TDI tuning

TDI tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Razmišljam o nekim planovima na proljeće što se tiče tuninga TDI motora, pa reko da se posavjetujem i sa vama...

Stvar je sljedeća...seat leon, 1.9 TDI motor, fabrički 105 KS, chipovan na cca 140-145 KS (nisam bio na valjcima ali tu je to). I sad je to dobra snaga al treba napomenut da je Leon dosta teško auto, 1500 kg, tak da mu to nikako ne ide u prilog...Cilj mi je izvući negdje od 180 do 200 KS nakon prerada.

Mjenjač je 5 brzina. Da li je moguće i ako jeste, šta je sve potrebno?! Usis, Ispuh, nova turbina?!?!?

Ovde bi krvolok mogao da bude najkompetetniji, ali ko god se osjeća da mu je ovo specijalnost, nek pridonese sa savjetima :cool:
Thx fellas ;)
 
Član
Da sebi skratis zavrzlame i muku, kupis sebi auto od 200 konja i sredis ga, a da motor i ne diras... ;)
 

IGY

Član
veca turbina bi ti svakako najvise pomogla ali to kosta....
i naravno malo poradis na izduvu, malo na usisu......
i onda ostanes kokuz:cool:
 
Legend
IGY je napisao(la):
veca turbina bi ti svakako najvise pomogla ali to kosta....
i naravno malo poradis na izduvu, malo na usisu......
i onda ostanes kokuz:cool:

Tu je BATKO da ga doceka :lol:

Mozda nebi bilo lose da popricas sa Nurijom, obzirom da je on to sve prosao vec.

btw, ako kome trebaju dvije boce za nitro, ima na prodaju :lol:
 
Član
mislim da ti je pametnije prodati tog leona , i kupiti od nurije golfa evo vidim opet se prodaje jeftinije ce te doci vjeruj mi, to ce ti svi potvrditi da je bolje kupiti sto je vec neko radio ovako ce te doci jako skupo, od turbine, IC , dizne, lamela , cip, usis, grana itd.... zna daki koliko je ovo sve kostalo, samo npr . diznu su ti oko 600 eura a dalje ti racunaj ..................
 
Član
onaj decko iz zg sto ima leona TDI srebrenog (zadnji kraj crniod cadze)
ima 6 gang shalt getribu (to bi tebi bila dobra solucija) posto ti imas 5
on ima turbinu od 2.5 TDI Audi A6
auto ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ali i dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


[attachment=11026]
 
Član
zdravko je napisao(la):
onaj decko iz zg sto ima leona TDI srebrenog (zadnji kraj crniod cadze)
ima 6 gang shalt getribu (to bi tebi bila dobra solucija) posto ti imas 5
on ima turbinu od 2.5 TDI Audi A6
auto ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ali i dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ja sam cuo da ovo sve prebacuje u golfa dvicu! oke to sad nije bitno treba covjeku pomoc


Ovo sto ti je Micky rekao ima mjesta! I ja sam Imao isti problema, al brate nista bez skonzora :) Sve sto ide preko 160KS moras dizne mjenjat, a hoce li lamela drzat, tesko :icon_mad::icon_mad: mislim treba ti hebeni para za tako nesto. Dobro skontaj hoces li se upustiti u to! I ta konjaza ti je dovoljna po gradu ;)
 
Član
zdravko je napisao(la):
onaj decko iz zg sto ima leona TDI srebrenog (zadnji kraj crniod cadze)
ima 6 gang shalt getribu (to bi tebi bila dobra solucija) posto ti imas 5
on ima turbinu od 2.5 TDI Audi A6
auto ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ali i dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ha ha 2.5 tdi turbo,taj turbo je odavno van otisao iz toga auta...

