Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Član
ljudi nemaju para nazalost da odrzavaju svoja auta i gledaju da su samo u voznom stanju pa kako bilo a ta auta im sluze ili da prezive ili im bas trebaju kao i vecini... tako da bar vecina je prisiljena da voza krseve a vi ko tetkice...
nek ih pustaju kad je sve kriminal...
 
Član
A20DTH je napisao(la):
Ma nije to za podrsku vac da se zapitamo gdje to vodi?

Meni je samo krivo sto ljudi ne shvataju opasnost (po sebe i druge) sto svjesno voze neispravna auta

kolega malo ti je pogresno razmisljanje s obzirom u kakvoj zemlji zivimo,nemaju svi para za nov auto,ljudi krpe kraj s kraje,gledaju kako da prehrane familiju,auto je na zadnjem mjestu,uostalom toga ima i u Njemackoj koliko hoces i svi mi gore vozimo kod nekog svog prijatelja,poznanika koji nece pregledati auto u detalje...
 
Član
teretanas je napisao(la):
A20DTH je napisao(la):
Ma nije to za podrsku vac da se zapitamo gdje to vodi?

Meni je samo krivo sto ljudi ne shvataju opasnost (po sebe i druge) sto svjesno voze neispravna auta

kolega malo ti je pogresno razmisljanje s obzirom u kakvoj zemlji zivimo,nemaju svi para za nov auto,ljudi krpe kraj s kraje,gledaju kako da prehrane familiju,auto je na zadnjem mjestu,uostalom toga ima i u Njemackoj koliko hoces i svi mi gore vozimo kod nekog svog prijatelja,poznanika koji nece pregledati auto u detalje...

Pazi prijatelju, tvoja konstatacija povlaci mnoga druga pitanja ali time bi smo otisli u nedogled...

Kao prvo nisam ni pomenuo da svi treba da imaju novo auto.

Druga stvar je ta da mnogi koje ja znam nemaju para da kupe npr. gume za zimu, kuglu, lezaj, da servisiraju kocnice ali zato imaju pare za cigare svaki dan, imaju pare za adsl internet i iptv televiziju, navigaciju za kola iz 85-e sa kojim idu najdalje 100Km od grada(i pri tome vozeci djecu i hvaleci se kako ide 140 a volan oce da otpadne, ali ipak on ide extra), novi telefon od 200 ili vise KM i tako u nedogled... Ja mislim iskljucivo na takve, jer sirotinja (da se tako izrazim) nema kola niti zeli da ih ima jer zna da je to obaveza i trosak veci nego ista...

Malo smo se razisli u razmisljanju;)
 
Član
ma najvse su krivi vozaci za to, navest cu milion primjera gdje covjek prvo kupi felge na auto i dobar cd plejer da se plocica izvadi u kaficu:lol:, a ulje mu fabricko u autu:lol:, a sto se tice tehnicih nemoze se to dotjerati u red bez postenih inspekcija, a toga bas i ima u bosni na pretek,
 

IGY

Član
Hvala Bogu da se neko dotakao i ovog pitanja, u potpunosti se slazem sa A20DTH
realno mene su znali jebavati na tehnickom zbog folija na staklima, i ok svaka cast i ako mi je na ibizi bilo haman kao da ih i nema, dok su na moje oci pustili drota sa dvicom koja ima plin i govori mu dok mu namiguje necemo plin u saobracajnu ni ove godine jel tako? drot klimnu glavom samo i produzi dalje

puste likove sa xenonima na obicnim farovima tipa dvica opel ascona jedna se vozala po gradu jbt to je katastrofa kad ide iza tebe a ne u susret, ima vise potencijalnih ubica (auta) u gradu nego iole normalnih

isto tako ne kazem da svako mora imati dunlop za zime ali brate mili sava i tigar su svima pristupacni sto rece svi imaju za cigare alkohol voze auta a nemaju za jebeno odrzavanje i da sacuvaju prije svega svoj a i tudzi zivot......

pa eto uveli su kamere na tehnicki pa je bruka raje dolazilo samo na slikanje i vrate se da bi drugi auto prosao dalje i time taj navopdni auto bio i tehnicki ispravan
 
Član
IGY je napisao(la):
Hvala Bogu da se neko dotakao i ovog pitanja, u potpunosti se slazem sa A20DTH


isto tako ne kazem da svako mora imati dunlop za zime ali brate mili sava i tigar su svima pristupacni

upravo tako IGY,
Svako gleda prema mogucnostima, ali bolje nov Tigar nego 12 god star Michelin npr.

Eto moj stric covjek ima para ali je tako tezak covjek i polovan dio mijenja polovnim i kupuje najjeftinije dijelove za kola. Ja mu kazem zasto , a on ma sta ti znas sve je to isto... Zato on svaki dan visi kod majstora i kaze ma bjezi od te marke nije to nizasta... Pa i nije kad ga mucis...
 

