Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Stilo JTD Vs. Golf IV TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Mislio sam na Brava i trojku.
I jos samo jedna replika :icon_biggrin:
Unutrasnjost golfa???
Pa to samo mozes reci smjesno....
O kvalitetu plastike stvarno ne mozemo pricati jer golfova plastika oko kastofona i ventilacionih otvorao nije ni u rangu plastike igracaka iz kinder jajeta, a o unutrasnjim ruckama na vratima da i ne govorim, imam osjecaj da cu ih polomiti kad podjem da otvorim vrata!!!
E dobro se zakuhalo, smao jos da.... se potrkamo:icon_mad:
 
Član
gaga je napisao(la):
ok
zakljucajte temu, JTD je bolji :lol:
to da za cijenu stila JTD mozes kupiti golfa 3 i to je tacno....pricate sta hocete ali PD je masina
:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Necu da komentarisem,ne vrijedi!
 
Član
RE: Stilo JTD Vs. Golg IV TDI

Bravo 16v je napisao(la):
dukat je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
Ja ipak mislim da je golf kvalitetniji jer nema sta da mu se pokvari, oprema je jako oskudna pa tako da jednostavno mora i imati vise kvarova.Ali u globalu Njemci furaju kvalitet a Italijani performanse, osjecaj u voznji i izgled, to se mora priznati.
Nego mene intresuje samo jedno, ko je brzi, znaci trazimo stila od 115Ks ili m-jet (koji sigurno u stilu u prvobitnim verzija razvija 118Ks a tek poslije 120), i cetvorkicu od 115 konja.

Hajde da bar nesto sprovedemo u djelo.Bar ovo nebi trebalo biti tesko.

Ja bih se javio ali moja masinka razvija tek 105, jos vjerujem da je koji krepao :icon_smile:

Eh da i kad smo kod kvaliteta fiata, glavni krivac za neke gluposti zbog kojih je fiat kod nas manje cijenjen jeste u stvari fabrika MagnetiMareli, ali znamo da je Stilo dobrim dijelom Bosh a Novi Bravo skoro potpuno Bosh.


Kod golfa oskudna oprema???Pa većinu bravo i brava što sam vidio imali su max manuelnu klimu,prednja podizače i vozačev airbag tako da ti ova nema mjesta al nimalo...Za stila neznam...Te priče o talijanima i opremi možda prolaze kod alfe. Pogledaj malo golfove na forumu većina su climatronic,bar 4 airbaga neki imaju i navigaciju,grijače siceva board com,esp...Naravno ima golfova sa oskudnom opremom ali ima i napucani a fiata ni jednog dosad nisam vidio napucanog sve i jedan su prosjek!!!!

Ja o cemu ti pricas molim te????? Jeste vecina su imali max manuelnu klimu,a vecina golfova je nema ni takvu,a da ne pricam o 4 bez podizaca,centralne brave itd! Znaci to veze s vezom nema sto ti pricas,sve je do nivoa opreme koji se izabere,samo sto je kod golfa dodatna oprema sve zivo,a kod fiata neke tako normalne stvari spadaju u standardnu opremu! I sta ti pokusavas da kazes kako nema fabricki fiat "napucan" opremom? Idi malo na moj profil pa pogledaj,nema nista na njumu sto nije doslo fabricki! :123:



Svaka čast za tvog stila što se opreme tiče...ali da si pažljivo čitao pisao sam momku koji na avtaru ima bravo fiat koji kritikuje opremu golfa...Za stila sam rekao da ne znam pošto nisam imao prilike puno da ih vidim...Jedno ste u pravu da se dosta golfova može naći sa oskudnom ili nikakvom opremom a kod fiata ima bar klimu i elektro podizače prednje...Ali isto tako dosta ih ima sa baš puno opreme koje kod bravo i brava nema ni u tragovima ali sad vidim da kod stila ima ;)
Čuj poređenje audi a4 karavan i stilo nema smisla....A i sa golfom šta se vidi u onih 8 sek dajte nešto relevantnije...
 
Član
RE: Stilo JTD Vs. Golg IV TDI

dukat je napisao(la):
Bravo 16v je napisao(la):
dukat je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
Ja ipak mislim da je golf kvalitetniji jer nema sta da mu se pokvari, oprema je jako oskudna pa tako da jednostavno mora i imati vise kvarova.Ali u globalu Njemci furaju kvalitet a Italijani performanse, osjecaj u voznji i izgled, to se mora priznati.
Nego mene intresuje samo jedno, ko je brzi, znaci trazimo stila od 115Ks ili m-jet (koji sigurno u stilu u prvobitnim verzija razvija 118Ks a tek poslije 120), i cetvorkicu od 115 konja.

Hajde da bar nesto sprovedemo u djelo.Bar ovo nebi trebalo biti tesko.

