Styling, prijedlozi

Styling, prijedlozi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jel iko od vas pomišlja da gleda kvalitetu prerada? Pa većina tih auta nije ni tehnički ispravna a takmiče se... IOskreno se nadam, da će se konačno nešto promjeniti u vezi sa stylingom...
 
Član
Smjesno
nek se kod nas ocjenjuje dioda tuning,baglama tuning,i tako to

a da malo se bacimo na ovaj pravilnik ???
[attachment=17245]

Mislm da je ovo po meni super pravilnik
samo da se malo izmjeni i da se usvoji i drzi se njega
ako nisam u pravu recite
a ko procita pravilnik u potpunosti nadam se da ce se sloziti sa mnom

et toliko
 
Član
Jedno kratko pitanje...

Postoji li iko dovoljno kvalifikovan na nasim prostorima da ocjenjuje style????

NE POSTOJI!!!

Znaci samo beze pisete svoje kriterije i ja se sa vecinom slazem al nemamo nikoga dovoljno strucnog da to sprovede kako treba
 
Član
ima dovoljno ljudi kosi se razumiju u styling vise nog oni kosji su do sada ocjenjivali
tako da ....

Ima pravilnik treba ga malo provuciti i mozda izmjeniti ponesto
ako se budu nove sudije pridrzavale pravilnika bit ce to ok
Nepise ovdje niko bezvezre
eto postavio sam pravilnik i odlican je
samo treba malo izmjena i da se uvazi i naravno da se sudije pridrzavaju istog
 

JD.

Član
Iceman je napisao(la):
Jedno kratko pitanje...

Postoji li iko dovoljno kvalifikovan na nasim prostorima da ocjenjuje style????

NE POSTOJI!!!

Znaci samo beze pisete svoje kriterije i ja se sa vecinom slazem al nemamo nikoga dovoljno strucnog da to sprovede kako treba

pa dobro za styling bas i ne postoji neka diploma koju mozes dobiti da budes sudija kao sto je to slucaj sa dB drag...

to je na organizatorima da izaberu ljude koji se razumiju u to, ako im je vec u cilju da takmicenje bude sto kvalitetnije... a kod nas ima sigurno ljudi koji bi znali ocjenjivati styling kako treba naravno uz dobar pravilnik...


p.s. zaboravih napisati da bodovi treba da idu 0-10 a ne 5-10 jer je to premala razlika... ko sto igy rece moze neko uraditi komplet gepek da vristi i eto dobit 10 bodova, a neko sa obicnom kutijom onako na sred gepeka dobit 5 bodova, to je premala razlika...
 
Član
samo malo JD
kako nemozes dobiti diplomu za DB drag
ima kod nas momci iz caba koji imaju iste te diplome
tako da ;)
 
muha je napisao(la):
trebao bi da se gleda auto kao cjelina i naravno pod grupe

znaci exterijer , u to ulaze body kit , boja,

podvozje + tockovi, znaci ako ne nek ostavio 19ke i ima celave gume koje stoje zahrdjanim diskovima , a sve se to oslanja na opruge koje su odrezane brusilicom onda WTF , sve sto sam nabrojao treba uzeti u obzir,

takodje ima tu i performance tuning, pa recimo neko ko je preradio motorni prostor , stavio mozda koju kromiranu cijev, i slicno , stavio sportski filter , stavio domstrebe ( ona sipka izmedju solja amortizera )

pa funkcionalnost prerade, jel to pije vode ili je da ima radi komsija...

recimo ak oneko stavi "LAMBO" vrata i tom prilikom niko osim njega koji je prije toga bio 2 mjeseca na djeti ne moze uci u auto za mene je to minus u bodovanju . skinute steke sa auta, bez systema za emergency otvaranje su isto WTF...

