Toyota Celica GT-i 2.0 16v

Toyota Celica GT-i 2.0 16v

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odlican auto, izgleda da treba u njega nesto para i truda uloziti, ali bar ces imati super autic kad se sredi...
 
Član
Nije nesto, nego mnogo ali polako bice sve.
Evo sta sam zamjenio do sad: Leteci, lezeci, karike, dihtunzi, gumice ventila, poravnata glava, hidrotest glave, podeseni ventili, filter zraka i goriva, radilica, zamajac, lamela, korpa, druk lezaj, kabal od knock senzora, sva vakum crijeva, svo remenje, filter ulja, ulje, alnaser, kompresor klime, zadnji amortizeri napunjeni, osmirglana i ofarbana hauba u crni spric kit, prednje lajsne i oko mjenjaca sam polijepio karbon foliju, sve tecnosti promjenjene...... ne mogu vise da se sjetim, semerinzi, vodena pumpa spaneri ..... Svi dijelovi su ili orginalni ili bolji :)

E sad treba jos odprilike ovo: diskovi sve 4, plocice, spone, seleni, ... sto se tice mehanike.
Gume, unutra tapacirunzi i sjediste jedno poderano malo :)

Ima stranica zadnja da se ofarba.

Zupcasti ili paljenje su mi ostali malo okrenuti unapred pa sad trosim pola rezervoara na 100 km :) to je oko 40 i neka markica, od rezerve koja se ne upali jos, stane 83 KM pa rezervoar bi trebalo da je 50-60 l, to bi trebalo za koji dan da se sredi.
Od sklapanja motora do sad sam presao 280 km tako da je rano jos za bilo kakve podatke i utiske konkretne.
U principu zadovoljan sam svime do sad.

Dva kineticka su naruceni ali nikako da stignu.

I to je to odprilike, onda ce doci gasni amortizeri, muziku imam, samo jos necu da to radim dok ovo ne zavrsim :) od muzike je tu trenutno Eyebrid 1y500, JBL GTO 2000, Infiniti REF-1250W, Infiniti prednji mali sistemi ne znam im oznaku sad, 4 fabricka visokotonca, dvije rupe u prednjim vratima, i dva fabricka pored zadnjeg sjedista.

Slike ne vrijedi sad da slikam dok bude malo ljeppse vrijeme pa nesto i uradim :)

Hvala na komentarima, pa kad sta uradim, cem da vam javnem i mozda i uslikam :)
 
Legend
auto je extra .... Boze moj bez ulaganja se ne moze da bi to bilo TO
sretno u planovima i vjerujem da ce biti nesto od ovog auta,....samo naprijed druze ;)
 
Član
E jos u autu je dosao, sad ne znam koliko je ostalo, ali bio je Toyotin system 10, deset zvucnika i kojekakva pojacala i skretnice, od toga nedostaju na oko samo dva prednja zvucnika u vratima, ali dok ne pocnem sa muzikom ne znam tacno.

Inace imam dva visokotonca napred i dva nazad, dva srednjaka ispod table, kao sto rekoh dvije rupe u vratima gdje su bili basovi :) i dva nazad pored sjedista. Opet kazem na oko je to sve spojeno i sve je tu osim ova dva basa u vratima, ali sa onim sto imam i sa ponesto od ovoga ce da se sklopi fin sistem.
 
Član
Izvuci se moze 200 sigurno, bez vecih problema, ali se bojim da ako udjem u to nece biti kraja, pa tako da ne znam sta da kazem.
 
Legend
lijep auto, kao mali sam se furao na ova auta sa dizanjem farova :))

kao sto su svi rekli, ova izgleda malo ofucana ali ces ti nju vratit u prvobitno stanje, sigurno.. bila je jedna u vogosci se prodavala isti motor kao ova tvoja, nadao sam se da je to ta, ali nije..

kako god, sretno u nastavku !
 
Super Moderator
Prelijep auto ima prijatelj ovakvu dugo vremena vec i kao mali sam stalno trazio da me voza
zanimljivi mi bili i ovi farovi a jos plus ono sportsko auto malo pa meni bila milina se vozat
davno smo ispred kuce imali jednu samo stariju verziju isto je neka bila edicija posebna, 4x4 bijela al joj rikno mjenjac i mi to na otpad odvukli
zelja mi je bas imati ovakvu jednu evo sad kad sam vidio ovu crvenu sto se prodaje odvalio sam :D
nek je sa srecom drug i da to sredis kako treba... i da me provozas jedan krug :D
 
Član
zovite_sivac je napisao(la):
Ko te pita za kraj, ulazi ! ;)

Hm, ko ? Pa novcanik, rezervoar i tako to :) Ipak je ovo auto za svaki dan pa ne treba pretjerivati :)

Nije iz SA auto.

I hvala i ja se nadam da cu ga srediti, ali ne vratiti u prvobitno, ja bi malo bolje ipak :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top