TDI tuning

TDI tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
allroad je napisao(la):
moze se 200KS izvuc kao od onog mog prijatelja pajdo neki sto ima skodu... isto 1.9TDI 105KS i 5 brzina cini mi se... sad ima oko 200KS... on je radio chip, cini mi se intercooler i jos sitnica nekih mozda odvrno malo turbo i tako to... a jos je dodatno radio na elektronici i dobio je 20-30KS al tesko da ce ti to iko uradit jer on radi u jednoj garazi u austriji pa je sve sam sebi uradio...

ha ha ha ha konjici moji konjici kako je fino pricatio o njima u virtuelnom svijetu.Nepostoji turbo na dizelu koji moze snagu dici za 100 ks a pogotovo ne na 1.9 tdi motoru,mozes staviti i 5 intercooler i prepraditi 5 elektronika ali nemas osnovne dvije stvari a to je turbo pritisak i dizne koje bi omogucile snagu od 200 ks na 1.9 motoru,tako da su to samo neke fine bajke.Ta tom 1.9 tdi od 105 ks vise od 45 ks je nemoguce izvuci na standard turbo.Zao mi je ali tako je :icon_smile:
 
Super Moderator
KRVOLOK je napisao(la):
allroad je napisao(la):
moze se 200KS izvuc kao od onog mog prijatelja pajdo neki sto ima skodu... isto 1.9TDI 105KS i 5 brzina cini mi se... sad ima oko 200KS... on je radio chip, cini mi se intercooler i jos sitnica nekih mozda odvrno malo turbo i tako to... a jos je dodatno radio na elektronici i dobio je 20-30KS al tesko da ce ti to iko uradit jer on radi u jednoj garazi u austriji pa je sve sam sebi uradio...

ha ha ha ha konjici moji konjici kako je fino pricatio o njima u virtuelnom svijetu.Nepostoji turbo na dizelu koji moze snagu dici za 100 ks a pogotovo ne na 1.9 tdi motoru,mozes staviti i 5 intercooler i prepraditi 5 elektronika ali nemas osnovne dvije stvari a to je turbo pritisak i dizne koje bi omogucile snagu od 200 ks na 1.9 motoru,tako da su to samo neke fine bajke.Ta tom 1.9 tdi od 105 ks vise od 45 ks je nemoguce izvuci na standard turbo.Zao mi je ali tako je :icon_smile:

pa druze vidis kako sam nabrojo nije samo turbom dobio 100 konja nego chip, elektronika, intercooler i jos dosta sitnica a covjek radi u garazi kakva nema u bosni znaci na racunaru si radi sta god hoce... i imas u garazi vidi da dere A4 1.8T od 180KS :)
 
Član
nemoj se zavaravati,nemoze bez turba dobiti tu snagu,ti pominjes cip i elektroniku a to je jedna te ista stvar,veci intercooler opet nista neznaci ako nemas veci turbo tako da se on i nemjenja bez drugog turba.

Bez druge turbine i vecih dizni vise id 150 ks se nemoze dobiti,sve to sto ti nabrajas su nebitbe stvari za snagu vecu od 150 ks.

To sto je neko brzi on nekoga je i do vozaca i do ispravnosti drugog auta tako da to i netreba porediti i gledati.
 
Član
allroad je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
allroad je napisao(la):
moze se 200KS izvuc kao od onog mog prijatelja pajdo neki sto ima skodu... isto 1.9TDI 105KS i 5 brzina cini mi se... sad ima oko 200KS... on je radio chip, cini mi se intercooler i jos sitnica nekih mozda odvrno malo turbo i tako to... a jos je dodatno radio na elektronici i dobio je 20-30KS al tesko da ce ti to iko uradit jer on radi u jednoj garazi u austriji pa je sve sam sebi uradio...

ha ha ha ha konjici moji konjici kako je fino pricatio o njima u virtuelnom svijetu.Nepostoji turbo na dizelu koji moze snagu dici za 100 ks a pogotovo ne na 1.9 tdi motoru,mozes staviti i 5 intercooler i prepraditi 5 elektronika ali nemas osnovne dvije stvari a to je turbo pritisak i dizne koje bi omogucile snagu od 200 ks na 1.9 motoru,tako da su to samo neke fine bajke.Ta tom 1.9 tdi od 105 ks vise od 45 ks je nemoguce izvuci na standard turbo.Zao mi je ali tako je :icon_smile:

pa druze vidis kako sam nabrojo nije samo turbom dobio 100 konja nego chip, elektronika, intercooler i jos dosta sitnica a covjek radi u garazi kakva nema u bosni znaci na racunaru si radi sta god hoce... i imas u garazi vidi da dere A4 1.8T od 180KS :)
Neznam druze ko si i sta radis al Krvoloku nije jedan dizel izasao iz garaze nego... dosta njih!! A jedan od bolji dizela ti je ovaj sivi leon i Nurijin golf, a svi znamo kako idu :) Ja sam sebi htjeo dizela "nabrijati" odmah mi je cojek rekao da nista nemoze bez dizni vece turbine (dosta vece) nekih trkaci elektronika i tako to.. da nenabrajam ;) A sve to imaju vec spomenuti dizeli! Tako da zna covjek sta prica ;)
Taj tvoj drug il ti nije fino objasnio sta je radio na masini ili on konje zbraja "samo tamo" sto bi reko Tepsija :icon_smile:
 
