Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Član
Ja ovo ljeto radio na praoni i dolazi covjek s Ford Orionom i sad oprali ga i ja kreno da brisem pragove prva vrata ok , zadnja vrata kad sam otvorio nisam mogao vjerovati ocima , bolan nigdje praga znaci otvoris zadnja vrata i ima rupa blizu sica tu mu mozes vidjeti zadnji tocak :icon_eek::icon_eek: I ja se nasmija i pitam covjeka : Jarane gdje su ti pragovi ?? i covjek se naljuti :lol: ........ a tek ode na tehnicki pregled ,bitno da je opran ,da su gume namazane a ostalo ko jebe ...


Tesko da se u BIH moze ista napraviti jer mi i kad imamo inspekciju za cvaju se prodaju ko bakar:lol::lol::lol:
 
Član
A20DTH je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
ne slazem se da treba bas sva auta preko 20god pod presu, ja sa svojom kantom smijem na bilo koji tehnicki pregled i garant je ispravniji od pola novijih auta sto se vozaju:D

Apsolutno tacno. ;)
Moze auto i 35 god biti staro ali treba da ispunjava uslove sigurnosti na putu prvenstveno zbog vozaca i saputnika i zna se sta se sa vozilom te starosti moze raditi.

Evo ja odgovorno tvrdim da je moje najstarije auto (Vectra) 100% ispravnije od bilo kog auta policije u mom gradu i od auta tzv. FIRMASA koji jos voze na fabrickim gumama iz 2004 god... i koje policija samo pozdravlja a ne zaustavlja....
MTR je napisao(la):
ja bi sva auta preko 25 kuka na otpad , pa bolan vozas auto starije od trebe s kojom se heftas :D al ne sva vec samo od ovih kamikaza sa dvicama gdje radi samo ventilacija , koci se motorom a o stopkama da ne pricamo , danas jednog u Tuzli kad nisam raznjeo .... ide covjek i odjednom stoji ni jedna lampa ne radi

E bas nesto da se te teme dotaknem.Nemaju veze godine ako auto zadovolji strogi tehnicki.
Nisu bitne godine nego odrzavanje auta a to je skup sport,pa izvoli hoces li odmah kesati povise love za nesto novije ili ces na dvici golfu odluciti ovaj mjesec npr staviti nove diskove i plocice i to vrhunske,a ne ko ce to,neki dan na jednom autu aluminiski filter goriva struo :lol: a nije starije od 10 god pa onda kazu ljudi vidi auta,5 godina bez odrzavanja sta ti je kvaliteta,nemoze bez odrzavanja i ulaganja nema auta,ima ali krs koji ne koci i moze svaki cas odpasti tocak.Neki dan listam malo neka putopise u "Meridijanu" i slikama sa ulica podkrijepljeno,pa Nizozemci bas kao sto i pise i u tekstu voze 50 posto vise starijih i starija auta nego u Hrvatskoj sto se voze,opel Kadjo na ulici normalna pojava npr itd itd ali brale to je sve ko novo,u boljem je stanju taj Kadjo i ljepse izgleda i novije nego pola auta starih ispod 10 god u Hr i BiH.Tekst je bas cijelu stranicu posvetio toj temi.Ali ebiga u nas ljudi nema para ,narod se krpi na svim razinama a ne samo kad su auti u pitanju.Ja pricam covjeku neki dan ,stavio sam novi filter goriva(izmedju hrpe ostalih stvari taj dan,plocice,vodenu pumpu itd) na duju,lose je gorivo u nas,proslo je godina dana vec odkad sam ga mjenjao a lik se meni smije i kaze ja neznam ni gdje to stoji kod mene :lol: na Alfi 147 koju vozi 6 godina.
 
Član
Precizno i jednostavno receno:
MOĆ
- Društvena moć
To mi je tema istraživanja za magistarski rad i odlično se uklapa u ovu temu...
 