MTR

Član
dobra tema za zimske dane .....:D

neki dan kod buraza u servisu uleti nakav' ljakos sa Fordilakom , sta je belaj vam tam , kaze otpo' mi lonac de to malo povari ..... haj na dizalicu ... uuuuu kaze buraz aj mrs iz servisa , sta je bolan sad ...... odozdo truhlo samo na soljama se drzi :lol::lol::lol: , al tek registrovan ...

ja bi sva auta preko 25 kuka na otpad , pa bolan vozas auto starije od trebe s kojom se heftas :D al ne sva vec samo od ovih kamikaza sa dvicama gdje radi samo ventilacija , koci se motorom a o stopkama da ne pricamo , danas jednog u Tuzli kad nisam raznjeo .... ide covjek i odjednom stoji ni jedna lampa ne radi
 
Član
MTR je napisao(la):
dobra tema za zimske dane .....:D

neki dan kod buraza u servisu uleti nakav' ljakos sa Fordilakom , sta je belaj vam tam , kaze otpo' mi lonac de to malo povari ..... haj na dizalicu ... uuuuu kaze buraz aj mrs iz servisa , sta je bolan sad ...... odozdo truhlo samo na soljama se drzi :lol::lol::lol: , al tek registrovan ...

ja bi sva auta preko 25 kuka na otpad , pa bolan vozas auto starije od trebe s kojom se heftas :D al ne sva vec samo od ovih kamikaza sa dvicama gdje radi samo ventilacija , koci se motorom a o stopkama da ne pricamo , danas jednog u Tuzli kad nisam raznjeo .... ide covjek i odjednom stoji ni jedna lampa ne radi

:lol::lol::lol::lol:a


za 1000€ 2000god 206icu možeš uvest.. al jok
 
Član
Jedno veliko BRAVO za pokretaca teme.
Sta da ti kazem,i ja se u svemu sto si nabrojao u potpunosti slazem sa tobom. Ja,ti i nekolicina nasih istomisljenika nismo u stanju nista uraditi da bi promjenili nesto na bolje.Tako je kako je.
Imas cak likova(cast izuzecima koji su pod moranjem) koji se cak javno hvale po nekim forumima(klix.ba) kako te starudije od vozila,trebaju da se pustaju na tehnickim pregledima i kako su oni upravo ti koji to rade svakodnevno.Kada im skrenes paznju na to,da to nije u redu,ti isti maloumnici ospu drvlje i kamenje na tebe,kako si ti nevaljao i zao,a eto oni toboze dobri ljudi i super raja,te samo zele da pomognu nekome.

Bosna je takva i ja smatram da se to ama bas nikad nece promjeniti.U EU i nekim stranim zemljama,imao sam priliku da gledam tehnicki pregled kako ljudi rade.Nema sanse da bi te pustio da prodjes,ako imas nekih nedostataka na vozilu.Kamere sve snimaju,svi se podaci pohranjuju.Ako te policija zaustavi i ustanovi da nesto na vozilu ne stima,i ako si ''juce'' prosao na tehnickom pregledu,ti odgovaras,a onaj ko te je pustio sa tehnickog pregleda odgovara krivicno,novcana kazna,gubitak posla i eventualno zatvorska kazna.

Ja kada sam kupio eto zadnje vozilo novo iz salona,Audija A5 bio sam obavezan da ga odvucem na tehnicki pregled:lol: Ali kad vidis meni fol zagledaju auto sa 20 predjenih kilometara,a tamo neki krs koji nema poda i svaka guma svoju politiku vodi,prodje tehnicku uspjesno,ne znas da li bi od tuge plakao ili se smijao...

A da ne govorim o kontroli svjetala i ovih divljackih xenona...
 
Član
Krivi su vlasnici vozila najvecim djelom!

Licno osiguravam 3vozila na jednom teh.pregledu i kod jedne osig.kuce svaki put kazem pregledaj sve i napisi nedostatke i to se kasnije mijenja.
Imao sam slucaj na autoputu gdje me je preticao "ford tranzit" vlasnik se zna:D ovo mu je polozaj u traci "/" i to vozi oko 110Kmh
 
ne slazem se da treba bas sva auta preko 20god pod presu, ja sa svojom kantom smijem na bilo koji tehnicki pregled i garant je ispravniji od pola novijih auta sto se vozaju:D
 
Član
Kod nas je sve po principu "jesam li ja tu dobar".

Evo jos jedan ocigledan slucaj, gdje je neko stavio fine pare u djep, a sto je sistem 3x losiji od starog, koga briga.

198198_253416358120629_172259526_n.jpg
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
ne slazem se da treba bas sva auta preko 20god pod presu, ja sa svojom kantom smijem na bilo koji tehnicki pregled i garant je ispravniji od pola novijih auta sto se vozaju:D

Apsolutno tacno. ;)
Moze auto i 35 god biti staro ali treba da ispunjava uslove sigurnosti na putu prvenstveno zbog vozaca i saputnika i zna se sta se sa vozilom te starosti moze raditi.

Evo ja odgovorno tvrdim da je moje najstarije auto (Vectra) 100% ispravnije od bilo kog auta policije u mom gradu i od auta tzv. FIRMASA koji jos voze na fabrickim gumama iz 2004 god... i koje policija samo pozdravlja a ne zaustavlja....
 
Top