Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
http://www.autoevolution.com/carcompare/fiat-stilo-5-door-2001-19-jtd-115-hp/volkswagen-golf-iv-1997-19-tdi-115-hp/
Jest da je golf 6 brzina al da računamo da je ista potrošnja taj vaš famozni cm i vw loši pd isto troše a cm ima manji obrtni moenat i šta ju tu toliko famozno dobro na stranu jtd????
 
Član
Ma jeste, sve ovo lezi sto ljudi govore, samo je stvar preferenci, konkretno mene intresuje ono zbog cega sam postavio temu a to da svakako nikad nebih razmisljao o nekom golficu pored dosta boljih auta za iste pare jos uvijek necu promjeniti!!!
Hajte ljudi snjeg ce zavaliti pa necemo uspjeti nista isprobati... doduse jedva cekam da padne da mozemo malo driftati ;)

obrtni moment je veci kod tdi kad poredis uni-Jet motor ali kad poredis M-Jet nije.
Famozno je zakucavanje u sjediste kojem se nemozes fizicki suprodstaviti, famozna je elasticnost uprkos nizem obrtnom momentu, gdje u petoj prestizes kao da si u trecoj i naj famoznije je penjanje uz vraca u petoj brzini.......:lol:

A i sto se tice ovih fabrickih karakteristika ovo je radjeno na skoro novim motorima koji nisu ni blizu dobro razradjenih motora, znaci sa sto hiljada auto najbolje sljaka!

Stilo JTD ili Golf IV TDI, samo me to intresuje koji je brzi, ovo prije je sve bezvezno mlacenje po ne provjerenim podatcima i informacijama ali zelimo da vidimo stvarno kako se nose ova dva auta... zamislite koliko ova tema moze nekom pomoci ko se dvoumi izmedju ova dva modela.
 
Član
ITALY je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Bravo 16v jesi ti se svezao sa spamom eno bulex te poziva na crtu

Ili se bojis da se nedesi nesto FIJATU :d

kupi sebi auto pa se onda pravi pametan. Samo da napomenem... dvica nije auto:icon_smile:

u mene je kec :D

Bravo 16v je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Bravo 16v je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
Bravo 16v jesi ti se svezao sa spamom eno bulex te poziva na crtu

Ili se bojis da se nedesi nesto FIJATU :d
Ne pametni,samo nisam taj tip,nit su me kad zanimale trke ili "crte",a i ne ide mi u prilog to zbog gospode u plavom i faxa! A da si malo detaljnije procitao,vidio bi da ja nisam ni pozivao na "crtu",nego uopstenu pricam o autu! I da,mene boli ko je brzi,samo je problem sto tako neki kao ti zakivaju golfa u zvijezde i pricaju na FIJATA,a pojma nemaju! ;)

Ma FIJAT KRS :lol:
Oce to tako,kad se nema sta drugo napisati! :cool:

ma ima se svasta napisat nego pametniji popusta :lol: ;)
 
Član
http://www.autoevolution.com/carcompare/fiat-stilo-3-door-2001-19-jtd-140-hp/volkswagen-golf-v-3-doors-2003-20-tdi-140-hp/ još jedan dokaz superiornosti jtd...Braćo koliko ga nahvalište čovjek bi reko neprevaziđena tehnologija a ono performanse ili iste ili lošije od tamo nekog krš pd motora
 
Član
dukat je napisao(la):
http://www.autoevolution.com/carcompare/fiat-stilo-3-door-2001-19-jtd-140-hp/volkswagen-golf-v-3-doors-2003-20-tdi-140-hp/ još jedan dokaz superiornosti jtd...Braćo koliko ga nahvalište čovjek bi reko neprevaziđena tehnologija a ono performanse ili iste ili lošije od tamo nekog krš pd motora

Cylinders: L4 L4
Displacement: 1910 cm3 1968 cm3
Power [KW(hp)/RPM]: 103(140)/4000 103(140)4000
Torque: 225/2000 lb-ft/RPM 236/1750 lb-ft/RPM
Fuel System: Common Rail Direct Injection
Fuel: Diesel Diesel
CO² Emissions: 149 g/km 145 g/km
Performance Unit system: imperial | european
Top Speed: 126.1 mph 126.1 mph
Acceleration 0-62 Mph: 9.7 s 9.3 s

koja je ovdje prednost? :D
i samo da se zna, u startu cijena ovog stila MJet 140PS je bila ista kao i Golfa 140PS. I jos pogledaj opremu koja dođe u golfu, a u stilu je samo opcija. Ne kazem da je Golf extra auto, ali je sigruno bolji izbor od stila. Ista cijena u startu, a nakon 6 godina cijena stila 5000€, a golfa 8000€ (po mobile.de).
Tako da ako se kupuje novo Golf je definitivno bolji izbor
Polovno - Stilo
LP;)
 
Početnik
bilo bi lijepo da se pojedinci malo vise informisu prije sto iznesu neku glupost....:icon_rolleyes:


da mu se ostatak foruma ne smije:lol::lol:

ovaj Golfic s ove stranice s ovom opremu bar je 5000eura skuplji u startu od Stila a ured identicnu opremu imaju,da vas samo napomenem da jos petice Golfovi imaju KURBLU za prozore a Fijat je to davno prevazisao to je samo jedan dio,kod Vw moras doplati i kad servo hoces da imas:D
 
Član
Blago rečeno komično kad se bitka izgubi na argumentovan način onda se ljudi vataju za slamku i razbacuju ne potvrđenim ili ti izišljenim činjinicama(rekla kazala).A vi dokazujte ko je bolji vozač ili ko je imao više sreće poenta je ovde dokazana.
 
Član
Ako ne nadjemo ova dva auta do sutra uvece definitivno cemo zavrsiti temu, bicu strasno razocaran ali hajd sta ima veze.
Opet ode petica sa stilom, nema veze...
 
BHT Ovisnik
samo usput da pitam kakvi su u brava 1.6 16v motori:cool: koliko kvalitetni i koliki supotrosaci:icon_smile:
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ako ne nadjemo ova dva auta do sutra uvece definitivno cemo zavrsiti temu, bicu strasno razocaran ali hajd sta ima veze.
Opet ode petica sa stilom, nema veze...

nije ni tebi lako:lol:
 
Početnik
djogi86 je napisao(la):
Ako ne nadjemo ova dva auta do sutra uvece definitivno cemo zavrsiti temu, bicu strasno razocaran ali hajd sta ima veze.
Opet ode petica sa stilom, nema veze...


nema sanse da nadjes bilo koga,mislis da bi neko smio stat sa fiatom.da ga fiat otrese sta bi onda pisali pojedinci...ovde se samo hvalisaju djela su jednako nula...
 
Član
CoL3-99 je napisao(la):
samo usput da pitam kakvi su u brava 1.6 16v motori:cool: koliko kvalitetni i koliki supotrosaci:icon_smile:
Ja sam imao Brava sa tim motorom 4 god. tako da ga znam u dusu! Odlican je motor,bez neke pristrasnosti,kazem iskreno jer ja nisam imao nikakvih problem sa njim! Motor koji se inace najbolje pokazao od benzinaca! Trosi u prosjeku,cisto grada,9-10l,a otvorena oko 7.5-8.5! Ja sam svog prodao sa 187 000 na satu,ali originalnih,za 6000km i lik je do sad prezadovoljan!
P.S. Mozda nisam trebao,ali moram reci... Golf 4 1.6 SR mu ne moze nista,isprobano vise puta! :icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top