Član
Ma bitno je da je on poskupio na 61 marku, isti poso rade ko i prije tri godine, mislim nista ne rade :icon_biggrin:
 
Član
puno ozbiljnijih i tezih problema je u drzavi, najbolje se uhvatiti bijede, treba da pomru ili najbolje pobiti ih. tema je glupa, ljudi se pistoljima ubijaju, nozevima a da pri tome ne odhovaraju i hodaju normalno gradom,pa sto se ne uhvatite toga, a ne teme gdje su pojedina auta zbog vise sile "potencijalni ubojice" u saobracaju...
 
Član
tvrdoglavi je napisao(la):
jesi nasao gdje ces trazit podrsku i razumjevanje,pogledaj samo koliko ljudi ugradjuje xenone u farove sa sjenilima,kad ga sretnes na mjestu gdje nema rasvjete,molis Boga da ne sletis sa ceste :icon_mad: a o stelovanju farova da ne govorim,garantujem da 50% vozaca uopste ne zna da to postoji :icon_sad:

;)

A20DTH je napisao(la):
Precizno i jednostavno receno:
MOĆ
- Društvena moć
To mi je tema istraživanja za magistarski rad i odlično se uklapa u ovu temu...

;)

Neki ljudi jednostavno nemaju para za popravke, shvatite to.
Sto se tice tehnickih, stvarno je smijesan sistem, licno sam registrovao auta, na kojima nisu ni podigli haubu, provjerili gasove, a svjetla ne moram ni spominjati. Dok su tehnicki pregledi u rukama privatnih firmi koje samo interesuje profit, ova zalosna situacija ce i dalje vladati nasom lijepom... :icon_smile:
 
Član
s1ck je napisao(la):
puno ozbiljnijih i tezih problema je u drzavi, najbolje se uhvatiti bijede, treba da pomru ili najbolje pobiti ih. tema je glupa, ljudi se pistoljima ubijaju, nozevima a da pri tome ne odhovaraju i hodaju normalno gradom,pa sto se ne uhvatite toga, a ne teme gdje su pojedina auta zbog vise sile "potencijalni ubojice" u saobracaju...

Nismo clanovi foruma MUP-a pa da pisemo o ubijstvima i razbojnistvu...

Doticemo se vazne teme koja se ne odnosi na siromasne (jer takvi nemaju kola sa naknadno ugradjenim xenonima), tj. nemaju nikakva. Tice se onih koji svjesno voze neispravna kola imajuci mogucnost da ih poprave ali im je to na zadnjem mjestu.

Ne shvatate poentu teme///
 
Član
Onda spominjanje pasata pijacara i ostalih necemo tolerisati, znam ih dosta koji od tog auta zaradjuje za hljeb ;)

Shvatam, govoris ti za tehnicke preglede... neko je dao jako dobar odgovor, radio je tu i da je nekoga vratio radi ne ispravnih kocnica ili necega, dobio bi nogu sa posla, a to auto bi opet, negdje drugo, proslo tehnicki...nazalost ;)
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Kod nas je sve po principu "jesam li ja tu dobar".

Evo jos jedan ocigledan slucaj, gdje je neko stavio fine pare u djep, a sto je sistem 3x losiji od starog, koga briga.

198198_253416358120629_172259526_n.jpg

To je mene zadesilo. Ima vec par dana uradio tehnicki, uplatio registraciju. Da bi me prije 2 dana zvali i pokazali mi bas ovaj clanak.

Kontam neki zajeb samo na tom tehnickom, zvao neke poznanike a ono citava federacija ima problem. E to se zove baksuz. Sad ni para ni auta.
 
