Tigar gume

Tigar gume

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
vozio brate bez sare Bridgestonku zadnja tri mjeseca , eno ih u garazi , znam o cemu pricam
 
Član
MTR je napisao(la):
vozio brate bez sare Bridgestonku zadnja tri mjeseca , eno ih u garazi , znam o cemu pricam

Eto onda sad stavi tikar :cool::lol:

Al ajd suho vrijeme je bilo al sad posto dodju kise jos i snijeg 3 mm sare je minimum za kisne uslove ...:icon_rolleyes:

I kod mene su Dunlop sp sport R 17 potrosene dosta moze se vozit al j*ga rizik je dzabe sto je marka :icon_confused:
 
ma nemoze nikad Tigar ili neka kineska guma biti ono sto su premium gume tipa Good Year, Bridgestone, Dunlop, Michelin itd. stvar je u tome sto kad imas Tigar ona je dobra sezonu, eventualno dvije i onda vec slabo, dok premium gume traju 5-6 godina bez problema, ali naravno ne da se voze i zimi i ljeti...
evo ja imam Fuldu na autu (2004 godina su gume), nikakvih problema, plus nisu mjenjane ljeti i zimi vozene stalno, i plus Fulda i nije neka premium skupa marka guma, ali nije ni jeftina...
 
Nisam toliko bogat da kupujem protekt gume...Iz licnog iskustva, sto je neko pomenuo znao se komplet gazni sloj odlijepiti...O teretnim da ne pricam, kako ostaju u blatu i explodiraju :icon_mad: Bolje i Tigar nego protekt....Ako imas para kupi Michelin i vozi...Ne moze tebe Bog spasiti kad upadnes u kriznu situaciju taman imao Bogomichelin gume...Radije nov Tigar nego polovan Michelin...Znamo svi sta je za gumu voznja po rupama, penjanje po ivicnjacima, sahtovi itd...Ne moze guma biti "dobra" poslije godinu dana kao nova guma...
 
Član
protekt je dobar ko perika na glavi. spominjete tu neki good year, fuldu, a vecina dimenzija dolazi iz slovenske i poljske proizvodnje iz savine i debicine fabrike. good year iz poljske po vama nebi trebao valjati , il fulda slovenska. a protekt se nov neda izbalansirati kako treba bar trecina guma. tigar je sasvim dobra guma jer se dobro prodaje i uvjek je friska. i nema reklamacija na njih ( radim sa gumama pa veoma dobro znam ) I BOLJA JE OD CELAVOG BRIDGESTONA STAROG 10 GODINA. i DEBICA je sasvim zahvalna guma.
 
Član
tigrova gume je odlicna za "normalne automobile". na 307 imam tigrove gume 205-55-16 a na mercedesu avon ista dimenzija samo sto su tigrove gume 50 eura komad (nisam bas siguran) a avon 100 eura. isao sam sa oba auta na zimovanje nekoliko puta i tigar se duplo bolje pokazao. Radi se o zimskim gumama
 
Član
Alen_P je napisao(la):
Ja sam vozio Tigar gume dvije zime, i ako Bog da i treću ( svake godine kupim dvije nove ). Čitavo ljeto, za streetrace koristio Tigar zimske gume ( nisam imao slikova ). Meni su se pravo dobro pokazale, i za tu cijenu ne vjerujem da ćete naći bolju gumu. Čitavu zimu vozim, NIGDJE nisam stao, nisam ni jednom otkopavao auto, znači samo gas.. Ima naravno boljih guma, ali naravno, duplo i troduplo skuplje...

Bitno je da staneš na vrijeme, zato služe (dobre) gume. Za svoju cijenu Tigar gume su dosta solidne, bitno je da se ne pretjeruje sa autom.

Dobre, tj. skupe gume vrijede ko vozi puno i ko vozi brzo, sam sam se par puta uvjerio recimo u kočenju po mokrom preko 100kmh. Vrijede i ko se trka, ali eto vidimo da se može trkati i sa Tigricama :icon_smile:
 
Član
Kao sto neko rece Tigar odlican za ove nase obicne automobile.Imam iskustva sa zimskim i cuo sam od dosta ljudi da su zadovoljni
 
Član
Da obnovim malo temu :D

Gdje se u Sarajevu mogu (naj)jeftinije uzeti Tigar gume?
Cuo sam da su u Lukavici i Istocnom Sarajevu jeftinije ali pitanje je gdje tacno?
Hvala
 
Član
Nije bas tacno da su u Ist.Sarajevu najjeftinije...:icon_smile: Jesu kad ti kaze neku X cijenu i ti kontas,pa vidi ovde nekih 10-tak maraka jeftinije u odnosu na druge.Medjutim kasnije ti kaze i naplati ti jos montazu i balansiranje:lol::lol:,tako da te izadje po 2-3 marke skuplje u odnosu na druge:icon_smile:


A ako hoces da provjeris,znaci ides glavnom cestom pored aerodroma,kad dodjes kod Mandić benzinske pumpe,desno odmah nekih 20-tak metara prodaju se,kod pekare Kula...eto:)
 
Član
Hvala Lexilium to je to ;)
Kad si napisao odmah sam otisao da se raspitam i tada nisu imali gume na stanju. Rekli su mi da ce doci oko 6. decembra i da je cijena 75km
Montaza je ukljucena u cijenu, balansiranje nije ali sam se za balansiranje snasao i odradio na drugom mjestu
Gume su friske - 49 sedmica 2009 godine

Inace, ovdje su najjeftinije gume u Sarajevu a na drugim mjestima su 85km/komad

EDIT: zaboravio sam da napisem i da je garancija na gume godinu dana
 
Super Moderator
ja za biciklo gume platio preko 60 KM :cool:
tigar nije neka guma ali evo citam neki govore da sava ne valja i tako to
brate ona S3 je extra pogotovo za zime.. malo koja se moze porediti s njom
sava nije u rangu tigra to je puno bolja guma ;)
 
Član
Pa dvoumio sam se izmedju S3 i Winter1 i na kraju se odlucio za ovu drugu..

Zasto?
Zato sto imaju iste karakteristike po snijegu i ledu (u rangu su sa vodecim gumama)
al i jedna i druga dobijaju lose ocjene na vlaznom putu
Ako su na testovima (skoro) iste ne vidim razlog zasto bih dao 25km vise za Savu

To sto ti kazes da si platio 60km gume za biciklo me uopste ne pogadja a ako ti znas razlog zasto bih trebao da dam 25km vise za Savu napisi

Ne bih da sad hvalim Tigar jer i sam ne znam jos kakve su ali vidjet cemo ove zime.
Uglavnom, kupio sam ih na vrijeme jer u Sarajevu evo vec pada snijeg :lol:
 
Super Moderator
ma druze to za biciklo bila fora slucajno vidio kako je lovr napisao za biciklo pa ja bnubno nako :D
ne znam druze znam da savine nisu lose stvarno a sto se tice tigra mislim da su mi bile na onom BMW 525tds e39 ali nisam sa njim napravio ni 100 km tako da ne znam kakve su
znam da su bile ljetne 225/45 R17 i da su imale lijepu saru a sad kakve su ne bih ti znao reci

a eto i ti nam javi kakve su te tigar :D

evo kod mene na fordu su jos 17'' ljetne NCT 5 goodyear a palo je snijega pa odo vidit kakve su :D
 
Ja vozim evo dvije zime na tigrovim gumama,odlične su za snijega a za ostale uslove nisu baš nešto.pa ti sad odluči šta ćeš i kako ćeš.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top