Styling, prijedlozi

Styling, prijedlozi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
tacno ima nas :)

ali pored izgleda treba ocjenjivati funkcionalnost. nemam mi nista gore nego vidjeti ooooogromne felge i mali diskovi. to je ruzno i nema sanse da dobro koci. bodovanje treba zasnovati na kvaliteti prerade. ako je karambolka komplet napravljena nova treba ocijeniti kako se spojili sa autom jesu li svi zazori jednaki itd. ako je auto ofarban nema veze jel obicna boja ili je flip flop ocijenjue se kvaliteta. zvuk i multimedia nema veze jel to Alpine ili je DVD sa pijace vazno je da je instalacija ok. lijepo poslozene zice, osiguraci, HU instaliran kako treba. gume makbel ili toyo nema veze samo da ima zakonskih 4 ili vise milimetara saru.

treba dati i bodove za dobru prezentaciju kako sudijama tako i gledaocima. kompletna dokumentacija nastajanja projekta.

evo link na pravilnik EMMA Racing (strana 67) pa nek odgovorni pogledaju malo kakav je tu sistem bodovanja mozda dobiju neke ideje.

http://www.emmanet.com/download/rules09/EMMA%20Rulebook%202009.pdf
 
Član
tek sada vidjo ovu temu pa ta se malo ukljucim,tacno je da nam treba novi pravilnik ali ,ja se takmicim od 2006god i od tada svake sezone u gerinom kupu se pravilnik navodno poboljsava radi kvaliteta takmicenja i zadovoljstva samih takmicara pa nam sudije izadju ocijene nas a vec se unaprijed zna za koga je koje mjesto ,hocu da kazem dzaba nam novi pravilnici ako se nece u potpunosti sprovoditi u djelo .nekazem da samo kod gere ima nepravilnosti za ove tri god nagledo sam se svega i svacega i ovde kod nas i u SRB ali ako STYLING treba da se digne na veci nivo mora se mnogo vise posvetiti ovoj disciplini a ne gotov je rejs e ajmo sada style nabrzinu pa proglasenje i kuci,a sto se tice ljudi od ovih par pravilnika moze se sastavid jedan sasvim ok a ima ljdi na forumu koji se mogu konsultovat vezano za to muha, madzid, mtopic -(topa),sejo, ja, :icon_biggrin: itd. ali ako se taj pravilnik usvoji onda da se i primjeni u praksi 100% u protivnom eto nam reprize proslih sezona!
 
Član
eto da se ukljucim :icon_smile:

Neko je spomenuo da treba auta ocjenjivati prema godistima i slazem se sa tim u potpunosti zbog jednostavnih razloga...

Npr.. moje je auto 2008 godina i sta ja sada trebam odvuci auto da ga neko farba ,a ono preslo 15000 km nova farba na njemu ..Ili mozda da izvalim motor stavim neke poklopce nesto ne kontam ni to ,auto mi u garanciji ,a dole kada bi se pojavio u servis automatski bi izgubio garanciju..

Odem kod muhe stavim cip 500 eura preko software-a i ko ce to vidjeti niko ,a ja mogu reci da imam 1500 ps..Ove godine sam na auto bacio nesto vise od 16000 km ,a znate ko ce to uvidjeti ,niko , jer su dijelovi za moje auto preskupi ,a ne stavljaju mi se univerzalni dijelovi koji su se pokazali kao cirkus kod puno raje. Dakle ako hocete realno ocjenjivati neka bude po godistima jer nije isto napucavati auto godinu dana staro i 20 godina staro ili sam ja mozda u krivu pa da batalim odmah u startu to natjecanje ????
 
Član
Gajs-gt je napisao(la):
tek sada vidjo ovu temu pa ta se malo ukljucim,tacno je da nam treba novi pravilnik ali ,ja se takmicim od 2006god i od tada svake sezone u gerinom kupu se pravilnik navodno poboljsava radi kvaliteta takmicenja i zadovoljstva samih takmicara pa nam sudije izadju ocijene nas a vec se unaprijed zna za koga je koje mjesto ,hocu da kazem dzaba nam novi pravilnici ako se nece u potpunosti sprovoditi u djelo .nekazem da samo kod gere ima nepravilnosti za ove tri god nagledo sam se svega i svacega i ovde kod nas i u SRB ali ako STYLING treba da se digne na veci nivo mora se mnogo vise posvetiti ovoj disciplini a ne gotov je rejs e ajmo sada style nabrzinu pa proglasenje i kuci,a sto se tice ljudi od ovih par pravilnika moze se sastavid jedan sasvim ok a ima ljdi na forumu koji se mogu konsultovat vezano za to muha, madzid, mtopic -(topa),sejo, ja, :icon_biggrin: itd. ali ako se taj pravilnik usvoji onda da se i primjeni u praksi 100% u protivnom eto nam reprize proslih sezona!

