Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Možda radikalno ali ljudi reda mora biti, po meni su vlasnici vozila krivi jer isti štedim na sebi da bi mi auto bio ok i da bih svakog trenutka mogao sjesti i krenuti bilo gdje da se ne bojim da stane, slažem da nemaju ljudi nema danas niko previše, ali Boga mi kad znam da mi nešto nije ok ja imam savijesti da se zapitam koga bi mogao ubiti danas autom??

Mislim da nam svima to treba biti prva misao da neko može zbog nas/mene/tebe nastradati i napraviti ga invalidom, a ne daj Bože još i ubiti. E tu svijest kad budemo imali sami ćemo mi uvesti sebi stadarde da imamo ok auto, bar minimum a da ne pričam o traženom realnom stanju vozila.

Slažem se apsolutno žele da najviše glume, bitno je da su "petokrake" ili "Falcare" na autu a to što nema kočnica ili ok guma to je nebitno sad.

Priča mi jedna teta u jednoj prodavnici veli došao tip uzeti DVD 1.500 KM, kaže da vidim šta vozi, kad cvaja vani. Pitam ja njega u šta će to, Kaže: U ovu pilu vani. :cool::cool: sav sretan ode tip, a ja bi plakala ko godina, auto se raspada a on uzima DVD. E to je žalosno.
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Možda radikalno ali ljudi reda mora biti, po meni su vlasnici vozila krivi jer isti štedim na sebi da bi mi auto bio ok i da bih svakog trenutka mogao sjesti i krenuti bilo gdje da se ne bojim da stane, slažem da nemaju ljudi nema danas niko previše, ali Boga mi kad znam da mi nešto nije ok ja imam savijesti da se zapitam koga bi mogao ubiti danas autom??

Mislim da nam svima to treba biti prva misao da neko može zbog nas/mene/tebe nastradati i napraviti ga invalidom, a ne daj Bože još i ubiti. E tu svijest kad budemo imali sami ćemo mi uvesti sebi stadarde da imamo ok auto, bar minimum a da ne pričam o traženom realnom stanju vozila.

Slažem se apsolutno žele da najviše glume, bitno je da su "petokrake" ili "Falcare" na autu a to što nema kočnica ili ok guma to je nebitno sad.

Priča mi jedna teta u jednoj prodavnici veli došao tip uzeti DVD 1.500 KM, kaže da vidim šta vozi, kad cvaja vani. Pitam ja njega u šta će to, Kaže: U ovu pilu vani. :cool::cool: sav sretan ode tip, a ja bi plakala ko godina, auto se raspada a on uzima DVD. E to je žalosno.

to si u pravu, ali nemozes ti to ljudima dokazati, boli nekog briga sto ce nevin covjek nastradati, jbo njega sto pogine, al neko neduzan dzaba nastrada
 
mokeBass je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
Možda radikalno ali ljudi reda mora biti, po meni su vlasnici vozila krivi jer isti štedim na sebi da bi mi auto bio ok i da bih svakog trenutka mogao sjesti i krenuti bilo gdje da se ne bojim da stane, slažem da nemaju ljudi nema danas niko previše, ali Boga mi kad znam da mi nešto nije ok ja imam savijesti da se zapitam koga bi mogao ubiti danas autom??

Mislim da nam svima to treba biti prva misao da neko može zbog nas/mene/tebe nastradati i napraviti ga invalidom, a ne daj Bože još i ubiti. E tu svijest kad budemo imali sami ćemo mi uvesti sebi stadarde da imamo ok auto, bar minimum a da ne pričam o traženom realnom stanju vozila.

Slažem se apsolutno žele da najviše glume, bitno je da su "petokrake" ili "Falcare" na autu a to što nema kočnica ili ok guma to je nebitno sad.