Ako pricamo o audio systemu ja bi to dodao u interijer, ako neko ima fino slozenu multimediju, sa panelima na vratima , sa uradjenim gepekom u neznam fiberu ili neko ima uradjeno duplo dno u autu za fino slozenim komponentama .... recimo da je to malo cjenjenije nego ako neko zasarafi pojacalo za zadnje sjediste i ubaci neki woofer i gepek , pa nebitno koliko taj woofer bio glasan


da ne pricamo o detaljima zavrsne obrade, ako je neko stavio brake kit mislim da je cjenjenije nego onaj koje uzeo busilicu i izbusio diskove cak bi za takve stvari ja minuse davao ...

znam da je sve rigorozno ali dok se tako ne bude radilo nece se dici nivo tehnicke svjesti , kulture i na samom kraju sigurnosti jer mi je pun... ovih sto idu 200 na sat i gledam kad ce im otpasti tocak ili spojler sa auta .. znam da oni ne dolaze ne takmicenje ali ce makar imati vidjeti na ostalim primjerima kako se to radi !

Ovo sto je muha napisao u potpunosti je ispravno,tako da se slazem s njim.
 

IGY

Član
Ersane procitaj fino sta je napisao
ne mozes za styling dobiti diplomu kao sto za dB mozes
znaci za dB moze se dobiti diploma i licenca za isto
dok za style to ne postoji
 
Član
Ja mislim da dovoljno ljudi za Style postoji, prvi ti Madzide, sa svojim iskustvom, pa sa takmicenjima na kojima si bio, i svega cega si se nagledao, i mislim da sigurno znas razliku izmedju, lupam, "sfuserenih" spojlera, karambolki, boje itd itd, i onih kvalitetnih. Uz tebe se moze naci jos osoba koje, ako nista drugo, mogu se konsultovati sa tobom.
Ali, iz iskustva znamo, ko god bude ocjenjivao, kako god bude ocjenjivao, uvijek ce neko imati zamjerku, jer kako kazu "svak svog konja hvali". No, pocinjemo evo novu sezonu, ja ovim putem pozivam za sve prijedloge nove ne samo za style i za sve ostalo da nam se slobodno obratite. Mislim da smo dokazali i prosle godine da stojimo na raspolaganju za dogovor, argumentovan dogovr, a ne izmisljanje svemirskih pravila.
Na ironicne, neargumentovane, licne, subjektvine, djetinjaste i nemoguce prijedloge se necemo osvrtat :)))))

Ersan,JD,Muha i ostali su dali primjer dobrih prijedloga, stoga....et :)
 
Član
dina je napisao(la):
Ja mislim da dovoljno ljudi za Style postoji, prvi ti Madzide, sa svojim iskustvom, pa sa takmicenjima na kojima si bio, i svega cega si se nagledao, i mislim da sigurno znas razliku izmedju, lupam, "sfuserenih" spojlera, karambolki, boje itd itd, i onih kvalitetnih. Uz tebe se moze naci jos osoba koje, ako nista drugo, mogu se konsultovati sa tobom.
Ali, iz iskustva znamo, ko god bude ocjenjivao, kako god bude ocjenjivao, uvijek ce neko imati zamjerku, jer kako kazu "svak svog konja hvali". No, pocinjemo evo novu sezonu, ja ovim putem pozivam za sve prijedloge nove ne samo za style i za sve ostalo da nam se slobodno obratite. Mislim da smo dokazali i prosle godine da stojimo na raspolaganju za dogovor, argumentovan dogovr, a ne izmisljanje svemirskih pravila.
Na ironicne, neargumentovane, licne, subjektvine, djetinjaste i nemoguce prijedloge se necemo osvrtat :)))))

Ersan,JD,Muha i ostali su dali primjer dobrih prijedloga, stoga....et :)

Ja sam rekao da cu pomoci koliko mogu al kazem da nece biti nikakve razlike ako ja dam ove svoje listice nekom lajiku
 
Početnik
ima nas certifikovanih medjunarodnih sudija za styling :)

samo je ovde problem kao i sa zvukom subjetkivnost/objektivnost....

mada je kvalitet zavrsne obrade jako bitna stvar, kako je peka rekao idu se takmicit a ne da nisu ispravni nego ......

u principu prerada je ono sto se gleda, i kako je ta prerada uradjena :)

bolje 15ke kako treba nego 19ke nazor :) IMHO
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top