Styling, prijedlozi

Styling, prijedlozi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Da nebi izmisljali toplu vodu predlazem da kopirate glasacke listice od Tuning Styling ekipe na kojima je jasno podijeljeno ocjenjivanje nesto slicno ovome sto je JD napisao. Ja imam u posjedu listice sa King of Europe i King of Balkan pa ako je gosp. Gera zainteresovan nek se javi.

Druga stvar, morate imati na umu da je Style u ovoj zemlji jedna velika sporedna stvar koja se radi usput na street race-u i ako mami najvise paznje tako da sumnjam da ce se i jedan organizator malo ozbiljnije uhvatiti organizacije istog osim Seje i SRCS koji su sto bi se reklo maksuz organizovali Street Style i db event.
 
Član
JD. je napisao(la):
nisi nimalo pomogao jer je pobjednik onaj sa najvise bodova a ne sa najvise prerada

a da se broj prerada ocjenjuje pa nije korida, tamo bi mozda i bila opasna konkurencija... pobjednik onaj ko ima 3 krovna spojlera :lol:

da su klase pravedno podjeljene madzid i rx8 ne bi ni bili u istoj klasi jer je jako nezahvalno porediti ta 2 auta i prerade na njima jer su 2 suprotnosti...

ma nemoj me pogresno shvatit, nerazumijem se previse u style, samo sam htio rec da na neki nacin treba se gledat i kolicina prerada na autu ne samo ukupni dojam ;)
 

IGY

Član
eddo nisi nimalo u pravu
jer sta dodze neki iz nase rubrike antituning
i ima najvise prerada, spojlera plastika bla bla
i uzme prvo mjesto jer ima najvise prerada i seljakluka na autu

ja bi prije sve ocijenjivao funkcionalnost svega toga
 
Član
Hocemo u evropu a nemamo ni evropski pravilnik :lol:
Kako svi u evropi tako cemo i mi...eto madzid ima te listice,boki uzmi to i kopiraj i geri na sto da se to odmah usvoji ;)
 
Član
ma joj iz pricam spanski il mozda staro egipatski, aj nema veze radite kako vam je volja ;)
 
Član
I ja mislim da je najbolje da se uzmu listici od Madzida, i eventualno dorade , prilagode (ako ima potrebe za tim). To će biti i moj prijedlog.
 
Član
ja predlazem da se samo ocjenjuje kolko je spusten i zatamnjen auto... ostalo je nebitno :cool::123::lol:
 
Član
@igy

Kakve veze ima kvalitet zvuka i jacina setup-a
ako se ocjenjuje styling
pa nije dbdrag ????

SVASTA
 
Početnik
trebao bi da se gleda auto kao cjelina i naravno pod grupe

znaci exterijer , u to ulaze body kit , boja,

podvozje + tockovi, znaci ako ne nek ostavio 19ke i ima celave gume koje stoje zahrdjanim diskovima , a sve se to oslanja na opruge koje su odrezane brusilicom onda WTF , sve sto sam nabrojao treba uzeti u obzir,

takodje ima tu i performance tuning, pa recimo neko ko je preradio motorni prostor , stavio mozda koju kromiranu cijev, i slicno , stavio sportski filter , stavio domstrebe ( ona sipka izmedju solja amortizera )

pa funkcionalnost prerade, jel to pije vode ili je da ima radi komsija...

recimo ak oneko stavi "LAMBO" vrata i tom prilikom niko osim njega koji je prije toga bio 2 mjeseca na djeti ne moze uci u auto za mene je to minus u bodovanju . skinute steke sa auta, bez systema za emergency otvaranje su isto WTF...

Ako pricamo o audio systemu ja bi to dodao u interijer, ako neko ima fino slozenu multimediju, sa panelima na vratima , sa uradjenim gepekom u neznam fiberu ili neko ima uradjeno duplo dno u autu za fino slozenim komponentama .... recimo da je to malo cjenjenije nego ako neko zasarafi pojacalo za zadnje sjediste i ubaci neki woofer i gepek , pa nebitno koliko taj woofer bio glasan


da ne pricamo o detaljima zavrsne obrade, ako je neko stavio brake kit mislim da je cjenjenije nego onaj koje uzeo busilicu i izbusio diskove cak bi za takve stvari ja minuse davao ...

znam da je sve rigorozno ali dok se tako ne bude radilo nece se dici nivo tehnicke svjesti , kulture i na samom kraju sigurnosti jer mi je pun... ovih sto idu 200 na sat i gledam kad ce im otpasti tocak ili spojler sa auta .. znam da oni ne dolaze ne takmicenje ali ce makar imati vidjeti na ostalim primjerima kako se to radi !
 

IGY

Član
ersan_sa je napisao(la):
@igy

Kakve veze ima kvalitet zvuka i jacina setup-a
ako se ocjenjuje styling
pa nije dbdrag ????

SVASTA


pa u jednu ruku ima, jer nije stvar samo nabacati da to samo onako stoji,
i da se pise kao ono eto ima muzika u gepeku
nesto slicno je muha naveo
evo ti primjer
ja recimo planiram gepek od poliestera raditi, komplet, a sam znas koliko tu treba truda i para i vremena
i sad dodze isto auto a u gepeku ima samo stavljenu kutiju neku bezveze i pika mu se da ima muziku
;)
 
Član
Igy
citas izmedju redova
vrati se na prijasnji post i procitaj sta si napisao "-kvaliteta zvuka i jacino zvucnog sistema"

mislim da u ovoj disciplini to je nepotrebno
i ko ce od nasih strucnih sudija za style ocjenjivati jacinu i kvalitet setup-a,de nemoj biti smijesan

A sto je muha napisao podrzavam svakako
ulozeni trud oko slaganja setupa- a i njegovog samog izgleda (kakav ti je bunker,da li je radjen od poliestera il je samo nagurano nogama)
znaci nepricamo o jacini muzike u autu Igy nego o izgledu
 
Član
Slazem se sa Ersanom.
Ne mozemo uvoditi ocjenjivanje sada kako kome odgovara, Igy ti ako pravis audi sistem to je tvoje, ocjenjeno ce ti biti samo vizuelno, a ne jacina, za to vec postoji poznata disciplina. Styling je prije svega,kako vec pise u svim pravilnicima "ocjenjivanje vizuelnog".
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top