Tigar gume

Tigar gume

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
lov2xlr8 je napisao(la):
ah da niko od nas nikad nije kupio nove gume :D:D
a @elmir da cuju ovi iz tigra tu tvoju izjavu da si sigurniji sa michelin nego tigar,pa dali bi ti kompletnu proizvodnju guma :D:D
smijesno fakat

Mislis obrnuto :p
 
Član
na mom mercedesu ljeti Continental, zimi Fulda, nikakvih problema...
ma kamionu naprijed pirelli fh55 800 KM komad...
nazad sava protect 500 KM komad
na prikolici hankook- najbolje se pokazale - 3,5 godine sam ih gulio...jos su zive..

znaci kamion prikolica 12 guma

pirelii 2x800 =1600KM
sava 4x500 =2000KM
hankook 6x600 =3600KM

total 7200 KM a vi gledate u 50 KM

pirelli najbolji,hankook odlican

sava smece, bile su mi na prikolici jednu godinu, i nisu izdrzale citavu...stomak odma dobiju...ma nikakve, nikad vise sava...

i nemojte ljudi stedit na gumama;)
 
Član
eto ispade po nekim mi nikad nismo kupili novih guma :icon_confused: sto se tice zimskih nove samo i kupujem dok ljetne mogu i polovne i nove...zadnje zimske fuldine placo 300km po komadu...eno ih ko nove jos uvijek...dobre odlicne...al dobro, mi nismo kupovali nove gume i wtf mi znamo...

hahaha rece cojk da je sigurniji na tigar nego na michelin i osta ziv :D
Cinjenica je da se nece niko okretat i budalasat po snijegu al gume su jedino nesto na cemu ne smijes stedit i tacka...guma glavu cuva :) skupi, nadji, posudi, ukradi al uzmi kako treba gume a tom smecu sama cijena diktira kvalitet..nema se tu sta dalje pricat...
 
Član
Stvarno ne razumijem pojedince, mjerim ovo po sebi... Vozim zimi 195/65R15 a ljeti 205/55R16, zimske imam neke wredestein (kupljene jer su na akciji bile jeftinije od tigra), a za ljeto kupujem Tigar. Ne pokusavam reci da je Tigar u klasi sa michelinom ili bridgestone gumom, ali primjer za ljetnu dimenziju tigar kosta 113 KM, dok sledeca guma kod mog prodavca kosta 162 KM, a bridgestone i michelin iznad 180 KM po komadu. Posto imam malo dijete, nema vise lude voznje i kidanja. Za kupljene 3 tigrove gume 4 dobijem gratis. Nek me sad neko ubijedi da grijesim sto uzimam tigra.... prosta racunica. Svi imamo svoje misljenje, ali promijenio sam i auta i guma, znam sta valja daleko od toga, ali da li ta razlika vrijedi tih para ? Mislim da ne vrijedi.
@bmwscaner : taj protekt sam i kupio jer su mi rekli da dovoze iz njemacke, al nije uspio izdrzat ni punu godinu. Razlika u cijeni i nije bila tolika (kao sto nije ni sad) da bih ikad vise uzeo protekt. ;)
 
Član
Bas kao sto GTIBoy rece, svjesni su ljudi razlike i svega, ali isto tako nisu neki manijaci pa da im trebaju bolje gume. Ok, zimi sto bolje zimske, ali zar ce nekome ko ne divlja, ko vozi oprezno trebati najskuplje zimske ? I ja bih zimi volio da imamo snijeg kako treba, pa da svi stavljamo cavlerice, ali nema ;)
 
Član
nodiash je napisao(la):
eto ispade po nekim mi nikad nismo kupili novih guma :icon_confused: sto se tice zimskih nove samo i kupujem dok ljetne mogu i polovne i nove...zadnje zimske fuldine placo 300km po komadu...eno ih ko nove jos uvijek...dobre odlicne...al dobro, mi nismo kupovali nove gume i wtf mi znamo...

hahaha rece cojk da je sigurniji na tigar nego na michelin i osta ziv :D
Cinjenica je da se nece niko okretat i budalasat po snijegu al gume su jedino nesto na cemu ne smijes stedit i tacka...guma glavu cuva :) skupi, nadji, posudi, ukradi al uzmi kako treba gume a tom smecu sama cijena diktira kvalitet..nema se tu sta dalje pricat...

