TDI tuning

TDI tuning

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mirso je napisao(la):
Razmišljam o nekim planovima na proljeće što se tiče tuninga TDI motora, pa reko da se posavjetujem i sa vama...

Stvar je sljedeća...seat leon, 1.9 TDI motor, fabrički 105 KS, chipovan na cca 140-145 KS (nisam bio na valjcima ali tu je to). I sad je to dobra snaga al treba napomenut da je Leon dosta teško auto, 1500 kg, tak da mu to nikako ne ide u prilog...Cilj mi je izvući negdje od 180 do 200 KS nakon prerada.

Mjenjač je 5 brzina. Da li je moguće i ako jeste, šta je sve potrebno?! Usis, Ispuh, nova turbina?!?!?

Ovde bi krvolok mogao da bude najkompetetniji, ali ko god se osjeća da mu je ovo specijalnost, nek pridonese sa savjetima :cool:
Thx fellas ;)

i ja sam nekad kontao nesto isto kao i ti ali cu pokusati biti sto kraci:
novi turbo- oko 2500-3000km(neces valjda polovan na takvo auto)
novi ispuh komplet-oko 2000km kako valja
novi usis i Interculer KIT oko 2000km
nove dizne cca 700km
novi remap cca 300 eura
pa onda ide nova lamela ,pa ventili a gdje su jos i ruke za ovaj sav posao...pa ode to sve u tacku drug.......bolja opcija je vidjeti koliko kosta Leon tdi sa 170KS i to love sto ces dati za tuning dati za doplatu za tog Leona na koji ces samo nabaciti chip i to je to......
Pozdrav!
 
Član
damko je napisao(la):
i ja sam nekad kontao nesto isto kao i ti ali cu pokusati biti sto kraci:
novi turbo- oko 2500-3000km(neces valjda polovan na takvo auto)
novi ispuh komplet-oko 2000km kako valja
novi usis i Interculer KIT oko 2000km
nove dizne cca 700km
novi remap cca 300 eura
pa onda ide nova lamela ,pa ventili a gdje su jos i ruke za ovaj sav posao...pa ode to sve u tacku drug.......bolja opcija je vidjeti koliko kosta Leon tdi sa 170KS i to love sto ces dati za tuning dati za doplatu za tog Leona na koji ces samo nabaciti chip i to je to......
Pozdrav!

U pravu si druže, što jest jest...uspio si me odgovorit od šejtanskog posla ;)

Kad nam je tuning tolko skup da se više isplati novo auto kupit heh...
Hvala na komentaru. Pozz
 
Član
mirso je napisao(la):
damko je napisao(la):
i ja sam nekad kontao nesto isto kao i ti ali cu pokusati biti sto kraci:
novi turbo- oko 2500-3000km(neces valjda polovan na takvo auto)
novi ispuh komplet-oko 2000km kako valja
novi usis i Interculer KIT oko 2000km
nove dizne cca 700km
novi remap cca 300 eura
pa onda ide nova lamela ,pa ventili a gdje su jos i ruke za ovaj sav posao...pa ode to sve u tacku drug.......bolja opcija je vidjeti koliko kosta Leon tdi sa 170KS i to love sto ces dati za tuning dati za doplatu za tog Leona na koji ces samo nabaciti chip i to je to......
Pozdrav!

U pravu si druže, što jest jest...uspio si me odgovorit od šejtanskog posla ;)

Kad nam je tuning tolko skup da se više isplati novo auto kupit heh...
Hvala na komentaru. Pozz

uvijek je tuning skup i to je pravi porez na luksuz i zato ga nemoze svako ni imati,bas moras imati para i ljubavi prema tuningu motora da to radis,nije za svakoga;)
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
uvijek je tuning skup i to je pravi porez na luksuz i zato ga nemoze svako ni imati,bas moras imati para i ljubavi prema tuningu motora da to radis,nije za svakoga;)

Shvatam ja to druže i podržavam. Sve što sam dosada radio na autu, ništa od toga nije bilo jeftino, sve je imalo dobru cijenu. Ja sam recimo više na audio komponente izdvojio nego neko na servise i održavanje auta u životnom vijeku...

