Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Tehnički pregledi u BiH!! Kriminalno udruženje ili šta??

Član
Evo gledam vec duze vrijeme ove nase tehnicke preglede i vozila koja se krecu po nasim putevima.
Vise od 50% ih je ''svjesno'' neispravno.
Par primjera:

Lokalni policajac vozi kadeta 80 i neko godiste. Pragovi i vrata do pola truli, kadet se savio na sredini od propalosti ali on ga vozi tako vec bar 5 godina. Pa kako moze dobiti taj tehnicki ako se imalo radi po zakonu.??? Kakva je tek mehanika tog auta kada okolo tako izgleda?

Svako trece auto na magistrali koje sretnem ima UK farove i svjetlost bacaju kontra, tj. tacno meni u oci. Kako takvi mogu proci tehnicki pregled??

Slucajeva je bezbroj a niko ne reaguje. Poslije se pitamo zasto je neko poginuo ili ostao invalid zbog nekoga.

Da li mi kao vozaci koji drze do ispravnosti svojih automobila trebamo reagovati na neki nacin da se poostre tehnicki pregledi vozila da ne strepimo da li ne cas neko ubiti/podletiti/udariti ili sta ja znam vec zbog neispravnosti vozila.

Ne razumijem takve jer time prvenstveno ugrozavaju vlastiti zivot i zivot drugih ucesnika u saobracaju.

Skoro sam bio prisutan tehnickom pregledu u Austriji na OAMTC-u. Sat ipo je covjek pregledao auto 2007 godiste sa nekom mizerijom od kilometara. Znaci nema izuzetaka, strogo i po pravilima.

Da li tako treba i kod nas?

PS. Nasiroko sam ga razvukao, izvin'te:D
 
Član
Tehnički pregledi su uglavnom u privatnom vlasnistvu i radnici jednostavno imaju NAREDJENJE da pustaju sve i svasta (zna se zbog cega) inace ostajes bez posla i to je to...
 
Član
edo_benz je napisao(la):
kadett je to:lol:

Ma to mi je bio primjer zato sto ga policajac vozi ali ima i gorih slucajeva;)

semma je napisao(la):
Tehnički pregledi su uglavnom u privatnom vlasnistvu i radnici jednostavno imaju NAREDJENJE da pustaju sve i svasta (zna se zbog cega) inace ostajes bez posla i to je to...

znaci kriva je iskljucivo drzava sto dozvoljava takav rad tehnickih pregleda i svjesno salje ljude u problem radi punjenja budzeta...
 
Član
danas gledam kroz prozor, T raskrsnica, vozilo Fiat bravA , vozi pravo i skrece desno na raskrsnici, i odma 3 metra poslije raskrsnice lijevi tocak mu se izvrnu, pukla valjda kugla ne znam ni ja sta već. vidio sam samo da je policajac izašao iz auta ,krenuo kuci valjda...

to se nije moglo desit odjednom,vjerovatno je taj dio vec dugo vremena loš i eto danas je popustio.

ja sam radio na teh.pregledu, tu sam skolu i zavrsio, i doci ce i kod nas zakon kao u EU sa detaljnim pregledom vozila, al kad to je pitanje veliko, dok sam radio licno sam pustao takve sa kadetima, istruhlo 40 % vozila, da ga ne pustis zovne ti sefa i tebi noga s posla :icon_smile:
 
Ma koliko su krivi tehnicki toliko su i vlasnici. Aj kontam da neko nema bas da redovno odrzava i da mjenja svaku je*enu sitnicu, ali makar ono osnovno, bem li ga i auto...
 
Član
bio sam svjedok kad ispred mene lada neka stara prolazi tehnicki, covjek prednjim kocnicama odradjuje mjerenje zadnjih, izduvne gasove na foru, meni nikad nisu farove upalili da vide da li rade, kamo li da gledaju gdje baca snop, provjere kocnice i izduvne gasove i pici. naravno da sam gledao da mi auto uvijek bude ispravno nevezano za njih, ali provjeravaju minimalno, mogu misliti sta bi tek bilo da ih neko zamoli da mu sta progledaju. sta bi tek onda "radili" :D
 
Član
I da, ovo sam zaboravio. Recimo prilikom tehnickog je logicno da pogledaju gume, profil dimenzije i sta vec...???