Jezik pregrizo :D
 
Član
trizex je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
eto ispade po nekim mi nikad nismo kupili novih guma :icon_confused: sto se tice zimskih nove samo i kupujem dok ljetne mogu i polovne i nove...zadnje zimske fuldine placo 300km po komadu...eno ih ko nove jos uvijek...dobre odlicne...al dobro, mi nismo kupovali nove gume i wtf mi znamo...

hahaha rece cojk da je sigurniji na tigar nego na michelin i osta ziv :D
Cinjenica je da se nece niko okretat i budalasat po snijegu al gume su jedino nesto na cemu ne smijes stedit i tacka...guma glavu cuva :) skupi, nadji, posudi, ukradi al uzmi kako treba gume a tom smecu sama cijena diktira kvalitet..nema se tu sta dalje pricat...

Jezik pregrizo :D

Znas da se to neodnosi na tebe :D
 

MTR

Član
ako se oko cijene kontate , pa uvjek vam neko od komsiluka, familije , raje hoda po Njemackoj , moze vam donijeti gume pojeftino a da valjaju evo npr:

Yokohama 195/65 R15 95 T : Unser Preis: 61,00 €
Bridgestone 185/65 R15 88 T Blizzak LM-30: Unser Preis: 68,00 €

( ovo sam uzeo zamo kao primjer , cijena varira zavisno od dimenzije kao sto svi znate )

ili

Gewählte Felge: Ronal R41 Trend 6,50 × 15 mattschwarz ET38 , als Komplettrad in Größe 195/65 R15 ab 113,01 €

Dunlop 195/65 R15 91 T
SP Winter Sport M3 MO
auf Alufelge Ronal R41 Trend 6,50 × 15 mattschwarz : Unser Preis : 125.17
[attachment=24652]
znaci od 200 mara pa na vise komplet felga sa gumom ( alu felga !!! )

Al j*i ga nismo mi Svabe
 
Član
moj komsija nabavlja robu raznu iz CH, pa tako mu prosle godine dosle 4 continentaalke, komad 30 KM, gume fakticki nove... al ni one mi nisu nesto, eto godinu su na autu, neki dan sam ih skinuo, stavio zimske, a continental u smece....nesto se izoblicile,ebat ga:icon_biggrin:
 

MTR

Član
e brate kod mene na Actrosu Continentalke HDL 315/70 R 22 od prosle godine , jos ko nove
 
Član
MTR je napisao(la):
e brate kod mene na Actrosu Continentalke HDL 315/70 R 22 od prosle godine , jos ko nove

mislis R22,5?

nisam ni rekao da ne valjaju continental, nego ove sto sam ja uzeo, bile haman pa nove, 30 KM komad...al znas onu ko kupuje jeftino kupuje dvaput...

nisam nikad na kamionu imao continental,pa ne znam, al pirelli je odlicna guma, sava nikad vise, ni na biciklo, fulda odlicna, hankoook isto...
 

MTR

Član
Imam i ja Pirelli na autu zimske - plafon plafona , 235/55R17 99H Winter SOTTOZERO , na mokrom ekstra , na snijegu jos bolje ( zadnja vuca ) hahaha , prodjem pored izvikanih kvatrasa ko metak
 
Član
Tigrove gume koje se sada prodaju je kopija michelinovih malo starijih modela, jer tigar vlasnistvo michelina i koriste se njihovi patenti. kod mene su i ljetne i zimske tigar, a s ljetnima sam posebno zadovoljan, jako meka guma lijepi se za asfalt...prezadovoljan...2 sezone ljetne su na gumama prelazim preko 20000 godisnje i tek su se prednje nesto malo potrosile al mogu jos izdrzat jednu sezonu naprijed i ond aim zamijenit mjesta.
 
Član
Ja sam vozio Tigar gume dvije zime, i ako Bog da i treću ( svake godine kupim dvije nove ). Čitavo ljeto, za streetrace koristio Tigar zimske gume ( nisam imao slikova ). Meni su se pravo dobro pokazale, i za tu cijenu ne vjerujem da ćete naći bolju gumu. Čitavu zimu vozim, NIGDJE nisam stao, nisam ni jednom otkopavao auto, znači samo gas.. Ima naravno boljih guma, ali naravno, duplo i troduplo skuplje...
 
Član
Kod mene sava S3 na mercedesu sve cetri bile par godina nikad problema nisam imo jos zadnja vuca, bas kad je problem negdje uzaci stavim nes tesko u gepek :lol:

I sad na stila opet kupio sve cetri nove sava s3 ja zadovoljan ...:icon_smile:

A ovo sto MTR prica bolja Mischelin ,Bridgestone bez sare nego Tigar nov nidje veze, kakva god je nova je i za mene je bolja i sigurnija od potrosene polovne...

A probaj se vozit sa tim svojim Bridgestone bez sare pa vidi kak ces zavrit a stavi novu tigrovu,novo je novo pa makar bio i tigar ....:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top