Ali izdvojit 10.000 EUR za tuning dizel motora je stvarno pomalo suludo, zar ne misliš?! Živio sam nekoliko godina u Americi i tamo recimo za par hiljada dolara kupe čitav novi motor i stave u auto, a kakvi su oni freakovi, ti motori nikad nisu ispod 300 KS. Mislim da je kod nas taj motor tuning još dosta skuplji nego što bi trebao da bude kad uporediš sa standardom u BiH...dokaz za to jest da je samo 1 osoba (nurija) tako nešto radio. Siguran sam da bi bilo još kandidata (evo ja prvi) kad bi se to malo "unormalilo" s cijenama, al tako je kako je...Ispane da je fakat daleko lakše prodat i kupit jači auto nego ići na ovu soluciju, al to je (ja mislim) loša reklama za tuning...Nije da se žalim, znam da je "uzmi ili ostavi", al eto, onako napominjem...

Sve najbolje...Vidimo se...
 
Početnik
jos kad stavis KiN filter dobijes 20 konja i skined katalizator i eto imas 200 konja staces ista radit :)

Nego razmislja li iko o poboljsanju voznih performansi, ovjes, kocnice ili su sve straight line driveri ???
 
Član
muha je napisao(la):
jos kad stavis KiN filter dobijes 20 konja i skined katalizator i eto imas 200 konja staces ista radit :)

Nego razmislja li iko o poboljsanju voznih performansi, ovjes, kocnice ili su sve straight line driveri ???


Hehe muha kralju...da da haha, ti famozni filteri...
Trenutno su na autu Eibach Sportline opruge, a uskoro će i sportski amortizeri biti na tapeti, a poslije anti-roll kit...nije bilo potrebe za novim kočnicama...
 
Član
mirso je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
uvijek je tuning skup i to je pravi porez na luksuz i zato ga nemoze svako ni imati,bas moras imati para i ljubavi prema tuningu motora da to radis,nije za svakoga;)

Shvatam ja to druže i podržavam. Sve što sam dosada radio na autu, ništa od toga nije bilo jeftino, sve je imalo dobru cijenu. Ja sam recimo više na audio komponente izdvojio nego neko na servise i održavanje auta u životnom vijeku...

Ali izdvojit 10.000 EUR za tuning dizel motora je stvarno pomalo suludo, zar ne misliš?! Živio sam nekoliko godina u Americi i tamo recimo za par hiljada dolara kupe čitav novi motor i stave u auto, a kakvi su oni freakovi, ti motori nikad nisu ispod 300 KS. Mislim da je kod nas taj motor tuning još dosta skuplji nego što bi trebao da bude kad uporediš sa standardom u BiH...dokaz za to jest da je samo 1 osoba (nurija) tako nešto radio. Siguran sam da bi bilo još kandidata (evo ja prvi) kad bi se to malo "unormalilo" s cijenama, al tako je kako je...Ispane da je fakat daleko lakše prodat i kupit jači auto nego ići na ovu soluciju, al to je (ja mislim) loša reklama za tuning...Nije da se žalim, znam da je "uzmi ili ostavi", al eto, onako napominjem...

Sve najbolje...Vidimo se...

nema to veze sto se radi u bih kad se sve mora izvana nabavljati i nema popusta za nas ovde kad tamo kupimo.Amerika jeste najjeftinija za tuning ali cijela evropa je skupa a ne samo bih,mi svi sto radimo nabavljamo iz evrope dijelove i zato i jesu cijene visoke.Ima jos puno ljudi koji su mnogo vise para ulozili u motor od njega ali eto njega svi znaju i za njega su culi :icon_biggrin:

Uvijek je jeftinije ubaciti jaci motor ali to nije tuning i voziti takav motor nikad nije isto i nemoze se to porediti sa motorom koji je pojacan naknadno,ali sigurno da je to mnogo jeftinije i prakticnije...