i samo da dodam na ovo da nije isto sredjivati golf II ili skodu feliciju ili passata sve ima svoju tezinu...
 
Član
vala kako ste krenuli mogli ste komotno predlozit da se ocjenjuje i kolko koje auto ima kila :lol:
 
Član
serialgf je napisao(la):
eto da se ukljucim :icon_smile:

Neko je spomenuo da treba auta ocjenjivati prema godistima i slazem se sa tim u potpunosti zbog jednostavnih razloga...

Npr.. moje je auto 2008 godina i sta ja sada trebam odvuci auto da ga neko farba ,a ono preslo 15000 km nova farba na njemu ..Ili mozda da izvalim motor stavim neke poklopce nesto ne kontam ni to ,auto mi u garanciji ,a dole kada bi se pojavio u servis automatski bi izgubio garanciju..

Odem kod muhe stavim cip 500 eura preko software-a i ko ce to vidjeti niko ,a ja mogu reci da imam 1500 ps..Ove godine sam na auto bacio nesto vise od 16000 km ,a znate ko ce to uvidjeti ,niko , jer su dijelovi za moje auto preskupi ,a ne stavljaju mi se univerzalni dijelovi koji su se pokazali kao cirkus kod puno raje. Dakle ako hocete realno ocjenjivati neka bude po godistima jer nije isto napucavati auto godinu dana staro i 20 godina staro ili sam ja mozda u krivu pa da batalim odmah u startu to natjecanje ????

To druze Amire!! "Rekni him" :lol:
Nego.., vidimo se aBd u nedjelju!
:icon_exclaim:
 
Član
serialgf je napisao(la):
eto da se ukljucim :icon_smile:

Neko je spomenuo da treba auta ocjenjivati prema godistima i slazem se sa tim u potpunosti zbog jednostavnih razloga...

Npr.. moje je auto 2008 godina i sta ja sada trebam odvuci auto da ga neko farba ,a ono preslo 15000 km nova farba na njemu ..Ili mozda da izvalim motor stavim neke poklopce nesto ne kontam ni to ,auto mi u garanciji ,a dole kada bi se pojavio u servis automatski bi izgubio garanciju..

Odem kod muhe stavim cip 500 eura preko software-a i ko ce to vidjeti niko ,a ja mogu reci da imam 1500 ps..Ove godine sam na auto bacio nesto vise od 16000 km ,a znate ko ce to uvidjeti ,niko , jer su dijelovi za moje auto preskupi ,a ne stavljaju mi se univerzalni dijelovi koji su se pokazali kao cirkus kod puno raje. Dakle ako hocete realno ocjenjivati neka bude po godistima jer nije isto napucavati auto godinu dana staro i 20 godina staro ili sam ja mozda u krivu pa da batalim odmah u startu to natjecanje ????

Kakve veze ima čip sa stylingom? Što ne ideš onda na 402? Ima nešta i u tvojoj priči ali ako su ti preskupi dijelovi za style nemoj se ni takmičiti,ima ko hoće
 
Član
ako moze iskreno, kako ja gledam ovdje svako gleda da navuce neku svoju politiku koja ce njemu najbolje odgovarat da bi dobio najvise poena na takmicenju i zbog tog mislim da se treba uzet neki zvanicni pravilnik "odozgo" i na osnovu toga, ako je potrebno, neke stvari preradit i napravit nas domaci pravilnik! mislim da ce vas se dosta slozit sa tim ...
 
Član
Schumi je napisao(la):
serialgf je napisao(la):
eto da se ukljucim :icon_smile:

Neko je spomenuo da treba auta ocjenjivati prema godistima i slazem se sa tim u potpunosti zbog jednostavnih razloga...