Super Moderator
ah joj vi meni sad pricate svasta... znam ja da KRVOLOK zna sto put bolje al kazem da je ovaj izvuko 200KS a sad ne znam sta je tacno radio moguce da mu je i turbo mjenjo jer nisam ni ja informisan 100%... a kod njih su sva auta super znaci da je i onaj A4 1.8T ispravan vidio sam ga i na puno slika i clipova i super je auto... da ne pricamo dalje ako uspijem doc do 100% tacnih informacija javim :lol:
 
Član
men se cini da vecina svijeta oce izvuc maximalno iz auta za npr 1000km.....a taj sto ima skodu neb reko da ima tolko ps ak je sam to radio......a dizne i jesu jeftine:cool:
 
Član
ma nisam ja rekao da si TI to radio!!!
Al hocu da kazem da te nije informisao kako treba :lol:
 
Super Moderator
Mrva je napisao(la):
ma nisam ja rekao da si TI to radio!!!
Al hocu da kazem da te nije informisao kako treba :lol:

pa moguce druze ovaj mi je samo reko da ima oko 200PS i da ne zna sta je sve tacno radio.. bas cu ga ufatit da se malo raspita :D
al stvarno kako ide i ja mislim da ima tako nesto oko 200PS... pored tog A4 poderala je i octavio 2.0TDI sa chipom i jos nekih dorada...
 
Član
Danas sam i ja poderao Eskorta 1.6 16V, svjeze sam od majstora dosao, zamjenio zadnje amortizere i manzetnu na kinetickom! A vozim 1.6dizlo! :lol:
 
Član
Hvala svima na komentarima.
Sad što se tiče mog auta, rekoše mi u par navrata da je intercooler dovoljno veliki da podrži te prerade pa se i ne bi morao mjenjat. Što se turbine tiče, da li bi išla dobro od 2.5 TDI, iz Audi A6?! Takvih polovnih ima na eBay-u za relativno finu svoticu...

Mene interesuje do koje granice se može ići, a da se NE stavlja novi mjenjač i novo kvačilo jer je onda prava gnjavaža, o troškovima da ne pričam...u tom slučaju se stvarno ne isplati...
 
Član
ja mislim da tebi jos jako malo treba do granice , da trebas nove dizne, tubina je tu manji problem , pa IC , pa onda granu moras raditi, pa onda usis, pa onda sve to zajedno staviti u autu i onda vidis da treba sinter lamela , i tu nastaje problem mjenjaca , zamajca itd...... uzivaj u tome sto sad imas , kad mognes promjeni auto ili skupljaj pare pa onda sve stavi od jednom. ili opet kupi nurijnog golfa :cool::cool::cool:

p.s. ako ti sta nije jasno obrati se Dubravku :icon_question:
 
Član
mirso je napisao(la):
Hvala svima na komentarima.
Sad što se tiče mog auta, rekoše mi u par navrata da je intercooler dovoljno veliki da podrži te prerade pa se i ne bi morao mjenjat. Što se turbine tiče, da li bi išla dobro od 2.5 TDI, iz Audi A6?! Takvih polovnih ima na eBay-u za relativno finu svoticu...

Mene interesuje do koje granice se može ići, a da se NE stavlja novi mjenjač i novo kvačilo jer je onda prava gnjavaža, o troškovima da ne pričam...u tom slučaju se stvarno ne isplati...

ta turbina je dovoljna za 200 ks ali tvoje dizne tesko da mogu preko 180 ks izbaciti,morao bi da nadjes malo jace dizne.

Lamela i korpa mogu da ti izdrze ako nebudes kretao pun gas iz overboosta ako to budes radio onda ces morati i lamelu i korpu da mjenjas.
 
Micky je napisao(la):
ja mislim da tebi jos jako malo treba do granice , da trebas nove dizne, tubina je tu manji problem , pa IC , pa onda granu moras raditi, pa onda usis, pa onda sve to zajedno staviti u autu i onda vidis da treba sinter lamela , i tu nastaje problem mjenjaca , zamajca itd...... uzivaj u tome sto sad imas , kad mognes promjeni auto ili skupljaj pare pa onda sve stavi od jednom. ili opet kupi nurijnog golfa :cool::cool::cool:

p.s. ako ti sta nije jasno obrati se Dubravku :icon_question:

MIRZA nisi normalan.LOLLLLLLLOLLLOLOLOLOLOL
Pao sam sa stolice...volim te budalooo:cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top