Priča mi jedna teta u jednoj prodavnici veli došao tip uzeti DVD 1.500 KM, kaže da vidim šta vozi, kad cvaja vani. Pitam ja njega u šta će to, Kaže: U ovu pilu vani. :cool::cool: sav sretan ode tip, a ja bi plakala ko godina, auto se raspada a on uzima DVD. E to je žalosno.

to si u pravu, ali nemozes ti to ljudima dokazati, boli nekog briga sto ce nevin covjek nastradati, jbo njega sto pogine, al neko neduzan dzaba nastrada

Zato mislim da promjena treba da kreće od nas samih, iako nas ovdje i nas "tjunere" smtraju poprilično budalama, mislim da možemo poslužiti kao živi primjeri da vozila koja radimo/vozamo/ su u izuzetnim stanjima, bar većine nas, i postoji dobra volja onih koji možda eventualno nemaju trenutno auta.

Stvarno apel svima da nam se ne desi scena iz Zagreba kad je ubijeno otac i dijete zbog nečijeg viška adrenalina, ili furke što ima brz auto. Šteta što nemamo nešto slično Grobniku da možemo otići svi pa se ispucati pa makar i Biciklom :cool:

Ne znam koliko znate da svake godine na Grobniku Alfisti.hr organizuju strašno dobar event gdje svi dolaze na defile i onda postoji slobodna vožnja pa "polivaj" koliko možeš i smiješ, ovo je ujedno ideja ako ne postoji kod nas, da nešto ovako smislimo ako negdje postoji bar približna staza ili slično mjesto za ovakve stvari...
 
Član
Harli_team je napisao(la):
Možda radikalno ali ljudi reda mora biti, po meni su vlasnici vozila krivi jer isti štedim na sebi da bi mi auto bio ok i da bih svakog trenutka mogao sjesti i krenuti bilo gdje da se ne bojim da stane, slažem da nemaju ljudi nema danas niko previše, ali Boga mi kad znam da mi nešto nije ok ja imam savijesti da se zapitam koga bi mogao ubiti danas autom??

Većina ljudi je ipak primorana da vozi krševe...niko ne vozi raspadajuću dvičinu jer mu se sviđa ritam klaparanja iste...svako mu kupio bolje auto da može. Ali i da ima neodgovornih - ima, i tu je kriv zakon što ih ne primora da budu odgovorniji...
 
Član
a tko kaze da su samo ta stara auta kriticna... evo maloprije sa puta, kao da sam iz mostara krenuo a ne ovdje u "okolinu" :icon_eek: aj dobro kada kamioni zapnu... al kod turbeta sudar, golf 4 i a4, golf u bankini, blizu bajre bus polomljen naprijed, prije fisa novija corsa sletila, dalje u lasvi opet zastoj, pug 307 prednji kraj polomljen, garant odsklizo isto... pa procepilo, al na pocetku kolone ide land discovery al gusla 40 frajer ko da je sleper :icon_rolleyes:

tu je i nas mentalitet, masa je ljudi sto vozaju auto koje ne mogu odrzavat normalno, al vazno je da se bude vidjen i izvadi novi mob na sto...

isto kada meni kazu sto si uzeo fabiu opet, mogao si bimera dovuc boli glava, audija i slicno... i kontam, jesam lud il sta... nije problem uzet, al valja "premium" auto odrzavat, npr. gume troduplo skuplje, rega, gorivo itd...

i dodjem u ze, nesto zagledam auta, prvo mi upade u oci petica na sline felama, naravno ljetne gume, nazad sara tek "nikla", pa komsija 407-ca, nazad ljetne, naprijed polovni tigar... a siganlizacija kod nekih, pocevsi od stopa do farova, samo da se zabijes :icon_mad:

al djaba, kod nas se dodje na tehnicki i polozio si :D
 
Član
Predlazem da prijavljujemo ovdje na temi ili nekoj drugoj posebno otvorenoj, slucajeve gdje smo vidjeli grubo krsenje osnovne bezbijednosti.

Prijaviti datum i ime servisa za tehnicki pregled, i mozda opisati i auto koje je bilo neispravno :icon_biggrin:

OK ako recimo amortizeri ili kugle nisu najbolje ili imaju malo lufta, kod nas je to haman pa normalno. Izduvni gasovi, to je jos pozeljno da cadi sto vise :lol::lol:
Ali kocnice, gume i signalizacija se ne bi smjela oprastati.
 
