaditi pa sam na kraju morao cekicem da razbijem kuciste da bi ga izvadio da vidi sta se desilo, a desilo se da je otpao komadic rotora i zaglavio izmedju kucista pumpe i rotora :icon_question:

Sve u svemu dobro je kako je moglo biti, cekam pumpu pa vozim dalje a ako stignem cu da uslikam malo krs :D
 
Član
Zamjenjena pumpa i zupcasti i spaner i usput ulje iako mu nije bilo vrijeme ni blizu al eto to je to, pali, radi ide sve ok :icon_smile:
 
Član
Evo jos malo :D

27y9z44.jpg


261i1zb.jpg
 
Član
Nisam ni znao za ove zlatne tackice dok nisam malo poceo polirati :D

erol_brcak je napisao(la):
Ne odustajes od Toyote, ha?

Vrati nam se Menja, vrati nam se :D

Ne odustajem, dok ne kupim Hondu opet :D

A nasao sam jednu pa vidjecu jos ....

Do tad radim na ovome, da ne stoji bezze :)

A ako je ko zainteresovan za kupovinu i ja sam zainteresovan za prodaju, za cijenu ne znam sta da kazem, dogovorimo se sve, necu trazit neke cifre. Trenutni skor sto se tice potrosenog na nju je oko 6000 :D to ne utice na cijenu samo se hvalim :D:D:D
 
Član
nek si brate malo ono ocistio...i uljudio...u CRX je bilo svega...mozda bi se i koji fosil mogao naci...ovo je sad kultura :D
 
Član
Auto se prodaje pa mi je malo mrsko sad sve po redu sredjivati, mora nesto uraditi i taj sto kupi, ako ja sve sredim onda moram i vise para traziti a trazim stvarno malo.

Ali eto sredim jos po nesto ponekad, sad sam eto gepek fino doveo u red, mozda promjenim servo pumpu i sredim ono na vratima jos.

Previse me para kostalo sve ovo pa sam sad kupio drugo a ovo prodajem iako nije jos mnogo ostalo da auto bude bas u finom stanju ali vjeruj mi stvarno ne mogu vise, mislim da sam promjenio sve sto postoji na ovom autu, ili drugim rijecima kupio sam potpuno ne ispravno auto i doveo ga u koliko toliko dobro stanje sto se ne isplati nikako :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top