pozdrav
 
Početnik
Taj eibach radi poso ,

kocnice ako ti kazes, motor je najslabija karika :)

jeste da kosta ali sta je tu je ..

amerika je ogromno trziste , koja trosi puno toga i automatski su cijene drugacije, d ane pricamo o logistici i slicnom, jer je jedna paleta da dodje iz spanije u svedsku jeftinije 5 puta nego iz slovenije u sarajevo...

imamo 2 izborra :) ici preko bare i tunirati jeftino aute a za te pare raditi ko ludi i misliti kako pobjeci nazad ili 2 izbor biti tu gdje jesmo pa lagano raduckati i skupljati lovu za tuning malo ispijajuci kafu sa rajom i dobro se zezajuci.

a osim toga stvar je prestiza tuning i nije bas za svakoga :icon_smile: pa ko voli nek izvoli
 
Član
Ode i ti u krajnost muha...bezpredmetno je nabrajat prednosti i mane ovog ili onog tržišta, a ne kamoli života tamo ili ovamo...svakom njegovo...to nije topic...dao sam par komentara vezano za tuning dotičnog motora i to je to...

U prvom postu sam napisao da težim jačini motora u rasponu 180-200 KS, a razvi se mit iz priče kao da sam rekao 500 ks i da budem brži od M3-ce :icon_rolleyes: To je povećanje od 30, 40 KS u odnosu na šta imam sad...nisam tražio svemirski brod, al et, izgleda da jesam...
 
Član
Joj kakve su to samo price... ne mozes da vjerujes...

kaze
novi turbo- oko 2500-3000km(neces valjda polovan na takvo auto)
novi ispuh komplet-oko 2000km kako valja
...

jes ti sta tuniro pa da zans da su takve cjene ? pricate gluposti, a ovaj sto je htjeo kao da tunira auto prvi post docekao da mu neko kaze nemoj da on kao odustane, suplja prica po forumu...

dobro vam rece covjek, uzmi kn filter il jos bolje onu kopiju, stavi rore na kraj auspuha niklovane i furaj se da imas 200ks, a jos malo radi predstave probusi cjev sa IC-a da malo dimi auto i bices "original" tuniran...

Srdjane: imam samo originalne dizne iz passat-a PD130 2004.
 
Član
core2sa je napisao(la):
Joj kakve su to samo price... ne mozes da vjerujes...

kaze
novi turbo- oko 2500-3000km(neces valjda polovan na takvo auto)
novi ispuh komplet-oko 2000km kako valja
...

jes ti sta tuniro pa da zans da su takve cjene ? pricate gluposti, a ovaj sto je htjeo kao da tunira auto prvi post docekao da mu neko kaze nemoj da on kao odustane, suplja prica po forumu...

dobro vam rece covjek, uzmi kn filter il jos bolje onu kopiju, stavi rore na kraj auspuha niklovane i furaj se da imas 200ks, a jos malo radi predstave probusi cjev sa IC-a da malo dimi auto i bices "original" tuniran...

Srdjane: imam samo originalne dizne iz passat-a PD130 2004.
sto je suplja prica.....ja samo gledam tako ...ja polovnu turbinu nebih drug stavljao...na auto koje je novo...koliko je nov turbo ovde kod nas u Bosni zajedno sa ugradnjom??
ispuh je upravo toliko para(milltek sport recimo) ako hoces da uradis kako valja a ne da isjeces katalizator izbacis srednji i zadnji lonac i stavis vecu cijev u nekoj garazi...
I nisam nista radio na autu osim cipa upravo zbog ovih stvari...
I ja sam ubjedjenja da se moze odraditi mozda nesto i jeftinije ali sve je stvar ukusa....Pa tip od kojeg si kupio golfa me je upravo odvratio od daljnjeg tuninga,sta mislis zbog cega,pa Srdjan..pa ne pricaju ljudi dzaba takve stvari.....A Mirsin Leon je previse skupo auto da ga covjek tunira sam u garazi o tome se radi...
Sto si prodao svoje auto na kraju krajeva???
I dobro bi bilo da kazes na koji nacin si ti tuniro 1.9 tdi....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top