Komsija mi vozi na 4 razlicite gume. Razlicit proizvodjac, sara, i dimenzija.

I ne daj boze da imas saobracajku zimi(izlijetanje) odmah se uhvate za to da su ti gume celave, a tak isti koji ti to kaze te pustio da prodjes tehnicki...
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ma koliko su krivi tehnicki toliko su i vlasnici. Aj kontam da neko nema bas da redovno odrzava i da mjenja svaku je*enu sitnicu, ali makar ono osnovno, bem li ga i auto...

jest, al da mora na tehnickom proci pravi pregled, zamijenio bi i to osnovno, a nebi prolazilo sve i svasta.
 
Član
imao sam tu "cast" radit u jednom servisu koji vrsi tehnicki pregled mogu ti rec da se tu samo gleda profit i nista vise, samo profit
na dan je znalo bit i preko 50auta i od tih 50 mozda se potrefi 1 il nijedan vlasnik auta da te pita sta je lose sa autom vazno je da dobije papir da moze registrovat a ja nesmijem rec da auto nije u redu jer smanjujem profit i dobijam nogu u dupe i nema taj mjesec plate,.
vjeruj kakvih sam auta nagledo nikad necu zaboravit vw passat 83 pijacar nerade mu kocnice ustvari fata malo prednji desni i kada treba mu testirat kocnice nista se ne desi vrti se se i dalje mi napravili sprdanciju od njega al mu moramo dat papir da je ok kazes ti covjeku da to popravi al eto njega dogodine al za svaku sugestiju klijentu da popravi dobijes ribanje od sefa da time tjeramo musterije,.
a za izduvne gasove ako neprodje taj auto uvjek ima neki ispravan na parkingu pa se na njega nakaci i izmjeri i to slikanje sto su uveli ah da slikanje :lol::lol:
al evo ti primjer za teretna vozila polugodisnji tehnicki ne izdaju papire vec neke interne sta vec koji vaze samo u servisu jer ako te policija zaustavi taj papir o teh. ispravnosti nije po zakonu i dobivas kaznu od par hiljada km za tehniciki neipravno auto evo kod nas 2 kombia stoje jer nemaju taj papir ne isplati se kazna

a jesi gledao za homologaciju kako se pregleda il plinska instalacija plinska instalacija na subaru legacy starom 3 god fabricka sa svim njemackim certifikatima na bocu je garancija 5 god,. pregledana u de par dana prije posjedujemo papir i dingospo u servisu kaze da ta boca ne podlijeze bih standardima da mi servis ima prodati ugradit njihovu odgovarajucu,(a znam odakle njihova boca i gdje je testirana i koliko u odnosu na ovu iz subi) medjutim u bih vaze neki veci zakoni koji su mnogo stroziji negu bilo gdje u svjetu :lol::lol::lol:

nemoj da te to nervira samo ces se beze nervirat
 
Član
Mi ne mozemo nista uraditi ali nista bice ovakvih stvari jos 20 godina sto se tice bosne i nemoj tome da se cudis sve krece od glave tj riba smrdi od glave drzava trula sta dalje ocekivati:icon_question:
 
jesi nasao gdje ces trazit podrsku i razumjevanje,pogledaj samo koliko ljudi ugradjuje xenone u farove sa sjenilima,kad ga sretnes na mjestu gdje nema rasvjete,molis Boga da ne sletis sa ceste :icon_mad: a o stelovanju farova da ne govorim,garantujem da 50% vozaca uopste ne zna da to postoji :icon_sad:
 
Član
Ma nije to za podrsku vac da se zapitamo gdje to vodi?

Meni je samo krivo sto ljudi ne shvataju opasnost (po sebe i druge) sto svjesno voze neispravna auta
 
Top