Član
ako ne prodje na jednom tehnickom ode na drugi ima tu svasta a ja mislim da do 3500 0kr smije turirati ako ide preko toga buni se.Meni isto kaze ne valja a auto nema truna dima al kasnije je prosao nekad te namjerno zafrkaju jer kao pokraj tehnickog je servis pa ti oni to zamjenu.;)
 
Član
raymo je napisao(la):
ako ne prodje na jednom tehnickom ode na drugi ima tu svasta a ja mislim da do 3500 0kr smije turirati ako ide preko toga buni se.Meni isto kaze ne valja a auto nema truna dima al kasnije je prosao nekad te namjerno zafrkaju jer kao pokraj tehnickog je servis pa ti oni to zamjenu.;)

Nek turira materi, ja sam prvo pitao dok nisam nasao servis, da ja budem unutra i na valjcima itd. sta mi on ima turirat. A neka mjeri slobodno sta hoce :lol:
Tu sam vozio i sva prethodna auta evo vec 5 godina, i ja sam zadovoljan njima.
Sve puste naravno pare su sustina, ali te bar pitaju je li ti stalo uopste, pa da fino sve pregledaju i bar napisu sta bi trebalo jos da se uradi pa da zaista i zadovolji tehnicki.
 
Član
Limpi je napisao(la):
a tko kaze da su samo ta stara auta kriticna... evo maloprije sa puta, kao da sam iz mostara krenuo a ne ovdje u "okolinu" :icon_eek: aj dobro kada kamioni zapnu... al kod turbeta sudar, golf 4 i a4, golf u bankini, blizu bajre bus polomljen naprijed, prije fisa novija corsa sletila, dalje u lasvi opet zastoj, pug 307 prednji kraj polomljen, garant odsklizo isto... pa procepilo, al na pocetku kolone ide land discovery al gusla 40 frajer ko da je sleper :icon_rolleyes:

tu je i nas mentalitet, masa je ljudi sto vozaju auto koje ne mogu odrzavat normalno, al vazno je da se bude vidjen i izvadi novi mob na sto...

isto kada meni kazu sto si uzeo fabiu opet, mogao si bimera dovuc boli glava, audija i slicno... i kontam, jesam lud il sta... nije problem uzet, al valja "premium" auto odrzavat, npr. gume troduplo skuplje, rega, gorivo itd...

i dodjem u ze, nesto zagledam auta, prvo mi upade u oci petica na sline felama, naravno ljetne gume, nazad sara tek "nikla", pa komsija 407-ca, nazad ljetne, naprijed polovni tigar... a siganlizacija kod nekih, pocevsi od stopa do farova, samo da se zabijes :icon_mad:

al djaba, kod nas se dodje na tehnicki i polozio si :D
Potpis na ovaj post ;),ja se kod nas vise bojim novih nego starih skoro, jer kod nas bijeda koja grca u kreditu ,dao crno iza nokta za nesto novije,jos ako je Bmw,Audi i sl da ga vide u njemu a tamo nema fasade na kuci ni tv ispravnog u kuci a mozete misliti kako odrzava takav auto.Vec sam pisao da bogati Nizozemci voze 50 posto starije aute ( i to mahom npr stare Pugove,Opele,Fordove)nego Hrvatski gradjani koji zive bijedno i grcaju u kreditima a voze novo i jos hoce premium marku,al treba biti vidjen u autu,mogu misliti kako ih odrzavaju i koliko su ispravni,znam slucajeve kojima kuca izgleda bijedno ko pecina krapinskog pracovjeka a vozi Audija starog par godina,Mecku par godina i sl i realno znam da grca u kreditu,da je bijeda,da nema para odrzavati to auto,da grca u kreditima i kasni bar 2 rate,da je ispravnija moja dvica golf,ali ebiga kod nas sminkeri haraju i dase bez pokrica voze ono sto nije njihov kalibar odrzavanja :icon_smile: ,cast iznimkama ;)
 
Top