Supra 2jz-gte

Supra 2jz-gte

Član
Jučer je bio jedan od najsretnijih dana od kada slažem Supru, pa ću ga podijeliti sa vama.

Došla su nam crijeva za vodu koja su falila da možemo upaliti auto.

Fotografija0439.jpg


Fotografija0441.jpg


Onda je došao na red veličanstvani trenutak :smajli44:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oPC3lG8ON3I&feature=youtu.be[/video]

Ostalo je samo posklapati sve i riješiti dječje bolesti i auto može na mapiranje i onda gas. :)
 
Član
Evo da napišem par riječi što se trenutno radi i dešava s autom:

Deset dana se nije ništa radilo na autu i nakon prvog paljenja jučer smo
čuli da auto ne radi dobro dok se ne zagrije, što se također dogodilo i danas
kad smo ga prvi puta kresnuli. Nekon što se jučer zagrijao i proradio kako treba,
izašli smo na cestu i nakon početnog zatrzavanja je počeo raditi i voziti super,
ali smo nakon nekog vremena skontali da se temperatura vode previše zagrije kada
sporo vozimo, posebno kakda se dosta stoji s autom, a da to poslje ventilatori ne mogu
ohladiti jer su preslabi. Danas smo odmah otišli u potragu za ventilatorima i našli
ventilatore nešto što dimenzijama odlično paše na moj hladnjak, ali je trebalo odraditi
neke prepravke, gdje se prijatelj Dinko opet iskazao kao pravi majstor. :thumbsup:

"Novi" ventilatori

IMG_0013.jpg


Ventilatori prilagođeni, očišćeni i stavljeni na hladnjak

IMG_0014.jpg


Skratili ekspanzijsku bocu, napravili nosač i našli joj novo mjesto iznad IC-a

IMG_0011.jpg


Supra ostavljena kod Hica u dobrom društvu da sutra vidi zašto ne radi dobro dok je hladna

IMG_0016.jpg


Sutra bi trebali sredit nešto sitnica što je ostalo i idemo mapirat. :)

Zaboravio sam napisati ovi ventilatori odrađuju posao odlično i da temperatura danas po najvećem suncu nije prešla 96 stupnjeva.
 
Član
Jučer smo trebali mapirat auto i nismo uspjeli jer su tri bobine riknule. Jutros rano krenio u potragu,
našao ih i odmah u garažu da stignemo prije nego tuner ode na more. Stavio nove bobine i auto počeo
radit kako treba. Poslje toga tuner napravio da auto radi na leru kako treba i izašao na cestu, odradio
još neke stvari i auto na 0.8 radi kao sat i ide malo bolje nego je išao serijski, samo što puno zdravije radi.
Nakon početne sreće dogodilo se razočaranja, počelo curiti ulje iz turba i nismo išli dizati tlak i mapirati
dalje da se ne zapalimo. Nakon dva sata otklonio curenje, ali je već bilo kasno za mapiranje.

Nove bobine

IMG_0028.jpg


Kupio ulje koje Supra i zaslužuje :)

IMG_0019.jpg


Dok se tuner u ponedjeljak vrati imamo odradit neke sitnice i onda je definitivno spremna
da je izmapira do kraja. Jako sam zadovoljan kako auto sada radi i ide na malom tlaku,
a vjerujem da ću biti prezadovoljan kad dignemo tlak za duplo. :)
 
Član
Jučer radili cijeli dan auto da bi riješili sve sitnice koje su nam ostale.
Stavili branik i sve plastike dolje u blatobranima, promijenili ulje i filter,
stavili OCC, promijenili mjesto Blow off-a, jer nam je na starom mjestu
smetao.....

OCC

IMG_0032.jpg


Novo mjesto za Blow off

IMG_0031.jpg


Ovako za sada izgleda pod haubom

IMG_0033.jpg


Višak dijelova koji je ostao nakon single turbo konverzije (fale još turbine tu) :)

IMG_0036.jpg


Koja slika poslje prvog pranja nakon 3 godine :)

IMG_0039.jpg


IMG_0040.jpg


IMG_0055.jpg


IMG_0063.jpg


IMG_0064.jpg


I dva videa od jučer :123:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UZEV6Tm6KtQ[/video]

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kfafJ2BELe4[/video]

Danas još mapiranje i gas :123:
 
BHT Ovisnik
sila od auta,svaka cast na pedantnom poslu:cool: i svaka cast na zivcima,ne bih ja mogao toliko da je gledam u garazi,sada svoje auto moram lakirati pa neznam kako cu se odvojiti to vrijeme od njega:D
 
G

GoPlay

Svaka cast na trudu i strpljenu. kao i zivcima za sve nedace :)
Odlican auto odlican rad odlican update i objasnjenja. Zadovoljstvo je pratiti auto ovim stopama .)
Da sretno bude :)
 
Član
Ovako je to izgledalo daleke 2009. god kad sam jedne kisne subote zapalio za Zupanju da vidim Supru uzivo...:icon_biggrin:



...jos tad smo pricali o slaganju motora, turbini i svemu ostalom...jako mi je drago da si konacno uspio sloziti sve sto si planirao (ako se u medjuvremenu zahtjevi nisu promijenili :D )...puno srece sa novim motorom i mnogo kilometara bez kvarova i problema...;)
 
Član
Srđo skroz sam zaboravio da smo se upoznali i prazgovarali o autu u garaži. Baš mi je drago sada kad sam vidio ove slike. Javi se ako budeš prolazio kroz županju da napravimo krug i odemo na piće.

Hvala svima na lijepim komentarima ;)
 
Član
Evo da ukratko napišem šta se dešavalo zadnjijh par dana:

Prekjucer došao u garažu, pripremili auto za mapiranje i izašli ne cestu, počeli dizati tlak i auto je sve jače počeo jurit. Zadovoljstvo je postajalo sve veće, ali zatim je uslijedio šok, auto je počeo jako loše radit i počeo sam sumnjat na najgore. Jucer smo se našli u garažu i shvatili da je ipak samo bobina vrisnula. Kupio sam bobinu i ponovo izašli na cestu. Auto je toliko dobro išao, da me nekoliko puta gadno preplašio, vrtio je kotače cijelu drugu (to je na satu 150-160) i dio treće koliko smo imali ceste. Nakon nekog vremena smo došli opet u garažu prekontrolirati neke stvari, skunuli svjećice i vidjeli da dva injektora ne daju dovoljno goriva. Dao sam injektore pregledat i popravit ako se mogu, a u međuvremenu sam kontaktirao Armina u Svedsku da mi nađe kod sebe injektore. Injektori ocisceni danas, kaze covjek koji ih je radio da je to bila katastrofa koliko su prljavi. Danas ce u T.H. Performanceu montirat injektore, pa kad se vratim u petak u Zagreb, nastavljamo s mapiranjem.
 
Legend
dugo si to radio , i sad dok ovako pises mogu misliti kakav je osjecaj :cool:
samo polako dalje sa tim sitnicama koje se moraju rijesiti , kad si toliko cekao , jos malo i eto ga
svaka cast za sve radove , raritet na nasim prostorima !!!
 
Top