TDI tuning

TDI tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
core2sa je napisao(la):
Micky je napisao(la):
ili opet kupi nurijnog golfa :cool::cool::cool:
jel ovo nekakva prozivka ?


p.s.
ako ti trebaju pumpa-dizne set 4. kom. ima na stanju.

http://www.bhtuning.com/showthread.php?tid=12025
zbog ovog sam rekao da kupi golfa jer znam koliko je nurija dao para do sad, a otprilike znam cemu sta vodi, jeftinije dodje kupiti gotov proizvod. Koliko se sjecam i nurija je poceo samo cip, i to a zna se gdje je na kraju izasao, a moze i mrva i da potvrdi koliko sta kosta i koliko je do sad dao u auto a jos je stock. :icon_exclaim:

poslje nastavaka za auspuh treba i jeger naljepnica i sajsiga.ba obavezno. :lol::lol:
Ja prvi bi najvise volio kad bi svi mogli da rade auta kako zele ali eto takva nam situacija pala
 
Član
smajke je napisao(la):
Zanimljiva tema

kako nece biti zanimljiva kad se 50% postova zavrsi u neku glupu raspravu bez kraja..
ovdje svega ima samo tuninga negdje... nazalost
Svaka cast pojedincima ;)
 
Član
damko je napisao(la):
core2sa je napisao(la):
Joj kakve su to samo price... ne mozes da vjerujes...

kaze
novi turbo- oko 2500-3000km(neces valjda polovan na takvo auto)
novi ispuh komplet-oko 2000km kako valja
...

jes ti sta tuniro pa da zans da su takve cjene ? pricate gluposti, a ovaj sto je htjeo kao da tunira auto prvi post docekao da mu neko kaze nemoj da on kao odustane, suplja prica po forumu...

dobro vam rece covjek, uzmi kn filter il jos bolje onu kopiju, stavi rore na kraj auspuha niklovane i furaj se da imas 200ks, a jos malo radi predstave probusi cjev sa IC-a da malo dimi auto i bices "original" tuniran...

Srdjane: imam samo originalne dizne iz passat-a PD130 2004.
sto je suplja prica.....ja samo gledam tako ...ja polovnu turbinu nebih drug stavljao...na auto koje je novo...koliko je nov turbo ovde kod nas u Bosni zajedno sa ugradnjom??
ispuh je upravo toliko para(milltek sport recimo) ako hoces da uradis kako valja a ne da isjeces katalizator izbacis srednji i zadnji lonac i stavis vecu cijev u nekoj garazi...
I nisam nista radio na autu osim cipa upravo zbog ovih stvari...
I ja sam ubjedjenja da se moze odraditi mozda nesto i jeftinije ali sve je stvar ukusa....Pa tip od kojeg si kupio golfa me je upravo odvratio od daljnjeg tuninga,sta mislis zbog cega,pa Srdjan..pa ne pricaju ljudi dzaba takve stvari.....A Mirsin Leon je previse skupo auto da ga covjek tunira sam u garazi o tome se radi...
Sto si prodao svoje auto na kraju krajeva???
I dobro bi bilo da kazes na koji nacin si ti tuniro 1.9 tdi....

Upravo zbog tih stvari o koijim veze nemas nisi uradio nista, stvar ukusa ? Kakvog ukusa, kad ti nemas pojma kako izgleda jedno, kako drugo, a kakav je efekat jednog, a kakav drugog ?
Mirsin leon je skupo auto, nurijin golf je u vrijeme kad ga je on isto preskup, ja sam za njega dao 25000, pa sam ga jedno 10 puta rastavio i sastavio, promjeni dijelove, ubacivo izbacivo iz konfiguracije itd, a to sve kosta puno vise od tog vaseg nekog tuninga o kom vi pricate, samo jedna promjena konfiguracije kompletne motora necu ni da kazem koliko je ispala. Al nebitno, zasto pocinjete temu kad nece nista ni od cega biti, da bi dosli u centar paznje, da malo pametujete i pricate stvari o kojim nemate veze itd... iz supljeg u prazno.

Hoces da tuniras TDI motor ?

uzmes IC kit
uzmes turbo (1000-1500KM nov u uzicu custom-made po tebi)
promjenis filter
promjenis mjerac protoka zraka

ovo sve izadje hajmo sabrat oko 3000KM

sad mi nemoj rec da tebi terba NOS, sitner itd, jer je to proseravanje... i nemojte majke vam vise pricat o cjenama o kojim veze nemate. jebote svi pametni ovdje, svi tuning eksperti niko ne zna zamjenit zubcasti remen.
 
Član
damko je napisao(la):
Mirso spremi 3.000km i u Sarajevo.....
Pozz.....