Ja bih se javio ali moja masinka razvija tek 105, jos vjerujem da je koji krepao :icon_smile:

Eh da i kad smo kod kvaliteta fiata, glavni krivac za neke gluposti zbog kojih je fiat kod nas manje cijenjen jeste u stvari fabrika MagnetiMareli, ali znamo da je Stilo dobrim dijelom Bosh a Novi Bravo skoro potpuno Bosh.


Kod golfa oskudna oprema???Pa većinu bravo i brava što sam vidio imali su max manuelnu klimu,prednja podizače i vozačev airbag tako da ti ova nema mjesta al nimalo...Za stila neznam...Te priče o talijanima i opremi možda prolaze kod alfe. Pogledaj malo golfove na forumu većina su climatronic,bar 4 airbaga neki imaju i navigaciju,grijače siceva board com,esp...Naravno ima golfova sa oskudnom opremom ali ima i napucani a fiata ni jednog dosad nisam vidio napucanog sve i jedan su prosjek!!!!

Ja o cemu ti pricas molim te????? Jeste vecina su imali max manuelnu klimu,a vecina golfova je nema ni takvu,a da ne pricam o 4 bez podizaca,centralne brave itd! Znaci to veze s vezom nema sto ti pricas,sve je do nivoa opreme koji se izabere,samo sto je kod golfa dodatna oprema sve zivo,a kod fiata neke tako normalne stvari spadaju u standardnu opremu! I sta ti pokusavas da kazes kako nema fabricki fiat "napucan" opremom? Idi malo na moj profil pa pogledaj,nema nista na njumu sto nije doslo fabricki! :123:



Svaka čast za tvog stila što se opreme tiče...ali da si pažljivo čitao pisao sam momku koji na avtaru ima bravo fiat koji kritikuje opremu golfa...Za stila sam rekao da ne znam pošto nisam imao prilike puno da ih vidim...Jedno ste u pravu da se dosta golfova može naći sa oskudnom ili nikakvom opremom a kod fiata ima bar klimu i elektro podizače prednje...Ali isto tako dosta ih ima sa baš puno opreme koje kod bravo i brava nema ni u tragovima ali sad vidim da kod stila ima ;)
Čuj poređenje audi a4 karavan i stilo nema smisla....A i sa golfom šta se vidi u onih 8 sek dajte nešto relevantnije...

Ja sam to shvatio da uopsteno govoris za opremu! Sorry onda! ;)
 
Član
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/cQbKqUettfE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/cQbKqUettfE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Početnik
djogi86 je napisao(la):
Mislio sam na Brava i trojku.
I jos samo jedna replika :icon_biggrin:
Unutrasnjost golfa???
Pa to samo mozes reci smjesno....
O kvalitetu plastike stvarno ne mozemo pricati jer golfova plastika oko kastofona i ventilacionih otvorao nije ni u rangu plastike igracaka iz kinder jajeta, a o unutrasnjim ruckama na vratima da i ne govorim, imam osjecaj da cu ih polomiti kad podjem da otvorim vrata!!!
E dobro se zakuhalo, smao jos da.... se potrkamo:icon_mad:


potpis ko kuca..;)
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Mislio sam na Brava i trojku.
I jos samo jedna replika :icon_biggrin:
Unutrasnjost golfa???
Pa to samo mozes reci smjesno....
O kvalitetu plastike stvarno ne mozemo pricati jer golfova plastika oko kastofona i ventilacionih otvorao nije ni u rangu plastike igracaka iz kinder jajeta, a o unutrasnjim ruckama na vratima da i ne govorim, imam osjecaj da cu ih polomiti kad podjem da otvorim vrata!!!
E dobro se zakuhalo, smao jos da.... se potrkamo:icon_mad:

Nisam se mislio uključivat al moram,

kao prvo Golf III je svijetlo dana vidjela 1991 godine ....

pitanje koji je Fiat bio aktuelan 1991 (tempra tipo) ?????

A te vaše Brave su se pojavile 96-97 ?

Prvi Golf IV se javio na tržištu 1997 godine i bit će prije da je on generacijski i klasovno tu sa Bravom, i ni jedan Fiat iz ere Golfa IV mu ne može prismrditi pa ne može ni ta famozna Alfa 156,
Golf kvalitetom i pouzdanošću je ispred svih tih vozila a na kraju i same cijene sve govore,

Fiata Stila JTD-a možeš 2002 naći ispod 5000 Eura ;)

Što se tiče brzine stvarno neznam ali mislim da su tu negdje,
 
Član
elmo je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
Mislio sam na Brava i trojku.
I jos samo jedna replika :icon_biggrin:
Unutrasnjost golfa???
Pa to samo mozes reci smjesno....
O kvalitetu plastike stvarno ne mozemo pricati jer golfova plastika oko kastofona i ventilacionih otvorao nije ni u rangu plastike igracaka iz kinder jajeta, a o unutrasnjim ruckama na vratima da i ne govorim, imam osjecaj da cu ih polomiti kad podjem da otvorim vrata!!!
E dobro se zakuhalo, smao jos da.... se potrkamo:icon_mad:

Nisam se mislio uključivat al moram,

kao prvo Golf III je svijetlo dana vidjela 1991 godine ....

pitanje koji je Fiat bio aktuelan 1991 (tempra tipo) ?????