Član
corradoM je napisao(la):
Onda spominjanje pasata pijacara i ostalih necemo tolerisati, znam ih dosta koji od tog auta zaradjuje za hljeb ;)

Shvatam, govoris ti za tehnicke preglede... neko je dao jako dobar odgovor, radio je tu i da je nekoga vratio radi ne ispravnih kocnica ili necega, dobio bi nogu sa posla, a to auto bi opet, negdje drugo, proslo tehnicki...nazalost ;)

Pa znaci problem je u drzavi i njenim propisima al problem je u tome sto govorim za moc drustvenih grupa unutar drzave koje su cesto ''jace'' od drzave. //
 
je,ali zato kad dode zakon tipa onoga u svici ili njemackoj,sta cemo onda,nitko nece moci imati sredjeno auto kao sada sto imamo...dobro je ovako,ja prvi placam registraciju 3stoje dok bi trebao 7stoja,dok je ovako dobro je.je da bi valjalo malo bar postroziti sto se tice ovi totalno neispravnih,ali valja kad ti malo progledaju kroz prste
 
Član
Kad mi neko kaže: nema on para da popravi auto, kao da mi šamar opali.... Kako ima para za pivu i cigare, kako ima para za gorivo, kako ima para za registraciju... A kad ubije nekoga ili skrivi prometnu, šta onda....
Shvaćam ja da nekom auto život znači, ali brate to je 0.2% u čitavoj BiH, a ne svako treće jebeno auto. Ja bi ubio onoga tko vozi i tko pusti auto bez kočnica na tehničkom.
Štedim na sebi, da mogu održavat auto!!
I kako sema reče, ako ne pustiš kantu na tehničkom, automatski oštećuješ svog poslodavca, i noga ti je u dupe.
***** ti državu
 
Član
bgm nabij.em ih na tehnickom na neku stvar dolazim drugu registraciju da odradim na autu starom 3 god (1 god lagerovan) i ispred mene smart za cetvero onaj (zenska momka ganja kad se posvadjaju da ga pregazi udara u zid snjim jer se ovaj popne na taj zid i sl. cadi ko traktor loz uulje kad mu naspes kocnice dabogda da ima a gume nisam siguran jesul ikad zamijenjene) i on lagano dodje na tehnicki i prodje a meni pregleda od do i kaze nisu ti ovi amortizeri nikako dobri jedan ti prolazi ???? a jos mi je žalivije kad mu složi gascinu i drzi sreca pa dok je u leru ide samo do 4000 rpm inace bi ga udavio (jer kao ko je malo opasniji nista a meni pokazuje kako on zna sta treba i kako treba radit)
 
Član
Jednostavno je to političko naređenje...puštaj sve, ili skoro sve. Kad bi zaustavili kadete, dvičine, lubeničare i sličan šrot, kad bi kontrolisali sve i jedan auto korektno...nastao bi opći bunt u narodu, pobuna kao u Sloveniji...zato radi kupovine socijalnog mira puštaj sve....

Posebna su stoka drotovi, oni mogu voziti šta god hoće...
Prije dvije godine priča mi drot...prodaje auto marke fiat, ali je orginalne papire izgubio, pa ga registruje na papire od seata (isti model je u pitanju) i ne prave mu kolege u mupu i na tehničkom probleme!?? Dok ja dođem sa autom koje ima 2 kilometra na satu i gledaju mi brojeve na pojasevima i slično...skaču sa njim po onim valjcima kao da je motokros u pitanju...:icon_mad:
 
Član
ma drzava ko drzava je *****, al hajd sta ces nemozes nista, evo sad ja da uzmem nekog groba od 500km rasturenog ko ukrajinka, predam kljuceve i pare dam kad mogu, auto ce biti registrovano i proce naravno tehnicki pregled:D, to je tako nasa draga bosna mila, neznam ovdje se svi zale nesto, a ko da nisu nikad registrovali auto koje nije tehnicki ispravno u kompletu, dajte ljudi koliko vas je registrovalo sa losim gumama i kucnutom sajbom i eventulanom sa potrosenim kocnicama.. prijedlog za neispravne vozite sporo i nema straha:lol:
 
Top