Hahah...

@core2sa

Stvarno ne znam šta si se ti nahujo?! Mogao sam pitat i čisto informativno, a tebe niko nije uopšte ni tjerao da pišeš i držiš govore o tome hoćel šta bit ili neće od tuninga...forum je prije svega za informisanje druže, a ja cijenim od sviju savjete inače ne bi ni pitao...

I što se mene tiče, može lock na temu!
Pozz
 
Član
http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=19429

eto mirso,turbina ko stvorena za tebe;)
 
Početnik
mirso

mozda i mozes dohvatiti tih 200PS

ali moras mjenjati dizne, izduv, usis , i malo motormanagement software :)
Ali to nije sve jer nebo je granica , mozes malo onda olaksati zamajac, remenice .....

i onda tako dalje :)
 
Član
core2sa je napisao(la):
damko je napisao(la):
core2sa je napisao(la):
Joj kakve su to samo price... ne mozes da vjerujes...

kaze
novi turbo- oko 2500-3000km(neces valjda polovan na takvo auto)
novi ispuh komplet-oko 2000km kako valja
...

jes ti sta tuniro pa da zans da su takve cjene ? pricate gluposti, a ovaj sto je htjeo kao da tunira auto prvi post docekao da mu neko kaze nemoj da on kao odustane, suplja prica po forumu...

dobro vam rece covjek, uzmi kn filter il jos bolje onu kopiju, stavi rore na kraj auspuha niklovane i furaj se da imas 200ks, a jos malo radi predstave probusi cjev sa IC-a da malo dimi auto i bices "original" tuniran...

Srdjane: imam samo originalne dizne iz passat-a PD130 2004.
sto je suplja prica.....ja samo gledam tako ...ja polovnu turbinu nebih drug stavljao...na auto koje je novo...koliko je nov turbo ovde kod nas u Bosni zajedno sa ugradnjom??
ispuh je upravo toliko para(milltek sport recimo) ako hoces da uradis kako valja a ne da isjeces katalizator izbacis srednji i zadnji lonac i stavis vecu cijev u nekoj garazi...
I nisam nista radio na autu osim cipa upravo zbog ovih stvari...
I ja sam ubjedjenja da se moze odraditi mozda nesto i jeftinije ali sve je stvar ukusa....Pa tip od kojeg si kupio golfa me je upravo odvratio od daljnjeg tuninga,sta mislis zbog cega,pa Srdjan..pa ne pricaju ljudi dzaba takve stvari.....A Mirsin Leon je previse skupo auto da ga covjek tunira sam u garazi o tome se radi...
Sto si prodao svoje auto na kraju krajeva???
I dobro bi bilo da kazes na koji nacin si ti tuniro 1.9 tdi....

Upravo zbog tih stvari o koijim veze nemas nisi uradio nista, stvar ukusa ? Kakvog ukusa, kad ti nemas pojma kako izgleda jedno, kako drugo, a kakav je efekat jednog, a kakav drugog ?
Mirsin leon je skupo auto, nurijin golf je u vrijeme kad ga je on isto preskup, ja sam za njega dao 25000, pa sam ga jedno 10 puta rastavio i sastavio, promjeni dijelove, ubacivo izbacivo iz konfiguracije itd, a to sve kosta puno vise od tog vaseg nekog tuninga o kom vi pricate, samo jedna promjena konfiguracije kompletne motora necu ni da kazem koliko je ispala. Al nebitno, zasto pocinjete temu kad nece nista ni od cega biti, da bi dosli u centar paznje, da malo pametujete i pricate stvari o kojim nemate veze itd... iz supljeg u prazno.

Hoces da tuniras TDI motor ?

uzmes IC kit
uzmes turbo (1000-1500KM nov u uzicu custom-made po tebi)
promjenis filter
promjenis mjerac protoka zraka

ovo sve izadje hajmo sabrat oko 3000KM

sad mi nemoj rec da tebi terba NOS, sitner itd, jer je to proseravanje... i nemojte majke vam vise pricat o cjenama o kojim veze nemate. jebote svi pametni ovdje, svi tuning eksperti niko ne zna zamjenit zubcasti remen.

Ne znas ni ti bas sta radis...Jos nijednog covjeka nisam cuo da je pohvalio tvoj rad ili voznju,raja misli da si furac..Ti si kupio gotovo auto koje je islo predobro,to sto si ga ti 10 puta rastavio je tvoj problem,sta si dobio time ?? Jel ide bolje,jesi li negdje izmjerio kako ide ? I nakon kratkog vremena ga prodajes,ne ulazim u to ali nisi ni ti toliko pametan koliko se predstavljas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top