A te vaše Brave su se pojavile 96-97 ?

Prvi Golf IV se javio na tržištu 1997 godine i bit će prije da je on generacijski i klasovno tu sa Bravom, i ni jedan Fiat iz ere Golfa IV mu ne može prismrditi pa ne može ni ta famozna Alfa 156,
Golf kvalitetom i pouzdanošću je ispred svih tih vozila a na kraju i same cijene sve govore,

Fiata Stila JTD-a možeš 2002 naći ispod 5000 Eura ;)

Što se tiče brzine stvarno neznam ali mislim da su tu negdje,
A sa cim je onda u generaciji novi Bravo? I malo se info. kojoj klasi sta pripada,jer ta famozna alfa 156 nije ni u klasi sa Golfom! :icon_rolleyes:
 
Član
Kad sam vidio temu, mislio sam, sprdaju se ljudi, a sad se svi popalili k'o potpala! Idite, ljudi, potrkajte se, dodjite sa rezultatima i zdravo!:D
 
Član
Svi su culi za efekat KRDA, tj, da se nesto kupuje a ne zna se razlog zasto, vec samo zato sto to svi kupuju.Medjutim vjestacki napuhana traznja za necim, kad tad ce puci.
Hajd da ne ser..m
Samo jos, bravo je izasao 95 godine...

Jeste vala, samo da neskrenemo sa teme, hajde ljudi pa zar niko nema multijet!!
 
Član
Ismijah se... cuj cetvorka i kvalitet :lol:, dajte vise sta ste toliko zatupljeni, sve ne valja samo je Golf dobar, jeftiniji dijelovi, ali turski i kineski... Stanite vise na crtu pa vidite, dzaba se raspravljate i provaljujete...

I brza je dvica 92 godiste, TD, koju platis 6000 maraka :lol:
 
Član
elmo je napisao(la):
djogi86 je napisao(la):
Mislio sam na Brava i trojku.
I jos samo jedna replika :icon_biggrin:
Unutrasnjost golfa???
Pa to samo mozes reci smjesno....
O kvalitetu plastike stvarno ne mozemo pricati jer golfova plastika oko kastofona i ventilacionih otvorao nije ni u rangu plastike igracaka iz kinder jajeta, a o unutrasnjim ruckama na vratima da i ne govorim, imam osjecaj da cu ih polomiti kad podjem da otvorim vrata!!!
E dobro se zakuhalo, smao jos da.... se potrkamo:icon_mad:

Nisam se mislio uključivat al moram,

kao prvo Golf III je svijetlo dana vidjela 1991 godine ....

pitanje koji je Fiat bio aktuelan 1991 (tempra tipo) ?????

A te vaše Brave su se pojavile 96-97 ?

Prvi Golf IV se javio na tržištu 1997 godine i bit će prije da je on generacijski i klasovno tu sa Bravom, i ni jedan Fiat iz ere Golfa IV mu ne može prismrditi pa ne može ni ta famozna Alfa 156,
Golf kvalitetom i pouzdanošću je ispred svih tih vozila a na kraju i same cijene sve govore,

Fiata Stila JTD-a možeš 2002 naći ispod 5000 Eura ;)

Što se tiče brzine stvarno neznam ali mislim da su tu negdje,

:lol::lol::lol: Alfa 156 ne moze prismrditi golfu IV :lol::lol::lol: joj sto se fino nasmija vidi se da nikad nisi ni sjeo u tu alfu da jesi znao bi sta pricas, kao sto rekose nije uopste ista klasa auta i za golfa to auto je avion u svakom pogledu ne moze se poredit golf IV sa 156 ni pocemu :icon_smile::cool:
 
Član
Golf 4 se moze porediti sa svim autima na svijetu,jos ako je tdi pogotovo! JER nekim ljudima kod nas Golf 4 je ostvarenje bosanskog sna o autu,trosi ko upaljac,ide ko avion i sto je najbolje ne kvari se,a i kad se pokvari imas kupiti dio na trafici!
:icon_smile: Morao sam ovo reci,samo zbog nekih ljudi,a daleko od toga da sam protivnik VW i golfa,ali ne mogu stvarno smijesne komentare da slusam,a sto je najgore pricaju ljudi koji nisu ni sjeli u neka od auta koja komentarisu,ali su culi oni da to ne valja,pricaju zene u brijacnici! :123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top