Npr.. moje je auto 2008 godina i sta ja sada trebam odvuci auto da ga neko farba ,a ono preslo 15000 km nova farba na njemu ..Ili mozda da izvalim motor stavim neke poklopce nesto ne kontam ni to ,auto mi u garanciji ,a dole kada bi se pojavio u servis automatski bi izgubio garanciju..

Odem kod muhe stavim cip 500 eura preko software-a i ko ce to vidjeti niko ,a ja mogu reci da imam 1500 ps..Ove godine sam na auto bacio nesto vise od 16000 km ,a znate ko ce to uvidjeti ,niko , jer su dijelovi za moje auto preskupi ,a ne stavljaju mi se univerzalni dijelovi koji su se pokazali kao cirkus kod puno raje. Dakle ako hocete realno ocjenjivati neka bude po godistima jer nije isto napucavati auto godinu dana staro i 20 godina staro ili sam ja mozda u krivu pa da batalim odmah u startu to natjecanje ????

Kakve veze ima čip sa stylingom? Što ne ideš onda na 402? Ima nešta i u tvojoj priči ali ako su ti preskupi dijelovi za style nemoj se ni takmičiti,ima ko hoće



ma ja dok je lampica bit ce i staylera i dok god je tuning od 1000 km kod nas ovo ce i dalje da bude jedan veliki k...
a cip itekako ima veze sa staylingom jer se mijenja fabricko stanje motora,a cim se mijenja fabricki dio smatra se da si tunirao taj dio ...A na wikipedia nadji sta znaci rijec tuning

ah da i ovu rijec "nesta " nemam pojma sta znaci ..I to mozes naci na wikipedia..

ah morao sam- http://en.wikipedia.org/wiki/Car_tuning edit

blahh kakav lik


Eddo ne treba nista prepravljati i izmisljati toplu vodu ..Ljudi su to sve vec izmislili i isprobali..Ima pravilnik u Njemackoj , bilo gdje samo ga treba prevesti i usvojiti i nista ne mijenjati. Jer se zna kako Bosnje mijenjaju.
I da cemu pravilnik ako ga se ne pridrzavaju ljudi ..
 
Član
posto ovde svako iznosi svasta najrealnije je da oni koji se takmice ,razumiju,zanimaju stylingom raspravljaju otome kakav pravilnik treba da se usvoji i sta da se poboljsa a ne da daje misljenja neko ko nije uradio nijedan auto ili cak ga ni nema a daje predloge za poboljsanje :icon_rolleyes:
 
Član
Gajs-gt je napisao(la):
posto ovde svako iznosi svasta najrealnije je da oni koji se takmice ,razumiju,zanimaju stylingom raspravljaju otome kakav pravilnik treba da se usvoji i sta da se poboljsa a ne da daje misljenja neko ko nije uradio nijedan auto ili cak ga ni nema a daje predloge za poboljsanje :icon_rolleyes:

;)
 
Član
Gajs-gt je napisao(la):
posto ovde svako iznosi svasta najrealnije je da oni koji se takmice ,razumiju,zanimaju stylingom raspravljaju otome kakav pravilnik treba da se usvoji i sta da se poboljsa a ne da daje misljenja neko ko nije uradio nijedan auto ili cak ga ni nema a daje predloge za poboljsanje :icon_rolleyes:

Veliki potpis, ali eto forum je, pa svako ima pravo da iznese svoje misljenje, kakvo god da je ;)

Ja sam svoje iznio, i rekao sam kako bi volio da bude i kako mislim da bi trebalo...
 
Član
Gajs-gt je napisao(la):
posto ovde svako iznosi svasta najrealnije je da oni koji se takmice ,razumiju,zanimaju stylingom raspravljaju otome kakav pravilnik treba da se usvoji i sta da se poboljsa a ne da daje misljenja neko ko nije uradio nijedan auto ili cak ga ni nema a daje predloge za poboljsanje :icon_rolleyes:


svaka cast :D hvala bogu drugo auto je iza mene nikada se nisam takmicio ,a mislim da sam imao sve predispozicije ..Ove godine planiram da se takmicim i pokusavam da izguram onaj pravilnik koji ce biti posten za sve jer smo svi svjesni kako su se samo smijesne stvari desavale do sada na takmicenju ovog tipa ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top