Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

Sta vam je najbitnije pri kupovini novih felgi?

  • Cijena

    Votes: 40 21,4%
  • Kvalitet

    Votes: 41 21,9%
  • Brand (proizvodjac)

    Votes: 18 9,6%
  • Dizajn

    Votes: 156 83,4%

  • Total voters
    187
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa za mene su felge OZ turbo , Kerscher par modela , BBS RS , OZ futura, BBS LM i to bi bilo to naravno sve su idealne za BMW e30 :) drugo me ne zanima
i kod ovih felga se gleda i njihov dizajn i kvaliteta i tezina a po svim uvjetima su vise nego zadovoljavajuce ako ne i savrsene :)
 
Član
ja gledam dizajn i to mi je bitno da fino izgleda stace mi OZ ako ruzno izgledaju na mome autu a neke druge marke nepoznate extra izgleda
 
Početnik
Pri kupovini alu felgi treba voditi racuna o mnogo toga... pa tek onda dizajn... kao prvo treba uzeti sto optimalniju velicinu felgi koje su tvornicki projektovane za taj auto... zbog ovjesa automobila koji trpi najvise ako nisu felge idealne... takodje ako uzimamo veci profil alu felgi onda treba voditi racuna o velicini guma tako da onda uzimamo niskoprofilne gume da bi zadrzali taj obim samog tocka koji nam je neophodan jer ako stavimo veci obim tocka onda nam ni brzinomjer nece pokazivati tacno koliko na sat idemo bas zbog tog obima a to je stvar matematike. Takodje ne treba uzimati ni premale... treba se drzati tog projektovanog, tvornickog obima jer oni su projektovali koji obim je idealan za koje auto... idealna guma daje sigurnost, ekonomicnost, manju potrosnju... da li se isplati uzimati nesto kvalitetno pa vozati po ovom nasem krsu od ceste, pa moramo cesce mijenjati gume koje su ionako skuplje za alu felge... alu felge daju stabilnost autu, bolju upravljivost, lijep dizajn a ako su siroke gume i vecu potrosnju goriva :icon_smile: moje misljenje, treba se drzati te neke sredine, uloziti dovoljno a ne previse a naci nesto sto ce nam zadovoljiti ukus i istovremeno ce lijepo stajati na autu... dakle treba voditi racuna o puno toga prije kupnje... jer ipak djaba ako ti se neka felga svidja ako nije idealna za tvoj auto... lijep pozdrav
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top