Skupo je da ulazes bilo sta osim cip tuninga u taj motor,cip tuning je jedino sto je jeftino,svaki dalje KS je puno para.Ostavi to tako kako jeste ili spremi xxxx eura za dalje prepravke.Moze je svasta uraditi ali sve to kosta puno vise od cipa.
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
zdravko je napisao(la):
onaj decko iz zg sto ima leona TDI srebrenog (zadnji kraj crniod cadze)
ima 6 gang shalt getribu (to bi tebi bila dobra solucija) posto ti imas 5
on ima turbinu od 2.5 TDI Audi A6
auto ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ali i dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ha ha 2.5 tdi turbo,taj turbo je odavno van otisao iz toga auta...

ha neznam nisam se odavno vidio sanjim znam da je prije imo a sda neznam
 
Član
zdravko je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
zdravko je napisao(la):
onaj decko iz zg sto ima leona TDI srebrenog (zadnji kraj crniod cadze)
ima 6 gang shalt getribu (to bi tebi bila dobra solucija) posto ti imas 5
on ima turbinu od 2.5 TDI Audi A6
auto ideeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ali i dimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ha ha 2.5 tdi turbo,taj turbo je odavno van otisao iz toga auta...

ha neznam nisam se odavno vidio sanjim znam da je prije imo a sda neznam

to je bilo prije 2 god :)
sad ima od 535d e60 bmwa turbo

Prije je isao 14.5 sa tom turbinom od audija a sad ide 12.9

Trenutno to sve prebacuje u golf II awd i trebao bi ici visokih 11 sec ako se nesto nebi iskomplikovalo.

Motor je 1.9 tdi a snaga oko 330 ks
 
Član
Znači skoro pa nemoguća misija...Okey, hvala svima na komentarima. Zato i jest forum, da se posavjetujemo ;)

Što se tiče mjenjanja auta, nije mi to trenutno u planu jer mi se ne isplati jednostavno...mislio sam malo dobit još na snazi, al ako su baš tolika ulaganja, bolje onda uložit u nešto drugo...

Pozz raja
 
Član
mirso je napisao(la):
Znači skoro pa nemoguća misija...Okey, hvala svima na komentarima. Zato i jest forum, da se posavjetujemo ;)

Što se tiče mjenjanja auta, nije mi to trenutno u planu jer mi se ne isplati jednostavno...mislio sam malo dobit još na snazi, al ako su baš tolika ulaganja, bolje onda uložit u nešto drugo...

Pozz raja



zasto mislis da je nemoguca misija
uz malo srtece zdravlja i para i znanja sve se da napravit
 
Član
zdravko je napisao(la):
mirso je napisao(la):
Znači skoro pa nemoguća misija...Okey, hvala svima na komentarima. Zato i jest forum, da se posavjetujemo ;)

Što se tiče mjenjanja auta, nije mi to trenutno u planu jer mi se ne isplati jednostavno...mislio sam malo dobit još na snazi, al ako su baš tolika ulaganja, bolje onda uložit u nešto drugo...

Pozz raja



zasto mislis da je nemoguca misija
uz malo srtece zdravlja i para i znanja sve se da napravit

Uz malo srece, zdravlja i PUNO para i znanja sve se da napraviti...;)
 
Član
Sina je napisao(la):
zdravko je napisao(la):
mirso je napisao(la):
Znači skoro pa nemoguća misija...Okey, hvala svima na komentarima. Zato i jest forum, da se posavjetujemo ;)

Što se tiče mjenjanja auta, nije mi to trenutno u planu jer mi se ne isplati jednostavno...mislio sam malo dobit još na snazi, al ako su baš tolika ulaganja, bolje onda uložit u nešto drugo...

Pozz raja



zasto mislis da je nemoguca misija
uz malo srtece zdravlja i para i znanja sve se da napravit

Uz malo srece, zdravlja i PUNO para i znanja sve se da napraviti...;)



zavisi za nekog je 10 000 € malo a zanekogv je puno
zavisi po potrebama i stanju
 
Super Moderator
moze se 200KS izvuc kao od onog mog prijatelja pajdo neki sto ima skodu... isto 1.9TDI 105KS i 5 brzina cini mi se... sad ima oko 200KS... on je radio chip, cini mi se intercooler i jos sitnica nekih mozda odvrno malo turbo i tako to... a jos je dodatno radio na elektronici i dobio je 20-30KS al tesko da ce ti to iko uradit jer on radi u jednoj garazi u austriji pa je sve sam sebi uradio...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top